Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

enimgp

New member
Czy model C550 ma odświeżanie 100Hz tak jak w modelu B550?
Czy występuje w nim tzw "efekt teatru"? Bo ten efekt bardzo podoba mi sie np w Philipsie pfl8404 i chciałbym mieć coś takiego podobnego w tej plaźmie.
C550 posiada tylko Wide Color Enhancer a starszy model B550 ma Wide Color Enhancer 2 Dlaczego?
 

enimgp

New member
Witam.
Chciałem tylko się dowiedzieć czy ma on technologie 100Hz Motion Plus tak jak w strszych modelach serii B
Pozdrawiam
 

wiktorzi

New member
witam wszystkich forumowiczów, jestem nową tutaj osobą i zdecydowałem się na kupno TV i właśnie na model ps50c550, wiem że parę osób z was ma te telewizory i chciałbym żebyście mi napisali o jakiś wadach czy też są czy nie, i czy po użytkowaniu np. byście kupili jakiś inny model:) wiem że w sklepach każdy chwali co ma, albo się nie za poczytał gdzieś recenzje i na tym opiera swoją wiedzę, a mnie to do końca nie zadowala, więc proszę o subiektywną ocenę i za i przeciw tak konkretnie;) Z góry dzięki i pozdrawiam, a i jeszcze jaki jest min max pobór mocy z tabliczki z tyłu tv

Kolego, cały wątek generalnie jest o tym.
Ja po miesiącu zauważyłem jedną wadę oprócz wcześniej wymienionych zmiana jaskrawości i bzyczenia,

Odtwarzanie materiału FHD z dysku USB,
Film mkv 15,2 GB z dysku Seagate Freeagent i przycina. nie wiem czy to problem transferu czy kodeka, pomijając już głupi problem że jak jeden film oglądam i wyłącze to drugi np. jest przesunięty w pionie ot taki błąd panscana.
NIe mówiąc o fakcie całkowitej zwiechy TV (jakkolwiek śmiesznie by to nie brzmiało) przy próbie odtworzenia mocno skompresowanego DIvxa

mkv do 10 GB odtwarza normalnie
 

GRIGORI

New member
Kolego, cały wątek generalnie jest o tym.
Ja po miesiącu zauważyłem jedną wadę oprócz wcześniej wymienionych zmiana jaskrawości i bzyczenia,

Odtwarzanie materiału FHD z dysku USB,
Film mkv 15,2 GB z dysku Seagate Freeagent i przycina. nie wiem czy to problem transferu czy kodeka, pomijając już głupi problem że jak jeden film oglądam i wyłącze to drugi np. jest przesunięty w pionie ot taki błąd panscana.
NIe mówiąc o fakcie całkowitej zwiechy TV (jakkolwiek śmiesznie by to nie brzmiało) przy próbie odtworzenia mocno skompresowanego DIvxa

mkv do 10 GB odtwarza normalnie


po podłączeniu n-ki tez zauwazylem zmiany jaskrawosci.
po zmianie portu hdmi w tv z pierwszego na drugi- problem zniknął.
 

wiktorzi

New member
Ma mankamenty to fakt, ale dla mnie nie mają one tak wielkiego znaczenia.
Jak ktoś jest perfekcjonistą to mu wszystko może przeszkadzać, wtedy ma problem.

Ja kupuję rzeczy w konkretnym celu,
Ten cel to TV na max 5 lat, później się wymieni. Cena była dobra, odtwarza wszystkie materiały na których mi zależy. Nawet mam lekką energooszczędność bo zamiast wcześniejszego Xboxa do odtwarzania stoi dysk zewnętrzny.
Ja jestem zadowolony pomimo wad.
Nie oglądam praktycznie nic z TV (2h na miesiąc), lecą tylko materiały inne i to sporadycznie parę godzin na tydzień głównie bajki.
To po co mi wypasiony TV za 6-7k ? Była jeszcze możliwość kupna SD ale różnica w stosunku do jakości była na tyle niewielka, że zrezygnowałem z SD.
Ale to jest ocena subiektywna i tylko moja. Jak ktoś jest filmofilem i z zapałem konsumuje filmy to ten telewizor nie jest dla niego ze względu na te uciążliwości (bzyczenie i zmiany jaskrawości)
 

dexterooo

New member
właśnie lubię oglądać filmy i to można powiedzieć że sporo.... mmm te bzyczenie to może mi nie będzie aż tak przeszkadzać tylko ta zmiana jaskrawości, a tego nie można jakoś wyłączyć??
 

