wymiana plazmy na led tv czy warto ?

timonek

Member
Bez reklam
Witam pisze od razu ze mam spore zaleglosci w tym jak technoogia poszla do przodu ;), chodz nie do konca czytam nowosci jak moge ale co do szczegolow konkretnych modeli i cen to juz srednio.

Ale przechodzac do sedna sprawy mam plazme samsunga z ktorej jestem zadowlony ale tylko z obrazu ale wielksc juz by sie wieksza przydala cos powyzej 50 albo 55 albo cos okolo 60 wszytsko zalezy od cen co wybiore wiec chcialbym kilka propozycji w roznych cenach bylbym wdzieczny :).

Pytania czy jakosc tv led jest chodz na tyle dobra ze moze konkurowac z plazma ? sam juz nie wiem czytam tu na forum i rozne opinei widze w koncu nie wiem. A plazmy teraz ciezko dostac.
Teraz znalzlem jescze te pytania od kiki wiec odpisze na nie. Jak o czyms nie pomyslalem to prosze pytac odpowiem dopowiem co trzeba.
Wiec:
1. pomieszczenie 3 na 4 mietry
2. minimum 2 maks 3 metry
3. narazie ja i moja kobieta ;)
4. zazwyczaj na wprost ale moze byc ze czasem pod katem ale to raczej nie wiewlki
5. moze stac
6. mam rolety wpelni zaciemniajace jak by co
7. plazma samsung ale nie z najwyzszej polki tylko raczej nizszej
8. pilot ;) a tak powaznie to najwazniejszy obraz chodz usb by mogl miec
9. sd i hd
10. odtwarzacz blurej czasem laptop
11. od 2 do 5
12. hm jak w ceimnosci ogladam to chyba bez roznocy odpowidz brzmi wsumie nie wiem
13. rozne w wiekszosci tv to film przyroda sport seriale i inne programy ale to juz nie ja tylko kobieta
14. jak by mial to mysle ze czasem na szybko bym skorzystal zeby nie wlaczac laptopa chodz to nie jest najwazniejsze mam tablet
15. tak gry w stylu need for speed i jakies przygodowki rayman okolo raz na tydzien przez 2 do 3 godzin
16. hm chyba nie, chce propozycje ze wszystkich marek jak to mozliwe
17. powyzej 50 nawet cos okolo 60 chetnie
18. chyba tylko slaba reakcja na sterowanie pilotem jak trzeba specjalnie celowac zawsze mialem ze nie wazne gdzie skieruje to reagowal a wiem ze sa takie co trzeba bardzo bezposrednio
19. wieczoramo
20. za okolo 2 tys sa okolo 50 cali wiec do 3 tysiecy chyba mysle ze da rade cos wiekszego to do 3500zl
21. nie musi miec a jak by mial to nie wiem jakie lepsze

To chyba tyle by bylo na dodatkowe pytania chetnie odpowiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. ale rozmawiamy o jakości.
Nie ma dobrych LCD 60" za 3000 zł które są w stanie zastąpić plazmę.
Dobre modele LCD 55-60" to poziom 5-6 tyś zł.
Patrz: Philips 55PFS8109
 

timonek

Member
Bez reklam
Ok. ale rozmawiamy o jakości.
Nie ma dobrych LCD 60" za 3000 zł które są w stanie zastąpić plazmę.
Dobre modele LCD 55-60" to poziom 5-6 tyś zł.
Patrz: Philips 55PFS8109

OK czyli mam rozumiec ze wszystkie tv 55 cali ponizej juz nie tylko 5 ale i 4 tysiecy sa nic nie warte ? i nawet odrobine nie beda mialy z jakosci plazmy ?. Jak pisalem nie mam plazmy z wyzszej polki ani panasonica ktory to podobno najlepsza czern mial tylko taniego samsunga.

To cos wogole 3do3,5 tys w rozmiarze 50-55cali w miare dostane czy moze lepiej szukac tej plazmy jakiejs 50-60 cali.
 

timonek

Member
Bez reklam
Ten philips jest wogole poza zasiegiem grybo powyzej 5 tys nie wchodzi w gre.
A czy jest wogole jakis lcd do 3tys ktory jest w stanie w miare miec podobny obraz do plazmy wwielkosci przynajmniej 50 cali ?.

Czyli te wszystkie tv ktore sa w sprzedazy 50cali samsungi lg philipsy panasonic itd. w cenie 2-2,5 tys sa nie warte wogole i jakosc bedzie duzo gorsza niz w mojej plazmie ?

