Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

albert123

New member
42pdf9603- problem z softem

Dzieki radgal1 za linka na pewno sie przyda ale mam pytanko!
Czy moge w takim razie zaktualizowac teraz soft np. z 2008r. taki jaki Ty masz? ewentualnie masz info ktory soft jest najbardziej stabilny badz na ktorym sofcie obraz chodzi najplynniej?
dzieki i pozdrawiam
 

depioter1

New member
albert123 napisał:
Przy mocnych kopnieciach pilka sie po prostu rozmazuje. Co lepsze namowilem swojego kumpla na 46pdf9703 wszystko bylo ok do pierwszej aktualizacji. U niego nawet z wylaczonym 100hz i natural motion nie da sie meczy ogladac.


cześć

pisałem na ten temat już parę miesięcy temu. i istotnie taki problem występuję i to bez różnicy czy z nowym softem czy ze starszym.rozmawiałem na ten temat ze znajomym i on uważa, że wina leży po stronie nadawcy sygnału(dystrybutora) który tnie bitrate i tv nie dostaje odpowiedniej ilości klatek do obróbki i się gubi. oglądając mecz np na sportklubie czy na tvp jest fatalnie , a na eurosporcie czy nsporcie żadko występują ww zakłócenia, a czasami w ogóle.

pozdrwaim
 

radgal1

New member
albert123 napisał:
Dzieki radgal1 za linka na pewno sie przyda ale mam pytanko!
Czy moge w takim razie zaktualizowac teraz soft np. z 2008r. taki jaki Ty masz? ewentualnie masz info ktory soft jest najbardziej stabilny badz na ktorym sofcie obraz chodzi najplynniej?
dzieki i pozdrawiam

- Tak, można wgrywać oprogramowanie starsze niż obecnie używane, TV zapyta tylko czy jesteś pewien, że chcesz to zrobić i należy potwierdzić...
- Nie wiem, który soft jest najbardziej stabilny, chyba tylko własne obserwacje mogą ci pomóc, ten który ja używam też ma wady ale takie, które jestem w stanie zaakceptować gdyż występują stosunkowo rzadko np. zawieszanie się TV(migotanie) podczas zmiany rozdzielczości źródła sygnału albo gubienie połączenia po sieci komputerowej.
- przyłączam się do tego co mówi depioter1, twój problem leży pewnie w jakości odbieranego sygnału...
Napisz czy nie masz płynności na programach HD albo takich, które mają wysoki bitrate (np TVN) - jeżeli nie to wtedy może być winny TV...

piokar napisał:
Czy telewizory te umożliwiają odtwarzanie filmów np divx poprzez USB - np z dysku zewnętrznego?

Przy okazji pytanie czy warto inwestować w odtwarzacz DVD z HDMI do tych modeli TV - czy będzie np widoczna różnica w obrazie przy odtwarzaniu płyt DVD w zwykłym odtwarzaczu wyposażonym w gniazdo Component w stosunku do tego z HDMI (upscaling 1080)?

- niestety divix'ów nie czyta, tylko niektóre mpeg'i
- wg mnie warto, gdy odtwarzam DVD w 16:9 po HDMI to obraz jest podobnej jakości co programy HD z satelity

Pozdrawiam
 

albert123

New member
42pdf9603- problem z softem

Witam ponownie!
Jesli chodzi o sygnal to wydaje mi sie ze mam bardzo mocny bo jest prawie na maxa (ferguson 8800 hd jedna i druga linia) natomiast nie moge doczepic sie do czegokolwiek innego. Obraz i plynnosc (cyfra+) jest po prostu SUPER. Nic mi nie scina. Ostatnio na dwojce chcialem sprawdzic czy to jest wina dekodera lub cyfry niestety tez sie rozmywalo. A kanaly HD to juz totalny wypas jednak raz czy dwa razy tez sie przycielo, przez kompa (np. jakies gry,szybkie wyscigi badz szybkie animacje rowniez chodzi super). Tylko te transmisje pilkarskie
 

