Wybór odtwarzacza. Xtreamer czy Hyundai?

jarpo

Member
Witam wszystkich serdecznie.
Myślę, że już dojrzewam do zakupu odtwarzacza HD. Do niedawna byłem przekonany do Xstreamera, ale zapoznałem się z ofertą Hyundaia. Powiem szczerze, że Hyundai mnie zaciekawił. Mam telewizor bez tunera MPG4 wiec to, że Hyundai oferuje dekoder w swoich odtwarzaczach jest dobrym rozwiązaniem. Ponadto czyta txt a model MBox TR11 - Personal TV Video Recorder (PVR) ma wyświetlacz wiec można słuchać radia nie włączając TV. Czy Hyundai to dobry wybór? Może ktoś testował ten sprzęt?.Może możecie zaproponować mi coś innego bardziej odpowiedniego?
Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź Jarek.
 

jarpo

Member
Dzięki za odpowiedź.
Czy ten wyświetlacz sprawdza się? Czy bezproblemowo wyszukuje się utwory muzyczne (nie włączając telewizora) korzystając z niego? To chyba nie jest dotykowy wyświetlacz do wyszukiwania używamy pilota?
Czy wentylator nie jest głośny? Jak sprawuje się tuner DVB-T? Czy odtwarzacz działa szybko i bez zacięć? Czy jesteś całkowicie zadowolony, z jakości obrazu i dźwięku z tego odtwarzacza? Czy masz porównanie z innymi tego rodzaju sprzętami?
Przepraszam, że mam aż tyle pytań, ale chciałbym kupić sprzęt z którego na pewno będę zadowolony i po zakupie zapomnieć o temacie.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Wyswietlacz sprawdza sie do 2 m bo potem jest malo czytelny.
Uzywamy pilota, wyszukuje sie bezproblemowo.
Jest cichy.
Nie wiem jak sie sprawia tuner bo nie uzywam.
Na ten moment po miesiacu uzytkowania ani razu sie nie zwiesil.
Ogolnie jestem zadowolony.
Bardzo wazne sa aktualizacje softu, a tu sa czesto.
 

jarpo

Member
Już prawie jestem przekonany, ale gdybyś mnie oświecił jeszcze w jednym temacie.
W instrukcji można przeczytać:
„Odtwarzacz nie zapewnia zasilania zewnętrznych dysków twardych oraz napędów CD/DVD poprzez złącze USB. Wydajność prądowa złączy wystarczy do zasilania pamięci pendrive, karty WiFi itd. Niektóre dyski USB mogą zadziałać bez dodatkowego zasilania, ich praca może być jednak niestabilna.”
Jakie jest Twoje doświadczenie w tym temacie? Czy dysk 500GB pociągnie? Mam dysk ADATA Nobility Nh01 i dobrze byłoby, aby sprawnie współpracował z odtwarzaczem.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Zabezpieczenie na wypadek roszczeń, że HDD nie działa, bo w praktyce większość dysków zasilanych z USB działa bezproblemowo. Oczywiście są wyjątki i po to ten zapis.
 

jarpo

Member
Wszystko już jasne. Odtwarzacz będzie pracował z tv 42" i do kupienia zostały mi jeszcze głośniki. Podoba mi się zestaw Logitech Speaker System Z906 ale ta cena! Potrzebuję zestawu, pod który podłączę tuner z telewizji N i w/w odtwarzacz. Ze względów technicznych dobrze byłoby gdyby, choć tylne głośniki były bezprzewodowe, (jeśli nie da się wydobyć zadawalającego dźwięku to z bólem serca rezygnuje z zestawu bezprzewodowego - mam w domu Internet po WIFI) Zdaje sobie tez sprawę, że ze względu na nietypowe ustawienie telewizora (w narożniku) trudno mi będzie idealnie ustawić głośniki. Czy w tym temacie ktoś mógłby mi coś doradzić? Byłbym bardzo wdzięczny. Cena też jest bardzo ważna. Do nagłośnienia pomieszczenie około 20m kwadratowych.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
co do napędów zewnętrznych CD/DVD to chyba jakiś stary zapis, bo obecnie można podpiąć i śmigają płyty z wyjątkiem oryginalnych wydań [zawierające zabezpieczenie w formie kodu regionu].

co do HDD pod USB to tak jak wyżej napisane - różnie bywa. pierwszy zewn. dysk jaki podłączałem nie był widoczny z poziomu MBox'a. napięcie było wystarczające - 5V - lecz natężenie prądu zbyt małe.

