wymiana stereo na ampli...

Rona

New member
może ktoś z Was też stał przed takowym krokiem ?
mianowicie:
posiadam wzmacniacz stereo Pioneer A656MKII +kolumny
Wharfedale Diamond 9.5
na jaki amplituner zamienic posiadany wzmacniacz,aby
jednoczesnie wycisnac wszystkie soki z "diamentow"a jednoczesnie
miec solidna baze pod kino domowe ?
Amplituner w granicach 2500,-do pomieszczenia 24m2
Po prostu musi zagrac "pieknie"z Wharfedale czyli muzyka
ponad wszystko...

dzieki z gory za wszelkie sugestie!
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
http://www.allegro.pl/item127694950_yamaha_rxv_659_rxv_659_rx_v659_rx_v6 59_rxv659.htm

Yamaha jest znana z produkcji ampl., ktore dobrze graja w stereo,a w kinie domowym to jest jedna z lepszych firm na rynku . Moze cos takiego jak w tytule
 

masaj007

New member
Kup amplituner kina domowego ale nie rezygnuj ze wzmacniacza. Użyj go jako końcówki mocy do zasilania przednich kolumn. Amplituner niestety zagra gorzej od porównywalnego wzmacniacza
 

lesli

New member
Masaj007

Przyjacielu , jako moderator jesteś dłużej może obecny na forum ale dlatego twoje opinie powinny byc bardziej wyważone.
Twoje opinie są zbyt tendencyjne.
Mój przyjaciel kupił i ustawił denona 3806 + BW a ja ze swoją Yamahą sprzed kilku lat , kiedyś byłem zadowolony ale teraz widze nieustanny postęp,
lesli



masaj007 napisał:
Kup amplituner kina domowego ale nie rezygnuj ze wzmacniacza. Użyj go jako końcówki mocy do zasilania przednich kolumn. Amplituner niestety zagra gorzej od porównywalnego wzmacniacza
 

sewan

New member
W 100% popieram tendencyjną wypowiedź masaj007.

Kilka razy pisałem, że amplitunery KD nie nadają się do słuchania muzyki stereo.
Po prostu nie mają prawa. Bo prawa fizyki są nieprzekraczalne.

Jakoś producenci amplitunerów nie podają informacji o wielu istotnych parametrach wzmacniaczy np. separacji kanałów czy współczynniku tłumienia.... Dlaczego? Bo w porównaniu z dedykowanymi wzmacniaczami stereo nie ma się czym chwalić - są dwu- trzykrotnie gorsze w najlepszym amlitunerze niż w średnim wzmacniaczu stereo.

I tyle.
 

Marcin_s

Member
tez mialem ten problem - sprzedawalem kultowego Pioneera A400X a wiec produkt budzetowy o prostym linijnym torze i... kupilem Yamahe ... teraz zaluje ze nie poszedlem w Denona - przynajmniej oni pakuja do DVD HDMI. Glosniki Tannoya zostaly uzupelnilem je centralnym Tannoyem z serii Revolution i efektowymi Monitor Audio. Na suba jeszcze sie nie zdecydowalem.

Ale mimo wszystko teraz widze jaki powerek mial w sobie A400X amplitunery nie maja takiej dynamiki i przestrzeni zgadzam sie z Moderatorem. Postep idzie w strone ukladow dzwieku przestrzennego natomiast sam tor audio w drogim amplitunerze czesto nie dorownuje wzmacniaczowi budzetowemu za 1/3 ceny amplitunera
 
