Wybór subwoofera

nikotyna

New member
Witam.
To może podaj jakieś swoje typy, o E7 już wiem. Może coś innego, powiedzmy do 3tyś. Poszukam na necie może coś sie znajdzie, może z drugiej ręki, może na ebayu coś znajde.
Dzięki i pozdrawiam.

PS. Jeden znajomy bardzo mi zachwala Nubert AW-991, miał ktoś okazję posłuchać?
 

Deimos

Banned
nikotyna napisał:
Koledzy, do 2000zł, mozna dostac jakiś dobry sub w obudowie zamkniętej?
Dostaniesz Jamo D-6 (3015) i ma dwa rodzaje pracy: audio i video.:)
Jak Cie taki interesuje, to pisz na PW.
Prawdziwy subwoofer - tylko z certyfikatem THX, to gwarancja, że nawet w skrajnych przypadkach taki subwoofer przekaże dźwięk, a nie jakieś buczenie...
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
ostatnio widziałem na allegro za 1,7 tys. Paradigm PW 2200, to prawdziwy potwór, nawet PS 1200 mu nie podskoczy pod względem mocy a i do muzyki się nadaje (podobno bardzo dobra kontrola basu)... podejrzewam że to podobnej klasy sub co Yamaha SA-W900 którą opisywał Sebol81...
kiedyś go chciałem kupić, pech chciał że akurat nigdzie nie mogłem go znaleźć
myśle że za taką cenę można go poważnie rozważyć (żeby nie było to nie mam z aukcją nic wspólnego)
 

sebol81

New member
Deimos, powiedz no mi gdzie za poniżej 2kpln dostane D6sub...
No chyba że używke od Ciebie :)
Nówki widziałem za około 4500 :/

blackninja, ten Infinity Beta SW10 chyba troszke za słaby na 37m2. Nie wiem, nigdy go nie słuchałem, może się mylę, ale z parametrów to na cienizne wygląda...

don111:
"ostatnio widziałem na allegro za 1,7 tys. Paradigm PW 2200, to prawdziwy potwór, nawet PS 1200 mu nie podskoczy pod względem mocy a i do muzyki się nadaje (podobno bardzo dobra kontrola basu)... podejrzewam że to podobnej klasy sub co Yamaha SA-W900 którą opisywał Sebol81..."

Aktualnie stoi po około 2 kpln używka na allegro. Też go chciałem kiedyś kupić ale w muzie nie radzi sobie najlepiej. To typowy bass-reflex. O tej bardzo dobrej kontroli basu to chyba nie do końca tak jest :/ Sub niezły ale do SA-WX900 "trochę" mu jednak brakuje... Pod względem kontroli basu to jak niebo i ziemia.

Ale nie ukrywam że to dobry sub, na którego również warto zwrócić uwagę przy zakupie (za 2kpln, pod warunkiem że nie był grzebany)... Polecam także JBL L8400, ostatnio też na allegro pojawił się B&W ASW2000, o którym też wiele dobrego słyszałem...
 

don111

Banned
nawet są dwa :D
jeden po 1,5 a drugi za 2 tys

pod względem mocy raczej nie odbiega od tej Yamaszki (mimo że na papierze duża różnica), jeśli chodzi o kontrole basu to możliwe że jest ciut gorszy od Yamahy (ona ma chyba membrame bierną ?) ale jest jednak lepszy od typowych subów bas reflex-owych bo zdaje sie ma układ sterowania znany m.in. z subów servo Paradigma... generalnie na angielskich stronkach z tego co czytałem to jest dosyć szybki, za 1,5k to bym się nie zastanawiał, w tej cenie nie ma szans na nic co nawet zbliżyłoby się poziomem do niego
 

sebol81

New member
Chwila, moment, pausa :)
Kto tu ma na sprzedaż D6sub i D7sub?

D6sub za 1500zł?
D7sub za 2000zł?

I w jakim stanie (szczerze)...
Dla mnie nie (po moim "Soniaczku" już chyba tylko Servo 15v2 sobie kiedyś zafunduje:) ) ale mój znajomy szuka dobrej zabaweczki od niskich częstotliwości :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dobry jest pojęciem względnym, ale w tej cenie możesz wybierać pomiędzy Dali Concept Sub, a Infinity Beta.