radgal1

New member
:D lepiej nie przesadzaj z regulacjami albert123, twój sprzęt jest w porządku.
Pisząc o jakości sygnału ja i depioter1 nie mieliśmy na myśli moc sygnału na wejściu do tunera tylko parametry sygnału nadawanego przez dostawcę...
Czasami na tym samym kanale jest transmisja z meczu o przekazie z bardzo wysokimi parametrami obrazu, a czasami z bardzo niskimi, to zależy kto to filmuje, przekazuje, itp.
Kiedyś może doczekamy się czasów, że wszystkie programy będą w HD i problem zniknie ;)
pozdro
 

pkoso

New member
Sygnał który jest widoczny na dekoderze odnosi się do sygnału z satelity a nie do pasm dla nadawanych kanałów. Niestety w cyfrze preferowane są canal+ a tvp ma bardzo wąskie pasmo czyli inaczej mówiąc informację które przesyłane są po wąskim paśmie muszą zostać odpowiednio odchudzone stąd jakość gorsza (przy doskonałej siły sygnału z satelity :) ) - jeśli będę miał wolną chwile poszukam i załącze linka do strony w której widać jakie platformy cyfrowe używają pasm na satelitach i ile ładują i w jakim zakresie kanałów na 1 pasmo)
 

pkoso

New member
http://lyngsat.com/packages/cyfra.html
czyli jedno pasmo zawiera jakas ilosc kanalow im mniej tym lepiej dodatkowo cale pasmo to 100procent i wcale podzial transmisji danych na 1 kanal nie musi byc rowny - jak widac canal+ jest w tym samym pasmie co tvp1 i tvp2 - jak myslicie ktory program bedzie mial szerzej ?? ;) odpowiedz jest prosta - jak widac rowniez eurosport ma wlasne pasmo stad jakosc o niebo lepsza (cyfra nie obcina coby dac wiecej dla swoichkanalow)
mam nadzieje ze teraaz wiadomo dlaczego mecze nadawane przez tvp na cyfrze sa gorszej jakosci
 

biesiu007

New member
Pip

a czy 42PFL9603D ma PIP .. noobraz w obrazie bo różne juz rzeczy słyszałem ,że ma ale tylko jeden tuner , że ma ale tylko mozna podzielić na TV/TELETEXT ??
jest PIP ??
 

coroner-666

New member
witam
na oficjalnej stronie philipsa pojawilo sie nowe oprogramowanie opisane jako Q591E-000_093_000_000, niestety jak narazie nie wiadomo co zostalo zmienione w porownaniu do poprzedniej wersji
pozdrawiam
 

biesiu007

New member
czy ktos z posiadaczy 9603 moze sie wypowiedziec w sprawie PIP ..moje pytanie 2 posty wyzej ...

i jeszcze pytanie o AMBILIGHT ... czy mozna wlaczyc ambilight zeby tylko swiecilo rownomiernie swiatlo biale ???:confused:
 

tejot

New member
biesiu007 napisał:
czy ktos z posiadaczy 9603 moze sie wypowiedziec w sprawie PIP ..moje pytanie 2 posty wyzej ...

i jeszcze pytanie o AMBILIGHT ... czy mozna wlaczyc ambilight zeby tylko swiecilo rownomiernie swiatlo biale ???:confused:

WItam, nie wiem czy CI to wiele pomoze bo mam ciut inny tv - 7633 / 7603 ale w moim PIP umozliwia wylacznie podglad telegazety - ekran dzieli sie wtedy na 2 rowne polowy w jednym jest tv w drugim telegazeta. A ambi mozna u mnie sterowac dowolnie - nie tylko jasne stale swiatlo, ale nawet dowolnie zdefiniowany kolor. Nawet przy wylaczonym tv - wylacznie w charakterze ciekawej lampki :)
pzdrv
 

coroner-666

New member
witam
jezeli chodzi o nowy soft opisany numerem Q591E_0.93.0.0 jedyna informacja odnosnie zmian jaka sie pojawila to :

Unofficial information
Reported by Xtr3m3: HDNM goes off synch time to time with DTV.

