Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

TUSIO

New member
pfl 42 9603 a konsola i blue ray

czesc,

tu sie moge wypowiedziec:

1. blue ray i gry - mam podłaczona konsole PLAYSTATION 3 pod tego philipsa. Blue ray to jest jeden wielki SZOK!! Roznica w jakosci obrazu powala. DVD jest daleko w tyle. opadla mi szczeka jak ogladalem w tym formacie film WANTED z Angeliną :eek:k:. widac kazdy pryszcz na twarzy, telewizor odżywa , pokazuje pazur i bije jakoscia kazdy kanał HD. Spectra dodaje jeszcze dodatkowych wrazen. Warunek ! PS3 (bo tu jest mozliwosc odtwarzania blue raja hehe) mam podlaczone kablem HDMI a dzwiek optykiem pod ampli DENON. Gry to samo MAX! Rozdzielczosci 720P do 1080P kładą na kolana (niestety przez zwykły kabel dostarczony z plejka nie ma takich mozliwosci i efektów). XBOX chyba nie ma wejscia hdmi...... i blu raja:grin:
2.Polepszacze- mam ustawione jakos na minimum i jest OK. nie widze opoznien.
3. podswietlenie i rozmiar- wg mnie podswietlenie bez gory wystarczy spokojnie. Rozmiar zalezy od odleglosci. ja mam tv w odleglosci ok 4 metrow i 42 cale to jest optimum. wiekszy rozmiar przy tej odleglosci pogorszy jakosc materialu TV!! Ale jesli chcesz na tym tylko grac i ogladac blue raja to jakosc jest tak powalajaca ze 46 cali spoko bedzie stroic.


pozdro i polecam PS3 !!!! :p


leoncio napisał:
Witam Szanownych Forumowiczów. Mam prośbę o pomoc. Otóż do wczoraj byłem praktycznie zdecydowany na Sony 46W4500 lub na Samsunga 46A856 jednak dziś wybrałem się z żoną do Saturna obejrzeć sprzęcik i małżonka stwierdziła, że najbardziej jej się podoba Philips:) :) Wcześniej miałem bardzo udany model telewizora tej firmy i generalnie ją lubię jednak nie wiem czy w LCD radzi sobie tak samo dobrze jak w CRT. Nowy LCD zastąpi mojego 1,5 rocznego Samsunga 37 cali i będzie służyć WYŁĄCZNIE do oglądania Blu-Ray i grania na Xbox 360 (czasem oglądam zwykłe DVD). Konsolkę mam podpiętą chinchami do wzmacniacza Creek więc obchodzi mnie dźwięk wyłącznie w wersji stereo:) - oczywiście w sensie opóźnień. Czy obraz dużo traci po wyłączeniu "polepszaczy"? W końcu skro są to może lepiej byłoby ich używać.... Czy ktoś z Was ogląda na tym sprzęcie Blu-Ray i gra na Xbox 360? Będę bardzo wdzięczny za szybkie info bo zakupu chcę dokonać w piątek. Druga sprawa, początkowo myślałem o 42PFL9703 ale boję się że może być ciut za mały i dlatego zacząłem myśleć o 47PFL9603. Cena jest praktycznie ta sama a jednak 5 cali różnicy.... i teraz pytanie - czy 9603 różni się od 9703 tylko tym górnym podświetleniem?? Temat przewertowałem już prawie cały ale wolę się na 110% upewnić :)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę Szczęśliwego Nowego Roku :)!!
 

HDBAS

New member
Pozdrawiam i przesyłam z okazji Nowego Roku życzenia spełnienia marzeń w temacie : " Kino Domowe ".
Przeczytałem cały ten wątek i uważam go za dobry sposób zapoznanie się z tymi modelami telewizorów.
Jutro po godzinie 15.00 mam odebrać swojego Philipsa 47PFL9603 w sklepie . W planie na ten rok jest jeszcze zakup amplitunera Yamaha RX-V3800 , zestawy głośnikowe już mam do 7.1 w tym subwoofer o łącznej pojemności komór rezonansowych 960 L i napędzany 4 głośnikami Magnata Xpress 15 cali, pokój ma 40 m kw.