Tiptop

New member
widzisz a ja mialem zupelnie odwrotnie, zadnej zmiany jaskrawosci nie widzialem, przynajmniej takiej ktora moglaby wplywac na komfort ogladania. Za to bzyczenie czy tam buczenie bylo dla mnie nie do zniesienia i telewizor oddalem. Warto kupic w sklepie internetowym zeby miec taka mozliwosc.
Tez czytalem przed zakupem fora i sobie myslalem ze to buczenie to pewnie ledwo slychac i to z bardzo bliska ale nies Bedziesz sobie ogladal tv wieczorem i podczas kazdej przerwy w dialogu czy tam wyciszeniu w programie slychac takie buuuuuuuuu, to zabiera cala przyjemnosc z ogladania. Nie jestem jakims czlowiekiem ktory czepia sie szczegolow ale ta wada dyskwalifikuje dla mnie ten telewizor. Co do zmiany jaskrawosci i kotrastu w jasnych scenach sciagnalem sobie z tego forum pliczek do testowania tego efektu i tylko jeden raz lekko zmienilo sie nacycenie wiec test telewizor raczej zdaje i w czasie ogladania filmow czy sportu bardzo trudno bedzie zauwazyc taki efekt. Dla mnie to rozdmuchana sprawa.tety slychac je bardzo wyraznie
 
Ostatnia edycja:

wiktorzi

New member
dexteroo, Tu posłuchaj Tiptopa, Ja się z nim zgadzam. O ile zmiany jaskrawości o którcy pisałem to taki lekki dyskomfort o tyle bzyczenie może zabić :evil:
Ja nie wiem, że to nie jest kwalifikowane jako wada fabryczna.
Można byłoby pozew zbiorowy napisać, teraz już są takie możliwości i wtedy droga rozpatrywania jest inna. Wystarczy 10 osób.
 

dexterooo

New member
no i praktycznie wszystko jasne:) słuchajcie czyli jak np. zajdę do sklepu i powiem żebym mi rozpakowali i podłączyli telewizor żeby sprawdzić to usłyszę te bzyczenie ze sprzedającym w sumie powinniśmy skoro to tak słychać, więc może to był by dobry moment na negocjacje albo kontakt z przedstawicielem samsunga:) i dowiedzenie się coś na ten temat, wiecie co dziś byłem w media mark i na wystawie stał ten tv i zupełnie zapomniałem o tym buczeniu.... bo skupiłem się na obrazie i porównywaniu z innymi tv obok...
 

Tiptop

New member
w sklepie tego za chiny ludowe nie usłyszysz, w hiperach gra zwykle muzyka, jest hałas rozmawiających ludzi w oddali, odgłosy klimy itd. Sam byłem sprawdzić tego Samsunga w Mix AGD i zamiast buczenia słyszałem muzyke i ludzi. Dopiero jak staniesz nad tv to z tyłu obudowy będziesz słyszał ten dzwięk buczenia. W domu to co innego, słychac buczenie nawet w ciągu dnia, wystarczy że w telewizji skończy sie dialog albo zapadnie cisza. Siedziałem sobie 3.5m od telewizora, oglądałem film, scena gdy dwoje bohaterów patrzy sobie w oczy i milczą a ty słyszysz w tym czasie...... buuuuuuuuuuuuuu. Moja żona mniej to słyszy ale też narzekała.
Aha i jeszcze jedno, częstotliwość tego dźwięku zalezy od janości aktualnie wyswietlanego obrazu, wydaje mi się że czym jaśniejszy i wiecej bieli na ekranie tym czestotliwość jest wyższa i bardziej zbliża się do pisku.
 

Blowy

New member
Witam.

Zdecydowałem się na zakup PS50C550. Tak jak to było opisane wcześniej, delikatnie buczy ale to tylko jak nachylę się nad samym TV. Mam go podwieszonego na ścianie więc bardzo możliwe ,że buczenie jest bardziej tłumione więc polecam takie rozwiązanie no i myślę ,że efekt wizualny fajniejszy :) Więc jak dla mnie ten problem nie występuję.

Również potwierdzam samoczynną zmianę jasności chodź dla mnie efekt jak na razie nie jest jakoś bardzo dokuczliwy, mimo wszystko zadzwoniłem do samsunga i koleś z infolinii polecił mi pobawić się ustawieniami oszczędzania energii, że niby to wina tych ustawień. Wczoraj wgrałem nowy firmware, dzisiaj zobaczę czy coś się zmieniło w tej kwestii.

Ogólnie mogę polecić ta plazmę, na tą chwile chyba najlepszy stosunek jakości do ceny.