ArtS :)
 

nikotyna

New member
Witam.
Jesli palne coś głupiego to prosze o wyrozumiałość.
Zastanawiamy sie tutaj nad dobrym subem do kina i muzyki, a jak tak na chłopski rozum kombinuję i nachodzi mnie taka refleksja.Czy do słuchania muzyki na porządnych mocnych kolumnach frontowych, pokroju np. JBL ES90, musze wogóle mieć włączonego suba. Czy sub jest do tego wymagany?
Teraz mam dwie przyzwoite kolumny ze wzmacniaczem, słucham muzy bez suba i też jakoś żyję. Jestem początkujący i nie znam jeszcze dokłdnie zasady działania amplitunerów AV, dlatego moje pytanie.
Tak jak napisałem kombinuję na chłopski rozum, bo jesli mógłbym suba miec wyłaczonego przy muzyce, to mam dużo wiekszy wybór porządnych subów tylko pod kino.
Dzieki za wszelkie info i pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Czy sub bedzie nam potrzebny w muzyce zależy od amplitunera i kolumn.

Słabe amplitunery nie mają mocy by zagrac basem, wtedy z pomoca przychodzi subwoofer, specjalnie dedykowany tylko do basu, ma własny wzmacniacz i zdolności mocowe amplitunera go nie obchodzą.

Słabe kolumny fronotwe, monitory lub podłogówki z głośnikami mniejszymi od 16cm, tez od nas oczekuja zakupu wspomagającego suba, same nie wydolą.

Tyle w muzyce co do wielkości pomieszczenie to też trzeba to brac pod uwagę, nie wstawimy przecież subwoofera typu ES150 do 9m2 :)

ES90 i dobry amplituner spokojnie stykną bez subwoofera, w "muzyce", bo w kinie jest juz nam potrzebny.
 

Adek69

New member
imalas napisał:
Na rynku pojawiła się już nowa seria JBL "ES", w której są nowe suby ES150P(1399zł) i ES250P (1799zł). A tu ciekawostka;) , oba nie mają ekranowania magnetyczngo, a pozostałe kolumienki z zestawu mają!:confused: Doszły nowe rozwiązania z sektora prof., zwrotnica regulowana i nowy design (podobno bardziej elegancki!...przecież to dwa brzydale, które trza zakrywać maskownicą!:)
Czy ktoś miał okazję posłuchać te nowe suby? (jakie wrażenia?), a jeszcze lepiej jak ktoś znalazł porównawcze materiały testowe dotyczące w/w subów...proszę o liki. .....Tyle!

mam zamiar kupić suba, wybrałem JBL 150 do moich E60+E10+EC25 tylko sie zastanawiam nad tym czy E150 czy ES150, doradzcie coś (pokój 18m2)
pozdr
 

intense

New member
Chce kupić suba tylko i wyłącznie do muzyki do 18 m2, co bedzie lepsze: JBL ES250p, Infinity Beta SW 12 a moze cos innego? cena do ok. 2000 zl
ps. kolumny to Kef Q5 + wzmak Marantz PM7001
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do muzyki i kolumn Kefa pasuje subwoofer z obudową zamkniętą Infinity SW10.

Chyba, że kupiłeś Kefy, a słuchasz Rapu.
 