pozdrawiam
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
tejot napisał:
WItam, nie wiem czy CI to wiele pomoze bo mam ciut inny tv - 7633 / 7603 ale w moim PIP umozliwia wylacznie podglad telegazety - ekran dzieli sie wtedy na 2 rowne polowy w jednym jest tv w drugim telegazeta.
pzdrv

To nie jest PIP tylko PAP. Funkcja PIP to obraz w obrazie czyli np. TVP1 z anteny naziemnej i kanal z tunera telewizyjnego a funkcja PAP dzieli obecnie ogladany kanal i okno telegazety
 

pitterr

New member
Witam,

od wielu miesięcy śledzę wątki związane z TV Philips 9703... i zdecydowałem się na jego zakup. Obejrzałem go już dokładnie w sklepie, próbowałem go też zamówić w 3 sklepach internetowych (ale w każdym dostawę zapowiadają na połowę - koniec marca), więc czekam, aż się pojawi w rozsądnej cenie i będzie go można kupić (w Saturnie aż 7 599 zł).

Wczoraj jednak zachciało mi się go (właśnie w Saturnie) zobaczyć jeszcze raz.
Sprzedawca, zaczął jednak polecać mi Sony Z4500, mówiąc o genialnym efekcie przy 200 hercach...

Cóż... podpiął mi obydwa TV obok siebie do tego samego programu testowego lecącego z Blue-Ray'a i co... i okazało się, ze Philips umarł w butach, przy Soniaku...

Obraz na Sony był idealny jak żyleta... Widać było każdy najdrobniejszy szczegół!
Na Philipsie, zwłaszcza dalsze kontury przedmiotów, były rozmazane...
Np. żywopłot, który był dynamicznie przewijany w drugim planie - na Sony widać było każdy listek, a na Philipsie - jedna zielona masa...

Co o tym sądzicie, bo moje zdecydowanie na 9703 zmieniło się w totalny mętlik.
W TV oglądam głównie wydarzenia sportowe, które właśnie wymagają dużej dynamiki.
Myślałem więc, że 2ms Phila przy 8ms wspomnianego Sonego - ma jakieś znaczenie...

Pozdrawiam
 

pkoso

New member
Szkoda ze nie ppodpieliscie do jednakowego sygnalu SD - bo taki wlasnie w wiekszosci jest dostepny - chetnie bym sie dowiedzial czy soniak i na tym polu jest taki rewelacyjny. Jesli faktycznie sony zrobil dobry tv w niewygorowanej cenie to nic tylko brac. Zawsze zadecydowac powinienes poprzez to co sam widzisz a nie przez to ze ktos cos chwali badz nie. czyli - jesli faktycznie Sony Z4500 Twoim zdaniem jest lepszy - to nic tylko kupować i nie ogladac sie na wypowiedzi innych - pozdrawiam
 

MacGege

New member
pkoso, dobrze mówi , to będzie Twój TV i to Tobie ma się podobać.
Sam mam Philipsa i jestem bardzo zadowolony i gdybym miał zmieniać znowu TV pierwsze kroki skierowałbym po Philipsa, nie zmienia to faktu że pewnie też bym się rozglądał za jakąś alternatywą, na zasadzie, a może jednak da się coś lepszego za te same pieniądze. Szkoda tylko że inni producenci nie mają ambi, bo to naprawdę świetna rzecz a w modelu 9703, jest wypasiony na maksa.

Reasumując, najlepiej zrobisz jak weźmiesz swoje ulubione filmy na DVD, Blu ray, które dobrze znasz i poprosisz tego Pana jeszcze raz o demonstrację. Łatwo sprawdzić możliwości ekranu w ciemnych scenach i na ciemnych jednolitych tłach. Koniecznie sprawdź też sygnał SD, bo tak jak pisał mój poprzednik, to będzie pewnie źródło które będziesz najczęściej oglądał.
 

pitterr

New member
Dzięki za odpowiedź...
właśnie nie wiem czy SONY jest lepszy...
Czytam od wczoraj wszelkie możliwe fora, szukam od nowa plusów i minusów... i jak zawsze - każdy chwali swoje, każdy mówi i widzi to co chce widzieć.

