wymiana plazmy na led tv czy warto ?

magda89

New member
Ok jak porownujesz do najlepszych plazm ale ja nie mam najlepszej i ten ;g ktory wyzej znalazlem i pytalem sie o niego tez nie jest najwyzszej klasy plazma chyba ze sie myle ale watpie bonie w tej cenie. Wiec szukam wiekszego tv ktory zapewni mi nie gorsza jakosc jaka mam teraz , wiec pytanie tylko czy jaki kolwiek led tv jest wstanie ja zapewnic czy musi byc to plazma ? i czy ta plazma lg jest ok mysle ze nie powinna byc gorsza od mojej ale tego nie wiem. Ale moze jest jakis lcd ktory bedzie w cenie 2-2.5 tys taki sam lub leopszy od mojego i tej plazmy lg ktora wspominalem.

Mam podobny problem,chce wymienić starego lcd panasonica 32 cale w sypialni na nowy większy.W salonie mam plazmę panasonica 50 cali,więc umysliłem sobie że kupię do sypialni też plazmę bo akurat mi i żonie obraz przez nią wyświetlany bardzo pasuje. A tu problem bo panasonic plazm już nie robi a LG bodajże Pb5600 którą jeszcze idzie dostać oglądałem na żywo w Makro i jakoś mnie nie powaliła jakością obrazu. Poinformowano mnie że bardzo podobny obraz jak plazma która mam wyswietla panasonic AX900 ale jak zobaczyłem cenę to lepiej nie mówić. Zostaje wybór leda i jak na razie skłaniam się ku AS640 lub H6400 od samsunga w rozmiarach 55cali.Obraz na nich jak oglądałem jest nawet przyzwoity i jak się je dobrze ustawi to nie powinno być źle. A i cena jest w miarę przystepna.
 

magda89

New member
Proponuje plazme Panasonica dać do sypialni a do salonu kupić OLED'A.

OLED - no cóż pomijając cenę trzeba powiedzieć że ta technolgia boryka się jeszcze z chorobami wieku dziecięcego.Jest problem z trwałościa bodajże niebieskiego piksela. Dlatego poczekam az ta technologia troche okrzepnie. Póki co jednak chyba wezmę Samsunga H6400.
 

timonek

Member
Bez reklam
A dziwne to wogole z tymi sklepami bo po pierwsze do nie dawana byl tylko lg to skad wzieli teraz samsunga a pozatym jak sie wybiera plazmy to pisze ze maja 5 produktow a po wejsciu jest tylko dwa.
 

pawelll

Member
Już o tym trochę pisałem, moim zdaniem jeśli posiadana plazma jeszcze gra to nie warto kupować teraz LCD. W tej chwili wybierając LCD masz typowy dylemat żaby: albo przyzwoita czerń (VA) albo dobre kąty widzenia (IPS). Czerń w IPS jest nadal katastrofalna, degradacja kolorów i czerni w VA przy zmianie kąta patrzenia może trochę lepiej ale nadal kiepsko. Producenci zamiast próbować jeszcze choć trochę poprawić technologię (choć chyba za dużo już się nie da) stosują klasyczną metodę "ucieczki do przodu" usiłując wprowadzić wyświetlacze UHD - posiadające te same wady.
"Święty Graal" w świecie wyświetlaczy - czyli OLED też nie jawi się póki co jako "bezwadowy".

Więc póki co pozostaje czekać na poprawę OLEDów lub na zmartwychwstanie plazmy.
 

pwnuk1

New member
z kupowaniem plazmy w Media Markt i Saturn (ten sam właściciel) byłbym ostrożny. W Warszawie na ul. Górczewskiej w święta zapytałem o plazmę i wskazano mi model TX-P42X60E w super promocyjnej cenie 1099 pln (był jeszcze rozmiar 50 cali w cenie ok 1300 pln).

Napaliłem się na zakup, ale że była już prawie 21, zakup przełożyłem na następny dzień (wziąłem nawet dzień urlopu specjalnie na ten cel).

