Wszystko o serii 50b850 oraz 58b850

Bertro

New member
Witam
Od soboty jestem posiadaczem TV Samsung 50B850 i jeśli chodzi o bzyczenie (u mnie bardziej szum i to bardzo delikatny) to może to komuś przeszkadzać jeśli lubi oglądać filmy bez dzwięku, jesli nie nie powinien mieć z tym problemu.
Pozdrawiam.
 

jgx

New member
Bez reklam
witam, ostatnio bardzo głośno jet o ekranach plazmowych NeoPDP - wiem że to ekrany wprowadzone przez panasonica ale czy to są tylko ich ekrany czy jest to technologia którą stosują też inni i jak do tego wszystkiego ma się ekran w 850?
 

markatan

New member
Mam pytanko do posiadaczy tego TV:
Czy po podłączeniu PC do HDMI dźwięk na wyjściu optycznym wychodzi w wersji 5.1 czy tylko stereo?
Oczywiście na PC puszczamy materiał np mkv zawierający dźwięk w wersji 5.1 .
A jak jest z BluRay , DVD czy też PS3?
Czy dźwięk trzeba sobie osobno puszczać do amplitunera?
 

tesla74

New member
markatan napisał:
Mam pytanko do posiadaczy tego TV:
Czy po podłączeniu PC do HDMI dźwięk na wyjściu optycznym wychodzi w wersji 5.1 czy tylko stereo? ...

Mam tylko jedno źródło HDMI - dekoder/nagrywarkę upc, ale myślę że niezależnie od źródła będzie tak samo. Po połączeniu dekoder - TV po hdmi i Tv - wzmacniacz po optycznym nie uzyskuję dźwięku 5.1. Robi się stereo przekazywane cyfrowo (PCM). Test przeprowadzony oczywiście na programie nadawanym w DD 5.1.

W przypadku odtwarzania filmów z usb w tv po kablu optycznym do wzmacniacza leci dźwięk w DD 5.1.
 

wolk13

New member
Telewizor na serwisie

Właśnie telewizor pojechał do serwisu odnośnie tego buczenia elektroniki. Sam serwisant przyznał że buczenie w niektórych momentach jest głośne. Zobaczymy jaki będzie rezultat i czy będą w stanie to uwzglednic jako wadę. Dam znac może za 30dni co i jak sie sprawa zakończyła:bober: Aleluja
 

Dżon Bondżoe

New member
no i jak? wymienili?

ja dzisaj dostałem i burczy :)

w dzień slychać nawet :p ale obraz powala - jakość z cyfrowego polsatu powala nawtet z 2.5 metra - bo z tylu oglądam !!! żona zdziczała :)
daliśmy 5.5tys PLN za niego - a to bzyczenie to zgloszę jutro samsungowi - może da się to jakośc wyeliminować - zobaczymy co powiedzą
 
Podepnę się pod wątek, choć ja akurat nie jestem użytkownikiem tego modelu, ale najwyższego z serii A, czyli 756. Swego czasu w wątkach o plazmach 656 i 756 toczyły się dość zażarte dyskusje n/t bieli jaką świecą te tv. Prawdę mówiąc, myślałem, że w nowej serii samsung zrezygnuje dla dobra użytkowników i siebie ze sztucznego przyciemniania panela w celu poprawienia czerni i usunięcia odblasków (kosztem reprodukcji bieli). Tymczasem, filtr i przyciemniony panel jest dalej, jak widać na zdjęciach z testu w siostrzanym wątku bieli nie uświadczysz, tylko szarawe wariacje n/t białego koloru. Jak kiedyś, żeby zobaczyć biel trzeba kupić niższy model bez filtra, bo najwyższy musi na siłę być jak "najczarniejszy" żeby ktoś mógł powiedzieć że jest lepiej niż w kuro. Trzeba też dodać, że samsung nawet w lcdkach potrafi skutecznie zgasić biały kolor swoim magicznym filtrem. A do tego jeszcze bzyczy kiedy pobiera więcej prądu jak jasnego na ekranie przybywa. No rewelacja, panie i panowie, pomyśleć,ze przez jakiś czas zastanawiałem się, czy nie sprzedać swego 756 i i zamienić go na nową serie :)
 

wolk13

New member
Zgłaszajcie go do serwisu!!!!!!!!!!!!!!!

