Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

macieko

New member
Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem c550. I to jest to. Powalił mnie na kolana,jakby miał D......E to bym pocałował ;-). bzyczenie...hmm moja n-ka bardziej hałasuje, wentylator w kompie, sąsiad.
 

Br0w4r

New member
Poobcowałem już trochę z tv i mogę w pełni świadomie podzielić się opinią na jego temat.
Otóż niestety potwierdzam występowanie wszystkich wspomnianych wad w tym tv.
Telewizor brzęczy niemiłosiernie, mogę to porównać do odgłosu pompki akwarystycznej. Jest to denerwujące nawet przy oglądaniu tv w dzień. Niektórzy może i tego bzyczenia nie słyszą, ale znaczna część ludzi ma upośledzony narząd słuchowy przez zbyt głośne słuchanie muzyki więc może dla nich jest to wada nie istotna, jak dla mnie bardzo denerwująca. Mało tego czerń w tym tv też jest fatalna. Miałem wcześniej lcd samsunga 32a551 czyli tv tez dolnych lotów, różnica w czerni pomiędzy tymi modelami prawie żadna, na korzyść plazmy przemawia jedynie równomierny kolor czerni z uwagi na brak występowania wady lcd w postaci nierównomiernego podświetlenia matrycy. Dodatkowo podłączając pod tą plazmę źródło sygnału FHD w postaci x360 czy ps3 obraz zdaje się migotać. Oczywiście niektórzy tego nie zauważają, ja jednak widzę i męczy to wzrok. Mogę porównać to do złego ustawienia odświeżania monitora względem ustawienia wysokiej rozdzielczości ekranu. Zmiany jasności obrazu naprawdę występują. Prawdopodobnie gdybym o nich nie przeczytał, sądziłbym, że to wina oglądanego materiału. Jednak przeczytałem i wiem, że to nie materiał a wada tv. Fatalnie odbiera obraz z tv naziemnej. Zalety: Przy cyfrowej kablówce jest trochę lepiej, całkiem przyzwoicie sprawuje się na kanałach hd i przy filmach z br. Ładne odwzorowanie kolorów (poza czarnym). Całkiem niezła obsługa multimediów po usb, i po lanie. Błędna instrukcja obsługi która mówi, że telewizor łączy się z internetem. Ogólnie telewizor niskobudżetowy więc rewelacji się nie spodziewałem. Jestem nawet zadowolony ze stosunku cena/jakość, niestety to bzyczenie przetwornicy skutecznie odbiera radość z oglądania obrazu na tym tv. TV z grudnia 2010 r.

Pozdrawiam...
 

konrad1704

New member
Pierwsze wrażenia

No i stało się jestem posiadaczem PS50c550, czy szczęśliwym czy nie to się okaże w ciągu najbliższych tygodni. Póki co nie wiele miałem okazji się nim "pobawić" ale tak na szybko:
-jest wielki:) po przesiadce z mojego starego 21 calowego CRT czasem aż ciężko ogarnąć cały ekran ale to myślę kwestia przyzwyczajenia,
-obraz bez żadnych modyfikacji po podłączeniu cyfrowej kablówki poprzez EURO złącze wygląda bardzo ładnie. Wiadomo, że sprawa jakości obrazu to rzecz gustu i wpływ ustawień poszczególnych parametrów także myślę, że tu każdy znajdzie coś dla siebie,
-po podłączeniu do TV ryby z filmem, po chwili pojawił się komunikat o podłączeniu zewnętrznej pamięci. Odtwarzanie filmów przebiegło bez zakłóceń choć widziałem tylko urywki bo na całe filmy jeszcze nie było czasu. Zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać przy filmach z napisami i przy oglądaniu już całych filmów,
-po podłączeniu TV do routera nie robiłem żadnej konfiguracji, od razu przystąpiłem do udostępniania plików na laptopie (podłączonym do sieci po WiFi) za pomocą programu PC

Share Manager. Udostępnianie wygląda na intuicyjne choć sam proces "wrzucania" plików już trochę trwa,

Teraz czas na zburzenia sielankowej wizji o TV:)
-podstawa wydaje się zbyt mała jak pod taki TV, w przypadku małych dzieci w domu Tv może być w zagrożeniu, buja się na wszystkie strony,
-docelowo mam zamiar powiesić TV i trochę martwi mnie podejście do wejść na tylnej ścianie obudowy. Nie mam jeszcze wieszaka ale mam obawy czy wetknięta wtyczka USB, Euro,

czy RJ45 nie będzie zbyt odstawać co może uniemożliwić późniejszą regulację kąta, bądź załamanie się kabli,
-i sprawa najważniejsza, TV przy włączeniu niektórych trybów wyświetlania obrazu i emisji dźwięku BARDZO GŁOŚNO BUCZY. Sprawa jeszcze dokładnie nie zbadana także nie chcę

siać paniki ale na wszystkich trybach oprócz bodajże standard słychać bardzo głośne buczenie wręcz uniemożliwiające oglądanie. Jestem bardzo rozczarowany tym faktem i mam nadzieję, że to jednak jakieś chwilowe problemy i kwestia dalszych ustawień. Nie robiłem jeszcze aktualizacji softu, mam nadzieję, że może to być lekarstwo na powyższy problem. Jak można sprawdzić w bezpieczny sposób numer softu? Czy są duże zmiany między poszczególnymi wersjami? Czy można spodziewać się jakiś rewelacji po instalacji nowszej wersji?


