Wszystko o serii le2r (32le2r 37le2r 42le2r)

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ryku napisał:
Cholera, chyba przechwalilem ten model, po poczatkowym zachwycie, po kilku dniach odkrylem powazny problem. A mianowicie jasne "chmurki" w rogach ekranu, ktore byla wyjatkowo denerwujace wieczorem. Pan sprzedawca twierdzi, ze to normalne w LCD, bo to podswietlenie panela tak dziala, a w telewizorach tej klasy cenowej to norma. Przetestowalismy jeszcze dwa inne egzemplarze w sklepie i niestety to samo. Szkoda, bo cena bardzo atrakcyjna, ale coz, jak mam sie potem wrukrzac...Skorzystalem z prawa zwrotu i odebralem pieniadze.
Teraz czekam na LG 42LB2R, ale chyba sa jakies problemy, bo zapowiadany byl na poczatek stycznia, ale jeszcze nikt go nie widzial, a moze sie myle? Jak tylko go kupie, napisze o moich wrazeniach, narazie zostala mi stara kineskopowa 20-ka w sypialni, no coz cierpliwosci...:-(

Mam 42LE2R od ok 3 miechów i nigdy żądnych "chmurek" nie miałem.Jeżeli faktycznie po 10-20 minutach od odpalenia nie znikają to raczej jest to wada fabryczna.Tłumaczenia sprzedawcy że tak pracuje panel lub że tak jest w tej klasie cenowej to bzdet .Albo panel działa dobrze bez żadnych przebarwień albo jest trefny.W miarę możliwości warto pomysleć o reklamacji Tak w ogóle to lcd wart swoich pieniędzy
 

genCO

New member
Ten model LCD`ka stał się też moim przedświątecznym nabytkiem i to po ok. miesięcznych oględzinach różnych marek. Pierwszy jaki zawitał u mnie w domu był Samsung LE 32S71B w którym moja małżonka odkryła (kobiece spojrzenie) nienaturalne barwy - tendencja w kierunku niebieskich i zielonych zimnych odcieni. Brak możliwości skorygowania tego mankamentu spowodował wymianę na inny lecz niewiele lepszy od poprzednika z dodatkową niedoskonałością - nierównomiernym podświetleniem matrycy. Cierpliwość sprzedawcy opłacała się obu stronom gdyż zdecydowaliśmy się z żoną (nie miałem odwagi decydować samodzielnie ;) ) na markę LG model 32le2R o podwyższonym kontraście - 1600 i możliwościami dowolnej regulacji balansu kolorów. Za cenę ~3300,00 nie znalazło się nic lepszego, wszystkie modele innych producentów (moje subiektywne zdanie) daleko odbiegały od jakości i możliwości jakie posiada ten model LCD LG.
Jednak nie wszystko mnie zadowala w tym modelu :
  1. brak automatycznego skalowania obrazu zgodnie z formatem
  2. HDMI z HDCP niekompatybilne z platformą "n"
  3. brak atomatycznego przełączania wejść przy podaniu sygnału
Telewizory LCD LG posiadają tak jak i wiele innych możliwość uaktualnienia softu. Czy ktoś może słyszał o nowej wersji do modelu 32le2R ? Oczekuję także na wiadomość o aktualizacji dekodera "n"
Szkoda tylko że tak późno znalazłem to forum ale temat HD był konsekwencją zakupu TV HD I w następstwie platformy "n"
Pozdrawiam, od niedawna wyznawca HDTV :smile:
 

genCO

New member
deenbe napisał:
nie prawda, przelacz na dvi (przycisnij dlugo res)

u mnie na 32lc2r dziala bez problemu.
Na DVI próbowałem i działa. Problem z dźwiękiem, po podłączeniu mini jack`iem jest lecz przesunięty w czasie. Dlatego piszę że nie współpracuje:( Jeśli jest ten efekt do usunięcia proszę o instrukcję.
 

deenbe

New member
genCO napisał:
Na DVI próbowałem i działa. Problem z dźwiękiem, po podłączeniu mini jack`iem jest lecz przesunięty w czasie. Dlatego piszę że nie współpracuje:( Jeśli jest ten efekt do usunięcia proszę o instrukcję.

u mnie zadnego problemu z dzwiekiem tv nie ma, przesuniecie dzwieku wystepuje czasem tylko na kanalach tvn(wina tvn).
 

genCO

New member
happy ;)

deenbe napisał:
u mnie zadnego problemu z dzwiekiem tv nie ma, przesuniecie dzwieku wystepuje czasem tylko na kanalach tvn(wina tvn).
Jeszcze raz sprawdziłem i niespodzianka...., działa fonia bez zarzutu i po uwolnieniu wejścia component w panelu LG 32LE2R mogłem wykorzystać lepszy sygnał z dvd-rekordera. Polecam, obraz miodzio. :-D
 

autorus

New member
lg 32 le2r za 2549zl - warto?