z dźwiękiem to zasadniczo wszyscy są zadowoleni. zasadniczo, bo ja ciągle walczę z DTS.
nie wiem gdzie tkwi problem, bo podłączenie mam, tak jak w stopce.
MBox --- TV --- HTB500
podłączone jest kablami HDMI. w ustawieniach w MBox'ie dźwięk mam ustawiony na RAW [surowy dźwięk, nie zdekodowany leci do wzmacniacza]. teoretycznie, bo mimo takiego podłączenia i ustawień, bezpośrednio na TV mam dźwięk [DTS zdekodowany mimo, że TV nie posiada dekoderów], a w przypadku odtwarzania przez soundbar, nie świeci się kontrolka od DTS.
panowie z wrocławia twierdzą, że to nie możliwe. :D

co do zestawu głośnikowego, to gdybyś zainteresował się zestawem 2.1 to mogę coś doradzić.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
mam na myśli coś, co nie stwarza problemów, jakie napotkasz przy rozkładaniu 5 głośników - kable.
coś, co nie zastąpi ci żadnego zestawu, który zaoferuje ci dźwięk przestrzenny.

gdy ja stanąłem przed problemem co kupić, aby polepszyć dźwięk oferowany przez TV, to największą zagrychę miałem ze wzmacniaczem - nie znalazłem niczego godnego o wysokości 14,5 cm.
głośniki to kolejny problem - mam na myśli przeciąganie kabli pod odsłuchy.
potem stwierdziłem, ile ja też filmów oglądam, ile słucham muzyki i zainteresowałem się soundbar'ami [projektory dźwięku].

listwa głośnikowa z wbudowanym wzmacniaczem pod TV [lub nad] i bezprzewodowy subwoofer [byleby stał przy gniazdku z prądem].

ty szukasz czegoś na 20m2 - u mnie to zdaje egzamin na 25m2.

jeśli oczekujesz dźwięku do okólnego, to idź w kierunku zestawu i nie patrz na 2.1 ;)
 

jarpo

Member
Powiem szczerze, ze nawet o czymś takim nie myślałem. Sądziłem że to niegroźne zabawki ale może faktycznie warto nad tym się zastanowić. Masz coś konkretnego na myśli? Co u Ciebie gra?

No już wiem, że masz SC-HTB500 Panasonica! Powiedz czy ten odtwarzacz Hyundaia masz też pod to podpięty? Czy oprócz odtwarzacza da radę podpiąć też tuner satelitarny? Jaki dźwięk jest z takich wynalazków? Nigdy nie słuchałem takich rzeczy bo nie zwracałem na nie uwagi.

Czytałem w międzyczasie że też miałeś problemy z podpięciem sprzętu ale sobie poradziłeś. Ja mam telewizor JVC 42 P80 który ma tylko dwa wejścia HDMI. Do tego tuner satelitarny z telewizji N (w przyszłości może być inny ale też do podpięcia) i mam zamiar kupić odtwarzacz Hyundaia MBox TR11.
Da radę połączyć wszystko? Będzie dobrze grało?
 
Ostatnia edycja:

jarpo

Member
A ma wejście component? Bo Hyundaje mają takie wyjście i można je wykorzystać do podłączenia.
Ma component ale z połączeniem Hyundaia nie ma problemu. Jedno HDMI dekoder sat, drugie Hyundai. Problem jest z połączeniem soundbar'a. Jeśli oczywiście zdecyduję się na zakup takiego urządzenia. W moim przypadku (trudności z rozmieszczeniem głośników od tradycyjnego kina - TV w narożniku pomieszczenia - i kłopotliwe okablowanie, oraz brak miejsca na amplituner na stoliku rtv) skłaniają do takiego przedsięwzięcia. Nie jestem jednak do końca przekonany, że takie coś potrafi dobrze zagrać, a ceny tego typu wynalazków są jak za kino.
Może ktoś testował takie wynalazki i ma porównanie z tradycyjnym kinem? Jaki model soundbar'a ma tak skonfigurowane gniazda wejściowe abym połączył prawidłowo tuner sat i odtwarzacz Hyundaia?
 

jarpo

Member
JVC System kina domowego SoundBar TH-BA1E ma 2 x wejście audio cyfrowe (optyczne), MBox TR11 - Personal TV Video Recorder (PVR) ma wyjście cyfrowe audio (optyczne) i nbox HDTV recorder ma wyjście cyfrowe audio (optyczne) S/PDIF więc wszystko powinno dać się pięknie połączyć. Telewizor JVC 42 P80 z tunerem sat i odtwarzaczem Hyundaia połączę kablami HDMI. Myślę, że nie powinno być problemów. Tylko jak gra TH-BA1E?
Testował ktoś może?
Może jakieś inne propozycje?