Jeżeli masz ten telewizor a twój egzemplarz dziwnie buczy w czasie wyświetlania jasnych scen to nie czekaj aż to się poprawi tylko reklamuj to i zgłoś do serwisu. Im więcej takich przypadków zgłosi się do Samsunga tym większa szansa ze coś z tym zrobią. Dlatego jeżeli masz ten telewizor i myślisz że to buczenie ci nie przeszkadza ale w duchu jednak uważasz że tak być nie powinno to nie zwlekaj. Nie róbcie tak jak to Polak ma w nawyku ….a buczy no i co i tak nic nie zdziałam lub a buczy no trochę ale tak chyba musi być… Ludzie wszędzie na forach w europie już głośno od komentarzy na temat feralnej elektroniki i oszczędnościach jakie poczyniono w produkcji tych Samsungów :confused:
 

zajka

New member
Witam,

Byłem wczoraj w sklepie, widziałem obraz na dvd w tym TV. Włączyłem płyte testową i normalne DVD. Chciałem sprawdzić kwestię rwania białych obszarów przy 50 HZ. No i faktycznie-jest. Pytanie tylko czy ta kwestia jest widoczna z 3 lub 4 metrów. Jak wy to oceniacie mając tv w domu.
 

wvlr

New member
Trzeba Go Powiesić

telewizor ten mam od soboty, po przesiadce z bańki (SONY) jestem w zachwytach.

Mam dla posiadaczy tego PDP jedno tylko pytanie (;)):

- czy mają pomysł na wieszak do niego tak aby można było swobodnie korzystać z dostępu do wejść.

Dziękuję za podpowiedzi
 

pantek

New member
Witam serdecznie.
Jestem od kilku dni szczęśliwym posiadaczem 50B850.
czytając wcześniejsze wypowiedzi dziwią mnie uwagi kolegów o bzyczeniu telewizora.
Mój jest cichutki i nawet przy wyłączonym głosie nie słychać żadnych niepokojących dżwięków.
Dodam iż telewizor wisi na wieszaku i wgrany ma najnowszy soft ze strony producenta....
Muszę jeszcze przetestować filmy w formacie mkv. Jak i dokupić modół WLAN....
Będę się dzielił spostrzezeniami....
Paweł

PS ile czasu powinienem ją "wypalać" ? bo na skastrowanych ustawieniach obraz jest dobry, lecz nie najlepszy.....
 

Dżon Bondżoe

New member
co do wieszaków to jest nawet specjalny - za 5 baniek - że się wiesza jak obrazek - 2cm odstaje od ściany + te nasze 3 = 5cm :)

a co do buczenia (bzyczenia) - jak się naciesze to zglosze do serwisu - na razie perspektywa zabrania mi tego cuda nie wchodzi w rachubę :)
 

Prof1906

New member
Mam go od soboty i powiem SUPER !!!! też na razie jest na 50% więc aż nie mogę się do czekać co będzie po ustawieniach skoro teraz tak bardzo mi się podoba. Co do bzyczenia w moim usłyszysz jak przyłożysz głowę do tyłu TV ;] film DVD oglądałem z PS3 nie zauważyłem niczego pewnie dlatego że nie wiem co ma być nie tak a szczerze to nie mam zamiaru specjalnie wyłapywać jakiś "szarpań" skoro w normalnym oglądaniu nic nie widzę to znaczy że mi to nie przeszkadza i ważne że taki filmik z DVD jest lepszy niż jak oglądałem na monitorze. Mam dużą kolekcje filmów i już wiem że wszystkie oglądnę na nowo bo to całkiem inne oglądanie !!!
nie będę wspominał o grach i filmach HD bo to niesamowite doznania ;]
 