Proszę o skasowanie wątku, przeniosłem go do lcd.

Autorus
 
Ostatnia edycja:

BARTOL

New member
witam i potwierdzam jasne chmurki w rogach -37le2r,widoczne na czarnym tle-serwis twierdzi ze to norma :cry: czuje sie oszukany
 

nicko

New member
Kontrast dynamiczny czy rzeczywisty?

No właśnie, jak jest z czernią i kontrastem? Na stronkach o modelu 32LE2R zawsze jest napisane kontrast 1600:1 lub kontrast dynamiczny 1600:1 - to jest to kontrast rzeczywisty, czy dynamiczny?
Zastanawiam sie nad tym modelem lub nad Sharpem LC-32SA1E (kontrast dynamiczny 3000:1, a rzeczywisty 1200:1). Koszt mniej więcej ten sam. Co wg Was jest lepsze? :confused:
 

genCO

New member
kontrast

nicko napisał:
No właśnie, jak jest z czernią i kontrastem? Na stronkach o modelu 32LE2R zawsze jest napisane kontrast 1600:1 lub kontrast dynamiczny 1600:1 - to jest to kontrast rzeczywisty, czy dynamiczny?
Zastanawiam sie nad tym modelem lub nad Sharpem LC-32SA1E (kontrast dynamiczny 3000:1, a rzeczywisty 1200:1). Koszt mniej więcej ten sam. Co wg Was jest lepsze? :confused:
Już widać z danych o Sharpie że 1600 w LG to kontrast statyczny, dynamiczny jak gdzieś wyczytałem wynosi 5000:1. Są to parametry bardzo dobre w stosunku do ceny i moim subiektywnym zdaniem po prawie 3 miesiacach uzytkowania nie do pobicia przez konkurencję. Można się spierać o różne szczegóły ale pewnych spraw nie da się wyeliminować. Mankamentem panela LCD jest podświetlenie matrycy (wszystkie wszystkich producentów , taka technologia) i tylko od kontrastu zależy komfort ogladania szczególnie przy zgaszonym oświetleniu bo zawsze będzie widoczne w miejscach wyświetlanych jako czrne jakiś poziom szrorości.:smile:
 

autorus

New member
genCO napisał:
Już widać z danych o Sharpie że 1600 w LG to kontrast statyczny, dynamiczny jak gdzieś wyczytałem wynosi 5000:1. Są to parametry bardzo dobre w stosunku do ceny i moim subiektywnym zdaniem po prawie 3 miesiacach uzytkowania nie do pobicia przez konkurencję. Można się spierać o różne szczegóły ale pewnych spraw nie da się wyeliminować. Mankamentem panela LCD jest podświetlenie matrycy (wszystkie wszystkich producentów , taka technologia) i tylko od kontrastu zależy komfort ogladania szczególnie przy zgaszonym oświetleniu bo zawsze będzie widoczne w miejscach wyświetlanych jako czrne jakiś poziom szrorości.:smile:

Niedługo to zweryfikuję tzn prawdopodobnie jutro. :)

Autorus
 

kono32

New member
Wymiana kabelka euro czy pomoże ???

Witam
Od przed wczoraj jestem posiadaczem tego LGika (głównie dzięki temu forum)
smile.gif

i niby wszystko oki .........ale.........
nie do końca bo na niektórych kanałach np:
polsat 2
tvn lub tvn 24
canal + sport
czyli na tych chyba z lepszą jakością obrazu (ostrością) jakoś dziwnie
tak jakby się rozmazywały kontóry postaci czy przedmiotów
niewiem do końca jak to określić tak jakby pomazane farbki plakatowe
występuje to przy ruchach a niekiedy nawet na większych stałych
tłach takie rozmywania ( a z bliższej odległości to już calkiem kiszka)na kanałkach gorszej jakości jakoś tego nie widać bo
chyba ostrość jest nie do końca oki
Tu dodam że ferdek + szar..c+ jest podpięty kabelkiem euro kiepskiej
jakości za 10 zetka oglądam z max 2,5 metra
na tym samym kablu DVD Belwood nawet oki nie widać tego

czy wymiana kabelka będzie miała jakiś wpływ na polepszenie obrazu???
i ewentualnie jaki kabel euro zakupić???



moze ten:



http://www.allegro.pl/item166974182_kabel_plaski_scart_euro_21_pin_hq_1_5m.html
Dzięki Pozdro kono32
blink.gif
 
Ostatnia edycja:

trx

New member
lg 42le2r i PC po hdmi

siema

zakupilem ostatnio telewizor lg 42le2r i kombinuje jak tu uzyskac natywna rozdzielczosc 1366x768 po podlaczeniu do kompa (DVI->HDMI).. nigdzie nie moge znalezc specyfukacji tego telewizora zeby dodac sobie w panelu nvidii Custom resolution i Advanced Timings..

