Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

reminator

New member
Narazie przy odległości 3,5m, a potem przy 5m jak powieszę na ściane. A po podłączeniu dekodera złączem hdmi to powinno sie polepszyć?
 

Dheus

New member
Witam ponownie.
Dziwna sprawa pojawiła się w użytkowaniu ww. tv chodzi o to, że już któryś z rzędu film/serial z napisami ma te napisy poprzestawiane i nie pasują do filmu. Sprawdzialem na komputerze wcześniej i każde napisy idealnie pasują a tv mi je przestawia. Próbowalem je synchronizować przez tv ale po jakimś czasie znowu napisy się rozjeżdżają i problem powraca. Byłbym wdzięczny za rozwiązanie tego problemu.
 

qrajr

New member
Witam ponownie.
Dziwna sprawa pojawiła się w użytkowaniu ww. tv chodzi o to, że już któryś z rzędu film/serial z napisami ma te napisy poprzestawiane i nie pasują do filmu. Sprawdzialem na komputerze wcześniej i każde napisy idealnie pasują a tv mi je przestawia. Próbowalem je synchronizować przez tv ale po jakimś czasie znowu napisy się rozjeżdżają i problem powraca. Byłbym wdzięczny za rozwiązanie tego problemu.


Możliwe że twój komputer widzi błędny fps filmów i automatem pobiera napisy do tego typu wersji.Na kompie wszystko jest ok ale Tv widzi to jednak poprawnie dlatego napisy rozjeżdżają się z czasem.
 
Ostatnia edycja:

albertuning

New member
Czy w instrukcji tego TV jest coś napisane o docieraniu? Czy faktycznie konieczne jest docieranie? Niektórzy piszą, że docierają, inni, że nie. Już sam nie wiem. Czekam na ten TV aż do mnie dotrze i pasowało by abym nic nie schrzanił :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Chyba już w żadnej instrukcji nic nie pisze o docieraniu. Jedyna wzmianka jaka jest to żeby nie zostawiać telewizora na dłuższy okres z jednakowym, wyswietlanym obrazem.
 

walerus

New member
Ale chodzi Ci o to, ze taki dobry czy beznadziejny?
Jest spoko obraz - namówiłem brata na ten TV a ma już zwykły cyfrowy polsat i po EURO idzie ładnie - oczywiście różnie są nadawane programy i docelowo trzeba będzie zamienić dekoder na ten z HD. Ja postąpiłem od tyłu - już mam dekoder HD i z nim jakość odbieranego sygnału na zwykłym telewizorze jest dużo lepsza już - aż strach się bać co będzie jak podłączę PS C550 - jak będzie gdzieś w b. dobrej cenie.... ;-):p
 

Dheus

New member
Problem z synchro napisów

Problem z błędnie wyświetlanymi napisami rozwiązany. Na forum znalazłem dziwne rozwiązanie w stylu konwertowania wszystkich napisów do 23,976 fps - nie działa.

Ściągamy Subtitle Edit (jest w werjsi polskiej), łądujemy do niego napisy, sprawdzamy ile FPS ma nasz film i na taką ilość konwertuejmy nasze napisy, zapisujemy jako *.srt i gotowe.

Sprawdzałem na kilku filmach które wcześniej były problemowe i problem braku synchronizacji zniknął.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Problem z błędnie wyświetlanymi napisami rozwiązany. Na forum znalazłem dziwne rozwiązanie w stylu konwertowania wszystkich napisów do 23,976 fps - nie działa.

Ściągamy Subtitle Edit (jest w werjsi polskiej), łądujemy do niego napisy, sprawdzamy ile FPS ma nasz film i na taką ilość konwertuejmy nasze napisy, zapisujemy jako *.srt i gotowe.

Sprawdzałem na kilku filmach które wcześniej były problemowe i problem braku synchronizacji zniknął.
Prostsze rozwiazanie to zastosowanie programu ToSrtConverter, ktory wszystko sam za nas robi z napisami. Lub program SRT.
 

Sebek0203

New member
Witam. Jestem posiadaczem ps50c550 od kilku dni. Wczoraj na stronie samsunga znalazłem nowy upgrade z 16 grudnia. Czy ktoś z Was instalował nowe oprogramowanie?, i może mi powiedzieć czy są wprowadzone mniej lub bardziej istotne zmiany. Z Góry dzięki za odpowiedź.
 

walerus

New member
piękne promocje na ten model - 3000 w Saturnie - 3090 w EURO RTV AGD - 3099 w Mixelectronics - ciekawe czy w nowym roku będzie taniej - to chyba jednak dobry moment na kupno tv - tego tv... ;-)
 

czullo

New member
Witam dzis dostalem wlasnie ten telewizorek, data produkcji listopad 2010. Oto moje spostrzezenia:

