Wynalazków ciąg dalszy.

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!

Zaciekawiony ofertą Avansu - za 2500zł LCD 32" o nazwie VENUS HD32BW
chciałem zapytać was czy coś wiecie na temat tego produktu?
kto jest producentem, czy będą inne modele Venus?
przekopałem gugla i dupa, nie ma nic na temat tego produktu...
Powiem szczerze, że podłączony to tego samego sygnału świecił najlepiej!! ...nie tylko ceną!!!
GTG 8ms
kontrast 1000:1
HDMI x1, 2 xSCART i mnóstwo innych wtyków, których nie umiem nazwać :)
PIP, PAT, fasttext 1000 stron, filtr 3D Comb, virtual dolby surrount itd no i 24 m-ce gwarancji.
pobawiłem się nim troszkę!
Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem nie tylko ceny (może dlatego, że w niedużym mieście w Avansie stoją z reguły nie najnowsze modele LG i Samsunga...)

Pewnie trzeba by go postawić obok jakiegoś Sharpa to mina by mi zrzedła ale u mnie w mieście to jeszcze nie możliwe!

Poproszę o dyskusję.
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ci to mają promocje!!
Przekreślili 3000 w gazetce - teraz jest za 2500 :)
Tyle, ze przetdem też tyle kosztował...
Grunt to odpowiednia reklama!!
 

Goliat

New member
Bez reklam
chrisso napisał:
Ci to mają promocje!!
Przekreślili 3000 w gazetce - teraz jest za 2500 :)
Tyle, ze przetdem też tyle kosztował...
Grunt to odpowiednia reklama!!
Dokładnie racja w 100% ;)
Venus to marka najprawdopodobnie wykreowana przez Avans na własne potrzeby..... w tej reklamówce są i i nne "wynalazki" Venus...
A swoją drogą w trakcie wycieczki do berlina na tegoroczną IFĘ doszliśmy do wniosku że powoli już zabraknie nazw na sprzęt gdyż China rządzi a już powoli kończy się alfabet :D
 

p@wel

New member
MAm i jestem z niego zadowolony

WItam! Posiadam taki oto lcd, tylko ze jego nazwo tym razem to NOVEMA :) Z dobrego zrodla wiem iz ten tv jest na podzespolach samsunga wiec nic dziwnego ze jakosc obrazu dzwieku i ilosc funkcji i wejsc jest taka duza. Polecam ten tv z pelnym przekonaniem. Czemu mam przpelacac za to ze na moim tv jest napisane samsung, panasonic czy inny... jezeli jakoscia mam praktycznie to samo. Pozdrawiam!
 

ociec

New member
Mi w Avansie powiedzieli że jest to produkt LG zrobiony dla Avans. Że podobno biorą tirami i dlatego taka cena.
Kupiłem i podłączyłem do n-ki. Dla mnie wporządku gra.
Córka przez przypadek wynalazła że działa z pilotem od LG 21" CRT :shock:.
Denerwuje mnie jednak tylko przełaczanie na wejscie HDMI. Muszę sie nawciskać klawisz Source, albo przejść przez Menu.

Pozdrawiam
Ociec
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
p@wel napisał:
WItam! Posiadam taki oto lcd, tylko ze jego nazwo tym razem to NOVEMA :) Z dobrego zrodla wiem iz ten tv jest na podzespolach samsunga wiec nic dziwnego ze jakosc obrazu dzwieku i ilosc funkcji i wejsc jest taka duza. Polecam ten tv z pelnym przekonaniem. Czemu mam przpelacac za to ze na moim tv jest napisane samsung, panasonic czy inny... jezeli jakoscia mam praktycznie to samo. Pozdrawiam!



totalnie błędne rozumowanie...