na goglu znalazlem cos takiego: "
LG is the prefered HDTV for HTPC usage by alot of people. All recent LG HDTVs are supposed to support 1:1 pixel mapping without overscan. The swedish LG support department has verified this."

http://pixelmapping.wikispaces.com/space/xmlp?v=rss_2_0

pisza ze np seria lc2r tego nie wspiera.. ale nic o le2r..
czy moze wiecie czy da sie to w ogole zrobic na hdmi i czy jest jakas specyfikacja do tego telewizorka ???

pozdro
 

luniopl

New member
Odp

Powiem tak:
przez HDMI niestety nie uzyskasz rozdzielczości 1360x768. Jest to wina prawdopodbnie telewizorów.Wydaje mi się że telewizor wysyła po HDMI wiadomość że jest przystosowany po złączu HDMI do HDTV i obsługuje takie formaty(720i, 1080i) no i oczywiście starsz formaty TV. 1360x768 to niestety nie jest rozdzielczość telewizyjna, zostaje ci jedynie 720i oraz 1080i + przeskalowanie.
Natomiast w tym modelu TV uzyskasz taką rozdzielczość (1360x768) Jedynie po kablu PC(d-sub, najlepiej żeby był 15 pinowy-nie 14 pinowy, lub kabel DVI/D-SUB).
 

trx

New member
a to odpowiedz z LGE Poland

"Szanowny Panie,
Rozdzielczośc natywna powinna byc obsługiwana porzez telewizor zarówno przez VGA jak i HDMI. Porszę sprawdzic czy karta graficzna oferuje ten tryb.
Prosze odznaczyć opcję ukrywania trybów nieobsługiwanych przez monitor w zaawansowanych opcjach karty graficznej."

generalnie to sprawdzalem po d-sub i da sie wyswietlic 1360x768 i jest spoko... ale na niektorych forach pisza ze trzeba kombinowac z programem powerstrip, tylko ze tam trzeba znac dokladnie timingi, cos jak Advanced Timings w ustawieniach Nvidii.. bez tego to mozna szukac tych zdaje sie ze 8 parametrow w nieskonczonosc.. ludzie pisza ze generalnie na roznych modelach telewizorow udaje sie to ustawic, tylko ze nigdzie nie moge znalezc opisu do serii LE2R.. ta seria chyba nie byla zbyt popularna na zachodze lub w ogole tej linni tam nie sprzedawali..
 
Ostatnia edycja:

luniopl

New member
odp

ja mam samsunga le32r72b. mam opcje nawet pod hdmi 1360x768 ale to dlatego że mam podłączone oba wejścia. tyle że jak biore tą rozdzielczość to zmniejsza mi obraz:p i jest mnustwo czarnego na około obrazu:p czyli kwas:p jak by się dało podłączyć w 1360x768 żeby było pięknie lulu to bym się bardzo ucieszył. w mojej książeczce odrazu napisali że hdmi może nie działać z pc i nie służy do tego:p więc nie wiem. pokombinuje
 

grafoto

New member
Pytanie do fachowców - dźwięk po HDMI w LG 32LE2R - podłączyłem ten tv z n-boxem kablem hdmi. Zgodnie z informacjami z tego forum po wymuszonym DVI bo inaczej nie działa. Niestety nie mam dźwięku w tv - dźwięku muszę słuchać przez zestaw audio. Czy jest jakiś sposób żeby słuchać w tv również dźwięku?
 

autorus

New member
grafoto napisał:
Pytanie do fachowców - dźwięk po HDMI w LG 32LE2R - podłączyłem ten tv z n-boxem kablem hdmi. Zgodnie z informacjami z tego forum po wymuszonym DVI bo inaczej nie działa. Niestety nie mam dźwięku w tv - dźwięku muszę słuchać przez zestaw audio. Czy jest jakiś sposób żeby słuchać w tv również dźwięku?

Dziwna sprawa, napewno wszystko dobrze podłączyłeś? chinche z tv do nbox?

Autorus
 

genCO

New member
grafoto napisał:
Pytanie do fachowców - dźwięk po HDMI w LG 32LE2R - podłączyłem ten tv z n-boxem kablem hdmi. Zgodnie z informacjami z tego forum po wymuszonym DVI bo inaczej nie działa. Niestety nie mam dźwięku w tv - dźwięku muszę słuchać przez zestaw audio. Czy jest jakiś sposób żeby słuchać w tv również dźwięku?
Jak uzyskałeś obraz w trybie DVI to możesz wykorzystać wejście "minijack", które jest jednocześnie aktywne (audio in RGB) i podłączyć wyjście audio (chinch) z "n" . Trochę szkoda że nie jednym kabelkiem z HDMI... ale tak też może być do czasu jak poprawią soft (mam nadzieję):)
 
Do góry