HDBAS
 

gadekw

New member
witam! to mój pierwszy wpis więc proszę o wyrozumiałość. miesiąc temu zakupiłem lcd 42 pfl 9703 w zestawie z kinem hts 8140 dedykowanym specjalnie dla tego modelu lcd. i przyznam, że po powieszeniu na ścianie efekt jest powalający. model telewizora został wybrany po wnikliwym przeanalizowaniu całego forum i paru wizytach w sklepie ze sprzętem dla przyswojenia sobie widoku na żywo. teraz wiem że dzięki wam wybór był trafiony, a teraz nie wyobrażam sobie telewizji bez ambilightu.. dzięki.
ps. przy okazji czy komuś udało się zaprogramować pilota z telewizora tak aby obsługiwał dekoder z telewzji "n" ten z hd???
 

Agrescik

New member
Moje podlaczenie...

kk75 napisał:
I tu się z tobą kolego nie zgodzę bo udało mi się po tym kablu i złączu VGA wyświetlić rozdzielczość 1360*768 i był cały pulpit systemowy,ale gdy chciałem włączyć 1920*1080 TV wyświetlił mi "Nie wspomagany format wideo"
Kabelek ma naprawdę dobry powinien przekazać rozdzielczość 1080p
No i w czym jest problem?????????
Czekam na dalsze propozycje
Pozdrawiam
Krzysztof

NO ja tez mam problem i pytanie: Jaka rozdzielczosc mozna uzyskac po VGA
Ponizej fotki jakie zrobilem z podlaczenia lapka z jakas grafika:

I tu dziwna sprawa nie moge ustawic na lapku wiecej niz 1280x....
Obraz na caly ekran uzyskuje tylko jedynie przez zmiane formatu w tv.
Inna sprawa jest to ze nie mam panoramy a lapek jest panoramiczny.
Jak wybiore odpowiednia rozdzielczosc monitora (wysoka) to nie przestawia mi tego na TV.
Ten sam lapek podlaczony do rzutnika umozliwia po VGA uzyskanie wiekszych rozdzielczosci (no nie full Hd ale chyba o ile pamietam 1600x... )

W czym tkwi problem? Czy lapek z karta Nvidia 9600 GT pociagnie mi to na full screen?


Ktos moze mi to wyjasnic? bo przymierzam sie do zakupy takiego lapka a nie wiem czy taka rozdzielczosc uzyskam.
Oprocz tego bedzie tez zlacze hdmi ale tam nie ma mozliwosci regulowania ustawiania obrazu (rozdzielczosc) w przypadku gdybym chcial puscic gierke o niskiej rozdzielczosci.

Pozdrawiam forumowiczow.

A i jeszcze jedno pytanko: Jakie HTS do tego TV ? do 1000zl da sie cos sensownego wybrac? Ktos moze cos polecic?
 

Attachments

  • P1010371.JPG
    P1010371.JPG
    634 KB · Wyś: 74
  • P1010383.JPG
    P1010383.JPG
    618 KB · Wyś: 68
Ostatnia edycja:

daff

New member
maly problem

Witam posiadam telewizor philipsa 9703d niestety mam mały problem. Podłączam Xboxa 360 do tv za pomocą kabla HDMI i po włączeniu tak zwanych polepszaczy czyli "HD natural motion" i "100hz clear lcd" widac poprawe w ruchach elegancko ale obraz mi tnie. Czego to moze byc wina ??? konsoli czy telewizora??? powoli juz zaczynam sie zastanawiac czy jakis felerny egzemplarz tv mi sie nie trafil. Prosze o pomoc!!
PS. po wyłączeniu polepszeń śmiga dobrze ale nie ma tego efektu ruchu i gorzej wyglada
 
Ostatnia edycja:

zdzichux356

New member
zdzichux356 napisał:
Witam posiadam 42pfl9703 od sierpnia do tej pory z obrazem wszystko było ok , ale wczoraj zauważyłem na kanałach SD i HD lekkie smużenie w szybkich zmianach obrazu (ruchach) zostają cienie poprzedniej klatki obrazu falowanie, artefakty,obramowania, prążki obrazu -przykład stoi człowiek na tle sciany kamera zmienia ujęcie czyli sciana zaczyna znikac a na wyswietlanym kadrze sciana faluje ruszy ktoś reką gwałtownie i widac cienie tej ręki w ruchu .Posiadam N-kę i cyfrę+ nawet na niekodowanych kanałach HD z Astry jest to widoczne. Nie może to byc wadą tego modelu, bo do wczoraj wszystko było dobrze co o tym sądzicie ? zgłosic do serwisu?acha wszelkie próby zmiany ustawien w menu nie dają poprawy, poradźcie coś może ktoś spotkał się z takim problemem.
czy naprawde nikt się nie spotkał z takim problemem???
 