Na kartonie nadrukowano datę 26.01.2011 czy może to być data produkcji TV?

Mam nadzieję, że ilość pozytywnych wrażeń będzie rosła a te kilka uwag, które już niestety udało mi się dostrzec szybko okażą się nieistotnymi.

Pozdrawiam

P.s. Po przeczytaniu przedostatniego postu trochę ręce mi opadły bo widzę, że Kolegę również męczy głośne i słyszalne buczenie.
 

rbej

New member
Witam wszystkich!!

Ja kupiłem telewizor 100% nówka. Wgrany w standardzie najnowszy soft, czyli telewizor został najwcześniej wyprodukowany pod koniec grudnia 2010. Bzyczenie słyszalne tylko z bardzo bliska. Nawet mój kolega który jest wyczulony na tym punkcie potwierdził moje odczucia na ten temat.
 

Br0w4r

New member
Widać różne modele, różnie się poskładało w fabryce i jedne brzęczą bardziej inne mniej, lub jedni mają bardziej wyczulony słuch a inni mniej. Jak dla mnie takie odgłosy podczas pracy telewizora to jawna kpina i robienie sobie jaj z klienta, poważnie rozważam opcję zgłoszenia tego jako usterki i żądania naprawy z tytułu gwarancji. Jeśli ta przetwornica przy nowym tv wydaje takie dźwięki to boje się pomyśleć co może być za jakiś czas. Aha zapomniałem dodać na plus tv jest jeszcze fakt stosunkowo szybkiego znikania powidoków.

Pozdrawiam...
 

maciuch2

Member
posiadam co prawda model c6500, ale wszystkim"podjaranym" że im nie buczą radzę poczekać jakies 2tygodnie. moj egzemplarz był cichutki jak myszka. po czym teraz tak bzyczy ze szału mozna dostac. powodzenia zycze z serwisem(debile jakich mało). poprzednio miałem tylną projekcję i siłą rzeczy musiała hałasować( 2 wentylatory) , ale to nic w porównaniu z plazmami samsunga.

inna sprawa to obraz no sorry panowie ale za te pieniadze to rewelacja, fajne kolory, bardzo dobra szczegółowość, dobry dźwięk, naprawdę dobra czerń
do kolegi Br0w4r:
Samsung PN50C550 Review
ustaw tak i porównaj tylko cell light ustaw na 15-16 moim zdaniem takie ustawienie(koniecznie na film mode) daje rade i nie ma lipy:)))
KONIECZNIE HDMI LEVEL LOW!!!
mam porownanie z pionkiem 60 cali najwyzszy model(u szwagra stoi niestety) i wierzcie mi nie ma tragedii, biorac pod uwage ze jest 8x tanszy
 
Ostatnia edycja:

konrad1704

New member
Nadzieja...:)

Minęło parę dnia i trochę się wyjaśniło. Największy zarzut jaki miałem do TV i jaki przedstawiłem parę postów wyżej wygląda, że jest sprawą o której można mówić w czasie przeszłym. Jeszcze nie jestem pewien ale wszystko wskazuje, że buczenie o którym pisałem jest spowodowane podłączonym dekoderem telewizji kablowej VECTRA. Nie wiem jeszcze czy chodzi o sam dekoder czy może o kabel (euro). Po podłączeniu TV bezpośrednio do gniazdka z wyjściem antenowym buczenie znikło. Regulując głośność w pełnym zakresie nie było mowy o żadnych niechcianych dźwiękach. Zastanawiam się tylko teraz jak rozwiązać zaistniałą sytuację. Pewnym półśrodkiem jaki odkryłem jest ustawienie głośności na maksa na dekoderze i minimalne podgłaśnianie na TV. Spróbuje jeszcze podmienić kabel lub podłączyć dekoder z TV za pomocą kabla antenowego.