Ostatnia edycja:

sly

New member
"Rona" jezeli koniecznie chcesz wymienic sprzet na amplituner do KD,to ja osobiscie polecam Cambridge Audio Azur 540R v.2.Mam go obecnie,i jestem zauroczony dzwiekiem,a przesiadlem sie z Yamahy rx-v1200.CA napewno poradzi sobie z 24 metrami bo ma prawie 100watt na kazdy kanal(przy 5 podlaczonych kolumnach jednoczesnie) ,i jest to wartosc zmierzona przez fachowe czasopismo.Rowniez inne parametry przewyrzszaja "japoncow" o kilka razy.Sprzety CA sa cenione w stereo(oczywiscie w swojej kat. cenowej).Mozna go kupic za ok2100.Ja wytargowalem 1750zl.Jak dla mnie wart kazdej zlotowki.Tylko jedna sprawa,nie ma tak duzo "bajerow"jak japonska konkurencja np.konwerter wizji,ale jezeli liczy sie dla Ciebie przede wszystkim dzwiek,to wez go pod uwage.Mam nadzieje,ze dokupisz sobie pozostale kolumny,i wtedy pokaze Ci co potrafi w KD(wymiata niesamowicie)Ale to jest moja opinia.Pozdrawiam i mam nadzieje,ze w czyms pomoglem.
 

Goliat

New member
Bez reklam
sewan napisał:
W 100% popieram tendencyjną wypowiedź masaj007.

Kilka razy pisałem, że amplitunery KD nie nadają się do słuchania muzyki stereo.
Po prostu nie mają prawa. Bo prawa fizyki są nieprzekraczalne.

Jakoś producenci amplitunerów nie podają informacji o wielu istotnych parametrach wzmacniaczy np. separacji kanałów czy współczynniku tłumienia.... Dlaczego? Bo w porównaniu z dedykowanymi wzmacniaczami stereo nie ma się czym chwalić - są dwu- trzykrotnie gorsze w najlepszym amlitunerze niż w średnim wzmacniaczu stereo.

I tyle.
I tu doszliście do sedna sprawy ;) w amplitunerze nawet gdy firma stosuje tranzystory MOS-FET to i tak daje po jednym na kanał :( a w dobrym wzm. stereo jest ich po kilka (na kanał) więc wydajność tych w amp. musi być o wiele mniejsza :(
Wystarczy spojrzeć na "wygórowane" parametry amp. żeby doznać olśnienia :banned: (moc np. 7x170 w a pobór mocy 450 w :fool: )
Pozdrawiam.
 

BoDeX

New member
sewan napisał:
Kilka razy pisałem, że amplitunery KD nie nadają się do słuchania muzyki stereo.
Po prostu nie mają prawa. Bo prawa fizyki są nieprzekraczalne.

Jakoś producenci amplitunerów nie podają informacji o wielu istotnych parametrach wzmacniaczy np. separacji kanałów czy współczynniku tłumienia.... Dlaczego? Bo w porównaniu z dedykowanymi wzmacniaczami stereo nie ma się czym chwalić - są dwu- trzykrotnie gorsze w najlepszym amlitunerze niż w średnim wzmacniaczu stereo.

I tyle.


Oj - mało widziałeś , mało słuchałeś ... :smile:

Weź to swoje STEREO i możemy się pobawić w ślepe testy ! :lol:

A tak swoją drogą , to jest na sprzedaż za 1/3 wartości ( 24 000 pln. )

http://www.allegro.pl/item124573469_high_end_reference_denon_avc_a1_sr_thx_okazja_.html


Pozdrawiam.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
amplitunery KD nie nadają się do słuchania muzyki stereo.
Po prostu nie mają prawa. Bo prawa fizyki są nieprzekraczalne.

O jakich to prawach fizyki kolego piszesz?
To nie jest forum audiostereo.pl, dział stereo ani DYI.
Tu są normalni ludzie, którzy słyszą tak gdzieś 25 - 17 kHz.
Trzeciej harmonicznej tu stary nikt "na ucho" nie wskaże, dlatego nie mąćcie kolego tylko doradźcie jak człowiek pyta :)