Mam pytanko, czy odtwarza wam napisy z plikami mkv ?

 

blazej_t

New member
Witam po długim czasie nieobecności na forum.
Postanowiłem zamienić mojego starego 40" LCD Sony (720p) na 50" Plazmę FHD (mam nadzieję, że dobry wybór). Przedarłem się w ciągu kliku dni przez wszystkie wątki na tym forum i na avs o interesujących mnie modelach. Wybór na 99% to PS50C550, 1% LG PK550. Mam do was prośbę. Czy znacie na terenie Mazowieckiego sklep, w którym mogę NA SPOKOJNIE obejrzeć w/w telewizory (raczej nie markety)? Samsunga chciałbym posłuchać a w LG się przejrzeć :).

p.s. Z forum AVS wynika, że buczenie Samsunga jest raczej kierunkowe a zawieszenie telewizora na ścianie niweluje praktycznie ten problem. Czy możecie potwierdzić?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Mam pytanko, czy odtwarza wam napisy z plikami mkv ?

ODtwarza tylko muszą być o tej samej nazwie jak film i najlepiej w formacie klatkowym a nie sekundowym. Nie mogą też posiadać najmniejszego błedu bo film ich nie przeczyta. Np jedna linia napisów ma zły czas w pliku. Najlepiej zamieniac sobie napisy txt na srt to nie bedzie problemu z żadnym czytaniem. Polecam konwerter "srt 1.4"

Z forum AVS wynika, że buczenie Samsunga jest raczej kierunkowe a zawieszenie telewizora na ścianie niweluje praktycznie ten problem. Czy możecie potwierdzić?
Drogi kolego buczenie słyszałem nawet w przedpokoju a tv stał z 6m ode mnie w pokoju wiec na pewno nie jest kierunkowe. Choc na wprost pewnie jest najmocniejsze. Nie licz na to że powiesisz na ścianie i nie bedziesz go słyszał. Ja na próbe przed zwrotem tego samsunga zasloniłem cała przestrzeń miedzy ramką tv a meblami otaczającymi go i doskonale słyszałem buczenie, może hałas zmniejszył sie o 10%. Ten Samsung to po prostu mała wuwuzela. Zresztą co tu pisać, wczoraj gadałem z gosciem, pracownikiem działu rtv i stwierdził że najwiecej wymian tv to oni mają własnie Samsungów plazm ze wzgledu na buczenie, to nie są jakies pojedyncze przypadki. Na drugim miejscu są duze LCD w zderzeniu z sygnalem analogowym :) Buczą prawie wszystkie plazmy Samsunga, serie B, C a nawet najwyższe C7000 i C8000, różny jest poziom hałasu tlyko.
Zastanawiam sie tylko czy wszystkie buczą jednakowo mocno czy zdarzają sie lepsze egzemplarze. Jednak jak w sklepie nadstawiam ucho nad tylną obudową to mam raczej pewność że wszystkie buczą podobnie. W sklepie nie uslyszysz tego z pozycji ogladania, gra muzyka, buczy elekronika, klima, świetlówki, jest ogólny rumor. O tej wadzie pzekonujesz sie dopiero w domu.
 
Ostatnia edycja:

Blowy

New member
Zastanawiam sie tylko czy wszystkie buczą jednakowo mocno czy zdarzają sie lepsze egzemplarze. Jednak jak w sklepie nadstawiam ucho nad tylną obudową to mam raczej pewność że wszystkie buczą podobnie. W sklepie nie uslyszysz tego z pozycji ogladania, gra muzyka, buczy elekronika, klima, świetlówki, jest ogólny rumor. O tej wadzie pzekonujesz sie dopiero w domu.



Moim zdaniem na pewno wszystkie nie buczą jednakowo. Wydaje mi się ,że mam dosyć wyczulony słuch a buczenie słychać tylko jak się nachylę nad samą matrycą z odległości metra czy dwóch nic nie słychać, może to wynika z tego ,że mam duży pokoju (50m2). Z tym buczeniem to jest identyczna sytuacja jak z dekoderami N-ki gdzie niektóre buczą bardziej inne mniej i ludzie oddają sprzęt tylko dlatego ,że im hałasują nawet jak są na czuwaniu. N-ka zna problem i od dwóch lat nic z tym nie robi.

Jeszcze jedno pytanko a pro po napisów w filmach (divix itp.). Zamiast polskich znaków mam krzaki, tylko "ó" dobrze się wyświetla. Ktoś wie jak temu zaradzić ?
 

cactusek

New member
Bez reklam
W czasie ogladania filmu wejdz w narzedzia i tam w opcje napisow i zmien jezyk napisow na srodkowoeuropejski czy jakoś tak.
 
