Wybór subwoofera

imalas

New member
@nikotyna
NO! "młody" forumowiczu przesadziłeś!
cytat:
"Ja zaołożyłem ten temat i to ja pytam o wszystko."
koniec cytatu.
jesteś w błędzie więc przeczytaj regulamin i FAQ tego forum ( a zresztą dziwnie pojmujesz słowo "forum".......to nie "magazyn", w którym doszedłeś w kolejce do sprzedawcy i wszystko jest dla Ciebie!....:blagam: przepraszam i proszę o wybaczenie, ale nie potrafię inaczej tego wyjaśnić!. W razie wątpliwości zapytaj swego koleżkę "miro.t"

Odpowiedź na pytanko: postaw na próbę w salonie pralkę automatyczną z klapą przednią, przykryj gustowną tkaniną i zapytaj co o tym sądzą domownicy?, a tak serio to odsyłam ciebie do manuali producenta, tam są warianty ustawień ,kubatura potrzebna itp. aby parametry tego soniaka były w pełni osiągalne. Nie sądź, że na "skręconym" subie osiągniesz zadawalające efekty. ..tyle!
PS. niezły jest MONITOR AUDIO RADIUS 360, ale zwróć uwagę słuchając go na raczej kiepską dynamikę.
 
Ostatnia edycja:

nikotyna

New member
Kol. imalas.
Nie chcę pisac nic nie wnoszących postów ale chyba wyrywasz moje zdania z kontekstu.
To że napisałem, że założyłem ten temat i pytam w tym temacie tyczyło sie, mojego błędu przelogowania się, tego że zauwazyłęś ten błąd i dosadnie wyśmiałeś, a nie tego że sie wymądrzam czy cos w tym stylu.
Chodziło o uporządkowanie że ja jako nikotyna pytałem i szukałem porady, a bład powstał z mojej nie uwagi i braku doswiadczenia w obchodzeniu sie z wszelkiego rodaju forami. Przez moją nie uwagę ośmieszyłem znajomego, który nie ma co ukrywać jest z tego powodu wkurzony na mnie.
Wiec prosze nie interpretować inaczej tego co napisałem.
Dziękuje za wszelkie informacje i pozdrawiam.

PS. Nie wiem o co ci chodziło z ta pralką. Może nie jestem tak domyślny jak inni.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W wypowiedzi nr 5 miro zwraca się w do nas z pomocą w podobnym temacie, więc wygląda na to, że udzielaliście się obaj w tym samym wątku. Nikotyna, napisz do mnie na PW, które wypowiedzi są Twoje, to spróbuję to uporządkować.

ArtS :)
 

samart

New member
Jamo D6 SUB za 1042,00 - zapomnijcie :-(

Witam po raz kolejny....
info dla Imalas i innych zainteresowanych tematem.

Niestety dzisiaj zgodnie z przewidywaniami, dwa sklepy
internetowe (wiecie które), potwierdziły mi brak tych subwooferów i
anulowano moje zamówienie. Poprosiłem grzecznie aby wykasowali
swoją ofertę (ceneo, skapiec itp.), gdyż jest nieaktualna i bardzo myląca
potencjalnych klientów. Sprzedawca uprzejmie odpowiedział, że oferta
jest aktualna, tylko JAMO D6 SUB w tej chwili jest niedostępne w tej
cenie. Więc stwierdziłem, że oferta jest nieaktualna - gdyż głośnik jest
niedostępny i żeby go wykasowali. Odpowiedż sprzedawcy - jak poprzednio. W duchu określiłem go jako ostatniego debila - ale nie
powiedziałem mu tego wprost (delikatny jakiś zrobiłem się na starość :).

Jutro znowu kupię, ale w tym drugim sklepie i poczekam na potwierdzenie,
podzwonie trochę i powkurzam nierzetelnych sprzedawców.

życie sobie - a internet sobie.....
szkoda trochę, bo naprawdę chciałem sprawdzić jak dmucha ten sub :-(
- no nic poszukam czegoś budżetowego......
 

imalas

New member
@samart
Pełne wpółczucie....ale cierpliwości, jak coś ciekawego namierzę to dam znać!

@nikotyna
Najpierw cytat...absolutnie nie jest wyrwany z kontekstu:
"PS. Nie wiem o co ci chodziło z ta pralką. Może nie jestem tak domyślny jak inni."
Jak ktoś pyta, to grzecznie jest odpowiedzieć.
Odpowiedzi udzieli Pawełek lat 12.