Pozdrawiam Masta_J
 

JaCkyLL

New member
zgadzam sie z Masta_J

... o ile dobrze mi wiadomo wiele koncernów produkuje swoje rzeczy i owija w inne pudełka i pcha np do biedronki, tesco itd ... i chyba nie sa tej samej jakosci co ich oryginały. Z elektroniką jest dokładnie tak samo. Nie moze byc tak fajnie jak wydaje sie na pierwszy rzut oka :)

pozdro - Wszystkiego Najlepszego w 2007 !! Niech wszystkim forumowiczom ich elektronika wizyjno-fonijna sprawia jak najmniej problemów !! :)

jacek
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
JaCkyLL napisał:
zgadzam sie z Masta_J
... o ile dobrze mi wiadomo wiele koncernów produkuje swoje rzeczy i owija w inne pudełka i pcha np do biedronki, tesco itd ... i chyba nie sa tej samej jakosci co ich oryginały. Z elektroniką jest dokładnie tak samo. Nie moze byc tak fajnie jak wydaje sie na pierwszy rzut oka :)...
jacek

Hipermarkety wymuszają od producentów taniego produktu, ten zaś chcąc chronić swoją markę kombinuje na czym tu zaoszczędzić i jak nie popsuć sobie marki... Stąd pomysł - tworzy się nową markę, która chociażby odciążona jest o koszty marketingowe, co w znanych markach stanowi dosyć poważny odsetek.

Chociaż może nie jest tak różowo, to chyba nikt mi nie powie, że tworząc produkt za 2,5-3,5 tys. zł i dając 24 miesiące gwarancji firma sobie pozwoli na wypuszczenie totalnego bubla?!?

Przyznam się - Venus to był kompromis między mną a żoną! Ja chciałem kupić tańszy TV CRT a żona sie uparła na "cienki". Zaoszczędziliśmy dodatkowo na stoliku - w komplecie z Venusem był uchwyt na ścianę.
Zgodzę się z poprzednikiem, że przełączanie kanałów, czy źródeł sygnału nie jest dopracowane w tych modelach (Novema, Venus).
Ale to jest jedyna wada jaką dostrzegam po prawie 3 mies. użytkowania.
Założyłem sobie TV "N" i już jestem w pełni szczęśliwy!
Podłączyłem enkę po komponencie, bo był problem z dźwiękiem po HDMI i jest super.
Dokupiłem DVD z HDMI i upscalingiem Panasonica i obraz wygląda świetnie!

Z pewnością zmienię zdanie gdy TV się popsuje w 25 m-cu użytkowania :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
chrisso napisał:
Hipermarkety wymuszają od producentów taniego produktu, ten zaś chcąc chronić swoją markę kombinuje na czym tu zaoszczędzić i jak nie popsuć sobie marki... Stąd pomysł - tworzy się nową markę, która chociażby odciążona jest o koszty marketingowe, co w znanych markach stanowi dosyć poważny odsetek.

Chociaż może nie jest tak różowo, to chyba nikt mi nie powie, że tworząc produkt za 2,5-3,5 tys. zł i dając 24 miesiące gwarancji firma sobie pozwoli na wypuszczenie totalnego bubla?!?

Przyznam się - Venus to był kompromis między mną a żoną! Ja chciałem kupić tańszy TV CRT a żona sie uparła na "cienki". Zaoszczędziliśmy dodatkowo na stoliku - w komplecie z Venusem był uchwyt na ścianę.
Zgodzę się z poprzednikiem, że przełączanie kanałów, czy źródeł sygnału nie jest dopracowane w tych modelach (Novema, Venus).
Ale to jest jedyna wada jaką dostrzegam po prawie 3 mies. użytkowania.
Założyłem sobie TV "N" i już jestem w pełni szczęśliwy!
Podłączyłem enkę po komponencie, bo był problem z dźwiękiem po HDMI i jest super.
Dokupiłem DVD z HDMI i upscalingiem Panasonica i obraz wygląda świetnie!

Z pewnością zmienię zdanie gdy TV się popsuje w 25 m-cu użytkowania :)

Nowa marka jest odciążona również z jakości tylko trzeba to przynajmniej chcieć zauważyć.

Co do bubla to Novema, Venus mogą sobie z pewnością na to pozwolić w przeciwieństwie do np. Sharpa, Panasonica itd.

O i od tego trzeba było zacząć - KOMPROMIS - to wiele tłumaczy.

