Wybór głośników

CleaneR

New member
Witam,

I ja sie chetnie poradze. Mam pomieszczenie 4x5m. TV LE46C750, Denon 1911 + tymczasowo glosniki 5.0 z wiezy Technicsa. Zestaw bedzie uzywany w 90% do filmow. Glosniki maja byc 5.1 w cenie okolo 4 tys. Nie jestem przekonany czy mialyby byc wolnostojace jak Kef iq50 (wygladowo przypadly mi do gustu), czy mniejsze jak iq30 postawione na podwyzszeniu (mam 2-letnia coreczke ktora mi juz zrobila pisiu-pisiu po amplitunerze). Przeczytalem juz tyle watkow i propozycji, ze juz sam nie wiem co wybrac. Ogolnie mam na tapecie: Monitor Audio BR5/BX5/M4, Kef IQ50/70, JBL 180, Dali Concept 6.
Z gory dziekuje za pomoc.
 

CleaneR

New member
A ktore z nich mogbly najlepiej nadawac dla mnie? Znalazlem jeszcze w necie fajna oferte na Acoustic Energy Neo 3 V2 5.1 AV (po za jednym review nie znalazlem zadnej ciekawej opinii) oraz KEF C SERIES 5.1 HOME CINEMA.

Moj pokoj wyglada tak:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/0ABoGODG4vrQ_oSmJSQrww?feat=directlink

Sciana gdzie jest tv ma dlugosc 4m, a od tv do przeciwleglej sciany 5m, a po przeciwleglej stronie okna jest komoda.
 
Ostatnia edycja:

CleaneR

New member
Jesli bym decydowal sie na Kefa to na satelity iq30 czy 10? Na centralny iq60c, a jaki sub, Q400b, kube-1/2?

Z tych co wymieniałeś:
Monitor Audio BX6/M6
Kef IQ70
JBL 180
Dali Concept 8

pogooglalem troche jak wygladaja zestawy:

Monitor Audio BX6:

    • 2x BX6 Loudspeakers
    • 1x BX Centre Speaker
    • 2x BXFX speakers
    • 1x BXW10 Subwoofer
KEF AV70:

    • 2x KEF iQ70 Loudspeakers
    • 1x KEF iQ60c Centre Speaker
    • 2x KEF iQ10 Loudspeakers
    • 1x KEF KUBE-2 Subwoofer
Zestaw głośników JBL STUDIO 1 CINEMA Pack:

    • 2x kolumny frontowe STUDIO 180,
    • 1x głośnik centralny STUDIO 120C
    • 2x monitory STUDIO 130
    • 1x subwoofery aktywny STUDIO 140P
Moze komus sie przyda. Tutaj gdzie mieszkam KEF/MA/Dali wychodza jakies 1.5 razy ceny JBL. Jak na razie najbardziej sklaniam sie ku KEF. Czy sciagajac sprzet z Polski, gwarancja bedzie obowiazywala?
 
Ostatnia edycja:

CleaneR

New member
Okazalo sie ze zaprzestali juz produkcji tych kefow i ciezko je skompletowac, po drugie mojej zonie, ktorej podobaly sie na zdjeciach, na zywo tylko sie wzdrgnela na ich widok i wskazala BXy. Kefy zastapila nowa seria, ktora jest drozsza i nie do konca nam pasuje. W przyszlym tygodniu wybieram sie posluchac BX6 oraz B&W 684 (zostaly mi zaproponowane jako alternatywa). Jesli chodzi o glosniki tylne MA to brac BXFX czy BX2? Oba sa w tej samej cenie. Czytalem troche o glosnikach dipolowych i znalazlem m.in. ze powinny byc oddalone troche od tylnej sciany zeby pracowaly poprawnie. U mnie nie bedzie takiej mozliwosci, kanape mam praktycznie na styk przy tylnej scianie, a glosniki beda jakies 60 cm powyzej niej, na bocznych scianach ale beda sie stykaly z tylna sciana. Czy dalej taki glosnik bedzie efektywny, czy lepiej wybrac w takim wypadku np BX2?
 

CleaneR

New member
Witam,

Dziekuje Wam za pomoc w wyborze sprzetu, ktory od srody jest juz ustawiony i podlaczony. Czekam jeszcze na nowy kabel do suba i podstawki pod szpilki. Jestem bardzo zadowolony z wyboru, nawet nie wiedzialem ze w niektorych filmach i muzyce jest tyle detali.

pozdrawiam
 

Bighorn

New member
z mojego zestawu - szczegóły w sygnaturce - zmiany wymaga jeden element...
basy z jbl'a są boskie, ale po wizycie u kilku znajomych coraz bardziej przeszkadza mi cała reszta ;)
poproszę o jakieś wskazówki - na razie zmieniłbym fronty
chciałbym coś, co zagra ładnie w średnich i wysokich
preferuję muzykę raczej ciężką (rock, metal) w pomieszczeniu 25m
cenowo - cóż... rozsądnie... ;)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pisz na priv i działamy z ceną. Nowe Studio będą też dostępne w high glossie czarne i białe.

zdjeciehw.jpg
 

badyl7

New member
Witam, posaidam wzmaczniacz marki Pioneer SA-740. Moc wyjściowa 4x60W. Posiadam do niego dwie kolumny Pioneer CS-777 ale jedna z nich zaczyna szfankować, moglibyście mi polecić jakiś zestaw dwóch dobrych kolumn podłogowych od 300-500zł, pozdrawiam i dziękuje
 
Do góry