Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

wlb0

New member
Sklepy sa dobrze owietlone dlatego led-y i lcd w klepach wygladaja lepiej, w domu plama powala - wieczorem lub przy slabym owietleniu
 

wiktorzi

New member
Witajcie,

Przeleciałem cały wątek, ale nie jestem pewien ważnej dla mnie kwestii związanej z DLNA (AllShare) w tym modelu - czy:
(1) TV potrafi czytać zasoby udostępnione tylko poprzez jakiś dedykowany program samsunga, który muszę zainstalować na komputer i tym samym mieć włączony komp podczas oglądania czy..
(2) TV potrafi czytać każde udostępnione media w lokalnej sieci (także na serwerze plików / dysku sieciowym), o ile oczywiście umie czytać dany format :)

TV podpinałbym poprzez LAN do routera.

Alternatywą jest LG 50PK350 (lub PK550) + jakiś prosty player typu WD TV lub jakiś Ferguson, ewentualnie w przyszłości Google TV, który ma takowe zasoby podobno nie tylko odtwarzać ale też potrafić indeksować i umożliwiać łatwe wyszukiwanie :)

Ad 1
Każde DLNA tak działa, że trzeba mieć włączony komputer. Program samsunga jest za darmo, ale pewnie każdy serwer DLNA obsłuży samsunga. To jest swoisty standard.
ad2
Automatyczny Media play chodzi tylko z nośników USB.
Po LAN, WLAN potrzebujesz serwera DLNA np. samsung pc share manager, żeby serwer wystawił pliki do TV.
I tyle
I nie myl DLNA z Allshare bo to dwie różne funkcje, aczkolwiek jedna zawiera częściowo drugą.
DLNA jest standardem wystawiania cyfrowych treści przez serwer mediów a allshare funkcją wzajemnego udostępniania informacji różnego rodzaju w urządzeniach kompatybilnych np. komórkach.
 

Trriistan

New member
problem z dekoderem hd

mam problem z dekoderem toya hd ,gdy wlaczam plazme i dekoder to wyswietlaja sie programy ale nie ma dzwięku pomaga dopiero rozłączenie kabla hdmi i podłączenie ponowne i tak za kazdym razem gdy wyłącze tv , czy ta plazma samsunga tak ma? czy da sie to jakos ustawic w konfiguracji, czy poprostu dekoder jest do d...
 

yamah

New member
No to wreszcie kupiłem:lol:,po wielu rajdach sklepowych,godzin spędzonych na forum,wahaniach,utarczek ze sprzedawcami:fool:
Decyzja zapadła na C530 (cena 2.870)chciałem 550 ale nie było w MM ani w MExpert,a miałem już dość szukania.
Pierwsze wrażenie-OGROMNY-poprzedni Sony 32 100hz.Chodzi od niedzieli a ja wokół niego i nasłuchuje buczenia (o dziwo cisza) reszta domowników także nie słyszy.
Co do smużenia zauważyłem to na jednym programie gdzie nadawali jakiś stary film,reszta extra pomimo sygnału przez euro z Cyfry+ i ustawień standart (na święta N-ka)
Powidoki- pokazują się ale po kilku minutach znikają i nie widzę problemu,co do odbicia to jest ale na ramce (powód dlaczego nie LG)
Sumując jestem zadowolony (brak słynnego bzzzz):eek:k: aha,jeszcze jedno-sprzedawca odpalił sprzęt w sklepie dla sprawdzenia,a nie jak niektórzy sugerują tu na forum że nie ma takiej opcji i biorą kota w worku.
Dzięki wszystkim za porady na tym forum i pozdrawiam
 

Jericho24

Member
Bez reklam
W Media Expert -Ostrowiec Św. bardzo miła i fachowa obsługa w przeciwieństwie do EURTV i MM (dla idiotów)gdzie wciskali mi że nie słyszeli o modelu C680 w 3D:fool:
Wydaje mi sie, ze mowa o braku mozliwosci sprawdzenia TV byla o MM, a ze ci mowili, ze nic nie wiedza o C680 to tak przeciez moglo byc. Nie maja obowiazku znac wszystkich nowosci rynkowych. Znaja tylko to co sprzedaja.

Mozliwosc sprawdzenia TV na sklepie jest zalezna od polityki sklepu jaki i samego sprzedawcy - zalezy jak sie trafi - niestety zero wyjatkow w MM.
 

Szczenka

New member
Ad 1
Każde DLNA tak działa, że trzeba mieć włączony komputer. Program samsunga jest za darmo, ale pewnie każdy serwer DLNA obsłuży samsunga. To jest swoisty standard.
ad2
Automatyczny Media play chodzi tylko z nośników USB.
Po LAN, WLAN potrzebujesz serwera DLNA np. samsung pc share manager, żeby serwer wystawił pliki do TV.
I tyle
I nie myl DLNA z Allshare bo to dwie różne funkcje, aczkolwiek jedna zawiera częściowo drugą.
DLNA jest standardem wystawiania cyfrowych treści przez serwer mediów a allshare funkcją wzajemnego udostępniania informacji różnego rodzaju w urządzeniach kompatybilnych np. komórkach.