Mam nadzieję, że buczenie o którym pisze Kolega powyżej nie nastąpi:)

Pozdro
 

Br0w4r

New member
maciuch2 dzięki za porady napewno wypróbuje.

konrad - bzyczenie/buczenie o którym piszę nie jest spowodowane żadnym urządzeniem, to dźwięk jaki wydaje przetwornica napięcia telewizora podczas pracy. Im jaśniejszy jest obraz lub jego fragmenty tym buczenie/bzyczenie jest głośniejsze.
 

konrad1704

New member
Br0w4r to jeśli chodzi o oglądanie TV bez dekodera lub przy odtwarzaniu filmów z USB/przez sieć to nie zauważyłem żadnych niepożądanych hałasów, które mogłyby przeszkadzać. Kwestia teraz tylko co zrobić z buczeniem od dekodera?
 

arkadio79

New member
maciuch2 dzięki za porady napewno wypróbuje.

konrad - bzyczenie/buczenie o którym piszę nie jest spowodowane żadnym urządzeniem, to dźwięk jaki wydaje przetwornica napięcia telewizora podczas pracy. Im jaśniejszy jest obraz lub jego fragmenty tym buczenie/bzyczenie jest głośniejsze.


to nie jest przetwornica tylko matryca buczy....
 

konrad1704

New member
Witam

Mam pytanko chciałbym podłączyć TV do routera z wyjściem USB do którego podpięty będzie dysk. Czy ten dysk będzie widziany jako np. pendrive? Czy żeby odtworzyć multimedia z dysku trzeba będzie każdorazowa odpalać komputer a w nim program PC Share Manager, potem udostępniać dane i tak za każdym razem?

Pozdrawiam
 

Br0w4r

New member
Co prawda nie rozbierałem telewizora, ale zostaje przy swoim i twierdze, że buczy/bzyczy jakiś rodzaj przetwornicy, która zasila matrycę. Gdyby bzyczała matryca to na całej powierzchni, tym czasem, źródło dźwięku jest kierunkowe, znajduje się z tyłu matrycy z prawej strony. Mniejsza o to. Objawiły się kolejne wady TV a mianowicie nie wiedzieć czemu TV sam się włącza, pochodzi 10 sekund i się wyłącza. Dodatkowo są problemy z mkv w 720p. Oglądałem film - Matrixa w 720p za pierwszym razem było OK, przy odtworzeniu 2gi raz w połowie filmu telewizor się zawiesił, nie reagował na polecenia wydawane z pilota. Dopiero odłączenie od zasilania sieciowego i przyłączenie ponownie rozwiązało sprawę.

Dziwna rzecz te samsungi...
 

konrad1704

New member
Br0w4r a te dziwne włączanie i wyłączanie to nie jest związane z próbą automatycznej aktualizacji softu? Może jest coś ustawione, że TV sam chce to co jakiś czas zrobić?
 

maciuch2

Member
buczy przetwornica, a nie matryca. zresztą nie tylko w samsungach buczy, bo wczoraj "osłuchiwałem" Pioneera PDP-LX6090 i też buczy i to głośniej niż mój samsung. więc nie jest źle.
 

dannygd

New member
Samsung PS50C550 - rewelacja!

Co prawda nie rozbierałem telewizora, ale zostaje przy swoim i twierdze, że buczy/bzyczy jakiś rodzaj przetwornicy, która zasila matrycę. (...) Objawiły się kolejne wady TV a mianowicie nie wiedzieć czemu TV sam się włącza, pochodzi 10 sekund i się wyłącza. Dodatkowo są problemy z mkv w 720p. Oglądałem film - Matrixa w 720p (...) telewizor się zawiesił, nie reagował na polecenia wydawane z pilota. Dopiero odłączenie od zasilania sieciowego i przyłączenie ponownie rozwiązało sprawę.

Dziwna rzecz te samsungi...

Jak tak czytam posty na forum tej plazmy to mam wrażenie, że 90% ludzi ma wodę zamiast mózgu... Nie czytają instrukcji, robią za serwisantów, źle podłączają urządzenia peryferyjne i na koniec zachowują się jak księżniczki na ziarnku grochu. Oczywiście niektóe z TV się psują i po prostu trzeba je wymienić lub naprawić, ale myślę że 90% narzekających postów to totalna ignorancją dla praw fizyki i instrukcji obsługi ;)

Telewizor to urządzenie elektryczne wytwarzające ciepło/światło i jak każde na świecie nie jest bezszelestne!!! Porównywanie 50 calowej plazmy do 32 LCD to trochę jak porównywanie vw polo z silnikiem 1,0 do VW passata z silnikiem 3,0 V6 czy V8 i dziwienie się że silnik słychać ;)

Obawiam się, że niedługo do szału zacznie Cię doprowadzać żarówka w pokoju! Może czas iść do laryngologa, a może od razu do psychiatry...

PS. Myślę, że 60 calowy Pioneer czy Panas u sąsiada za 15-20 tys jest bezszelestny, bo one przecież nie potrzebuje prądu ;D
 
Do góry