Wymiana plazmy na nowy tv

timonek

Member
Bez reklam
A to troche dziwne bo lg jako prodycent swojwj technoogi powiwnien miec tansze produkty niz inne firmy odkupuijace ood nich matryce. To jaka to cewna bedzie kiki ? bo moze nie ma sensu juz w takim razie polecac wilelu osobom tutaj zwyklych tv lcd ;)
 

timonek

Member
Bez reklam
A tak w ogole zastanawia mnie ze jezeli te oledy sa takie dobre to czem producenci orbia inne tv a nie np powyzej jakies kwoty tylko oledy a zwykle tv led jako tansze wtedy szybciej moze by ceny spadly, wyparly zwykle ospowzednialy te oledy ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Licz się że słowami !!!
Skąd wiesz jaka cena, byłeś na rozmowach w Philipsie ???
Nie porównujemy do starych serii Ala do nowych serii C7.
 

timonek

Member
Bez reklam
Chyba jednak bede musial sie wstrrzymac kilka lat. Jak myslisz kiki ile trzeba czasu zeby ceny spadly do 5 tys dwa, trzy lata ?
Amoglem kupic w tamtym roku samsunga 55j6200 lub 63 juz nie pamietam ktory byl plaski, za 2,5tys z tylnym podswietleniem a nie krawedziowym jak i 100Hz. A teraz trzeba kupe kasy wylozyc na sprzet o takich parametrach i na kilka lat do oleda bym mial eh.
 

timonek

Member
Bez reklam
Teraz kwestia czy czekac czy kupic cokolwiek juz aby wieksze od mojego z nie gorsza czernia i tyle. Bo jak mam tv kupowac na trzy lata to raczej z najtanszych bo nie wiem czy pozniej bym to odsprzedal. No i co to by mial byc i czy z najtanszych co kolwiek warto brac ?. I pytanie kiki czy strona displeyspecyfications ma prawdziwe dane bo raczej idac do sklepu nie uzyskam danych jaka matryce ma tv ?. A zauwazylem na tej stronie ze np samsung ma starsznie pomieszane jedne na va inne na pls ze slabym kontrastem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Strona nie zawsze ma dobre dane i czasem zmienia dane tego samego modelu kilka razy. Weź TCLa na VA, Głośniki JBL, Android 6,0 PIlot głosowy - i będziesz jak inni - zadowolony.
Jak Ci nie "podejdzie" zawsze możesz zwrócić.
 

timonek

Member
Bez reklam
Ktory dokladnie masz na mysli ? I moze propozycje innych producentow ? No i wiem ze na wyglad niby sie nie powinno patrzec ale kytorys tcl mi sie nie podobal z wygladau ale nie wiem juz ktory model;).
Gdybym mial kupic juz docelowy to bylbym wstanie wiecej wydac nawet ale tak tak krotki czas to mysle o najtanszych modelach. Nawet juz przez mysl mi przechodzily uzyuwane ale chyba jednak w przypadku tv zrezygnuje mam obawy do uzywanych.
Bo poprostu chcialbym miec wiekszy obraz i tyle to najbardziej bym chhcial bo lubie filmy ogladac.
Mialem projektor przez jakis czas i powiem ze 80 cali to bylo dopiero cos co mi odpowiadalo i gdybym nie widzial teczy to bym go mial juz i sie cieszyl z uzytkowania ;). A tak musialem zrezygnowac i musze isc w tv chodz wiem ze duzo drozej to wychodzi zeby uzyskac spory ekran.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bezpośrednim następcą plazmy jest OLED.

Jak chcesz jak największy to podaj proszę ile masz max kasy ?
 

timonek

Member
Bez reklam
To wiem ze oled najlepszy by byl ale ceny sa zbytnio za duze. Max hm nie wiem, gdyby to byl mo docelowy tv na wiecej lat bylbym wstanie dac wiecej ale jezeli mam kupic tv na 3 lata do czasu jak oledy spadna to nie chce wydawac duzo.
Dam przyklad co mam na mysli np tv wielkosci 55cali mona kupic za powiedzmy 2,5 tys jak i 4,5 tys przedzial spory jest. I powtorze sie teraz gdyby to mial byc tv docelowy na wiecej lat dalbym to gorna granice np ale jak ma kupic tylko na pare lat zeby miec tylko wiekszy do czasu spadkow oledow wybral bym ta cene mniejsza.
Wiec jezeli tv nie byl by jakas tragedia to myslalem kupic najtansze poprostu ale tez zeby nie bylo tragiczne jak np ekran ips z kontrasem tylko tysiac.
 

timonek

Member
Bez reklam
Tak właśnie myśląc że ma być to tv aby większy od mojego na przeczekanie do obniżki cen oled to powinien być jak najtańszy po prostu najlepiej chyba że to nic nie warte najtańsze serie to już bym się musiał zastanowić wtedy. Nie wiem czemu nieraz kilka cali więcej robi tak duża różnice w cenie ze czasami 5 cali kosztuje ponad tysiąc złotych.
65 cali nie dostane do 4 tys wiec zostanie 55 chodź z drugiej strony i tak byłby większy od mojego ;-) tak stopniowo bym zwiększał rozmiary moich tv. Gdzie i tak wątpię żeby można było kupić np Oleda 65 za 5 tys w niedalekiej przyszłości ;-)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Robi różnicę w produkcji. Bo z matrycy np wytną dwie sztuki 65" a 4 szt 55". A matryca to 70% wartości telewizora.

Ok. napisz proszę ile masz max ,max kasy ?
 
Do góry