Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

Raskolnikow

New member
A ja mam inne pytanie. Czy po tych wszystkich waszych testach można bezdyskusyjnie powiedzieć, że telewizory z serii C są lepsze niż te starsze z B czy nie? Bo na ceneo i skąpcu B nadal są droższe niż C i ciekawi mnie czemu :)
 

edekzelian

New member
A ja mam inne pytanie. Czy po tych wszystkich waszych testach można bezdyskusyjnie powiedzieć, że telewizory z serii C są lepsze niż te starsze z B czy nie? Bo na ceneo i skąpcu B nadal są droższe niż C i ciekawi mnie czemu :)

Różnią się przede wszystkim procesorem obrazu... a jak wychodzi to w realu, to nie mialem nigdy porównania.
 

wojtas3

New member
Od piątku tj. 03.09.2010 jestem posiadaczem modelu Samsunga jak w temacie. Pierwsze wrażenia? Pozytywne. Co do brzęczenmia o którym wszyscy piszą, jak najbardziej ono występuje, ale natężenie zależy od kanału i jasności obrazu jaki się akurat ogląda. Przy normalnym dziennym oglądaniu, głośność w okolicach 8-10 bzyczenie gubi się w normalnym dzwięku a i wieczorem dopiero jak sobie o nim przypomniałem, to go usłyszałem. Temat do przeżycia i za jakąś wielką wadę bym go nie brał.
A teraz problem który napotkałem. Mam w domu "dekoder" kablówki i rzekomo ma być ta telewizja kablowa cyfrowa. Jednak gdy na TV wyszukują kanały z ustawieniami KABLOWA CYFROWA znajduje kanały wraz z tytułami, ale nie wyświetla ich, gdyż pisze że kanał zakodowany. Jeśli ustawię parametry wyszukiwania na KABLOWA ANALOGOWA wyszukuje kanały, jednak oczywiście jakość jest marna i nie nadająca się na taki TV. Dekoder podłączyłem po euro (nie ma innego wyjścia). Czy ktoś jest mi w stanie pomóc w tym temacie? Za kilka dni postaram się dopisać więcej wrażeń. Aha kupiłem w Saturnie za 2868,03zł.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem twój problem. Skoro masz dekoder cyfrowy to on zajmuje sie dekodowaniem programów a na tv trafia tylko gotowy sygnał kablem np euro. Więc nic nie wyszukujesz na tv tylko przełączasz go na odpowiednie wejscie i kanały zmieniasz pilotem od dekodera.
Co innego z analogiem, w ty przypadku możesz sobie wyszukać kanały analogowe i zapisać czestotliwosc na stałe w pamięci telewizora.
 

wojtas3

New member
Nie bardzo rozumiem twój problem. Skoro masz dekoder cyfrowy to on zajmuje sie dekodowaniem programów a na tv trafia tylko gotowy sygnał kablem np euro. Więc nic nie wyszukujesz na tv tylko przełączasz go na odpowiednie wejscie i kanały zmieniasz pilotem od dekodera.
Co innego z analogiem, w ty przypadku możesz sobie wyszukać kanały analogowe i zapisać czestotliwosc na stałe w pamięci telewizora.

Właśnie problem w tym że tak samo myślałem. Jednak po wskazaniu źródła w TV czyli gniazda EURO, na TV nic się nie pojawia na włączonym Dekoderze. Stąd dla mnie to zagadka.
 

daardevil

New member
Bardzo proszę, czy ktoś mógłby napisać gdzie w okolicach Warszawy mają ten telewizor (PS50C550)?? Chodzi mi o dostępność od ręki tak żebym mógł go przetestować w sklepie.

Bardzo dziękuję za ew. odpowiedzi!
 