Dzięki za odpowiedź. Na stronie producenta domowego serwera plików, nad którym się zastanawiam (Xtreamer eTrayz) można przeczytać to, co poniżej, więc wydaje się, że urządzenie pewnie posiada wbudowany serwer DLNA.. i miejmy nadzieję będzie to współpracowało :)

"The eTRAYz utilizes the Universal Plug n Play protocol to its maximum extent allowing you to stream multimedia digital contents stored on your eTRAYz HDD to DLNA/UPnP home devices such as stereo system or TV set.

Pair up perfectly with UPnP enabled routers for smooth setup or browse your files even on Sony PS3 and Xbox360 as digital media
adapter devices."


Już miesiąc się zastanawiam czy kupić tego Samsunga czy ewentualnie LG 50PK350 + jakiś player typu WD Live TV (wychodzi cenowo na to samo, Sam ma więcej HDMI, ale LG cieńszy i IMO trochę ładniejszy ;))
 

Trriistan

New member
wie ktos moze czemu jak patrze na jeden film z usb z literami to bardzo dobrze czyta napisy a jak wlacze inne z napisami to juz wogole nie widzi napisow jakby ich tam nie bylo a sa w folderze z filmem
 

yohnell

New member
WItam wszystkich, jest to mój pierwszy wpis. Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim, którzy wypowiedzieli się na tym Forum na temat 550tki. Po wnikliwej lekturze postanowiłem, że go kupię i wg mnie wydatek się opłaca. Po niespełna 2 tygodniach mogę już coś o nim powiedzieć.

1. Kupiony w celu korzystania z DLNA. Używany Samsung PC Media Serwer, po małej walce z ustawieniami jest bajka. TV podpięty kablem do "Świetlówki TPSA", komputer na WiFi. Filmy HD śmigają aż miło, zero przycięć, odpala 90% plików video, z MKV są małe problemy.

-Taki mały zgrzyt z DLNA, zmieniałem modem USB Sagem TPSA na zwykłą kartę PCI, i nie wiem dlaczego nastąpiła zmiana w menu Media Play, w części Video. Zamieniło się wyświetlanie z katalogowego (standard), na takie gdzie w jednym worku są wszystkie wykryte pliki Video. Skutek, wywalanie połączenia z kompem (jakieś 500Gb na serwerze). Po 2 dniach na to wpadłem. Udało mi się to odkręcić po podłączeniu PenDrive, gdzie były tylko 3 pliki czyli zerowe obciążenie, menu i przestawiłem na katalogi.

2. Dla kolegów co mają problem z napisami, jak wcześniej napisano. Odpalasz film, chyba TOOLS i zmieniasz wyświetlanie języka napisów ze środkowo na wschodnioeuropejski.

3. Może mam uszkodzony słuch ale buczenie na wyłączonym dźwięku słychać, po zbliżeniu się do TV na 50cm, moja kobieta twierdzi że buczy z 4m, ale jak jej powiedziałem o tym, więc podświadomość.

4. Nocą piękny obraz, filmy z portalu BANGB***S w formacie WMV są świetnie dekodowane, prawie jak HD.

5 No i ostatnia rzecz co mnie zaskoczyła, Pen 16Gb wykrywa w sekundę.

6. Ostatnia rzecz, może coś źle robię. Telegazeta nie uruchamia się jak jest włączony dekoder cyfrowy, tylko na antenie. Ma ktoś taki problem?? Czy coś mam nie ustawione. To chyba jedyny problem jak dotąd. Więcej grzechów nie pamiętam.

Na koniec dodam że wahałem się nad 530 ale DLNA mnie przekonało. Polecam dla leniwych, no i oczywiście komp musi być włączony. Ale kobieta może sobie robić projekty w CADzie a my jakiś filmik w tym czasie obejrzeć bez stresu. Pozdrawiam wszystkich.
 

yohnell

New member
Wina kodowania napisów, każde napisy musisz przekodować, ja mam SubEdit, nie mam teraz do niego dostępu ale zmień format na ten środkowy i zapisz. Nie trzeba robić innych napisów. Wystarczy zmienić rodzaj wyświetlania
 

reminator

New member
Witam,
Chciałbym zakupić ten telewizor ale mam jeden dylemat bo jak narazie używam tylko telewizji z cyfrowego polsatu, przy podłączeniu eurozłączem i chciałbym sie dowiedzieć jaka jest jakość tego obrazu, czy mocno zpikselowany itp. Jeżeli mógłby ktoś zrobić zdjęcie obrazu, przy podłączeniu eurozłączem zwykłego dekodera, i mógłby wstawić na forum to byłbym bardzo wdzięczny :)
Z góry dzięki za pomoc.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Witam,
Chciałbym zakupić ten telewizor ale mam jeden dylemat bo jak narazie używam tylko telewizji z cyfrowego polsatu, przy podłączeniu eurozłączem i chciałbym sie dowiedzieć jaka jest jakość tego obrazu, czy mocno zpikselowany itp. Jeżeli mógłby ktoś zrobić zdjęcie obrazu, przy podłączeniu eurozłączem zwykłego dekodera, i mógłby wstawić na forum to byłbym bardzo wdzięczny :)
Z góry dzięki za pomoc.

Rewelacyji przez scarta nie będzie, po prostu sredniej jakości sygnał SD, przy tej duzej przekątnej z bliska nie bedzie wyglądać to fajnie.
 
Do góry