Ale trochę mnie tknęło, że tych TV było tam chyba z 8 (a przecież od jakiegoś czasu nie są już produkowane). Zapytałem sprzedawcę, czy to nowe TV. Uzyskałem odpowiedź twierdzącą.

Jednak na pudełku zauważyłem etykietę z datą dostarczenia TV do sklepu. Październik 2013.

No więc poprosiłem o sprawdzenie w menu serwisowym liczby godzin, jaką przepracował TV, który był na ekspozycji. Odmowa. Sprzedawca mnie poinformował, że to jest równoznaczne z utratą gwarancji.

Odpuściłem zakup tego dnia.

Ale ponieważ temat nie dawał mi spokoju, byłem w sklepie jeszcze tydzień temu. Cena promocyjna 1099 zamieniła się w ceną regularną 1099... (promocja się skończyła).

Byli inni sprzedawcy. Po wymianie kilku zdań jeden mnie poinformował, że te TV pracowały w sklepie ok 4 mcy.

Drugi, że to TV powystawowe, które pracowały w tym sklepie rok...

Bez komentarza.
 
Ostatnia edycja:

pawelll

Member
Pomijając wątek uczciwości/nieuczciwości sieci handlowych i ich pracowników, to 1000 PLN za 42" plazmę nawet lekko przechodzoną (za to z pełną gwarancją) to uczciwa cena. Jeśli oczywiście nie ma trwałych powidoków, wypaleń itp. Sam parę miesięcy temu oglądałem Samsunga 51F8500 powystawowego. Gdyby nie wypalenie pewnie bym go kupił.
 

digitalus

Banned
Witam
W ostatnich modelach plazm panasonica(model 60 czyli x60 st60,gt60,vt60,zt60) nie trzeba wchodzic do menu serwisowego aby sprawdzic czas pracy.Czas pracy mozna sprawdzic z poziomu menu telewizora.
Pod koniec ubieglego roku razem kolega kupilismy panasonica x60 w tesco z wystawy.Kolega przebiegiem godzinowym telewizora wcale sie nie przejmowal bo przeciez jest na gwarancji.Kolega mega zadowolony bo plazme bardzo trudno juz kupic.
 
Ostatnia edycja:

pwnuk1

New member
Ja chyba jednak zaryzykuję lg 50PB660v. Można je kupić jeszcze w sklepach internetowych. Te plazmy w Media pracowały po 12 godzin dziennie przez cały rok. Jednak sporo.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież nowy Panasonic 50AS650 z matrycą natywna 100Hz po kalibracji gra naprawdę bardzo dobrze.
 

timonek

Member
Bez reklam
A ja tak przegladam to forum i zglupiec mozna powiem wam bo raz czytam ze plazma lepsza czern da nic lcd innym raze ze lg plazma ma slaba czern i ;cd bedzie lepszy ale nie z matryca ips. Wiec sa juz nie wiem i to nie jest mowa o tv powyzej 5tys tylko do 3 lub okolo 3. Normalnie masakra a sam dwoch niepirownam i to w ciemnym pomieszceniu wiec chyba wiekszosc z nas jest skazana na kupowanie w ciemno.
 

pawelll

Member
Na konkurencyjnym forum (takim z nazwą kraju) jest artykuł nt. różnic VA/IPS, poczytaj.
Jakieś 3 miesiące temu stałem przed podobnym tematem- zamiana 42PV80 na coś większego (min. 55"), lepszego i w rozsądnej cenie. Po miesiącu odpuściłem i czekam na pojawienie się czegoś sensownego.
Jeśli już musiałbym coś kupić to 55H6400 (ma wady ale przynajmniej rozsądną cenę), Panasonica 640 albo Sony 805 (ale ceny już trochę wysokie jak za produkt obciążony wadami).
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Nie ma takiego, aczkolwiek najbliżej byłaby wciąż plazma ZT60. OLED może i wygra z nią kontrastem, ale przegra jeżeli chodzi o płynność i rozdzielczość w ruchu.
 
Do góry