coroner-666

New member
zdzichux356 napisał:
czy naprawde nikt się nie spotkał z takim problemem???
nie nazwalbym tego problemem. poprostu rozregulowales tv. musisz sie pobawic opcjami w menu obraz. fakt ze kombinacji jest troche ale napewno znajdziesz ta wlasciwa dla siebie. pamietaj ze nie wszystkie ustawiena wlaczone na maximum badz na "on" powoduja ze obraz jest lepszy. zalezy to od sygnalu jaki jest w danym momencie dostarczany do tv. swoja droga moze ktos zna lub znalazl gdzies na sieci prawdziwe i optymalne ustawienia dla tego modelu.
pozdrawiam
 

pRzeKop

New member
daff napisał:
Witam posiadam telewizor philipsa 9703d niestety mam mały problem. Podłączam Xboxa 360 do tv za pomocą kabla HDMI i po włączeniu tak zwanych polepszaczy czyli "HD natural motion" i "100hz clear lcd" widac poprawe w ruchach elegancko ale obraz mi tnie. Czego to moze byc wina ??? konsoli czy telewizora??? powoli juz zaczynam sie zastanawiac czy jakis felerny egzemplarz tv mi sie nie trafil. Prosze o pomoc!!
PS. po wyłączeniu polepszeń śmiga dobrze ale nie ma tego efektu ruchu i gorzej wyglada

Ja do gier na Playstation 3 i PC wyłączam wszystkie polepszacze włączenie z redukcją szumów i active control. Pozbywam się inputlaga, a obraz jest i tak świetny.
 

urad

New member
Agrescik, po słączu D-Sub nie uzyskasz FullHD, twój laptop musi mieć cyfrowe wyjście video np. DVI. JA mam połączony komputer z TV po DVI i mam max rozdzielczość.
 

daff

New member
aktualizacja oprogramowania tv pomogla

problem z glowy!!!! wgralem do tv aktualizacje i na najlepszych ustawieniach nic juz nie tnie (przynajmniej w tych grach ktore ja posiadam)
pozdrawiam dzieki za zainteresowanie
 

zdzichux356

New member
coroner-666 napisał:
nie nazwalbym tego problemem. poprostu rozregulowales tv. musisz sie pobawic opcjami w menu obraz. fakt ze kombinacji jest troche ale napewno znajdziesz ta wlasciwa dla siebie. pamietaj ze nie wszystkie ustawiena wlaczone na maximum badz na "on" powoduja ze obraz jest lepszy. zalezy to od sygnalu jaki jest w danym momencie dostarczany do tv. swoja droga moze ktos zna lub znalazl gdzies na sieci prawdziwe i optymalne ustawienia dla tego modelu.
pozdrawiam
dzięki za podpowiedz ale już próbowałem chyba wszystkiego i bez rezultatu raczej skłaniałbym się że nawaliła jakaś częsc odpowiedzialna za jakosc obrazu
 

adamys2

New member
dvb t

witam. bardzp mocno zastanawiam się nad jednym z modeli LCD.Fhilipsem 9603, sony z4500 lub samsungiem 956. Philips jest tańszy od 1000-1400 zł jednak nie ma mpeg4. W moim rejonie można już sciągać dvb-t. Więc pytanie. Jak to można zrobić w philipsie. Nie chcę podłączać przez pc. Czy sama karta coś pomoże, czy philps ma wejście na kartę? proszę o odpowiedz pozdrawiam
 

coroner-666

New member
adamys2 napisał:
witam. bardzp mocno zastanawiam się nad jednym z modeli LCD.Fhilipsem 9603, sony z4500 lub samsungiem 956. Philips jest tańszy od 1000-1400 zł jednak nie ma mpeg4. W moim rejonie można już sciągać dvb-t. Więc pytanie. Jak to można zrobić w philipsie. Nie chcę podłączać przez pc. Czy sama karta coś pomoże, czy philps ma wejście na kartę? proszę o odpowiedz pozdrawiam

witam
jezeli zdecydowales sie na philipsa 9603 to zobacz czy przypadkiem w nazwie modelu nie ma literki H - jezeli ma to jest obsluga mpeg4. natomiast jezeli chodzi ci o wyjscie na modul CI to owszem wejscie jest ale jakos nie spotkalem sie z lista kompatybilnych modulow. najprosciej byloby kupic modul viaccessa ktory oprocz dostepu warunkowego w systemie viaccess moglby posluzyc jako dekoder sygnalu mpeg4. jest tylko pytanie czy owy modul zostanie rozpoznany przez tv. gdzies na tym forum ktos pisal ze modul ten nie jest rozpoznawalny ale niestety nie wiem czy ta osoba sprawdzala to na najnowszym sofcie. byc moze znajdzie sie ktos kto probowal podlaczyc jakikolwiek modul CI i napisze jak to wyglada w rzeczywistosci
pozdrawiam
 

Felini

New member
Witam

Po obszernej lekturze obu wątków wydaje się, że 9703 lepiej radzi sobie z sygnałem SD niż model 9803.