Zdrowych i Wesołych Świąt dla Wszystkich!
 

pro_fill

New member
Bez reklam
jakiś model Yamaha [soundbar] również oferował dużo gniazd - nie pamiętam jaki model.

jeśli chodzi o posiadany przeze mnie model, to uważam, że mimo tylko 2-ch gniazd HDMI w TV, podłączysz aż trzy sprzęty.

HTB500 ma 2 x HDMI [IN & OUT] + gniazdo optyczne.
jeden sprzęt [np. tuner SAT] pod TV kablem HDMI
HTB500 do TV po HDMI [1.4]
drugi sprzęt [np. DVD] kablem HDMI pod wejście w HTB500
trzeci sprzęt [np. MBox] optykiem pod HTB500.

będziesz musiał tylko przyzwyczaić się do jednego nieudogodnienia.
w HTB500 w jednym momencie może być aktywne albo HDMI, albo gniazdo optyczne.
przełącza się to naciskając kombinację dwóch przycisków na pilocie - nie wiem jakie, bo nie miałem potrzeby zapamiętywania jej, lecz to tylko dwa przyciski.

jest tylko jeden problem, jeśli chodzi o Mbox'a.
na konkurencyjnym forum [adres znajdziesz na oficjalnej stronie Hyundai MBox] kolejne zgłoszenie [trzeci model] o braku DTS.

u mnie z MBox'a wychodzący dźwięk jest surowy, nie zdekodowany, tzw. RAW.
MBox podłączony jest kablem HDMI [1.3] pod TV, a następnie kolejnym kablem HDMI [1.4] pod HTB500.
w przypadku odtwarzania materiału z dźwiękiem DTS, na HTB500 nie świeci się kontrolka od DTS.
po wyłączeniu HTB500, włączają się głośniki w TV i tu wielkie zaskoczenie....
TV nie posiada dekoderów DTS, a jednak dźwięk jest odtwarzany przez głośniki w TV.
panowie z wrocławia nie potrafią wyjaśnić tego dziwnego zjawiska i proponują mi przesłać MBox'a do siebie, celem sprawdzenia.

ja to tłumaczę w taki sposób, że jakiś błąd w sofcie mimo ustawień dźwięku na RAW i tak dekoduje sygnał do dźwięku 2-kanałowego
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Siakoś to w instrukcji było opisane, że mbox po odkryciu TV bez dekoderów DD/DTS sam wysyła dźwięk stereo do jego głośników.
Prawda jest taka, że po HDMI leci i dźwięk DD i DTS, ale też zwykły stereo. Posiadacze nki mogli się o tym przekonać parę miesięcy temu, gdy nagle na TV stereo podłączonych z nboxami usłyszeli dźwięk nawet wtedy, gdy dekoder nki na DD był ustawiony.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
ok, tylko ja TV mam z kanałem zwrotnym audio [ARC] i myślałem, że dzięki temu mimo, że TV pośredniczy w przesyle dźwięku, to do HTB500 dotrze RAW.

druga rzecz, że zmieniłem podłączenia i w miejsce PS3 wpiąłem MBox'a [player bezpośrednio podłączony do HTB500] - efekt podobny - kontrolka DTS się nie świeci. dźwięk oczywiście ustawiony na RAW.

qrde - odbiegamy troszkę od tematu, lecz przemawia przeze mnie już rozpacz ;)
 

czacha3410

New member
A co masz na myśli? Może dam się przekonać do 2.1. Do muzyki z pewnością będzie dobry, ale do filmów to już taki pewien nie jestem.

Myślałeś na początku o Fajnych dość głośnikach ale ja osobiscie POlecam Ci wcześniejszy model Logitech z-5500 można dużo taniej wyrwać niż te nowe z906 a po parametrach widze że niczym sie nie różnią chyba jak nie odświeżone z-5500 są te nowe nawet bym pokusił sie o takie stwierdzenie.

jedna z zalet 5.1 i to właśnie tego modelu jest to że odpala dzwiek DD albo DTS bez najmniejszego zająknięcia a tego nie da Ci żaden zestaw 2.1 ewentualnie podłączysz to zagra ale jedynie zobaczysz to na może TV cyfrowej oni puszczaja wszystko w DD ale w 2 kanałach Prawy i Lewy, a wiekszość (wszystkie) Filmy co sciągasz z sieci w lepszej jakości AC3 HDrip powyżej 1.3GB HD BR no dosłownie wszystko ma dzwięk 5.1 na dziś. może juz nie długo 7.1 ale tego typu zestawy to dla maniaków polecam :) ja osobiscie mam ten zestaw i wiem dokładnie jak potrafi zagrać wiec Polecam szczerze, poczytaj sobie na komputroniku opinie to sie przekonasz o czym mówie
 
Do góry