Wymiana plazmy na nowy tv

timonek

Member
Bez reklam
Bylem w sklepie i tak po pierwsze dziwne zez wszystkie na ich specjalnym filmuku discowery jakis skakal obraz na wiekszosci tv. A po drugie czarny hm w sklpie powinein byc bardziej czarny ewentualnie po ciemku ujawinic si epowinna jego slabosc i zrobic sie szary a tu w sklepie jest szary mneij lub bardziej to te mniej to jeszcze moze ale te bardziej to tragedia szare to obarz taki wyplowialy az dziwne tzreab by ze swoim czyms pojsc chodz watpie zeby lepiej bylo. Jedynie jakis sony mial czern najciemniejsza ale byl w malym rozmiarze i obraz wydawal si ebardziej kontrastowy ale mysle ze to kwestia przekatnej. Pewnie wiekszy ekran ma mniejsza jasnosc nie wiem na pierwszy rzut jakos nic mi w oko nie wopadlo wogole.
 

maniek530

Banned
Bylem w sklepie i tak po pierwsze dziwne zez wszystkie na ich specjalnym filmuku discowery jakis skakal obraz na wiekszosci tv. A po drugie czarny hm w sklpie powinein byc bardziej czarny ewentualnie po ciemku ujawinic si epowinna jego slabosc i zrobic sie szary a tu w sklepie jest szary mneij lub bardziej to te mniej to jeszcze moze ale te bardziej to tragedia szare to obarz taki wyplowialy az dziwne tzreab by ze swoim czyms pojsc chodz watpie zeby lepiej bylo. Jedynie jakis sony mial czern najciemniejsza ale byl w malym rozmiarze i obraz wydawal si ebardziej kontrastowy ale mysle ze to kwestia przekatnej. Pewnie wiekszy ekran ma mniejsza jasnosc nie wiem na pierwszy rzut jakos nic mi w oko nie wopadlo wogole.

Normalnie poplakalem sie ze smiechu jak to czytalem - ni hu hu nic nie rozumiem :lol::D
 

timonek

Member
Bez reklam
Bylem w sklepie i tak, po pierwsze ze wszystkie tv na specjalnym filmiku discovery jaki leci w rtveuro skakał obraz dziwnie i było to na większości tv. Po drugie czarny kolor w sklepie wydaje mi się powinien być bardziej czarny przy dużym oświetleniu a ewentualnie dopiero po ciemku ujawnić swoja ewentualna niedoskonałość i zrobić się szary.
A tu niespodzianka i w sklepie przy dużym oświetleniu czarny jest szary, mniej lub bardziej i obraz taki wypłowiały wygląda dziwnie. Jedynie jakiś sony miał czerń najciemniejsza ale był w małym rozmiarze a może to właśnie kwestia mniejszej przekątnej z obraz wyglądał bardziej kontrastowy nie szaro wypłowiały.
Wiec nic nie przykuło mojej uwagi bo obraz na wiekszosci tv był słabiutki nawet aż dziwne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że każdy warty jest uwagi.
Jako następca plazmy to sprawdź przed zakupem obowiązkowo.
 

timonek

Member
Bez reklam
Tylko czy oplaca sie kupic, bylem dzisiaj w innym sklepie ogladadc to tak ogolenie patrzac to wszytskie wygladadly na idealne. Az dziwne ze w tyn euro tak duze roznice miedzy ronzymi tv sa na tym samym materiale puszczanym przez sklep.
 

timonek

Member
Bez reklam
Hm to najwyrazniej nie wiem gdzie je szukac bo nie mam pojecia gdzie je znalezc na tej stronei z tego linku co wrzuciles. Po prawej sa marki sprzetu i tv po lewej jakies nowosci czy jak a na dole te tv parametry jakis podzial. Nie mam pojecia gdzie na tej stronei jest jakies demo hm.
W domu tak nie ma czyli ze kazdy z nich bedzie tak samo odbieral w domu ?

A takie inne pytanie czy ten tryb czy jak to nazawc HDR w nowych tv to jest to jakas duza roznica w obrazie czy to znowu jakies nowinki jak z 3d ? Czy moze jednak warto z tym trybem kupic tv.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Hm tylko czy z tym HDR cos sie znajdzie duzego w przyzwoitej cenie hm. Sory jak troche marudze ale nie spieszy mi sie wybitnie bo mam sprawna plazme dlatego moge ewentualnie poczekac na jakies promocje np ;). Tylko czy cos z tych co sa cos znajde czy moze lepiej poczeakac na nowe modele beda lepsze przy tej samej cenie jak zeszloroczne modele wchodzily.

