Wybór głośników

jarek1234567

New member
Yamah RX-V779 - myślę nad frontami i sub. Wstępnie myślałem o Magnat Quantum 675 i wówczas kończy się mój budżet - czy jest szansa na front + sub w okolicach 2k do tego ampli?
 

soap

New member
Witam.
Myślę nad kupnem głośników pod gołego tv. Myślę o soundbarze, lub głośnikach 2+1. Nie jestem audiofilem i nie potrzebuję super jakości dźwięku - toteż nie chcę na nie wydawać fortuny. Myślę o 300-400 zł wydatku. Fajnie, jakby we wszystkim było też radio, a chyba soundbar (+ ewentualnie subwoofer) to same głośniki bez radia, czyż nie?

Szukam zatem dobrych głośników pod tv do salonu do wyznaczonej kwoty, dobrze jakby były z radiem.

// co powiecie o: http://www.ceneo.pl/36924846#tab=click ?
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Jak zależy ci na jakości dźwięku (do audiofilizmu jest bardzo, bardzo daleka droga) to najlepszy efekt dają amplituner plus trzy przednie kolumny.
Osobiście zdecydowanie bardziej polecam zestaw 3.0 niż 2.1
 

soap

New member
O soundbar wiem od dziewczyny, ponieważ ma go z subwooferem i słyszałem, jakość dźwięku była dla mnie zadowalająca.

Czy można prosić o jakieś przykłady głośników?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Najniższe serie Tannoy One (Mercury), Dali Zensor 1 (3 lub Pico ale wtedy lepiej mieć subwoofer), Q Acoustics 3010 (3020).
Patrzysz na dwa monitory + central.
 

sHaOo

New member
Witajcie,
zamawiam właśnie tv sony w755c i chciałbym do niego dokupić "jakieś" glosniki / soundbar.
Gdybym nie miał w domu 2 szkrabów- pol rocznego i półtora rocznego to poszedłbym w 2 wolnostojące głośniki i sub ale wiem jak może się skończyć ich żywot przez chwile nieuwagi.
Co polecicie Mi do kwoty powiedzmy -700-1000 zl.
 
chciałbym rozbudować zestaw KD(jak w stopce) o sub zastanawiałem sie nad jbl 260 lub canton 10.2 a może cos innego w tym przedziale zaproponujecie?
 
Jak duże pomieszczenie?
Kd jest na antresoli około 15m2 ale antresola jest 1 stroną otwarta na salon niecałe 50m2 stąd trochę mocy brak zwłaszcza ze salon ma prawie 4m wysokości i w przyszłości zastanawiam się żeby fronty 10.5 przesunąć na tył a na fronty coś większego i tu też bym chciał prosić radę(Wafle 10.7? Lub coś innego ) ale to w drugiej kolejności
Plan na grudzień to sub
Później nowe fronty i docelowo nowy ampli (z atmos?)
Będę wdzięczny za pomoc w planie modernizacji a może też ofercie cenowej [emoji344]

wytapane przez tapanie...
 

manfred1

New member
Człowieku jak chcesz dźwięk to nie bierz kina domowego. No chyba że masz w bród kasy. Porządny wzmak i głosniki dadzą Ci fajny dźwięk.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To tez tak nie do końca z KD. Oczywiście, odtwarzając audio na wzmaku i na amplitunerze KD, lepszy dźwięk będzie przez wzmacniacz stereo. Tak z grubsza upraszczając, bo zależy jaki amplituner KD i zależy jaki wzmacniacz stereo. Tutaj nalezy przemyslec do czego będziemy urządzenie wykorzystywać. Jezeli zależy Nam na dobrym i przestrzennym dźwięku w filmach, TV, koncerty na nośnikach BD/DVD oraz na róznych bajerach i funkcjonalności, to brałbym amplituner KD. Jezeli chcemy lepszy dźwiek w stereo, to już wzmacniacz bije na głowę amplituner KD w podobnych cenach. Do amplitunera podepniemy odtwarzacz BD, DVD, konsolę, komputer czy nawet TV cyfrowo, a wzmacniacze w 90% posiadają wejścia analogowe. Odpowiedź jak zawsze nie jest jednoznaczna i prosta:razz: Może niech kolega konkretnie napisze co zamierza podlączyć i co by widział w takim sprzecie?
 

soap

New member
Szukam przede wszystkim czegoś, dobrego, ale w granicy cenowej którą podałem (1000-1500, a jeśli będzie druzgocąca zmiana w jakości, to i do 2000). Głośniki pod tv do salonu. Muszą mieć radio, ponieważ to jest główny cel kupna (obecnie korzystam ze słabego 15 letniego radia, tak więc i tak będzie spory przeskok). Drugi główny cel to podpięcie do tv.
Dlatego myślę o jakiejś nowej wieży stereo, a jakiegoś super dźwięku za 4k zł nie potrzebuję.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Możesz zerknąc na jakieś soundbary. Z radiem teraz nie ma problemu, bo soundbar mozna sparowac bezprzewodowo z telefonem, tabletem itd. i masz stacje radiowe. Dodatkowo teraz wiekszośc urządzeń ( TV, BD) ma mozliwośc podpięcia do sieci i wybierasz sobie stacje radiowe jakie chcesz. Z innych opcji szukaj jakiś uzywanych amplitunerów stereo i kolumn. Widze teraz na allegro np. Amplituner HK 3490 za 800 zł, dokładasz sobie do tego jakieś kolumienki ( nawet podstawkowe) za 1000 - 1200 zł i masz juz fajny komplet.
 
Do góry