kenobi36

New member
U mnie temet subwoofera do kolumien iQ9 wrócił jak bumerang. Na razie rozważałem te modele do 2K. Bardzo mi zależy na muzyce dlatego przedewszystkim rozważam obudowe zamkniętą.
- JBL L8400 Chciałbym ale troszkę drogi.
- JBL ES250 byłoby dobrą alternatywą do L i bym się zdecydował ale maskownica mi nie pasuje do reszty. Gdyby się dało dokupić inną to bym rozważył.
- Kef 2500 do Kef iQ9 mógłby być ale najgorzej schodzi w dół (33Hz) wśród konkurencji cenowej. Jest też najlżejszy 15Kg co nie świadczy dobrze. Pytanie czy coś przemawia za tym Subem? A może 33Hz to nie tak żle? Obudowa nie praktyczna, chyba że kwiatek na nim postawię.
- Infinity Beta 12 - Bass Reflex - Jak się sprawdzi w muzyce?
Zastanawiałem się też nad:
- Dali SWA12 - 27Hz, ale 120RMS
- Mission M6as - 28Hz, fajny bo wąski (32cm).
A może Jamo, mocne i tanie? Jak to jest z tymi buczącymi transformatorami (Infinity Beta 12 ktoś pisał że też). Jeśli ktoś ma i jemu nie buczy to proszę o info bo cena zachęcająca
- Jamo Sub 550 - 26Hz - chyba BR
- Jamo Sub 650 - 24Hz - ten już zamknięty.
- Jamo E7 sub - 28Hz

Doradźcie co za i co przeciw, chcę się streścić i na dniach kupić?
Które oprócz Jamo mają płynną regulację fazy i czy jest to potrzebne.
Jak nisko sub pownien schodzić?
Moc jest potrzebna ale jak z jakością dzwięku? Które marki są najlpsze?
Które najlepiej sprawdzą się w muzyce ale i w KD odtworzą grom z jasnego nieba.
itd...
 
Ostatnia edycja:

intense

New member
Rap? Aaaasbolutnie nie ;-) muzyka jaką slucham do głównie reggae, dab, elektronika, chillouty itd. raczej spokojna ale nie zawsze, mega szybkiej sieki nie slucham wiec bardzo szybki sub nie jest chyba potrzebny ale moge sie mylic bo nie mialem stycznosci, zwlaszcza w polaczeniu z w miare dobrymi kolumnami...
 

imalas

New member
kenobi36 napisał:
U mnie temet subwoofera do kolumien iQ9 wrócił jak bumerang. Na razie rozważałem te modele do 2K. Bardzo mi zależy na muzyce dlatego przedewszystkim rozważam obudowe zamkniętą.............................................................................

Doradźcie co za i co przeciw, chcę się streścić i na dniach kupić?
Które oprócz Jamo mają płynną regulację fazy i czy jest to potrzebne.
Jak nisko sub pownien schodzić?
Moc jest potrzebna ale jak z jakością dzwięku? Które marki są najlpsze?
Które najlepiej sprawdzą się w muzyce ale i w KD odtworzą grom z jasnego nieba.
itd...

Mój sąsiad ma Kef-y iQ7 i gra to przecudnie (serio!) z......amerykańskim subem Velodyne CHT-10R. Do tego pilot z wyborem nastaw do kina, gier, muzyki....wszystkie regulacje i pełne rozpasanie... :D za 780$ w Polsce(audiofast.pl), czyli około 2Kzł
To co wymieniłeś, to .......Velodyne wymiata szybkością i jakością basu (nic nie brzęczy i nie buczy):)
Testy porównawcze są w necie......tyle !
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
tutaj masz fajne testy, ale szkoda że mniej popularnych subów
http://subwoofertests.com/testresults.html

ten Velodyne wypadł świetnie, chociaż odrobine narzekają na pasmo przenoszenia (nie schodzi tak bardzo nisko), potrafi też zatrząść i ma niezłe SPL.... może warto dopłacić trochę do CTH12R
kapitalnie wypadły tutaj B&W 675 (zejście i kontrola) i Paradigm Servo (wszystko)
 

paproch

New member
kenobi36 z tego co sie orientuje, to kefy kupiles calkiem niedawno, pograj nimi jeszcze troche, daj kolumienkom sie rozegrac, przy kefach zdecydowanie cierpliwosc poplaca ;)
moze okazac sie, ze ten sub nie bedzie "az" tak potrzebny, w szczegolnosci ze stawiasz narazie na muzyke, poczekaj chwilke, dozbieraj monet i zamiast suba dokup sobie reszte glosnikow do kina :smile:

u mnie tez graja kefy iq9 i o braku basu nigdy nie pomyslalem, nawet przy takich klasykach "masowania basem" jak massive attack :eek:k:
 
Ostatnia edycja:
Do góry