Pozdrawiam Masta_J
 

mirzaw

New member
1. Cena nie jest i nie może być traktowana jako jedyny czy nawet jako jeden z najważniejszych mierników czy to jakości czy funkcjonalności.
W obecnych czasach cena jest niczym innym jak wyznacznikiem pozycji danego produktu na półce. Tak więc ten sam produkt (o identycznych parametrach) może kosztować pod różnymi brandami całkiem inaczej. Wszystko zależy od koncepcji sprzedażowej danego dystrybutora (niestety coraz rzadziej można mówić o producencie - bo takowi coraz rzadziej są również sprzedawcami).
To czy coś nazywa się Avora czy Savora czy jeszcze inaczej wynika wyłącznie z poszukiwania luk w rynku przez dystrybutorów. Większość sprzętu produkowanego jest w CHRL, ponadto podzespoły sprzętu typowo konsumenckiego produkowane są zazwyczaj w przez tych samych podwykonawców.

Dziwie siś opiniami "doświadczonych znawców", którzy to bez jakiejkolwiek styczności ze sprzętem wystawiają mu notkę.... (jakąkolwiek - dobrą, czy złą_ Może są na tyle młodzi że nie pamiętają już że te wszystkie mniej lub bardziej cenione marki jak Samsung, LG (Lucky Goldstaar), jeszcze 10 - 15 lat temu miały podobną opinię jak dzisiejszy Haier czy jemu podobne.
A czy 30-40 lat temu Japończycy wchodząc na rynek zachodni nie konkurowali wyłącznie ceną? Te wszystkie SONY, PANASONIC'I, TECHNICS'Y = (MATSUSHITA), nie wspominając o TOSCHIBIE, SHARP'IE czy PIONEER'ze to wówczas były tak wielce szanowane i cenione jak dziś CHING MU LUND czy KO-NO-MUNDO :banned:

Tak więc szanowni koledzy trochę więcej pokory i szacunku dla tych których dziś nie znacie, może za 10 lat wasze pociechy będą właśnie się z was nabijały że nie szanowaliście tak nowoczesnych i innowacyjnych potęg światowej elektroniki domowego użytku.

Co do przełączania wejść to w najlepszym model SHARPA Full HD 42" również by przejść do HDMI trzeba się nawciskać kilka razy na SOURCE.
 

Bucek

Banned
niskie modele tzw. markowych sprzętów mają tyle samo wspólnego z jakością co kupa w smietniku :) i niczym sie nie róznia od przeróznych Hejerów, czy innych wynalazków :)

wszystko dzis to ten sam szit i nic wiecej w dodatku markowy shit ma ceny podbite o koszty emisji setek reklam telewizyjnych i innych bilboardów :)

za 2500 PLN nie kupi się dobrego sprzętu dziś i nie wazne czy to LG czy Samsung czy jakieś inne Makrokesze - wszystko to bedzie takie samo kupstwo :)

a dowodem niech beda produkty AGD takich firm jak Beko czy Haier które w srodku sa identyczne całkowicie jak te sygnowane logiem Samsunga, LC czy Boscha :) niczym sie nie róznia i tyle, są tylko srednio o 15-20 % tańsze wobec modeli o takiej samej funkcjonalności :) (zdarzaja sie nawet wieksze róznice) a to dlatego ,ze samontowane z tych samych czesci i w tych samych fabrykach :) mają tylko inne metki i nadruki producenckie :)

to samo mozna powiedzieć o monitorach LCD, laptopach produkowanych wlasciwie przez 3-4 firmy na swiecie (choc metek producentów laptopów jest kilkadziesiąt), czy innym sprzecie komputerowym :) ...

niektózy chyba nie zdaja sobie sprawy, ze czesc np. odtwarzaczy mp3 jest wręcz identyczna a róznia sie conajwyzej obudowami, sa modele Samsunga i Traka (podobno shit) zupełnie identyczne i nawet nie abrdzo producenci sie pokusili o wprowadzenie jakichś róznic w wygladzie (poza róznymi logo producenta) ... a róznice w dzwieku wynikaja przede wszystkim z róznej jakosci dodawanych sluchawek :)
 

dapta

New member
za tanie pieniadze psie mieso jedza

Te dziwnie brzmiace marki musza byc gorsze bo taka jest charakterystyka tzw. marek wlasnych - samsung robi telewizor o nazwie ao-costam dla sklepu avans i wszyscy sie ciesza bo nieby to samsung, a 20% taniej. Prawda jest taka, ze taki telewizor ma gorsze podzespoly (nie chodzi o matryce) ale o cale 'tony' elektroniki jaka w nim siedzi. Poza tym produkcja to nie tylko proces zlozenia telewizora z podzespolow, to takze testy kazdej sztuki w kilku etapach producji. Moze przy produkcji marek wlasnych zresygnowano z wykonywania testow?

