Wymiana telewizora na OLED. Ograniczone możliwości szafkami. Co wybrać? max 10kpln

jackVGa

New member
Cześć wszystkim



Mam zamiar w najbliższym czasie kupić telewizor. Wydaje mi się, że chce go kupić w technologii OLED. Zastanawiałem się nad firma LG ponieważ słyszałem, że ma ona najlepszy system wewnętrzny smart tv który się nie będzie zacinał jednak nie jestem zamknięty na tą firmę i może być to coś innego. Chciałbym wybrać coś 65 cali jednak wydaje mi się, że zmieści mi się max 55 z uwagi na wnękę (ograniczenie szafkami) która ma wymiary - 160 x 93 x 38,5 cm ( 38,5 to głębokość blatu komody) z czego po prawej stronie są półki a na dole jest komoda na której czasami coś stoi na przykład może będzie to soundbar. Od razu proszę o polecenie jakiegoś soundbara i wieszaka na telewizor



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, rzadko bokiem

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ? Naprzeciwko

7. Jaki masz obecnie telewizor ? SAMSUNG LE40A552P3RXXC

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dolby Vision, Dolby Atmos, sprawnie działający smart, dobre głośniki

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, 4K

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS, dekoder, laptop, możliwe, że soundbar

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Około 4h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętnie

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Film, Sport, Wiadomości, Gry na konsoli, Seriale

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 15%

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? 65'' jednak prawdopodobnie będzie to 55”

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Z czasem słabo działające funkcje smart

19. Preferencje co do marki ? LG jednak nie musi to być ta firma

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000- 10000
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
System Lg jest bardzo fajny i responsywny. W tym budżecie pewnie udałoby Ci się kupić C2, może G2.
Sony jest na Google tv, Phillips na androidzie. Tez bardzo dobre systemy. Zmieniłem niedawno Lg na Sony i muszę nawet przyznać, że przyjemniej mi się korzysta z Google tv.
W zakładanym budżecie masz też Sony A80K, pewnie tez Phillipsy.

Napisz jakie tv udało Ci się zobaczyć gdzieś w sklepie. Na razie wybierasz tylko po danych producenta i na podstawie testów?

No i zastanów się czy jednak nie wciśniesz 65”. Miałem na podobnej odległości 50” plazmę, jeszcze ze starego mieszkania. Zmieniłem na 65”. Najpierw zachwyt, ale szybko wzrok się przyzwyczaił i czasem wydawało się mało. Zwłaszcza jak filmy z czarnymi pasami. Niedawno zmieniłem na 77” i teraz czuje, że wielkość ekranu jest ok. Tzn większy zawsze bum wcisnął :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy byłby z 55" - Philips 55Oled937
Wygrywał na pokazach ze wszystkimi oledami.

Jeśli wejdzie 65" - to już inna bajka.
I zakup na lata
  • LG 65G23 za 10.999 zł
  • Philips 65Oled 807 za 9599 zł
  • Samsung 65S95 za 9899 zł
  • Sony 65A90J za 11.500 zł
 

jackVGa

New member
Jedyną opcją żeby wszedł mi 65 to maksymalne podniesienie go do górnej szafki ale obawiam się, że wtedy obraz będzie mi się odbijał od drewna i bedą się tam pojawiały denerwujące refleksy. Nie mogę nigdzie znaleźć ceny Philips 55Oled937 czy nie jest on jeszcze dostępny? Wytnę jeszcze z kartonu wielkość telewizora 65" i będę próbował go jakoś dopasować. Jeśli nie wejdzie mi ten 65" to czy Philips 55Oled937 z 55 calowych jest jedyną rozsądna opcją?
 

jackVGa

New member
Dobra po zaciekłych bojach udało mi się wynegocjować 65”. Teraz pytanie który w takim razie wybrać oraz czy będą jakieś promocje na black friday i chwile poczekać?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Promocje zapewne będą bo już się zaczyna kręcić ta karuzela ale czy na ten model jaki chcesz tego nie wie nikt. Tak czy siak do BF już blisko więc chyba warto poczekać...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To teraz masz bardzo dobre modele :

LG 65G23 za 10.999 zł
Philips 65Oled 807 za 9599 zł
Samsung 65S95 za 9899 zł
Sony 65A90J za 11.500 zł
No chyba że masz więcej kasy .... ?
 

jackVGa

New member
Który z wymienionych modeli będzie najlepszy w stosunku cena/jakość i jakie są główne względem nich różnice oprócz ceny? Czy warto mi dopłacać do Sony czy wybierając na przykład tego philipsa dostanę w głównej mierze to samo?
 

jackVGa

New member
Mocno się zastanawiałem nad tym Sony jednak ciekawią mnie komentarze pod filmami z recenzji tego telewizora. Mianowicie dużo głosów jest odnośnie płacenia za markę nieadekwatnie do jakości. Częste porównywanie, że za polowe ceny dostaniemy lg z podobnymi parametrami. Nieliczne głosy o problemie z kurzem i problemach z reklamacja z tym związana. Zastanawiam się wiec czy słysząc takie głosy warto tyle płacić za telewizor. Nie ukrywam, że zależy mi na dobrym dźwięku bo może to by mi wyeliminowało potrzebę zakupu soundbara i dodatkowego urządzenia stojącego. Jako, że na telewizorach się kompletnie nie znam to mogę liczyć tylko na czyjeś opinie które są często sprzeczne ze sobą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z opiniami będziesz miał tak zawsze !
Musisz sam oceniać średnią .

Z tego co piszesz - jakość LG 65C21 za 8250 zł lub Philips 65Oled 807 za 9599 zł
Za różnicę ceny dokupisz Soundbar - skoro zależy Ci na dźwięku - za 2000 zł
I masz wszytko na czym Ci zależy !
 
Do góry