WTYKI BANANOWE - czy ma to sens?

DrWredman

Active member
armanig pamietam jak pisałeś o tulejkach, ale własnie z zaslepkami byłby problem, a caparzo znalazł gotowe kompletne rozwiązanie.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie no Caparzo gratulacje, bo koszt zrobienia kabli w nowe odzienie spadł diametralnie nisko i naprawdę świetnie Ci to wyszło. .. :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Troche za duza ta rurka, jakby mieli o troche mniejszej srednicy byloby git. No chyba ze przy kablach 4-zylowych nie bedzie sprawiala takiej wielkiej.

No i widac ze poszedles calkowicie na latwizne, zamiast 4 zyly wystawic ze splitera to z banana zrobiles lacznik :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Brałem pod uwage kilka rozwiązań min to co mówisz jak i z widełkami ale tak też fajnie jest. A w spliterze łączyć kable to troche trudne zadanie ;) oczywiście nie niemożliwe :)
Co do rurki, nie może być mniejsza, bo zaślepka niema gwintu tylko na wcisk i ten wcisk ma 3mm, więc w środku dziure jak dobrze pamiętam.to 12 mm a 4 sztuki mniejsze to też trzeba było by ostrożnie na dwa wiertła mniejsze potem większe żeby nie zniszczyć dekielka bo jest delikatny ;) najprościej by było mieć stojak do wiertarki.
Więc mniejsza rurka fi 20 mogła by być za mała, takich chyba nie ma nawet
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Yamahy nie trzeba lansować, bo to marka jak każda inna.
Nie jest lepsza czy gorsza. Zwyczajnie mniej osób ją ma.
Marantz tu nie istniał parę lat temu, dla większości to była egzotyka.
Yamaha była o wiele bardziej popularna, sam miałem i w tamtym okresie nikt nie myślał o Marantzie.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Nie, to marantz i onkyo to marki jak każda inna. Yamaha to yamaha :D kup a1060 sprawdź a potem pisz co i jak. Ty sie skupiłeś na onkyo-marantz i finto

Ale to nie temat na to :p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak sobie tłumacz :D
Myślisz, że jak masz Yamahe to jesteś premium? ;)
Czemu nic nie piszesz o Denonie, bo masz?
Ja się skupiam na tym co dobrze mi gra, a nie na marce.
Gdyby mi Yamaha kiedyś lepiej grała, to miałbym Yamahę.
Tak właśnie było z Onkyo, przecież ja nigdy za tą marką nie przepadałem, bo zraziłem się poprzednim brzmieniem, przez lata o tym pisałem, to chyba świadczy o obiektywnym podejściu, a nie jak u innych chwalipiętach, bo kupili to już nie ma nic lepszego.
Jak mi Yamaha zagra lepiej od Onkyo, to będą ją miał pierwszy, potem napiszę na forum, że Yamaha "cool", inni sprawdzą, potwierdzą, a ktoś potem przyjdzie i powie, że już nie cool, bo popularna i trzeba NAD'a.
Ja nic do Yamahy nie mam, także nie bój żaby. Ważne, że znalazłeś swoje brzmienie.
 

Millerek

New member
Amatorski profesjonalizm wszystkim się udziela, a co tam...

Procab 2.5mm i 4mm
Supra Rondo 2.5mm

Peszle z odzysku i jakieś stare z szafy, banany jak widać.