- bzyczenie: gdybym nie wiedzial o tym i sie nie wsluchiwal to bym nawet tego nie zauwazyl, slyszalne jedynie przy calkowitej ciszy, przy odtwarzaniu filmu czy programu tv nawet minimalna sila glosu - niesłyszalne. Dla tych których interesuje jakiego rodzaju jest to bzyczenie... coś jak świetlówka taka podłużna kiedyś montowana w zakładach, szkołach, coś podobnego można było usłyszeć w podstawówce (moja podstawówka to lata 1993-99) podczas pisania klasówki gdy nikt nic nie mówił, cisza absolutna tyle ze tam ten dźwięk był spotęgowany bo tych świetlówek było kilkanaście :) zarówno Xbox360(sama konsola bez włożonej płyty do napędu) jak i laptop z załączonym wentylatorem na jest głośniejszy ( przy całkowitej ciszy )

- migotanie czerni: sciagnalem podane w tym temacie próbki i filmy i nic takiego nie zauważyłem...

- powidoki: sa nawet po kilkuminotowym przegladaniu menu (z tym ze trzeba mieć nos w ekranie telewizora i miec ustawione czarne tlo i dobrze sie przyjzec :), jednak gdy wlaczymy opcje czyszczenia ekranu lub po prostu włączymy jakiś program/film po kilku chwilach ich nie ma. Powidoki nie są w żaden sposób widoczne podczas normalnego oglądania z 2-2.5 metra.

-lusto: jest ale na ramce :) wiadomo w ekranie jest szyba wiec odbija ale nie ma mowy o tym zeby to bylo LUSTRO generalnie sa odbicia ale nie ma takiej tragedi jak np w lg ( w markecie przy mocnym oświetleniu faktycznie lustro ) Jeśli dajmy na to staniemy przed tv w ramce wyraźnie widać twarz szczegóły itd, na ekranie widać kontury twarzy i większe szczegóły jak nos uszy itd :) Ciężko to opisać :) ogólnie nie ma w tej kwestii tragedii, przy zachmurzeniu takim jak dziś i oglądaniu filmu nie ma odblasków, a raczej nie widać tego podczas oglądania filmu :)

-napisy(polskie ogonki): podczas oglądania filmu/serialu wybieramy narzędzia, później napisy, kodowanie napisów i wybieramy Europa środkowa: mamy wtedy wszystkie ogonki z polskiego alfabetu :) domyślnie jest Europa zachodnia która nie ma niektórych liter :)

I pytanie na koniec czy na początku uzytkownia telewizora używać mniejszego kontrastu = 50 ? czy używać standardowego (95), z zastrzeżeniem ze nie oglądam 6h tvp/tvn24 oraz nie zostawiam obrazu statycznego na dłużej ( jedynie podczas grania na xbox360 - sesje 2-3h max )
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Witam dzis dostalem wlasnie ten telewizorek, data produkcji listopad 2010. Oto moje spostrzezenia:

- bzyczenie: gdybym nie wiedzial o tym i sie nie wsluchiwal to bym nawet tego nie zauwazyl, slyszalne jedynie przy calkowitej ciszy, przy odtwarzaniu filmu czy programu tv nawet minimalna sila glosu - niesłyszalne. Dla tych których interesuje jakiego rodzaju jest to bzyczenie... coś jak świetlówka taka podłużna kiedyś montowana w zakładach, szkołach, coś podobnego można było usłyszeć w podstawówce (moja podstawówka to lata 1993-99) podczas pisania klasówki gdy nikt nic nie mówił, cisza absolutna tyle ze tam ten dźwięk był spotęgowany bo tych świetlówek było kilkanaście :) zarówno Xbox360(sama konsola bez włożonej płyty do napędu) jak i laptop z załączonym wentylatorem na jest głośniejszy ( przy całkowitej ciszy )
Masz tv kilka godzin, pogadamy za kilka dni jak bedziesz ogladał telewizje wieczorem albo nocą czy to bzyczenie jest takie niegroźne... oby u ciebie nie było.



- migotanie czerni: sciagnalem podane w tym temacie próbki i filmy i nic takiego nie zauważyłem...

U mnie na filmikach testowych też prawie nie było widać tego efektu, ale podobno w czasie meczów w HD często jest widoczne migotanie.

- powidoki: sa nawet po kilkuminotowym przegladaniu menu (z tym ze trzeba stac 5cm od telewizora i miec ustawione czarne tlo i dobrze sie przyjzec :), jednak gdy wlaczymy opcje czyszczenia ekranu lub po prostu wlaczymy jakiś program/film po kilku chwilach ich nie ma. Powidoki nie sa widocznie podczas normalnego oglądania z 2-2.5metra.

Dobra, dobra :) oglądnij sobie tvn24 dłużej niż godzine i powidok ci zostanie na kilka, kilkanaście minut widoczny z 5 metrów :) Oczywiscie potem znika.