Bo moze jednak trzeba sobie darowac jakikolwiek zakup hm.:(
 

astw

New member
A dlaczego nie TV plazmowy 50 cali LG za 1700 zł, z funkcjami internetowymi za 2300 zł lub 60 cali za 2800 zł? To ostatnia szansa na nowy tv plazmowy (tv plazmowy Panasonic może być jeszcze dostępny w sklepie, ale może mieć za sobą dużo godzin pracy).

Ten philips jest wogole poza zasiegiem grybo powyzej 5 tys nie wchodzi w gre.
A czy jest wogole jakis lcd do 3tys ktory jest w stanie w miare miec podobny obraz do plazmy wwielkosci przynajmniej 50 cali ?.

Czyli te wszystkie tv ktore sa w sprzedazy 50cali samsungi lg philipsy panasonic itd. w cenie 2-2,5 tys sa nie warte wogole i jakosc bedzie duzo gorsza niz w mojej plazmie ?

Bo moze jednak trzeba sobie darowac jakikolwiek zakup hm.:(
 

Lech

New member
Bez reklam
Jak możesz to poczekaj na OLED. Ma jakość obrazu nie gorszą niż plazma, ciągnie mniej prądu niż plazma i w ciągu ostatniego roku cena 55" OLEDa spadła o 300%.
 

timonek

Member
Bez reklam
oled szybo nie zejdzie z ceny na przyzwoity poziom , a plazmy jakos wole juz samunga niz lg kiedys tak wybralem dwa razy i tera tez bym tak zrobil ale jakos nic nie moglem znalezc jeszcze z rok temu bylo troche a teraz dosc ciezko a zeby zpbaczyc w sklepie przed kupnem to juz wogole. Ale myslalem ze tyle juz tego jests i troche technika do przodu poszla ze takie led tv sa w miare przynajmniej poroanojac do tanich plazm to sie zrownaly ale chyba jednak nie i mamy dalej to samo. A placejie po pomad 5tysiakow za 50cali tv to troche przesada, chyba ze ktos zarabia tyle na miesiac i a z czezgo odkladac.
 

digitalus

Banned
Witam .
Kupno telewizora to inwestycja dlugoterminowa .Dopiero wtedy gdy telewizor sie popsuje i naprawa bedzie droga to mozna pomyslec o nowym.
Jesli telewizor dziala to nie ma sensu sprzedawac i kupowac nowego .Za rok jesli bedzie taka potrzeba kupisz oled w korzystnej cenie.
Cena 55 calowego telewizora oled jest teraz na poziomie 42 calowych plazm ktore byly sprzedawane w 2005 roku.
przyklad w linku nizej.

http://www.hdtv.com.pl/forum/13367-post1.html

Plazma jest teraz bardzo tania jesli porownamy z cenami z 2005 roku


Mam zamiar kupic plazme i nie wiem, ktory model bedzie najlepszy do ogladania glownie cyfry+ i polsatu(z anteny naziemnej), a takze dvd , ale juz w znacznie mniejszym stopniu. Oczywiscie w przyszlosci chcialbym zainwestowac w HDTV. Plazma bedzie ogladana z odleglosci od 2,5m do 4m. Jestem w stanie zaplacic za nia ok. 12000zl. Najbardziej zainteresowaly mnie nastepujace modele:
- TV plazmowy 42" JVC PD-42B50 9250,00zł
- TV plazmowy 42" JVC PD-42X50 13413,00zł
- TV plazmowy 42" Panasonic TH 42 PV 500 12189,00zł
- TV plazmowy 42" Samsung PS-42P4A 12909,00zł
- TV plazmowy 42" LG RZ-42PY10 9799,00zł
ceny z: http://e-panasonic.pl/ - w tym sklepie takze chcialbym dokonac zakupu (czy ktos juz korzystal z ich uslug?)

Ktore z wymienionych modelow jest najlepszy, a ktory najgorszy?

Czy roznica pomiedzy wyzej wymienionymi plazmami za ok 9000zl i tymi za ok 12000zl jest bardzo duza? Prosze o odp...