Ostatnia edycja:

franek89

New member
Czy jeśli podłącze tego samsunga z PC kablem HDMI a kino domowe optykiem (z telewizorem) to będę miał dźwięk 5.1?
To samo tyczy się tunera DVB-T czy telewizor prześle kablem optycznym dźwięk 5.1 do kina domowego?
 

cactusek

New member
Bez reklam
akurat na to pytanie masz odpowiedź w instrukcji. Nie bede ci mieszał bo instrukcji juz nie mam ale z tego co pamiętam to spokojnie przenosi dzwiek 5.1 z wejscia hdmi na optyka. Stereo jest tylko z usb, wejscia antenowego i euro. Zresztą podobne rozwiazanie stosuje LG i Panasonic (tego nie jestem pewny).
 

franek89

New member
Dzięki za odpowiedź, znalazłem w sieci instrukcje 5.1 jest tylko z tunera DVB-T

"Po podłączeniu cyfrowego systemu audio do gniazda DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL), zmniejsz poziom głośności
w telewizorze i systemie.
Dźwięk 5.1 jest dostępny, gdy telewizor jest podłączony do urządzenia obsługującego ten standard.
Kiedy odbiornik (wzmacniacz lub kino domowe) jest włączony, emitowany będzie dźwięk przesyłany przez złącze
optyczne telewizora. Gdy w telewizorze odbierany jest cyfrowy obraz antenowy, do wzmacniacza lub zestawu kina
domowego będzie przesyłany dźwięk 5.1-kanałowy. Gdy źródłem jest urządzenie cyfrowe podłączone przez HDMI,
takie jak odtwarzacz DVD / Blu-ray / odbiornik telewizji kablowej / dekoder telewizji satelitarnej (STB), wzmacniacz
lub zestaw kina domowego będzie emitował jedynie dwukanałowy dźwięk. Jeśli chcesz korzystać z dźwięku
5.1-kanałowego, podłącz cyfrowe wyjście dźwięku z odtwarzacza DVD / Blu-ray / odbiornika telewizji kablowej /
dekodera telewizji satelitarnej (STB) bezpośrednio do wzmacniacza lub zestawu kina domowego."
 

mzeromski

Member
Dzięki za odpowiedź, znalazłem w sieci instrukcje 5.1 jest tylko z tunera DVB-T

"Po podłączeniu cyfrowego systemu audio do gniazda DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL), zmniejsz poziom głośności
w telewizorze i systemie.
Dźwięk 5.1 jest dostępny, gdy telewizor jest podłączony do urządzenia obsługującego ten standard.
Kiedy odbiornik (wzmacniacz lub kino domowe) jest włączony, emitowany będzie dźwięk przesyłany przez złącze
optyczne telewizora. Gdy w telewizorze odbierany jest cyfrowy obraz antenowy, do wzmacniacza lub zestawu kina
domowego będzie przesyłany dźwięk 5.1-kanałowy. Gdy źródłem jest urządzenie cyfrowe podłączone przez HDMI,
takie jak odtwarzacz DVD / Blu-ray / odbiornik telewizji kablowej / dekoder telewizji satelitarnej (STB), wzmacniacz
lub zestaw kina domowego będzie emitował jedynie dwukanałowy dźwięk. Jeśli chcesz korzystać z dźwięku
5.1-kanałowego, podłącz cyfrowe wyjście dźwięku z odtwarzacza DVD / Blu-ray / odbiornika telewizji kablowej /
dekodera telewizji satelitarnej (STB) bezpośrednio do wzmacniacza lub zestawu kina domowego."




i to jest największa bolączka tego telewizora... podpinam so tv przez hdmi konsolę i do tv idzie dźwięk dts ale już po optyku od tv do ampli nie idzie.. tylko stereo.. lipa straszna. a co najgorsze nie wydaje mi się żeby samsung zrobił coś z tym.. mogli by wydać jakiś patch czy coś co załagodziło tą sprawę.. a tak to trzeba ciągać kabli do amplitunera od każdego urządzenia podłączonego do tv przez hdmi oddzielnie.. LIPA. gdybym wiedział o tym przed zakupieniem telewizora na pewno bym się mocno zastanowił nad jego zakupem.. LG i panasonic bez problemu przesyła dźwięk nie tylko z tv ale i z innych dekderów i konsol podpiętych do telewizora.. :(
 
Do góry