Wybór głośników

ricardo19

New member
Witam,

Wcześniej pisałem w amplitunerach wybór padł na marantza sr5005 teraz czas zapytać o kolumny do KD

A więc pokój 5m długi 4 szeroki , muzyka 60% filmy 40% , budżet ok 2000 nie więcej niż 2,5 tys na fronty.

Na początku same fronty reszta będzie z czasem

Muzyka raczej hip hop, trance, ale lubie tez posłuchać metallica, laura pausini więc jak widać po troszku.

Rozważam :
Paradigm Monitor 7v6
Kef IQ5
Monitor Audio bx5 lub c7
Klipsch F2 lub F3
MISSION MX-4
Myślałem tez o WHARFEDALE DIAMOND 10.7 ale mi odradzono na starcie

Co wybrać i dlaczego bo zwariować mozna.

Dziękuje za pomoc
 

redpradnik

New member
Witam ,

Zakupiłem dość "stary" Amplituner Onkyo TX-SR607 7.2 i zastanawiam się nad głośnikami.
Myślę nad Jamo s606 jednocześnie myśląć nad tańszą alternatywą
JBL SCS 178 SCS178

Salon okolo 35-40 m2 , jednak otwarta przestrzeń na kuchnie i schody na piętro łącznie jakieś 70 m2

Odległość ścian pomiędzy przodem a tyłem jakies 5 metrów

Poradzicie?
 

ricardo19

New member
Do takiego pomieszczenia z Marantzem to JBL Studio 190, Monitor Audio M6, BX6 coś w takich mocach i wymiarach.

Mają bardzo fajny wygląd ale cena jest 25xx wolal bym bliżej tych 2000 niż 2500 ale ciekawa propozycja a co myslisz o 180? i jak sprawują się w muzyce bo na innych forach piszą ze do kina bajka ale do muzyki są różne zdania. Bx6 to nie ten poziom cenowy :)
 

djhiq

New member
Mają bardzo fajny wygląd ale cena jest 25xx wolal bym bliżej tych 2000 niż 2500 ale ciekawa propozycja a co myslisz o 180? i jak sprawują się w muzyce bo na innych forach piszą ze do kina bajka ale do muzyki są różne zdania. Bx6 to nie ten poziom cenowy :)

Pisz do blackninja i będziesz miał bardzo blisko 2k tak jak chcesz kolego :)
 

gitala

New member
Stereo.
Pomieszczenie 21m^2.
Muzyka: Instrumentalle( instrumenty ). Hip-Hop, Reggae, Jazz, Rock, Soundtrack'i filmów. Jeśli będzie łatwiej mogę podać jakiś przykład utworu.
Zwracam uwagę na vocal, szukam czystego brzmienia, dobrze aby dźwięk był dynamiczny :).
Oczywiście wiem, że to już kwestia doboru wzmacniacza i odtwarzacza aby uzyskać pożądany efekt.
Z odtwarzaczy Sony X202ES + wzmac. Kenwood 7020
Jakie kolumny do tego :)?.
 

ScandaL

New member
Panowie proszę o utwierdzenie w przekonaniu:

do amplitunera Denon 1611, kolumny Jamo 506 za +/- 1000zł to dobry pomysł?

Pokój 16m, umeblowany. Muzyka/Film - 70/30 - Gatunki wszelakie
 

djhiq

New member
Stereo.
Pomieszczenie 21m^2.
Muzyka: Instrumentalle( instrumenty ). Hip-Hop, Reggae, Jazz, Rock, Soundtrack'i filmów. Jeśli będzie łatwiej mogę podać jakiś przykład utworu.
Zwracam uwagę na vocal, szukam czystego brzmienia, dobrze aby dźwięk był dynamiczny :).
Oczywiście wiem, że to już kwestia doboru wzmacniacza i odtwarzacza aby uzyskać pożądany efekt.
Z odtwarzaczy Sony X202ES + wzmac. Kenwood 7020
Jakie kolumny do tego :)?.

Wyrazisty wokal mają kolumny Klipscha. Ale hip hop i reggae to znów JBL studio niezle bassuje :) Oczywiście można jeszcze kilka propozycji pośrednich znaleść typu MA, Paradigim ale to byś musiał posłuchać. Proponuję co porównać Klipsch RF 62 oraz JBL studio 190 i powiedz które bardziej ci pasują wtedy będzie łatwo określić twoje preferencje
 

gitala

New member
O JBL 190-tkach czytałem niedawno w magazynie. Powinny mnie zadowolić, aczkolwiek najlepiej będzie jak pojadę na odsłuch, Klipsch'y sam nie wiem przy tej propozycji chyba nie zostanę, najlepiej gdyby kolumny były 3 drożne, i bass reflex nie znajdowałby się z tyłu.
 

djhiq

New member
Kolego nie patrz na drożność tylko sobie posłuchaj je i napisz co sądzisz. Tak samo nie patrz na wylot bass reflexu. Trzeba sprawdzić my dajemy ci jedynie propozycje żeby zawęzić poszukiwania
 

ricardo19

New member
ok ostatnie pytanie dzisiaj słuchałem paru zestawów i powaliło mnie onkyo tx-609 (którego nie brałem pod uwagę) z klipsch rf-62 dla mnie bajka ale pytam również was co myślicie o tym zestawie.
 
Do góry