Ps. wiem ze plazma Pioneer jest najlepsza:) ale nie chca az tyle wydac...
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Witam .
Kupno telewizora to inwestycja dlugoterminowa .Dopiero wtedy gdy telewizor sie popsuje i naprawa bedzie droga to mozna pomyslec o nowym.
Jesli telewizor dziala to nie ma sensu sprzedawac i kupowac nowego .Za rok jesli bedzie taka potrzeba kupisz oled w korzystnej cenie.
Cena 55 calowego telewizora oled jest teraz na poziomie 42 calowych plazm ktore byly sprzedawane w 2005 roku.
przyklad w linku nizej.

http://www.hdtv.com.pl/forum/13367-post1.html

Plazma jest teraz bardzo tania jesli porownamy z cenami z 2005 roku

Po pierwsze mi sie jeszce zadne sorzety nie psuly jak bym mial czekaj jak sie zepsuje to chyba mialkbym stara 20 letnia plazme a w sklepach byly by juz rozwijane ekrany ;) to tak w zarcie ale powaznie srzet sie wymienia nie az sie tylko zepsuje mozna wymieniac z roznych wzgledow ja chce pod wzgledem wielkosci moze i troche funkcyjnosci ale to w mniejszym stopniu.
Ale co ma porownywsnie cen teraz do cen sorzed 10 lat ze byly takie same to bez sensu, wiem po ile sa oledy i w zyciu jeszce przecyrtasz za rok ten post nie stanieje oledy ponizej 5tys czy okolo za 55cali.
Ja sie nie spiesze ale nie bede czekal lat ja che wiekszy i tyle.:)
 

timonek

Member
Bez reklam
kiki a co ty sadzisz o tej plazmie lg50PB5600 jest tania ale zaznaczam ze bylbym wstanie dac wiecej kasy za tej wielkosci tv tylko czy jaki kolwiek inny uzyska leosza jakosc obraz lub porownywalna czy wszystkie tv led beda mialy gorszy obraz od tego tv. ? Jak on ma sie do innych.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Realia są takie że dobre telewizory zaczynają się dopiero przy 5 tys. zł.

Dla mnie realia są takie, ze jedynym LCD, który mógłbym mieć, nie szukając dziury w całym jest Sony X90005B. To nie jest 5 tys, tylko dwa razy więcej.

Reszta okazów to mniejsze lub duże wady, gdy porównuję je do najlepszych plazm.
 

timonek

Member
Bez reklam
Dla mnie realia są takie, ze jedynym LCD, który mógłbym mieć, nie szukając dziury w całym jest Sony X90005B. To nie jest 5 tys, tylko dwa razy więcej.

Reszta okazów to mniejsze lub duże wady, gdy porównuję je do najlepszych plazm.

Ok jak porownujesz do najlepszych plazm ale ja nie mam najlepszej i ten ;g ktory wyzej znalazlem i pytalem sie o niego tez nie jest najwyzszej klasy plazma chyba ze sie myle ale watpie bonie w tej cenie. Wiec szukam wiekszego tv ktory zapewni mi nie gorsza jakosc jaka mam teraz , wiec pytanie tylko czy jaki kolwiek led tv jest wstanie ja zapewnic czy musi byc to plazma ? i czy ta plazma lg jest ok mysle ze nie powinna byc gorsza od mojej ale tego nie wiem. Ale moze jest jakis lcd ktory bedzie w cenie 2-2.5 tys taki sam lub leopszy od mojego i tej plazmy lg ktora wspominalem.
 

astw

New member
Ok jak porownujesz do najlepszych plazm ale ja nie mam najlepszej i ten ;g ktory wyzej znalazlem i pytalem sie o niego tez nie jest najwyzszej klasy plazma chyba ze sie myle ale watpie bonie w tej cenie. Wiec szukam wiekszego tv ktory zapewni mi nie gorsza jakosc jaka mam teraz , wiec pytanie tylko czy jaki kolwiek led tv jest wstanie ja zapewnic czy musi byc to plazma ? i czy ta plazma lg jest ok mysle ze nie powinna byc gorsza od mojej ale tego nie wiem. Ale moze jest jakis lcd ktory bedzie w cenie 2-2.5 tys taki sam lub leopszy od mojego i tej plazmy lg ktora wspominalem.

Wystarczy kupić tv z opcją zwrotu (sklep stacjonarny dający taką możliwość) lub internetowy (położony blisko naszego miejsca zamieszkania) i sprawdzić samemu. Moim zdaniem obraz z tv plazmowego LG 5600 jest bardzo dobry (zwłaszcza wieczorem). Jest ciepły, naturalny. Można także ustawić kontrast na ostrzejszy (podnosząc jego wartość i włączając tryb gra).
 
Do góry