Xano

New member
Właśnie problem w tym że tak samo myślałem. Jednak po wskazaniu źródła w TV czyli gniazda EURO, na TV nic się nie pojawia na włączonym Dekoderze. Stąd dla mnie to zagadka.
Zakładam, że kabel euro sprawdziłeś na innym sprzęcie. Samsungi mają dość mocno rozbudowane (i trochę zagmatwane) menu edycji sygnału. Jeśli podajesz sygnał przez euro sprawdź najpierw w dekoderze jaki to rodzaj sygnału (najczęściej RGB, daje lepszy obraz), następnie na TV wybierasz źródło > Zewn. euro > Tools > Edytuj nazwę > Enter > Zewn > Enter > i tu spośród kilkunastu możliwych urządzeń ustawiasz > Dekoder kablowy. Może tędy droga? Spróbuj.
 

wojtas3

New member
Bardzo proszę, czy ktoś mógłby napisać gdzie w okolicach Warszawy mają ten telewizor (PS50C550)?? Chodzi mi o dostępność od ręki tak żebym mógł go przetestować w sklepie.

Bardzo dziękuję za ew. odpowiedzi!

Zobacz w jakimś Saturnie, napewno będą mieli go na sklepie. Sam tak sprawdzałem przed zakupem.
 

wojtas3

New member
Zakładam, że kabel euro sprawdziłeś na innym sprzęcie. Samsungi mają dość mocno rozbudowane (i trochę zagmatwane) menu edycji sygnału. Jeśli podajesz sygnał przez euro sprawdź najpierw w dekoderze jaki to rodzaj sygnału (najczęściej RGB, daje lepszy obraz), następnie na TV wybierasz źródło > Zewn. euro > Tools > Edytuj nazwę > Enter > Zewn > Enter > i tu spośród kilkunastu możliwych urządzeń ustawiasz > Dekoder kablowy. Może tędy droga? Spróbuj.

Już wszystko gra. Nie wiem co było, może pechowo zgrała się jakaś awaria dekodera z zakupem mojego TV bo zrobiłem dokładnie te same kroki jeszcze raz i wystartowało. No nic, ważne że działa. Po przewodzie Euro i wybraniu takiego właśnie źródła w menu TV.
 

n00b

New member
Mam kilka pyatń odnośnie tego modelu:
1. Jak ustawić aby tv czytał polskie litery w napisach z divx?
2. Jak zrobić update przez USB?
3. Czy do bezprzewodowej opcji AllShare potrzebny jest dodatkowy modem?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Mam kilka pyatń odnośnie tego modelu:
1. Jak ustawić aby tv czytał polskie litery w napisach z divx?
Odpalasz film wchodzisz w opcje odtwarzania napisów i zmieniasz jezyk na srodkowoeuropejski czy jakos tak
2. Jak zrobić update przez USB?
Masz to w instrukcji :) z czym jest kłopot? ładujesz soft na pendriva i reszte prowadzi cie jak po sznurku
3. Czy do bezprzewodowej opcji AllShare potrzebny jest dodatkowy modem?
Adapter WIFI musisz kupić za jakieś 300zł
 

rostan242

New member
a ja mam takie pytanie bo w UK pojawił się inny model ps50c580 może ktoś wie o jakiś różnicach miedzy ps50c550 a ps50c580 bo nigdzie żadnych informacji nie znalazłem.
dzięki za odp.
 

waskiii

New member
przejrzałem cały wątek ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na takie pytanie:
czy jak puszcze przez siec po kablu (długość jakies 7-8 metrów), udostepniony z komputera film w jakosci HD (720p czy 1080p) to bedzie dzialal on plynnie bez zadnych przyciec?
dzieki za pomoc.
 

rooland

New member
przejrzałem cały wątek ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na takie pytanie:
czy jak puszcze przez siec po kablu (długość jakies 7-8 metrów), udostepniony z komputera film w jakosci HD (720p czy 1080p) to bedzie dzialal on plynnie bez zadnych przyciec?
dzieki za pomoc.

nie będzie problemu... ja mam puszczony na ok 20 metrów i działa idealnie
 

rosethorn

New member
Przeglądałem wszystkie strony i nie znalazłem odpowiedzi na parę pytań o to samo. Też mam problem, wszystko śmiga ale nie mogę podłączyć lapka do TV. Nie wiem co robię źle, tv jest połączone kablem z riouterem neo. Komp próbowałem przez wifi i przez kabel z routerem i nic...czy mam starego kompa czy co? test połączenia jest ok więc ip i brama działa.proszę bo przez to spać nie mogę i się męcze z tym :p:fool:
 
Do góry