Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

pkoso

New member
Od poczatku sledze to forum i tak sie zastanawiam po jakie licho panowie grzebiecie w menu serwisowym.... naprawde bardzo podziwiam za odwage ale tylko za to.. bo co chwila pojawiaja sie posty o tym jak ktos sobie pogrzebal prubujac wlaczyc cos czego nie ma i pozniej tytuluje swoje posty np. "ratuuunku lub pomocy!!!" - ja osobiscie nie wierze w to aby tv ktore czegos nie posiadaja (modulu co cos wykonuje np mp4) go jednak ma. i wystarczy tylko ten modul aktywowac...... moge sie mylic ale czytajac wasze posty tylko sie w moim przekonaniu o niebycie takowych modulow utwierdzam. Acha a co do oprogramowanie jest juz wersja 089.00
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/...L9603D/10&mid=Link_Software&hlt=Link_Software
 

coroner-666

New member
witam
najwazniejsze zmiany w stosunku do poprzedniej wersji

Q591E_0.89.0.0
---------------
• TXT distorted, half pages.
• Loosing channels overnight.
• Crashes when switching to HDMI.
• Wrong/bad pixels on MPEG4 usecase via ST PR.
• No HDMI picture when switching from analogue channel to HDMI.

Unofficial information
Reported by chicote69: Improvement of the EPG load/exit speed.

DLA PRZYPOMNIENIA
soft z autokonfiguracja przeznaczony jest dla modeli: 7403 / 9603 / 9703 / 9803 / 9903 w wersji 32" , 42" , 47" , 52" (D oraz H)

pozdrawiam
 

1991

New member
;)

Chciałem się zapytać o wgrywanie nowego soft'u.

Chodzi o to iż wgrywając nowy soft do modelu 9603 nie chce on się zainstalować do końca. Podczas instalacji programering czy coś podobnego ^ wyskakuje error ;/ czym to moze być spowodowane?
 

urad

New member
coroner-666 napisał:
• Loosing channels overnight.

no wlasnie, ja tak mam na niektorych kanalach kablowych w Aster, nie mam MiniMini, Discovery Science i jeszcze jakiegos kanalu, jak ustawilem ręcznie minimini to czasem jest a czasem go nie ma... mam nadzieje ze to rozwiąze problem :)
dzis wgram i zobacze jakie tego będą efekty.
 

adamys2

New member
spectra

witam. mam pytanie. czy spectra będzie miała swój efekt jeżeli telewizor nie będzie przy ścianie, na którą pada światło. Telewizor ma stać około metra od sciany.
pozdrawiam
 

pkoso

New member
ambilight

Niestety 1m to troszke za daleko . Owszem bedzie oswietlal w bladych kolorach natomiast nie bedzie efektu przedluzenia obrazu. optymalnie wedlug instrukcji i moich oczu to ok 20 cm.
 

Agrescik

New member
Obraz HD

Wlasnie stalem sie posiadaczem kablowki cyfrowej. Mam discovery HD. Bajka. Testowo tez ogladam w swieta Filmbox HD i MTV HD.


Sygnal SD - powinni tego zabronic :)

Uf....
Szkoda ze jeszcze jestesmy za murzynami i nie ogladamy tak wszystkich kanalow... :)
 

kk75

New member
Philips 9603 32 cal plus komp po vga PROBLEM

Witam serdecznie mam pytanko do wszystkich użytkowników tego TV którzy podłączyli ten TV z kompem za pomocą VGA w jakiej rozdzielczości macie obraz na TV.Ja mam taki problem włączyłem tryb zwielokrotniony w ustawieniach kart mam kartę nvidia 6600GT,i na Tv jak mam rozdzielczość 1360*768 to nie ma całego pulpitu nie ma ikon nie ma paska systemowego sama tapeta,jak zapodam rozdzielczość 1920*1080 to wogóle nic nie ma a na TV widnieje napis format wizji nie obsługiwany normalnie maskra.:x
Prosze o pomoc
Pozdrawiam
Krzysztof
 

