Wszystko o serii 50b850 oraz 58b850

skruf

New member
pantek napisał:
Miałem nadzieję że ktoś wie czym to obrobić. Dwa dni już szukam i nic. Nie mogę znaleźć programu który zrobiłby to. Zastanawiałem się równierz czy nie można by mu podać kodeków do audio żeby czytał DTS ???

Odnośnie odtwarzania z dysku: oczywiście że działa mam sformatowany w NTFS i wszystko śmiga. Przeczytałem gdzieś że pierwsze softy tego telewizora nie radziły sobie z tym. Ale tylko to czytałem. Pierwsze co zrobiłem jak już wyjąłem go z pudełka to nowy soft ze strony producenta....

Ja bym wolał żeby ten DTS jednak chodził z mkv, trochę lipa, że go nie obsługuje. Liczę na dobre serce samsunga i to, że dodadzą obsługę DTS w najbliższych wersjach softu bo to trochę boli :)
 

Ali5

New member
50 Hz

Witajcie, dojechał do mnie 58 B 680. Nic nie bzyczy. Obraz super. Jednak z uwagi na owe 50 Hz, jak przypuszczam, oczy bolą jak cholera. Czy serwis swiadczy usługę przestrojenia TV na 100 Hz i czy w ogóle jest to możliwe?
 

skruf

New member
Kolejna rzecz, która troszkę drażni - jeśli do portu USB w tym TV podepniecie HDD 2,5 cala, który powinien dostawać zasilanie z portu USB to niestety taki dysk nie ruszy. Wczoraj sprawdzone, podpinałem HDD zewnętrzny Trekstor Pocket G.U. 160GB (sformatowany na NTFS), niestety nie ruszył.
Bez sensu bo przecież dyski 2,5 calowe powinny działać na zasilaniu z USB a tu nie działa :(

Ruszył natomiast 3,5 calowy HDD 250GB (również NTFS) w zewnętrznej obudowie z oddzielnym zasilaczem, wiec jeśli podpinacie HDD to musi on mieć zewnętrzny zasilacz bo na porcie USB jest za mało prądu :(
 
Ostatnia edycja:

nbaraka

New member
skruf napisał:
wiec jeśli podpinacie HDD to musi on mieć zewnętrzny zasilacz bo na porcie USB jest za mało prądu :(
To nie do końca prawda. Podpinam 2,5 dysk zewnętrzny Seagate Freeagent Go i chodzi bez problemu (NTFS, bez zew. zasilacza). Widać zależy to od dysku.
 

skruf

New member
nbaraka napisał:
To nie do końca prawda. Podpinam 2,5 dysk zewnętrzny Seagate Freeagent Go i chodzi bez problemu (NTFS, bez zew. zasilacza). Widać zależy to od dysku.

Tak, już doszedłem do ładu. Chodzi i mój Trekstor tylko w zły port USB go wpinałem wcześniej. Z tyłu są 2 porty z czego jeden ma wyraźnie zaznaczone, że do HDD, a ja wpinałem w drugi (na tym pewnie tylko karta WiFi chodzi, chociaż pendrive latał bez problemu). Wychodzi na to, oba porty mają różne maksymalne zasilanie podawane na wyjściu ;)
 

nbaraka

New member
Problem z tunerem?

Mam pewien niepokojący problem z tym Tv (żeby jeden...).
Gdy telewizor włącza się po pewnej (np. godzinnej) przerwie, z głośników dobiega jedynie szum (obraz jest dobry). Po przełączeniu na inny kanał jest już wszystko ok. Telewizję odbieram z analogowej kablówki standardowym złączem antenowym. Wygląda to jakby wbudowany tuner analogowy nie łapał częstotliwości. Problem nie występuję gdy czas między wyłączeniem a ponownym włączeniem jest krótki.
Czy ktoś z Was się z tym może u siebie spotkał?
 

skruf

New member
Czy ktoś ma TV podpięty do internetu?

Podpiąłem dziś swój i niestety dostępu do gazety.pl i innych polskich widgetów nie mam... od razu po podpięciu TV do neta wyskoczyła mi konfiguracja widgetów i był wybór kraju (dopasowanie kraju do miejsca zamieszkania), na liście nie było Polski :( Ktoś to odpalał, wie jak to poustawiać?