Weź sobie Rona do tych Wafli jakiegoś Denona (np. 2807) i będziesz napewno zadowolony. Ja jakoś do Denona specjalnych uczuć nie mam ale z Waflami zagra znakomicie i wyciśnie co tam w nich jeszcze zostało (sok). :)
 

absolus12

New member
Amplitunery nadają się do słuchania muzyki stereo, jednak nie należy oczekiwać od nich gry na poziomie wzmacniacza stereo za takie samepieniądze np. amplituner denon 2807 nie zagra tak dobrze w stereo jak wzmacniacz denon pma1500ae (ostatnio takie właśnie zestawienie porównywałem). Jednak wszystko jest kwestią wymagań, każdy oczekuje od dźwięku czegoś innego, jednym wystarcza amplituner do stereo, a inni mający dokładniej sprecyzowane wymagania kupują wzmacniacze, jeszcze innym wystarczy grający budzik.

Drogi
fatman_1'ie:

1 -na forum audiostereo.pl nie ma działu DYI (wiem, że ciężko jest się tam połapać początkującym ale to nie zwalnia z normalnego poprwnego czytania -zwłaszcza jak kogoś pouczasz -jest dział Do It Yourself DIY)

2 -normalni ludzie słyszą w zakresie 20 Hz -20kHz, a nie jak ty 25 - 17Khz, moze stąd te problemy ze stereo

Amplituner jest do kina domowego, a wzmacniacz do stereo i niestety nie zmienicie tego, chyba, że będziecie dalej porównywali modele z różnych półek cenowch.

Pozdrawiam
 

Goliat

New member
Bez reklam
BoDeX napisał:
Oj - mało widziałeś , mało słuchałeś ... :smile:

Weź to swoje STEREO i możemy się pobawić w ślepe testy ! :lol:

A tak swoją drogą , to jest na sprzedaż za 1/3 wartości ( 24 000 pln. )

http://www.allegro.pl/item124573469_high_end_reference_denon_avc_a1_sr_thx_okazja_.html


Pozdrawiam.
No nieźle uderzyłeś w extreme :D to ja się wychylę troszkę dalej ;) .... myślę że to Kino Domowe zagra baaardzo dobrze w stereo (podziwiałem na IFA'06
http://www.lexicon.com/
Ale czy o to chodziło????????
Pozdrawiam.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
na forum audiostereo.pl nie ma działu DYI (wiem, że ciężko jest się tam połapać początkującym ale to nie zwalnia z normalnego poprwnego czytania -zwłaszcza jak kogoś pouczasz -jest dział Do It Yourself DIY)

Oczywiście drogi absolusie12 masz rację. Literówka... w ferworze odpisywania ;)
CO do normalnych ludzi i ichczęstotliwości odsłuchu 20-20kHz to napewno wiesz, że tak słyszą tylko dzieci i młodzież tak gdzieś do 17 roku życia. Potem skala się zawęża. Ja podejrzewam słyszę (jak piszesz) nawet 30-16 kHz a wdodatku słabiej na lewe ucho. Moja partnerka twierdzi wręcz, że jestem głuchy, ale ja posiadam słuch selektywny :) Wyłączam ją po prostu pilotem (jak kiedyś śp. Benny Hill swioją żonę) i słucham spokojnie muzy z błogim wytrazem na twarzy.

audiogram.jpg


Starcze przytępienie słuchu wynika z naturalnej degeneracji układu słuchowego postępującej wraz z wiekiem. Główną jego przyczyną jest ograniczenie funkcji ślimaka, uszkodzenie lub utrata rzęsek słuchowych. Często występują również zmiany w nerwie słuchowym i centralnych ścieżkach słuchowych. Początkowo zawsze uszkadzane są komórki zewnętrzne, nawet gdy stwierdzone starcze przytępienie słuchu obejmuje również utratę lub ograniczenie funkcjonalności komórek wewnętrznych.