Dżon Bondżoe

New member
Mam dużą kolekcje filmów i już wiem że wszystkie oglądnę na nowo bo to całkiem inne oglądanie !!!

wiem o czym piszesz :) - widze, że dogladaliśmy się na pw - i razem cieszymy się tym tele :)


nie będę wspominał o grach i filmach HD bo to niesamowite doznania
;]

kolejny raz dodam - jestem zmasakrowany po prostu - jak 2 miesiące temu zastanawiałem się jaki tele kupić - był lcd fullhd (bo najlepszy:) potem plazma hd ready - itd - pisałem o tym - a to że skończyłem na tym tele i oglądam hd.... to jest inna jakość obrazu + kino domowe = aż szkoda odchodzić od tele. Coś niesamowitego - szczegóły bardzo wyraźne - można spokojnie z 1.5m oglądać (jedyne ograniczenie to galy oczne - żeby nie łobracać nimi za dużo - bo i z blizej można by było oglądać)

także Ci śmieszni sprzedawcy odradzający "TAAAAK DUŻY" tele - za duży z 2,5-2.8m byli i będą śmieszni - zaufałem Wam i temu forum i swojemu rozsądkowi i wiem, że 50" był dobrym wyborem. Teraz marzę, żeby moje najlepsze kanały tele byly w hd ...

jeszcze raz nawoluję do kupowania tego telewizora bo nadal jest za 5500 :)
 

tesla74

New member
pantek napisał:
.
...
Jak i dokupić modół WLAN....
...
Pytanie po co WLAN?
Podłączyłem ten TV za pomocą sieci przewodowej z Internetem i domowym komputerem i mam negatywne odczucia:
1. Internet w TV, a w zasadzie Youtube, jest bardzo niewygodne w użyciu. Pomijam fakt, że albo nie działa ta funkcja, albo nie wiem jak zrobić aby wyświetlał flilmy najbardziej popularne, czy najwyżej oceniane. Mogę tylko wyświetlać filmy przez funkcję "search".
Poza tym w konfiguracji nawet nie da się wybrać lokalizacji na Polskę, choć nie wiem co to zmienia. Prosze innych użytkowników o podzielenie się wiedzą tajemną jak to rozgryźć. A może trzeba poczekac na kolejny upgrade softu :p Na chwilę obecną duży minus.

2. DLNA czyli udostępnianie zawartości kompa na TV było by ok, gdyby nie jeden drobiazg: filmów nie da się przewijać, ani wznowić od miejsca gdzie się skończyło. W efekcie gdy zaczynamy oglądać film i musimy to przerwać to przy następnym podejściu trzeba zaczynać film od początku. To jest chore i dyskwalifikuje DLNA :shock:

Zamiast Wlan proponuję kupić dysk twardy na USB :D
 

klaus71

New member
Bez reklam
zajka napisał:
Witam,

Byłem wczoraj w sklepie, widziałem obraz na dvd w tym TV. Włączyłem płyte testową i normalne DVD. Chciałem sprawdzić kwestię rwania białych obszarów przy 50 HZ. No i faktycznie-jest. Pytanie tylko czy ta kwestia jest widoczna z 3 lub 4 metrów. Jak wy to oceniacie mając tv w domu.
wydaje mi się że dobrym testem jest tvn i program "Taniec z gwiazdami"
po każdym tańcu kamera jedzie z prawej na lewo po widowni, wtedy wyłazi wiele artefaktów związanych z FalseContouringiem i Posteryzacją (w serii A samsunga), a z opisu na avforums (o ile dobrze pamietam) wynika że chyba poziomy ruch kamery sprzyja temu zjawisku.
tylko sygnał powinien być z tunera sat wyprowadzony w 50hz (czyli np. 1080i50) - chociaż dvd też chyba jest ok.
 
Do góry