Proszę Pana chodzi o to, że ten subwoofer Sony olbrzym, o który Pan pytał(opis z brzydkim słowem), ma rozmiary pralki automatycznej i zajmuje dużo miejsca.
Paweł
:grin: :D :grin: :D :grin: :D :bober:
 

mumu001

New member
Witam, a ja równiez mam problem z wyborem suba... mam kino domowe firmy Quadral (Ascent) Brakuje mi tylko subwoofera. Zastanawiam sie nad Paradigm 1000. ja mam otwarty salon wiec cała przestrzen to ma i z 80 metrów, ale chyba nie ma potrzeby (wrecz by bylo chyba niewskazane) by dobrze było słychać w całym salonie a tylko w miejscu gdzie sie oglada (z jakies 20 metrów moze). optymalnie by było by mozna było słuchać muzy no i filmów przez niego, cociaz nie wiem bo nigdy suba nie mialem czy jest sens słuchac muzy i miec włączonego suba. Czytałem ze przewaznie wtedy wyłaczają suby ludzie. Doradzcie co mozna wybrac. z góry dzieki
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tyle metrów to:
Infinity Beta SW12 z systemem optymalizacji basu do pomieszczenia.
JBL L8400 o potężnej mocy, w obudowie zamkniętej więc i dobrze wypada przy muzyce.
 

mumu001

New member
dzieki za odpowiedz!! Mo moze ktoś te modele w domu i napisze jak sie sprawdzają? Cenowo zdecydowanie bardziej mi odpowiada Infinity. Jak sie sprawuje przy filmach a jak przy muzyce??
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mam w domku L8400, sprawuje się swietnie w filmach (ma spora moc) i dobrze w muzyce (obudowa zamknięta).

Infinity to typowy bassreflex ale z RABOSem, za pomoca tego układziku można wyciąc z danego pomieszczenia rezonans przy którym się pomieszczenie wzbudza, ma fajny niski bass.
 

samart

New member
polecam JBL ES 250.
Nowa linia, nieporównywalna moc i design, do E250.
Miałem podobny dylemat, kupiłem E250, ale po tygodniu,
wymieniłem na ES i teraz jestem szczęśliwym użytkownikiem.
Sprawdza się w KD i stereo.

Radzę jednak odsłuchanie przed zakupem,
(nie wszyscy lubią brzmienie JBL)
 

pigabriel

New member
Jamo E 7sub

Witam
Czy któryś z kolegów mógłby się wypowiedzieć na temat suba JAMO E 7SUB w połączeniu z ONKYO 705 do pokoju ok 25m2. Szukam czegoś do 1000 zł i w tej cenie można już coś takiego trafić. Czy może zna ktoś również serię SUB 1810 z serii E6 z aktualnej oferty JAMO, akurat tu odpowiada mi wielkość tego suba. Z góry dzięki za info.
 

tomalo

New member
uzywam e7sub co prawda nie z 705-tka ale z 505-tka.
pokoj 25m2 i mam zapas mocy. No i nie jest to mebel wielkosci pralki :D
bardzo fajny subik, dosc szybki, calkiem nisko schodzacy. W kinie bardzo dobrze sobie radzi, a obudowa zamknieta powoduje ze jest dobry rowniez do muzyki. Za te pieniadze uwazam ze naprawde bardzo dobry. Jedynie co to zdarzaja sie troszke buczace trafa (ale to nie tylko w subach jamo), ale akurat u mnie praktycznie nie mam tego problemu :)
 

sebol81

New member
Witam szanownych kolegów forumowiczów :)

Widzę, że mój opis suba Sony na innym forum (ten z brzydkim słowem) jest tutaj dość często przytaczany :)
Hehe, no ładnie...
Tak jak ktoś dostrzegł jest to opis suba Sony SA-WX900. Wcześniej miałem E7suba, KODA SW1000v2, i parę innym tanich zabawek. Ta Koda to w ogóle pomyłka, z dzisiejszego punku widzenia ciągle zadaje sobie pytanie, jak mogłem kupić taki bubel.
E7sub to całkiem niezły sub, ładnie gra, jest szybki (obudowa zamknięta), ale jest parę ''ale''...

Tutaj moja opinia na innym forum:
http://www.audiostereo.pl/Jamo_E7sub_kolumny_podlogowe-64-3233-1.html
Z tą opinią trochę się pospieszyłem i nie była to opinia czysto subiektywna. Przede wszystkim suba nie ma sporego zapasu mocy. U mnie w 18m2 grał na poziomie 70-80% (jeżeli chodzi o potęgę to nie był wcale lepszy od SW1000v2, ale bas był wyraźnie lepszej jakości, te 675W mocy szczytowej w E7sub jest chyba wyssane z palca, ja obstawiam góra na jakieś 150W mocy ciągłej)...

A tutaj moje inne problemy z E7sub, które ''pojawiły się'' po czasie: http://www.audiostereo.pl/Nowy_subwoofer_i_problem_31500.html
http://www.audiostereo.pl/Problem_z_subwooferem_33573.html
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Jamo D-6 schodzi do 28Hz, a jak tego nie starczy to Jamo D-7 schodzi do prawdziwych 20Hz i to wyraźnie czuje sie na sobie i w trybie standby nie ma żadnego buczenia...:) Normy THX nie przepuszczają bubli...
I to są prawdziwe subwoofery...
 

sebol81

New member
Do 37m2 za kwotę poniżej 2000zł... Jednym słowem... Zapomnij....
Jeżeli to ma być sub także do muzyki to tym bardziej zapomnij :)
 
Do góry