Początkowo utrata słuchu dotyczy dźwięków o wysokich częstotliwościach, a następnie obejmuje również zakres średni. Ze względu na utratę zewnętrznych komórek słuchowych, zwiększenie progu słyszalności powoduje ograniczenie zakresu dynamiki oraz zdolności rozróżniania częstotliwości dźwięku. Zakres przytępienia słuchu związanego z wiekiem jest cechą indywidualną.
 

masaj007

New member
lesli napisał:
Przyjacielu , jako moderator jesteś dłużej może obecny na forum ale dlatego twoje opinie powinny byc bardziej wyważone.
Twoje opinie są zbyt tendencyjne.
Mój przyjaciel kupił i ustawił denona 3806 + BW a ja ze swoją Yamahą sprzed kilku lat , kiedyś byłem zadowolony ale teraz widze nieustanny postęp,
lesli
Przyjacielu gdyby za cene amplitunera kupił wmzanciacz i niższy amplituner to różnica była by jeszcze większa. Postępu we wzmacniaczach nie ma a jak chcesz słuchać programów dsp amplitunera a nie tego jak płyta jest nagrana to twoja wola
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Powiedzmy tak: nie można porównywać sprzętu KD i stereo tej samej grupy cenowej. W dużym uproszczeniu można przyjąć, że KD dysponuje trzykrotnie większą liczbą kanałów, więc jego cena przy porównywalnej jakości dźwięku musi być trzykrotnie wyższa. Czyli np. zamiast wzmacniacza za 1000 zł kupujemy amplituner KD za 3000 i jakość dźwięku w stereo będzie porównywalna. Oczywiście, za te same 3000 można kupić stereo o znacznie lepszej jakości dźwięku, lecz nie będziemy wtedy mieć kina... I tak można w kółko. Co kto woli, to już jest sprawa gustu i potfela.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Na cenę ma wpływ nie tylko ilość kanałów. Myślę, że bezpieczniej jest założyć, że porównywalne stereo i KD, to dwukrotna różnica w cenie. W końcu mamy jedną obudowę, jeden (z reguły) zasilacz itp.

ArtS :)
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
mam podobny problem jak połączyć, co wybrać kino czy stereo??!! Dla mnie nie ma wątpliwości, że wzmak za ok.3tysia zagra lepiej niż amp w tej cenie dlatego uważam za dobre sugestie aby w tor audio wpiąć wzmak. Jednak zastanawiam się jak się ma dvd do podobnego cenowo cd, czy wystarczy wpiąć sam wzmak i różnica będzie znacznie zauważalna w stereo?? Jeżeli NIE to budowanie cd i wzmaka do stereo a ampli z dvd do kina może okazać się nieco nieopłacalne!! Zakładając, że średnie stereo za ok.5 tysia zagra lepiej w stereo niż podobny zestaw kd (patrzymy bez głośników) to kupując dwa zestawy (stereo i kd) i wydając na to w sumie 10tysia to się może okazać że kino za 10tysia gra podobnie albo lepiej niż to stereo za 5. :confused: :confused: Uważam, że rozpatrywanie tańszego stereo i kd nie ma sensu. Przy cenach 2-3tysia nie wydaje mi się aby odczuć znaczne różnice.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Na cenę ma wpływ nie tylko ilość kanałów. Myślę, że bezpieczniej jest założyć, że porównywalne stereo i KD, to dwukrotna różnica w cenie. W końcu mamy jedną obudowę, jeden (z reguły) zasilacz itp.

ArtS :)

Tylko, że ten zasilacz w KD musi zasilić nierzadko 7 i więcej kanałów. Według mnie 3-krotna różnica bardziej odpowiada prawdzie. Mówimy o elektronice, a jeszcze mamy ilość kolumn... to już w sumie będzie 4 albo więcej razy...
 
Ostatnia edycja:

Pablo1964

New member
Bez reklam
DeeBass napisał:
Przy cenach 2-3tysia nie wydaje mi się aby odczuć znaczne różnice.
O ile wierzę, że można w tych granicach trafić na jakieś stereo, którego da się posłuchać, to KD z pewnością nie. Tak więc odczuje się różnicę :)
 
Do góry