WTYKI BANANOWE - czy ma to sens?

Millerek

New member
Nie no banan to banan, bez różnicy jest dla mnie dla mojego ucha jakie, czy srebrny czy czarny banan, wszystkie "grają" tak samo ewentualnie różnic nie słyszę, czy kablach Procab 2.5mm czy Supra Lorad 2x2.5mm, czy w Kd gdzie mam zwykłe miedziaki OFC.

Ja piszę tylko o widłach a konkretnie o LA925 tylko i wyłącznie. Te właśnie widły VITALCO LA925 w porownaniu z jakimkolwiek innymi połączeniami jakie stosowałem, odpadły z powodu znacznego pogorszenia dźwięku.
I tak, opisuje to jak już miałem 280tki.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po uj mi piszesz o jakimś grafenie. Do czego to. Ja pytam nie Ciebie.
Człowieku, rozumiesz, że te widełki o których pisze Millerek, występują także jako Banany i sporo osób też je kupuje, bo są tanie i dobrze wyglądają.
Nie interesuje Cię, to czy ktoś to porównywał po połączeniu z kablem, to Twoja sprawa.

Ale może niech inni się dowiedzą, czy warto inwestować w takie coś skoro taka strata na brzmieniu.
 

Millerek

New member
A w ogóle to o co biega?
Ja piszę tylko o widłach, takich.
23dd250d2350f1662e0133074ea969a6.jpg

Grały tak :
9973aee675296609728824178dff5217.jpg

I już ich ich nie ma, wyje...em je następnego dnia.
Teraz jest tak do dziś, gdzie zmienił się tylko kabel na zworkach czyli kierunkowa Supra Lorad 2x2.5mm oraz widełki
fdf7018705e4231a3da7ec8a825cdd47.jpg

Na elektrycznych jest lepiej niż na tych widłach VITALCO LA925.
3bc5f381dbb517d7435fda0aea353487.jpg
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Niewiem. On ma jakiś problem hehe, emocjonalny chyba.
Nieważne, szkoda zaśmiecać wątek. Szkoda że nie zrozumie i dalej bedzie pisał bo nie umie odpuścić.
Ja bede mądrzejszy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ty masz problem, wyjeżdzasz mi z jakimś carbonem, potem z gumkami, a teraz wychodzi na to, że Cie nie interesi czy brzmienie degraduje, eheh.

Millerek, to patrz na to. Ja mam dokładnie te same, tyle, że w bananie i pod nazwą Prolink.
Przecież to jest to samo. Oni tłuką w jednej fabryce i dają tylko rózne nazwy, w zalezności która firma zamówi. To czym się to różni od widełek, jak to pewnie ten sam "metal". Już pominę to, że jeden się rozleciał i wtyk został w gnieżdzie ;) pisałem o tym kiedyś.


gratis bilder hochladen
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to ciekawe.
Jak ktoś kupi pakiet takich widełek i faktycznie degradują jak to sam napisałeś, to śmiech na sali.
Jesteś pewien, że to nie wina kabla? Bo akurat te banany są ładne i szkoda jeżdzić po nich, jak nie zawiniły ;)

Jak ktoś lubi carbon i nie chce mu się czekać na przesyłkę, to tu jeszcze sensownie wyglądają:
Tu ma sporo gość różnych
http://allegro.pl/banany-valab-carbon-rhodium-cute-gdansk-i6667794414.html
http://allegro.pl/banany-valab-carbon-cute-gold-plated-gdansk-i6768114495.html
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
1. Zaraz wyjdzie na to ze majowka minie na sprawdzaniu roznic pomiedzy kablami z bananem i bez banana :) Caly temat o konfekcji kabli pojdzie .... bo okaze sie ze lepiej gole zyly wsadzic w terminale.

2. Wypadaloby zasiegnac opinii Borixona lub Werfa wydaje mi sie za maja ciut wieksze pojecie o kablach. Kupuja kable za "wieksze" pieniadze. Myslicie ze tamte banany sa zrobione z duzo lepszych materialow?