EDIT: podczas oglądania filmu/serialu wybieramy narzędzia, później napisy, kodowanie napisów i wybieramy Europa środkowa: mamy wtedy wszystkie ogonki z polskiego alfabetu :) Może się to komuś przydać :)
Było to omawiane kilka razy w tym wątku, ale widzę że znalezleś to sam.

I pytanie na koniec czy na początku uzytkownia telewizora używać mniejszego kontrastu = 50 ? czy używać standardowego (95)

To bardziej legenda o tym dogrzewaniu plazmy ale wiele osób na początku woli jechać na pół ustawień, ale nie słyszałem żeby komuś kto to olał w czymś to zaszkodziło.
 

czullo

New member
Tak jak pisałem, bzyczenie jest słyszalne tylko przy ciszy w pokoju ( mieszkam na obzezach miasta w domku jednorodzinnym, nie jeżdżą tutaj samochody/tiry/dzieci nie krzyczą za oknem, nie mam sąsiada który gra na perkusji, w pokoju nie ma nawet tykających zegarków) przy włączonym TV+xbox+laptop najlepiej słychać xbox>laptop>telewizor przy założeniu ze wiemy ze telewizor ma cos takiego jak bzyczenie, w pokoju były osoby trzecie które tego bzyczenia nawet nie zauważyły, po niektórych postach można odebrać to w taki sposób ze każdy kto wchodzi do pokoju powinien zakrywać uszy zgrzytać zębami i krzyczeć "moja głowa!" :) słyszane jest ono dobrze gdy naprawdę przystawi sie ucho do tylnej ściany telewizora, teksty typu ze slychac z drugiego pokuju mozna wlozyc miedzy ksiazki :) Nie wiem może ulepszyli proces produkcji, może to wina konkretnych starszych egzemplarzy... i dont care :D i mnie jest ok :)

Co do migotania odpaliłem kilka ciemniejszych trailerów hd/fhd - nie widac, meczy nie mialem okazji jeszcze obejzec (czekam na kuriera z n-ka)

Powidoki przecież mowilem ze sa :) nie twierdze ze ich nie ma (taka technologia, powidoki beda nawet na tv za 6000). Nie ogladam tvn caly dzien i uwazam na to zeby nie zostawiac statycznego obrazu, szanuje swoje pieniądze.

Przy wyborze telewizora przeczytałem cały ten watek, opinie w internecie i pomimo świadomości potencjalnych wad bzyczenie/migotanie/powidoki (nie oszukujmy się te 3 minusy dotyczą w mniejszym lub większym stopniu każdej plazmy ) zdecydowalem sie na ten telewizor z wysyla wyniosl mnie ponizej 3000, gdzie za ta cene nic bym nie kupił u konkurencji, +200-300zl mam lustro od LG, +400-500zł mam golasa panasa z opcja mlecznej czerni za jakiś czas :) Kazdy podejmujac wybor telewizora sam musi przeanalizowac plusy i minusy :)

Na chwile obecna po kliku godzinach obcowania z TV jestem zadowolony :) Telewizor nie bedzie na 10 lat, pewnie za 2-3 lata zmienie na cos innego :)

Jak ktos ma jakies pytania chetnie odpowiem :)
 
Ostatnia edycja:

czullo

New member
Wczoraj w poszukiwaniu duszków po oglądaniu filmu i siedzeniu w menu natrafiłem na coś takiego w rogu ekranu... i teraz pytanie co to jest ? Chyba nie duszek... ciemniejsze pixele widać tylko na ciemnym tle na jasnym są niewidoczne... czy są to uszkodzone pixele ? czy ma to jakiś związek z przesuwaniem pixeli? Podczas włączonego przesuwania pixeli częściej pixele były przesunięte własnie na prawej i górnej krawędzi ( częściej były tam 4 rzędy czarnych pixeli ), te przyciemnione pixele są tylko w tym miejscu, i teraz pytanie reklamować to ? czy w ogolę uznają taka wadę ? Telewizor działał może z 15 godzin.

h**p://img833.imageshack.us/img833/4885/dsc01290mh.jpg
 

kstilger

New member
Czy ktoś z Was flashował PS50C550 firmwarem do wyższego modelu? Dopiero po zakupie zorientowałem się, że w PS50C550 nie ma widgetów i dostępu do Youtube. Gdzieś przemknęło mi, że zmiana identyfikacji modelu w menu serwisowym i wgranie flasha z wyższego modelu pozwala na rozszerzenie opcji, ktoś tego próbował?
 

Sebek0203

New member
Jestem ciekaw czy można wycisnąć z naszego samsunga jeszcze więcej. Czy ktoś z Was bawił się w menu serwisowym, i mógłbym wrzucić instrukcje owego menu z opisanymi funkcjami oraz jakie zmiany wnoszą. Byłbym niezmiernie wdzięczny. pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy ps50c550
 
Do góry