Czy ktoś miał okazję porównać jakość SD w obu modelach?

9703 miał mieć literkę H pod koniec ubiegłego roku i jakoś do dziś jej nie widzę. Jeśli różnice jakości obrazu SD we wspominanych modelach byłyby niewielkie, nie czekałbym na łaskawość Philipsa tylko wziął 9803. Jeszcze przez jakiś czas zależy mi na sygnale SD, więc chciałbym mieć dobrą jakość.
 

coroner-666

New member
witam
wczoraj ukazala sie dodatkowa lista zmian jakich dokonano w ostatniej wersji softu - oto i ona

Q591E_0.91.0.0
---------------
Solution for the Madrid Broadcast issue.
• Improvement digital channel reception La7 DVB payTV channel Italy.

pozdrawiam
 

HDBAS

New member
Telwizorek Philipsa 47PFL6903 pokazuje obrazy bardzo szczegółowe i realistyczne .Transmisja sygnałów HD, mimo 10.5 m kabla z przdłużkami i dodatkowymi złączkami z odbiornika Sat HD Cyfry przebiega prawidłowo w rozdzielczości 1080p.Mankamentem jest konieczność posiadania wzmacniacza AV z możliwością opóżniania dzwięku , aby obraz z DVD i Sat był zsynchonizowany z dzwiękiem z kolumn.Wygląd samego TV wszystkim bardzo podoba się i to kolorowe tło rzucane na ścianę - również.Spisuje się znakomicie.
Kupiłem go przez internet w RTVeuroAgd 31 grudnia na raty za 6300 łącznie z tranportem i odbiorem w sklepie.
Pozdrawiam HDBAS
 

Agrescik

New member
A ja mam pytanko odnosnie...

.... zegara. Jak go ustawic? kiedys mialem przesuniety o 6h. Potem bylo ok. Teraz znowu jest bryndza. 0,5h roznicy do czasu rzeczywistego.

Ktos pomoze?

Przestawialem tak jak ktos to sugerowal w jakims poscie ale to nic nie daje. zegar nie zmienia mi sie.

Aha.. i gdzies na stronie philipsa wyczytalem ze tv ma mozliwosc podlaczenia do sieci lokalnej za pomoca wifi? Mozliwe to?
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
urad napisał:
hmm a czy zegar nie ustawia sie na podstawie telegazety ?

Zegar ustawia się na podstawie telegazety. Najlepiej jako pierwszą stację w telewizorze mieć ustawiony kanał TVP1, ponieważ telegazeta ma tam w miarę bardzo dokładny czas. Aby ustawić czas należy podczas oglądania tego kanału wyciągnąć na ok. 1 minutę wtyczkę z gniazdka, a po ponownym jej włożeniu telewizor uruchomi się i pobierze aktualny czas. Działa to gdy do tv sygnał doprowadzony jest przewodem antenowym. Nie sprawdzałem czy czas pobierany jest przez eurozłącze w przypadku cyfry+ lub HDMI w przypadku "n".
 

Agrescik

New member
Dzieki za info...

xw9 napisał:
Zegar ustawia się na podstawie telegazety. Najlepiej jako pierwszą stację w telewizorze mieć ustawiony kanał TVP1, ponieważ telegazeta ma tam w miarę bardzo dokładny czas. Aby ustawić czas należy podczas oglądania tego kanału wyciągnąć na ok. 1 minutę wtyczkę z gniazdka, a po ponownym jej włożeniu telewizor uruchomi się i pobierze aktualny czas. Działa to gdy do tv sygnał doprowadzony jest przewodem antenowym. Nie sprawdzałem czy czas pobierany jest przez eurozłącze w przypadku cyfry+ lub HDMI w przypadku "n".


Dzieki . Sprawdze.
A probowal ktos podlaczyc tv pod siec komputerowa? Zdziwilem sie jak na FAQ strony Philipsa od tego modelu przeczytalem ze mozna go podlaczyc po WiFi. Nie za bardzo s-f wprowadzili?


Pozdrawiam.
 
Do góry