A kiki z hdr jak mowisz ze warto to od jakiej kwoty zaczynaja sie te tv ? i jak bys w procentach mogl okreslic ile sie zyskje z tym popwiedzmy o ile procent zyskuje obraz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HDR ważne żeby był i nie ważne w jakiej ilości nitów.
Bo to pozwoli Ci odebrać filmy w tej technologii.
Ja bym poczekał. Czas działa na Twoja korzyść.
 

timonek

Member
Bez reklam
No dobra odwiedzam swój temat, niby czas mial działać na moja korzyść ;-) wiec teraz Kiki czekać na nowe modele czy coś ze starszych wybierać. I pytanie kiki czytam to samsung seria h miała kurz seria k coś z oklejaniem się i coś tam a co z serią j jakieś większe wady czy nie ? . I kurde jest samsung 60j6240 w kuszące cenie niecałe 3tys tylko pytanie czy będzie gorszy od 55j6200 czy nie. Bo gdybym nie przegapil wyprzedaży to bym pewnie kupił ta 55.
 

Malix7

Member
Nie bedzie gorszy, to jest podobny tv, tylko jeden suwak ma zablokowany w motion plus ale da rade go odblokowac.
 

timonek

Member
Bez reklam
Ok tylko czy warto czy nie, więcej zapłacić za nowe czy są na tyle lepsze bo nie zawsze nowość jest jakaś wyjątkowo lepsza widzę to np w smartfonach. Oglądałem go Malix7 i jedna rzecz mi tylko nie pasowała co dziwne ze menu w nim było jakby nie ostre to na mojej starej płaskie z mala rozdzielczością enu wyraźne jest a tam jakbym miał wadę wzroku dziwne to. No i najgorsze ze w sklepie nie można zobaczyć jak zwykła tv naziemna wygląda bi tylko puszczają super obrazki eh. A kupować i zwracać kurde dużo zachodu z tym trochę chodź w domu najlepiej można zobaczyć zwłaszcza w nocy.
A jeszcze kiki pytanie z tymi hercami (wiem temat był walkowany ;-)) bo niby ma być lepsza płynność ruchu a czy to nie jest sztuczne poprawianie. przecież w kinie filmy lecą w 24p i nie ma poprawiać uplynniaczy i jest ok. wiec po co w tv matrycę 100Hz jak 50 to już więcej niż filmowe 24 (nie pogorsza to filmu ?). Nie wątpię że się znasz i masz rację kiki ale tak na moje proste rozumowanie takie mi wychodzi ze to wszystko te poprawiać ze itp nie powinno być ich bo ingeruje w oryginalny obraz.
I nie odpowiedziałeś kiki na moje pytanie czy seria j samsunga miała jakieś problemy jak ten kurz i te obudowy w serii K ?
 
Ostatnia edycja:

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Tu prosta logika nie wystarczy, gdyż przy wyświetlaniu obrazu bierze udział szereg różnych technologii które albo polepszają obraz końcowy albo przy ich braku uwidaczniają się mankamenty zastosowanego wyświetlacza tu LCD (i pochodne).

I tak np. przy Hz ważna jest rozdzielczość obrazu ruchomego (rozdzielczość dynamiczna), bo może się okazać, że będziesz miał 24Hz (bez przeplotu) inaczej zwane 24p kiedy kolejno następujące po sobie obrazy nie będą miały ostrości gdyż rozdzielczość obrazu ruchomego nie osiągnie nawet 300p (linii pionowych) stąd lepiej celować w matryce o większej natywnej częstotliwości.

Podobnie jest kontrastem i HDR, matryce IPS mogą osiągać większą szczytową wartość iluminacji (te magiczne nity) ale co z tego kiedy poziom tzw. "czarnej czerni" jest często o rząd wartości mniejszy na matrycy na VA, przykładowo dla Sony model x850d (0.084 cd/m2) do modelu x850c (0.026 cd/m2) co daje "contrast ratio" 1248 : 1 (dla modelu x850d) do 3877 : 1 (dla modelu x850c), co niestety widać gołym okiem, w obu przypadkach HDR jest na podobnym poziomie.

Przykłady można mnożyć, więc bez studium różnych testów danych modeli TV i znajomości zastosowanych technologii się nie obejdzie :) . A punktem wyjścia zawsze powinna być kasa, więc od tego warto zacząć ile jestem wstanie na TV wydać a później szukasz co da się najwięcej za nią wycisnąć.

Jako były posiadacz plazmy wybrałem Sony na matrycy VA, model z 2015 x850C (i dalej jestem z niego b zadowolony), obecnie w zależności od kasy brałbym modele tegoroczne na matrycach VA i HDR minimum 500-600 nits, z androidem lub zaszalał na OLEDa 4K, QLED'a Samsunga przy tych kosmicznych cenach zdecydowanie bym sobie odpuścił.
 
Ostatnia edycja:
Do góry