Póki co ustawiłem USA, ale nie do końca o to mi chodziło. Youtube śmiga nawet fajnie, filmy w jakości HD wcale źle nie wydlądają, te zwykłe też nie, z 3,5 metra powiedziałbym nawet że rewelacyjnie jest, spodziewałem się prawdziwej tragedii a tu niespodzianka.
 

skruf

New member
skruf napisał:
Czy ktoś ma TV podpięty do internetu?

Podpiąłem dziś swój i niestety dostępu do gazety.pl i innych polskich widgetów nie mam... od razu po podpięciu TV do neta wyskoczyła mi konfiguracja widgetów i był wybór kraju (dopasowanie kraju do miejsca zamieszkania), na liście nie było Polski :( Ktoś to odpalał, wie jak to poustawiać?

Póki co ustawiłem USA, ale nie do końca o to mi chodziło. Youtube śmiga nawet fajnie, filmy w jakości HD wcale źle nie wydlądają, te zwykłe też nie, z 3,5 metra powiedziałbym nawet że rewelacyjnie jest, spodziewałem się prawdziwej tragedii a tu niespodzianka.
Problem rozwiązany - reset fabryczny TV i ustawienie kraju na INNY. Youtube w wersji polskiej jest inny niż dla innych krajów. Inny = dużo lepszy interfejs i szybki.
 

ryki67

New member
Witam
paniowie KIKI napisał w tym wątku o KALIBRACJI tego TV

bardzo proszę o spostrzeżenia i uwagi oraz wszelkie info

ile to kosztuje?
czy wykonywane jest u klienta?
generalnie w jaki sposób?

z Opisu wynikało że TV po Kalibracji Przewyższa Pioneer KURO swym Obrazem

pozdrawiam;)
 

daruddg

New member
Kalibracja na odleglosc z plyty i jakas tam pomoc telefoniczna pewnie abo skype - 250 zeta.

Kalibracja w domu koszt 1000 + 300 zeta za dodatkowe złącze, czyli jak wnioskuje 3 złącza to 1600 zeta, plus dojazd od 200 chyba do 880 zeta zalezy od kilometrów i chyba do dogadania również.
Pierwsza opcja w miare strawna , ale druga juz nie, bo sam 50b850 to nie jakis panas Seri Z za 25000, tylko za 6000 zeta, a kalibracja + 25% :), i z tego co zauwazylem u siebie, kazdorazowo po wejsciu do menu serwisowego kalibracja sie traci, przynajmniej u mnie taka zwykla przez ściagniete z neta przykladowe kalibracje uzytkownikow się traci i musze na nowo kalibrowac, moze jest jakis sposob zapisu, ale nie znam. Osobiscie rozwazam zakup kalibracji z plyty ze strony polecanej przez KIKI-ego, ale musze tam zadzwonic i wypytac sie co daje, czy tylko kolory poprawia, czy również znika efekt myszkowania pikseli na dalszym planie na meczu np.
250 zeta to koszt znośny, bo w sumie kazdy musi zarobić, 2000 to już dla jakiegos fanatyka fotografi czy filmów i dla kogos kto sie zajmuje zawodowo czyms zwiazanym z dobrym Tele, moze wesela kręci, nie wiem, ja uwazam mimo że te 2000 to nie az tak duzo kasy ale wydac to na kalibracje telewizora do uzytku domowego to lekka przesada, a nawet ogromna, no chyba ze mam panasa 103 calowego w salonie 60m2 i zapraszam na mecze pół wsi :), ale to nie moja liga.