Jakieś przykładowe "projekty" , nic nie znaczące.... dla znajomego, brata, czy sąsiada....
c9ca7174772107adf9fc703e12d71340.jpg
54a9f3a947e1c78c7f7544a654782d9f.jpg
e1c15293f90180ccbc80b924235bac08.jpg
949ea0728d0ef8adf7472eaa5c022557.jpg
576757d23f928d0cb6390a07f4cbc202.jpg
b57716b8a45ac8d3523b277426b21b45.jpg
89a3e100ccda09645f498cc236921f8e.jpg
b3308f8cf921573499a63d6a3b92901a.jpg
df96c5df0cf743f4486b831f22e6f2db.jpg
2ba329b06b2889bed6d92a0a9ae108d5.jpg
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Armaniq ale tu nie chodzi o to, że mam Yamahe więc ja lansuje i jest najlepsza. Chodzi o to, że na tym forum jak pada temat co kupic to polecane sa w 90% Denon/Marantz/Harman potem Onkyo, tak jakby swiat AV zaczynał i kończył się na tych markach. Ja mam Yamahe, jestem z niej zadowolony bo spełnia moje oczekiwania w kwestii brzmienia/funkcjonalności a, że przy tym wg. mnie bardzo elegancko wygląda i kosztuje rozsądne pieniadze to kolejny plus. NAD, Rotel jest super ale w tym wyposażeniu kosztował średnio 1000zl więcej. Denon niestety nie ma oferty po środku, mamy albo taniego 720 albo 1520/1600NE za kosmiczne pieniadze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Whiplash,
Nie ja o lansowaniu pisałem.
Piszę, że popularność wynika często ze świadomego wyboru i w pewnym momencie siłą rzeczy staję się polecaną marką, co nie znaczy, że gorszą czy złą. Wpływa na to wiele czynników, często tych które odstają w czymś od konkurencji. Oczywiście są tacy co kupią ze względu na popularność, ale ja na pewno nie. Ja i tak już nikomu nie wierze, co widać po moich testach które robię dla siebie i pod siebie, ale opinie chętnie czytam i fajnie jak się potwierdzają.

Pewne marki są popularne, bo zwyczajnie są dobre w swoim budżecie.
Ludzie nie są głupi, też odsłuchują, a Yamaha jest w salonach. To nie jest niszowy produkt. Kiedyś, to tylko Yamaha się liczyła. Miała sporą popularność w Polsce, coś na wzór Technicsa w stereo.
Patrząc też na salki kinowe porozrzucane w sieci, sporo jest opartych na Marantzach i Yamahy faktycznie coś mniej, ale ja osobiście nie neguje.
Nie ma żadnych podstaw i oczywiście warto sobie porównać.
Może być dokładnie tak jak u mnie z Onkyo.
Porównywałeś takiego RX-A2060 z resztą? Ciekawy jestem jak wypada.
Może przy okazji sprawdzę.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Caparzo,
już oficjalnie mogę dorzucić się do gratulacji ;)
Napisz mi kolego, co to za "sznurówkowe" oploty te czerwone i czarne? Nie wyglądają na sztywne, tylko jak jakiś zwykły sznurek, ale ciekawi mnie to właśnie. Może być dobre rozwiązanie na przyszłość ;)


Millerek,
Tez pięknie to wyszło.
Co to za splitter? Czy to nie połowa jakieś wtyczki typu RCA? Wygląda jak nakręcany kołnierz. Też mnie to ciekawi
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Ja też coś wrzucę,co prawda gotowce ale projekt ciekawy .
 

Attachments

  • IMG_1726.jpg
    IMG_1726.jpg
    95,7 KB · Wyś: 51
  • IMG_1727.jpg
    IMG_1727.jpg
    84,1 KB · Wyś: 38
  • IMG_1728.jpg
    IMG_1728.jpg
    96,5 KB · Wyś: 42

Savron

Well-known member
Bez reklam
:DCo to za wysyp nowości ? Majówka ?
Caparzo, brawo. Fachowiec. Bardzo fajnie Ci to wyszło.
Millerek, brawo Ty. Nice.;-)
WERF, co to za kabli? Piękne. Właśnie takie lubię. Nic zbędnego. Piękno jest w prostocie i nic więcej.
Na tych "rurkach", to napis jest wygrawierowany czy drukowany? Bardzo chciał by zrobić takie rurki. Przeszkoda jest własnie druk. Jak to zrobić?
 

werf

Active member
Bez reklam
WERF, co to za kabli? Piękne. Właśnie takie lubię. Nic zbędnego. Piękno jest w prostocie i nic więcej.
Na tych "rurkach", to napis jest wygrawierowany czy drukowany? Bardzo chciał by zrobić takie rurki. Przeszkoda jest własnie druk. Jak to zrobić?

Nasze rodzime Albedo Geo .
Co do napisu niestety naklejka,aż żal przy tym budżecie można było lekko bardziej się postarać ale w sumie tulejka nie gra : )
 
Do góry