3. Kolejna rzecz jaka mnie meczy. Spuszczamy sie aby kupowac kable OFC, odpowiednio grube itp. A calosc toru audio idzie "w las" bo zmontujemy to dziadowskim bananem z aluminium lub mosiadzu lub stalowego pomiedziowanego.

Wiecie co trzeba zrobic? Wziasc jednego banana i przeciac go na pol zobaczyc jaki kolor ma w srodku :)

4. Co sie naczytalem TEORII o kablach i przesyle "pradu" to wszedzie jest prosta zaleznosc. Przewodnosc w najwiekszej mierze zalerzy od materialu i "dlugosci" kabla. W kable "trzeba" inwestowac lepsze bo sa "dlugie", a banany maja bardzo krociutki dystans wiec ich opor jest minimalistyczny.

Filozofowanie mi sie zalaczylo :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Logiczne, że lepiej żyły włożyć w terminale (jak włożyć marnej jakości banana), ale już tak nie wygląda i męcz się potem z włożeniem do ampli ;)
Ja różnic nie słyszałem, a mam kilka drogich kabli, w tym większość bananów (nie widełek), ale skoro ktoś słyszy takie różnice, to coś tu nie gra.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Te wszystkie są do kupienia taniej na Alliexpress. Kilka postów wcześniej Millerek pytał, podałem cenę 20 zł /szt. w kraju.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1377763-post375.html
W mojej ocenie te wszystkie banany, które mają bolec i jeden "drucik" wyjątkowo kiepsko leżą w gniazdach - słabo przylegają, nie leżą sztywno, tylko się dosyć chwieją. Przynajmniej tak było u mnie. Tak jak w QED
airloc_forte420text_w.jpg



Dlatego nigdy nie kupię QEDowskiej konfekcji
 
Ostatnia edycja:

Millerek

New member
Wszystko pojeb.ło się jak wsadzilem widły, pogorszenie było słyszalne od razu.
Kable były te same jak zawsze, pma ten sam, klipsze te same, zmieniłem tylko połączenie na te Widełkowe VITALCO.

Nie mam innego tropu, po podłączeniu ośmiu w sumie wtykow Widełkowych VITALCO, zabrzmiało to jakbym przykrył klipsze kocem albo coś, tragedia... Wszystko poszło się jeba ć.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W takim razie nie mam pytań, ale jak to nikogo nie interesuje, to nawet nie chce komentować.
Byle jakoś wyglądało, okleina i po sprawie, a jak gra to już nikogo nie obchodzi.
Forum audio/video i mało kogo to interesuje, ehhh ; )

Ja szukam tych, znalazłem je na Alliexpress, ale trzeba czekać, a nie specjalnie mi się chce:


bild hochladen

Żeby zrobić te ; ) Załuje, że nie kupiłem oryginałów. Były kiedyś na alle, rozmawialiśmy o nich.



gratis bilder hochladen
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Załuje, że nie kupiłem oryginałów. Były kiedyś na alle, rozmawialiśmy o nich.
Już wielokrotnie się zastanawiałem czy te kilka zł oszczędności ma sens. I tak trzeba wydać kilka stówek na konfekcję do zwykłego kabla, a tu masz oryginał za 1000-1500 zł? Tyle to jakoś kosztowało w oryginale?
Armanig, te wtyki z fotki wyżej też na bank widziałem na Ali, tylko oczywiście bez napisu ;)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Już wielokrotnie się zastanawiałem czy te kilka zł oszczędności ma sens. I tak trzeba wydać kilka stówek na konfekcję do zwykłego kabla, a tu masz oryginał za 1000-1500 zł? Tyle to jakoś kosztowało w oryginale?

Byly po 800 albo 1200zl - koles uzywki sprzedawal.