coroner-666

New member
kk75 napisał:
Witam serdecznie mam pytanko do wszystkich użytkowników tego TV którzy podłączyli ten TV z kompem za pomocą VGA w jakiej rozdzielczości macie obraz na TV.Ja mam taki problem włączyłem tryb zwielokrotniony w ustawieniach kart mam kartę nvidia 6600GT,i na Tv jak mam rozdzielczość 1360*768 to nie ma całego pulpitu nie ma ikon nie ma paska systemowego sama tapeta,jak zapodam rozdzielczość 1920*1080 to wogóle nic nie ma a na TV widnieje napis format wizji nie obsługiwany normalnie maskra.:x
Prosze o pomoc
Pozdrawiam
Krzysztof
witam
jezeli podlaczasz kompa z tv za pomoca zwyklego polaczenia VGA to maxymalna rozdzielczosc jaka otrzymasz to 1024x786. ograniczenie wynika z tego ze polaczenie VGA jest polaczeniem analogowym. jezeli chcesz uzyskac wieksza rozdzielczosc to musisz skorzystac z wyjsc hdmi lub dvi w kompie (jezeli takowe posiadasz w komputerze - jezeli nie to niestety pozostaje rozdzielczosc 1024x786)
pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
coroner-666 napisał:
jezeli podlaczasz kompa z tv za pomoca zwyklego polaczenia VGA to maxymalna rozdzielczosc jaka otrzymasz to 1024x786.

Nie do końca. Podłączałem lapka do nie najnowszego TV Philpsa kablem VGA->przejściówka DVI (sygnał analogowy) i uzyskiwałem rozdzielczość 720p a nawet 1080i. Przy analogu ma znaczenie jakość kabla VGA ale 1800p chyba nie da się uzyskać.

kk75 napisał:
Ja mam taki problem włączyłem tryb zwielokrotniony w ustawieniach kart mam kartę nvidia 6600GT,i na Tv jak mam rozdzielczość 1360*768 to nie ma całego pulpitu nie ma ikon nie ma paska systemowego sama tapeta.

I tak ma być w tym trybie ! Aby mieć cały pulpit na TV to w opcjach karty ustaw TV jako główny ekran lub zmień tryb ze 'zwielokrotniony' na 'klonowanie ekranów' (czy jakoś tam;)).

Pozdrawiam
 

kk75

New member
I tu się z tobą kolego nie zgodzę bo udało mi się po tym kablu i złączu VGA wyświetlić rozdzielczość 1360*768 i był cały pulpit systemowy,ale gdy chciałem włączyć 1920*1080 TV wyświetlił mi "Nie wspomagany format wideo"
Kabelek ma naprawdę dobry powinien przekazać rozdzielczość 1080p
No i w czym jest problem?????????
Czekam na dalsze propozycje
Pozdrawiam
Krzysztof
 

Agrescik

New member
SD - powinni tego zabronic :)

Oto fotki z kanalow HD :)

Czasy kiedy zwykle programy beda w takiej jakosci nastapia wtedy kiedy niestety ten TV bedzie juz przezytkiem :/

A swoja droga znowu mi sie zegar przestawil w tv i nie wiem jak go zmienic.
Dziwne to to...
 

Attachments

  • P1010354.JPG
    P1010354.JPG
    609,8 KB · Wyś: 94
  • P1010357.JPG
    P1010357.JPG
    626,8 KB · Wyś: 86
  • P1010358.JPG
    P1010358.JPG
    616,4 KB · Wyś: 82

pRzeKop

New member
kk75 napisał:
Witam serdecznie mam pytanko do wszystkich użytkowników tego TV którzy podłączyli ten TV z kompem za pomocą VGA w jakiej rozdzielczości macie obraz na TV.Ja mam taki problem włączyłem tryb zwielokrotniony w ustawieniach kart mam kartę nvidia 6600GT,i na Tv jak mam rozdzielczość 1360*768 to nie ma całego pulpitu nie ma ikon nie ma paska systemowego sama tapeta,jak zapodam rozdzielczość 1920*1080 to wogóle nic nie ma a na TV widnieje napis format wizji nie obsługiwany normalnie maskra.:x
Prosze o pomoc
Pozdrawiam
Krzysztof
Ja mam lepiej ;)
Niezależnie co ustawię w kompie - TV pokazuje 1080p
Jeśli mam ustawine mniej niż 1920*1080 to mam mały ekran w ramce.
Podłączam Radeona HD 2600 po HDMI tylko do TV jako Single
 