Tak dla przykladu:
VW produkuje np. Skode - mimo ze na tej samej podlodze i niby wyposazenie to samo to jakosc niestety inna.
TRW produkuje poduszki powietrzne do samochodow, linia dla BMW znacznie sie rozni od linii dla DAEWOO (brak testow). Niby te same produkty, a jednak inne.
Mozna by tak bez konca i o wszytkim od hi-tech'u po wode mineralna.

Pozdrawiam wszystkich ceniacych jakosc.
 

dapta

New member
za tanie pieniadze psie mieso jedza

Te dziwnie brzmiace marki musza byc gorsze bo taka jest charakterystyka tzw. marek wlasnych - samsung robi telewizor o nazwie ao-costam dla sklepu avans i wszyscy sie ciesza bo nieby to samsung, a 20% taniej. Prawda jest taka, ze taki telewizor ma gorsze podzespoly (nie chodzi o matryce) ale o cale 'tony' elektroniki jaka w nim siedzi. Poza tym produkcja to nie tylko proces zlozenia telewizora z podzespolow, to takze testy kazdej sztuki w kilku etapach producji. Moze przy produkcji marek wlasnych zresygnowano z wykonywania testow?

Tak dla przykladu:
VW produkuje np. Skode - mimo ze na tej samej podlodze i niby wyposazenie to samo to jakosc niestety inna.
TRW produkuje poduszki powietrzne do samochodow, linia dla BMW znacznie sie rozni od linii dla DAEWOO (brak testow). Niby te same produkty, a jednak inne.
Mozna by tak bez konca i o wszytkim od hi-tech'u po wode mineralna.

Pozdrawiam wszystkich ceniacych jakosc.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
dobre podsumowanie

dapta napisał:
Te dziwnie brzmiace marki musza byc gorsze bo taka jest charakterystyka tzw. marek wlasnych - samsung robi telewizor o nazwie ao-costam dla sklepu avans i wszyscy sie ciesza bo nieby to samsung, a 20% taniej. Prawda jest taka, ze taki telewizor ma gorsze podzespoly (nie chodzi o matryce) ale o cale 'tony' elektroniki jaka w nim siedzi. Poza tym produkcja to nie tylko proces zlozenia telewizora z podzespolow, to takze testy kazdej sztuki w kilku etapach producji. Moze przy produkcji marek wlasnych zresygnowano z wykonywania testow?

Tak dla przykladu:
VW produkuje np. Skode - mimo ze na tej samej podlodze i niby wyposazenie to samo to jakosc niestety inna.
TRW produkuje poduszki powietrzne do samochodow, linia dla BMW znacznie sie rozni od linii dla DAEWOO (brak testow). Niby te same produkty, a jednak inne.
Mozna by tak bez konca i o wszytkim od hi-tech'u po wode mineralna.

Pozdrawiam wszystkich ceniacych jakosc.

Bardzo dobre podsumowanie dla kilku powyższych bredni, że wszędzie w środku jest dokładnie to samo itp.

Pozdrawiam Masta_J
 

_tata_

New member
Nie mogę tego czytać ,bo po 10 poście gula mi skoczyła!!!!! Venus =chłam nie dlatego ,ze to Venus ale dlatego, że panas,soniak ,sharp budowały swoją reputację poprzez poprawianie jakości przez dziesięciolecia a nie przez spadek ceny w lelu trzepania kasy.Nie może być tak, że za jedną czy pół wypłaty kupuje się telewizor na lata.Ja zapłaciłem 15-staka za 1080 i wiem ,że zanim ,,n" ,cyfra+ i inni do tego poziomu dojdą mój TV będzie jeszcze technologicznie młody.HD Ready to śmiech, a Venus to porażka.Nie chcę być uszczypliwy ale w hipermarketach też mają przy kasach LCD (czarno-białe 12"), ale płaskie nie znaczy dobre. Systemy dźwięku w markowych odbiornikach to dla innych przepaść bo virtual dolby to nie to samo co dolby digital ,a 8 ms ma mój 2 letni lceg do kompa -teraz progiem jakości jest 2-3ms itd itp.Pozdro i życzę bardziej udanych zakupów.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
można można

_tata_ napisał:
...ciach...