Tez powoli dochodze do podobnego wniosku, lepiej czasem kupic gotowca.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
To czemu nie kupiłeś jeszcze?
W pierwszych dziesięciu stronach tego tematu jest wszystko napisane. Krzysiek zastanawiasz sie czy warto dołożyć, a sam.pisałeś na którejś stronie że grubo liczą za spliter, oplot i banany. A tu nagle sie zastanawiasz ? No daj spokój.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Dokładnie tak, głośnikowce mam już dawno opanowane, RCA nie ruszam, ale obecnie "kończę" kable zasilające ;) Dawno temu zrobiłem wszystkie głośnikowe na wygląd. Potem wymieniłem tylko do frontów jednak na markowe. Natomiast reszta, która jest na widoku, które są bardziej wyeksponowane postanowiłem nieco ubrać ;)

Ostatnio bawią mnie kable Dali. Porównajcie sobie ceny z metra i te konfekcjonowane.
Pierwszy przykład z brzegu:
HORN - MARKI :: DALI :: AKCESORIA / KABLE :: SC RM230C
50 zł / metr
HORN - MARKI :: DALI :: AKCESORIA / KABLE :: SC RM230C 2x2
1600 zł / 2 metry

Wychodzi, za kable po 50 zł czyli 100 zł za 2 metry. Czyli 1500 zł kosztuje wg nich reszta (oplot, splitter, banany oraz robocizna). Nie mam pytań.

bardzo chciałem wkleić linki, ale dyskusja była rozproszona w kilku innych wątkach. Nawet zacząłem szukać, ale bez efektów. Może ktoś ma lepszą pamięć? Wklejaliśmy fotki, kto jakie ma, kto jak robił, jakie testował, itd.

i właśnie z tego powodu nie zamawiałbym oplotu na wymiar. Oplot jest rozciągliwy i kurczliwy, ma swoją tolerancję (średnica, a właściwie obwód kabla). Dajmy na to, kupujesz z rolki peszel, który przyjmuje 5-10 mm średnicy kabla, ale na rolce ma on np. 7 mm. Jeśli będziesz chciał wpuścić kable cieńszy - peszel się wydłuży i np. zamówiony metr wystarczy na 120 cm. Odwrotnie z grubszym kablem, z metra zostanie tylko 70-80 cm.

A skoro końcówki się rozchodzą to tym bardziej trzeba je poprawić, uciąć 1-2 cm rozwarstwionego kawałka i ładnie zarobić.
Ja zamawiać zawsze ok. 20 % więcej.

Na tegorocznym Audio Video Show miała miejsce premiera firmy DirAudio
Oplot z włókna węglowego marki KaCsa | diraudio.pl
będę im kibicował. Dla fanów kabli DIY, do których też się zaliczam spora oferta kabli, oplotów, końcówek, i innej konfekcji.

No krzysiu, to warto czy nie warto?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo mi "szkoda" było, a że mam na czym grać, to tym bardziej.
Już mi poszło na tą konfekcje i tak sporo przez te lata, ale dziś bym wziął za te pieniądze.
Myślałem też, że będą częściej na aukcjach i ew. kupi się w przyszłości...

O widzisz!
Jak będziesz planować zakupy to daj mi znać!
Ładne :)

Jak nie trafię oryginałów w dobrej cenie ;)

Już wielokrotnie się zastanawiałem czy te kilka zł oszczędności ma sens. I tak trzeba wydać kilka stówek na konfekcję do zwykłego kabla, a tu masz oryginał za 1000-1500 zł? Tyle to jakoś kosztowało w oryginale?
Armanig, te wtyki z fotki wyżej też na bank widziałem na Ali, tylko oczywiście bez napisu ;)

Oczywiście, że tak. Robiłem wyliczenia. Jak chcesz porządnie, to wszystko kosztuje i lepiej dołożyć kilka zł i mieć oryginał. Jak ktoś lubi takie "DIY" (ja lubię) to warto się pobawić i mieć frajdę, ale z czasem przychodzi refleksja ; )

Tak, są na Ali, też znalazłem, tylko to czekanie... Jeszcze szukam oryginałów w sensownej kwocie.
Jak się trafią to biorę, a jak nie to sam robię.
 
Ostatnia edycja:
Do góry