Kiki podaje adres stronki z kalibracją, poszukaj to mozesz sie z nimi skontaktowac tele albo nawet meilowo. Albo poszukac w necie ustawien innych uzytkowników czy tez serwisow internetowych zajmujacych sie telewizorami.
 

stashek

New member
Wiele ścieżek dźwiękowych w mkv

@markatan
Dodatkowe ścieżki dźwiękowe można wmiksować (albo usunąć) programem MKVMerge. Można nim też dodać strumień z napisami.
B650 (i pewnie pozostałe z serii) odtwarza tylko pierwszą ścieżkę dźwiękową z pliku MKV (i nie może to być DTS). Napisy są czytane z zewnętrznego pliku - SRT - innych nie próbowałem.
Ja osobiście robię tak z filmami z DTS:
- konwertuję DTS na AC3 (zostawiając jednak DTS - może w końcu Samsung lub zapaleńcy obejdą problem tego formatu) - programem AudioConverter
- za pomocą SubtitleWorkshop przerabiam ściągnięte napisy na SRT
- za pomocą MKVMerge dołączam do MKV napisy SRT i przy okazji usuwam "śmieci" (czyli jakieś chińskie ścieżki dźwiękowe czy napisy)
- zostawiam dodatkowo napisy w pliku SRT - tak jak pisałem TV nie czyta tych wmuksowanych
Trochę roboty, ale wg mnie warto (zachować ścieżkę DTS na przyszłość, czy mieć napisy w pliku).
Pozdrawiam.
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś ma pomysł na rowiązanie takiego problemu: mój kolega tydzień temu kupił tę plasmę i jest zadowolony ale nie czyta mu ona plików video z USB. USB jako takie działa bo wczoraj dałem mu aktualizacje oprogramowania i ponoć udało się zaktualizować natomiast plików video nie ogarnia. Ten sam pen-USB działa na moim LE46a956.
 

troolek1986

New member
problem z glosnikiem

witam chcialbym zapytac uzytkownikow czy to glosniki sa tak koszmarne czy ja mam cos nie tak...otoz na vol 20 zaczyna mi prawy glosniczek szczelac tak jak jest bas iwogole wydobywa sie z niego szum jakby byl na maxa ... w ustawieniach prawy lewy nic nie daje...czy oddawac na gwarancje czy to normalne takie szumienie z jednego glosnika?
 

daruddg

New member
troolek1986 napisał:
witam chcialbym zapytac uzytkownikow czy to glosniki sa tak koszmarne czy ja mam cos nie tak...otoz na vol 20 zaczyna mi prawy glosniczek szczelac tak jak jest bas iwogole wydobywa sie z niego szum jakby byl na maxa ... w ustawieniach prawy lewy nic nie daje...czy oddawac na gwarancje czy to normalne takie szumienie z jednego glosnika?

Ja bym reklamował, żadnych dodatkowych dźwięków z głośników nie mam, nawet na 100 ładnie gra i nic nie charczy,stuka,szumi.
 

troolek1986

New member
daruddg napisał:
Ja bym reklamował, żadnych dodatkowych dźwięków z głośników nie mam, nawet na 100 ładnie gra i nic nie charczy,stuka,szumi.
nom to pozostaje reklamacja.... a tv fajny obraz miodzio i szum elektroniki ledwo co slyszalny glosniej chodzi wentylator od kina domowego:)
 

smoose

New member
Dawno nikt sie nie udzielal w temacie 850 - ki wiec mam krotkie pytanie bo konkretna odpowiedz gdzies mi ciagle umyka
Jak jest z bielą w tym telewizorku? czy tez jest ona szarawa jak w 650 czy tez jest zupełnie inna i jak na plazmę normalna i czy panel jest również ciemnawy?
Druga sprawa to jak wyglądają powidoki w tym tv, zwlaszcza po konsoli i statycznych obrazach??
 

BelYaal

New member
Druga sprawa to jak wyglądają powidoki w tym tv, zwlaszcza po konsoli i statycznych obrazach??

Ja do tej pory uzywalem LCD i zakupilem w koncu 50B850 (pozdrawiam KIKI-ego... sprawdza i daje sprzet bez opcji bzykania, czego sie bardzo obawialem, bo pudlo duuze i wysylac i odsylac, to za leniwy jestem) i tez sie obawialem powidokow jak sie czlowiek naczyta, a sporo uzywam konsoli aby sie po robocie odstresowac i ... obraz sliczny, biel bedziesz mial jaka sobie ustawisz, jak w LCD to dajesz nawet dynamiczny obraz.... ale to nie ja, wole inne ustawienia i co do powidokow... nie doswiadczylem ich, a majac nowa zabawke... duuuzo potestowalem juz ta plazme :D
 
Do góry