Ambilight podoba mi się bardzo (!!!) dlatego chciałem Philipsa,
ale nie chcę oglądać meczów (Cyfra, eNka) - widząc "kilka piłek" - czego zdaniem panów z Sony w ich TV na pewno nie będzie.

Dziś pewnie wybiorę się do firmowego sklepu Sony. Zobaczymy jak będą zachwalać.

I macie rację :) to będzie mój TV... i mam prośbę - jeśli ktoś z Was ogląda relacje sportowe na 9703/9603 - właśnie z Cyfry lub eNki - to bardzo proszę o jakieś opinie na ten temat! Dziękuje z góry!
 
Ostatnia edycja:

MacGege

New member
Mam model 47PFL7603, czyli bez 100 hz i mam też eNkę. Mało sportu oglądam ale czasami jednak coś oglądam. Sam na początku sprawdzałem właśnie na kanałach sportowych czy TV sobie poradzi z szybkimi piłkami. Na kanałach TVP HD, Nsport czy eurosport, zero efektów typu podwójne piłki. Dla mnie wniosek jest prosty, chociaż może błędny. Jeżeli jest dobry sygnał z SD, to 100 Hz nie jest tak bardzo potrzebne, przydaje się pewnie dopiero przy słabym sygnale.
Gdzieś nawet mam jakieś zdjęcie zrobione na TVP HD, podczas mistrzostw świata w piłce ręcznej i jeszcze kilka innych. Jak chcesz to napisz na priv i zostaw swojego maila, to Ci podeśle.
Jak by nie było zrób tak jak Ci pisałem wcześniej, w końcu chcesz wydać trochę kasy i warto po wydaniu tej kasy uśmiechać od ucha do ucha :mrgreen:
 

awujotka

New member
Bez reklam
pitterr napisał:
Sprzedawca, zaczął jednak polecać mi Sony Z4500, mówiąc o genialnym efekcie przy 200 hercach...

Cóż... podpiął mi obydwa TV obok siebie do tego samego programu testowego lecącego z Blue-Ray'a i co... i okazało się, ze Philips umarł w butach, przy Soniaku...

Obraz na Sony był idealny jak żyleta... Widać było każdy najdrobniejszy szczegół!
Na Philipsie, zwłaszcza dalsze kontury przedmiotów, były rozmazane...
Np. żywopłot, który był dynamicznie przewijany w drugim planie - na Sony widać było każdy listek, a na Philipsie - jedna zielona masa...

Ja ci odpowiem tak: przeszłam przed dwa philipsy LCD: 37pf9830 (do dzis gra rewelacyjne, 50 hz, żadnych smużeń) i 42pfl9803 - model na ledach (sprzedany po niespełna 2 miesiącach).
W tej chwili mam 46z4500 - i jestem happy. Jednej jedynej tylko rzeczy mi brakuje - ambilight.
Ale obraz jest bez porównania lepszy niż na 9803. Żadnych smużeń, rozmazań itd. Mam kablówkę Aster analogową więc odbieram na nim kanały sd - i tu znowu porównanie do philipsa 9803 (tu było nie do oglądania, widac było dokładnie wszystkie fuzle), natomiast w Soniaku obraz jest sd jest naprawdę do zaakceptowania. W hd (z n-ki) jest boski!
wczoraj byłam również w Saturnie i stały obok siebie W500 i Z4500 i już na tych modelach była widoczna różnica na korzyśc Z.
Tak więc mogę ten model z czystym sumieniem polecić!:)
 

coroner-666

New member
witam
pojawila sie informacja dotyczaca zmian w ostatnim sofcie opisanym jako Q591E_0.93.0.0

oto zmiany

Upgrade Madrid solution.
Improvement for Riks-TV.
Improved picture quality via availability of more colors (color gamut).
Unofficial information
Reported by Xtr3m3: HDNM goes off synch time to time with DTV.

pozdrawiam
 
Do góry