Nie może być tak, że za jedną czy pół wypłaty kupuje się telewizor na lata.

...ciach...

HD Ready to śmiech.

...ciach...

Oczywiście, że można kupić za wypłatę czy pół TV na lata - ale niestety nie w naszym kraju.

Jak czytam Twoje posty to jest dopiero śmiech.
Nie każdy ma fundusze na FULL HD za 15taka ani nawet na Sharpa 42" Full HD za 7999 zł.

Pozdrawiam Masta_J
 

michal218

New member
A ja majac nawet bardzo luzne 20 tys nigdy nie kupilbym nigdy sprzetu Sony...Jest najbardziej przereklamowany na rynku,a ich telewizory maja fatalna kolorystyke i ogolne wrazenie sprawia zalosne.
 

vairo

New member
LCD za 15-taka

_tata_ napisał:
Nie mogę tego czytać ,bo po 10 poście gula mi skoczyła!!!!! Venus =chłam nie dlatego ,ze to Venus ale dlatego, że panas,soniak ,sharp budowały swoją reputację poprzez poprawianie jakości przez dziesięciolecia a nie przez spadek ceny w lelu trzepania kasy.Nie może być tak, że za jedną czy pół wypłaty kupuje się telewizor na lata.Ja zapłaciłem 15-staka za 1080 i wiem ,że zanim ,,n" ,cyfra+ i inni do tego poziomu dojdą mój TV będzie jeszcze technologicznie młody.HD Ready to śmiech, a Venus to porażka.Nie chcę być uszczypliwy ale w hipermarketach też mają przy kasach LCD (czarno-białe 12"), ale płaskie nie znaczy dobre. Systemy dźwięku w markowych odbiornikach to dla innych przepaść bo virtual dolby to nie to samo co dolby digital ,a 8 ms ma mój 2 letni lceg do kompa -teraz progiem jakości jest 2-3ms itd itp.Pozdro i życzę bardziej udanych zakupów.

Jak kogoś jest stać wywalić 15-taka za LCD SONY (pewnie przez super reklamy, jakie są w TV), Ale to samo można kupić za 1/3 ceny tylko bez znaczka Np SONY, SHHARP itp...
Sony tak naprawdę nie wymyślił nic kupuje tylko patenty i pozostałości po innych ceniących się firmach dla tego tyle kosztuje i pewie zaraz po zakończeniu 1 rocznej gwarancji padnie jak to sony!!!
Wiem cos na ten Temat, ponieważ sprzedaje takie takie sprzęty za 15-taka klientą od 5 lat a co do Venus to bardzo byłem zaskoczony po przeprowadzonych testach na kilku odbiornikach tej firmy i za taka cenę naprawdę polecam tego LCD Klientom, których nie stać wydać 15-tak na LCD...
Dla niektórych Świat się zaczyna i kończy na 4 literach SONY gdyby nie oni Sony by już nie istniało ....:D
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dostrzegłem, że ten post wzbudził dosyć dużą frustrację miłośników znanych marek, którym po zakupie znacznie odchudził się portfel!

Ktoś wspomniał, że Skoda to niby VW ale jednak to nie to samo... Czy ktoś z nas próbował to powiedzieć? Czy to oznacza, że się nie da jeździć Skodą?

Czy jest też ktoś za "znawców" biznesu, który twierdzi, że wypuszczono bubel za 2500 z 24 mies. gwarancją, to chyba nie jest właścicielem tej firmy! :)

Przypomnę, że ja wahałem się między tym LCD a CRT i w tej chwili nie żałuję zakupu!
Jak rozmawiałem z handlowcem z centrali Avansu (miałem już ten TV), to powiedział mi, że oni sami byli zaskoczeni jakością obrazu i możliwościami tego TV i wielu pracowników Avansu sobie ten TV kupiło.
Ja gdybym miał wybierać jeszcze raz to oczywiście zmieniłbym swój wybór: wybrałbym Venus 37" a nie 32" :)

Pozdrowienia dla frustratów. Nikt nie wmawia wam, że Merc jest gorszy od Opla!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry