Wszystko o serii 50b850 oraz 58b850

ecolab250

New member
Widze, ze jestes w niezlej desperacji, z tego co czytam i z "moich nasluchow" w MM wynika, ze te TV bzycza i nic tego nie zmieni. Serwis chyba tez tu nic nie pomoze, no chyba ze zaczna upychac jakas guma (widzialem jakies screeny) srodek telewizora. Ale wydaje sie, ze to nic nie da, bo podobna przypadlosc mam w monitorze LCD tzn. tez bzyczy.

Ale jak jest gwarancja, to mozna zadac usuniecia tej przypadlosci, im wiecej takich zgloszen, to moze cos zaczna robic.

O bzyczeniu : http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1246822649
 
Ostatnia edycja:

wolk13

New member
Zadzwonię do Samsunga i zgłoszę problem i niech robią co chcą bo to w ich biznesie aby ten telewizor zrobić i wyeliminować to bzykanie. Ale za taka wadę powinni iść do piekła bo to jest niedopuszczalne aby z taką wadą wypościć tv.
Co oni myśleli że ludzie będą siedzieć i oglądać telewizje w słuchawkach czy wiecznie głośniki będą rozkręcone na full. :fool:
 

SCOTI

New member
Również przymierzam się do zakupu tej plazmy i w związku z tym wybrałem się na oględziny do MM. Potwierdzam że bzyczenie słychać i to bardzo głośno. Jeśli nic nie zrobią z tym problemem ja rezygnuję z zakupu. Bzyczenia to ja mam już dosyć, słuchając przez 2 lata plazmy LG PC51.
 

ajven8

New member
Od dluzszego czasu przymierzam sie do zakupu TV. Juz bylem zdecydowany na ten model a tu taka kaszana... Pytanie do uzytkownikow:
Czy to co slyszycie to buczenie czy bzyczenie ? bo to jednak jest roznica.
Buczenie to raczej cos przytlumionego a bzyczenie (np. komar :) ) jest bardziej intensywne i denerwujace. Do tego pierwszego mozna sie jeszcze przyzwyczaic a do drugiego to juz nie bardzo...
 

ecolab250

New member
Bzyczenie mozna porownac do dzwieku, ktory wydaje maly transformatorek. Co takiego jak lutownica transformatorwa. moze wkurzac, szczegolnie przy nocnym ogladaniu. Ale tak jak pisza, brzczeczy obudowa z tylu telewizora.
 

kazan56

New member
Mam 58b850 od tygodnia.Chyba słoń mi na ucho nadepnął,Żadnego bzyczenia nie słyszę ,może dlatego że jest w trakcie dogrzewania i wszystkie parametry mam na 50%.Dla mnie sam telewizor to rewelacja,a jedynym mankamentem to fatalne nagłośnienie.Trzeba dac fonię na amplituner.
 

wolk13

New member
Czyli z tego wniosek że nie wszystkie telewizory mają ten mankament bzyczenia. A jak tak to teraz to na 100% reklamuje i niech robią co chcą
 

atsii

New member
Ciekawe,skoro tylna obudowa rezonuje poglębiając te dzwięki to teoretycznie kiedy powiesimy tv na ścianie przykręcony wieszak usztywnia tą pokrywe a to znaczy że powinno być ciszej. Napiszcie czy te powieszone egzemplarze też mają tą przypadłość?
 

dartman

New member
Teoretycznie tak. Jednak nie ma całkowitej pewności, że to tylna obudowa...

Zamieściłem zdjęcia z innego forum dotyczące podklejania gumy... Niektórym pomaga ale wg większości to płyta z elektroniką powoduje ten problem.
 

troolek1986

New member
a ja podaje optymalne ustawienia po kalibracji ktore znalazlem w necie:
Profile: Movie
Backlight 6
Contrast 95
Brightness: 50
Sharpness: 0
Colour: 50
Tone G50/R50
Black tone Off
Dynamic contrast Off
Colour space Auto
Skin tones 0
Edge enhancement Off
xvYCC Off
Auto Light Limiter Off
Clear white Off
HDMI, black tone Normal
Vivid colours Off
RGB: Manual
• Red- 30
• Green- 23
• Blue- 27
• Red+ 27
• Green+ 25
• Blue+ 26
:popcorn:
 

dartman

New member
Wspomniałem wcześniej, że zamieszczę ustawienia po kalibracji. Może ktoś znajdzie coś dla siebie.

Ja używam kalibracji Dean The Machine póki co.
 

Attachments

  • Ustawienia PS-58B850.zip
    6,4 KB · Wyś: 242

jgx

New member
Bez reklam
Witam, jako ze jestem mocno zainteresowany tą plazmą byłem w sklepie nie dla idiotów i oglądałem ją (a dokładnie 56" bo 50 stała przy tylko przy lcd) porównująć do stojących obok sama 550 i jakiegoś lcd, jeśli chodzi o czerń, kolory szczegóły itd to 850 lepiej wyglądała w porównaniu z 550 ale niestety coś za coś - moim zdaniem ta dobra czerń jest uzyskana miedzy innymi poprzez ogólne przyciemnienie obrazu co niestety niekorzystnie wpływa nie biel w tym telewizorze - białe fragmenty lepiej (wyraznie!) wyglądały na 550 (a przecież o zgrozo wiadomo że te samy były ganoine za szarość bieli!) na 550 w porównaniu z 850 biel była "bialsza" bardziej zblizona do lcd, na 850 jakaś taka szara, wiadomo ze gdyby nie było bezpośredniego porównania to pewnie bym nawet tego nie zauwazył ale jednak róznica była widoczna, oczywiście ustawienia na obydwu dałem takie same, pózniej aby zobaczyć czy da się to troche zniwelować dałem na 850 większe podswietlenia ale róznica w bieli choć mniejsza i tak była korzystna dla 550 więc już zgłupiałem, tv o dwie klasy wyżej (cena też) a biel gorsza, to jak to jest?? No chyba że biel jest lepsza jak jest mniej biała???? Chyba że spowodawane to było tym ze 850 było 56" a 550 50??
 

ecolab250

New member
Mam podobne odczucia co do bieli, ktora jest mocno szara. Szczegolnie jest to dobrze widoczne na reklamach z proszkami do prania :D biel jest koszmarenie szara.

Podobno kalibracja daje "biel korega tabs"... moze uzytkownicy sie wypowiedza, czy biel po kalibracji jest biela.
 

jgx

New member
Bez reklam
ecolab250 napisał:
Podobno kalibracja daje "biel korega tabs"... moze uzytkownicy sie wypowiedza, czy biel po kalibracji jest biela.

mozliwe choć szczerze watpie bo to tak jakby kupić ferrari który dobrze bedzie jeżdził dopiero po wizycie na chamowni i poddaniu tuningowi, mam corasz wiekszy metlik z tą plazmą bo problem bzyczenia wyskoczył jak królik z kapelusza no i po co ładować taką kase jeśli tak ważna rzecz jak biały kolor jest gorsza niż na 550? Moim zdanie problem czerni urósł do tak astronomicznych rozmiarów że producenci robią wszystko zeby zrobić lepszą niż konkurencja czerń ale przy okazji wylewają dziecko z kąpielą:(
 

ecolab250

New member
To prawda, poczekajmy na wypowiedzi uzytkownikow, bzyczenie z tego co slyszalem uwzglednia gwarancja (na 100% nie wiem). W plazmie 550; 650 przeszkadza mi migotanie, ktore w 850 jest minimalne.

Tez mam metlik i dylemat..., szkoda ze tak malo wypowiedzi z codziennego uzycia i "wrazen".
 

jgx

New member
Bez reklam
ecolab250 napisał:
Tez mam metlik i dylemat..., szkoda ze tak malo wypowiedzi z codziennego uzycia i "wrazen".

w sprawie bieli ktoś kto już kupił nic konkretnego i miarodajnego nie powie - nie mając postawionej obok innej plazmy róznicy nie zobaczy, ot poprostu jest biel OK i już, jedyny sposób to na własne oczy porównać w sklepie i wtedy coś można powiedzieć
 

kazan56

New member
Mam to :szczęście:że moja 58 nie bzyczy,jest grana na zaniżonych parametrach bo się dogrzewa a mimo to jestem szczęśliwy.Na nowo odkrywam świat filmu(mam sporą kolekcję na dvd).Kupiłem również bluraia panasonica bd60 i jestem z tej pary bardzo zadowolony.Jakośc obrazu, nasycenie kolorów głębia obrazu są wzorcowe.Byc moze są ludzie dla których alabastrowa biel i smolista czerń są sensem życia,siedzą na forach lub biegają po sklepach i szukają świętego grala.A to czerń jest ciut szarawa a to biel mogła byc ciut bielsza, coś tam lekko migocze.Jestem pewien że każdy szczęśliwy użytkownik tej plazmy po przeczytaniu kilku ostatnich postów dostanie na głowę.Zacznie nasłuchiwac z uchem przy telewizorze czy czegoś nie słychac, a te białe mogło by byc trochę bielsze , przecież to jest nienormalne.Wczoraj byłem u kumla który kupił sobie samsunga na ledach, wrażenie sztuczności i landrynkowych kolorów było ogromne,no ale czarne było czarne a białe było białe.Po powrocie do domu kamień spadł mi z serca i jestem święcie przekonany że zrobiłem świetny zakup,mogę z czystym sumieniem polecic tą plazmę.Jest superrrrr!
 

ecolab250

New member
Byc moze dzielimy wlos na czworo ale tylko dlatego, ze te wady rzucaja sie glownie na uszy i oczy, bez specjalnego wpatrywania sie. Druga sprawa wersja 58" nie bzyczy, osluchalem dokladnie:D.

Cieszy fakt, ze ci sie podoba, ciekawe do czego porownujesz tzn. na czym wczesniej ogladales.

Czy moze testowales ustawienia "kalibracyjne" z zalaczonych postow? Ciekawy jestem jaki maja wplyw na jakosc obrazu.
 
Do góry