zdzichux356

New member
Witam posiadam 42pfl9703 od sierpnia do tej pory z obrazem wszystko było ok , ale wczoraj zauważyłem na kanałach SD i HD lekkie smużenie w szybkich zmianach obrazu (ruchach) zostają cienie poprzedniej klatki obrazu falowanie, artefakty,obramowania, prążki obrazu -przykład stoi człowiek na tle sciany kamera zmienia ujęcie czyli sciana zaczyna znikac a na wyswietlanym kadrze sciana faluje ruszy ktoś reką gwałtownie i widac cienie tej ręki w ruchu .Posiadam N-kę i cyfrę+ nawet na niekodowanych kanałach HD z Astry jest to widoczne. Nie może to byc wadą tego modelu, bo do wczoraj wszystko było dobrze co o tym sądzicie ? zgłosic do serwisu?acha wszelkie próby zmiany ustawien w menu nie dają poprawy, poradźcie coś może ktoś spotkał się z takim problemem.
 
Ostatnia edycja:

leoncio

New member
Witam Szanownych Forumowiczów. Mam prośbę o pomoc. Otóż do wczoraj byłem praktycznie zdecydowany na Sony 46W4500 lub na Samsunga 46A856 jednak dziś wybrałem się z żoną do Saturna obejrzeć sprzęcik i małżonka stwierdziła, że najbardziej jej się podoba Philips:) :) Wcześniej miałem bardzo udany model telewizora tej firmy i generalnie ją lubię jednak nie wiem czy w LCD radzi sobie tak samo dobrze jak w CRT. Nowy LCD zastąpi mojego 1,5 rocznego Samsunga 37 cali i będzie służyć WYŁĄCZNIE do oglądania Blu-Ray i grania na Xbox 360 (czasem oglądam zwykłe DVD). Konsolkę mam podpiętą chinchami do wzmacniacza Creek więc obchodzi mnie dźwięk wyłącznie w wersji stereo:) - oczywiście w sensie opóźnień. Czy obraz dużo traci po wyłączeniu "polepszaczy"? W końcu skro są to może lepiej byłoby ich używać.... Czy ktoś z Was ogląda na tym sprzęcie Blu-Ray i gra na Xbox 360? Będę bardzo wdzięczny za szybkie info bo zakupu chcę dokonać w piątek. Druga sprawa, początkowo myślałem o 42PFL9703 ale boję się że może być ciut za mały i dlatego zacząłem myśleć o 47PFL9603. Cena jest praktycznie ta sama a jednak 5 cali różnicy.... i teraz pytanie - czy 9603 różni się od 9703 tylko tym górnym podświetleniem?? Temat przewertowałem już prawie cały ale wolę się na 110% upewnić :)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę Szczęśliwego Nowego Roku :)!!
 
Ostatnia edycja:

TUSIO

New member
ZEGAR pfl 42 9603

czesc

mam to samo z tym zegarem. ostatnio sam sie nastawil chyba, ale jak wyłączyli prąd to znow jest nieustawiony. nie mam pojecia jak go ustawic.....
musze chyba napisac do Dzialu Obslugi klienta :(

Agrescik napisał:
Oto fotki z kanalow HD :)

Czasy kiedy zwykle programy beda w takiej jakosci nastapia wtedy kiedy niestety ten TV bedzie juz przezytkiem :/

A swoja droga znowu mi sie zegar przestawil w tv i nie wiem jak go zmienic.
Dziwne to to...
 

zdzichux356

New member
TUSIO napisał:
czesc

mam to samo z tym zegarem. ostatnio sam sie nastawil chyba, ale jak wyłączyli prąd to znow jest nieustawiony. nie mam pojecia jak go ustawic.....
musze chyba napisac do Dzialu Obslugi klienta :(
wystarczy wtedy przełączyć na kanał tvp1 z kablówki i zegar się nastawia automatycznie przynajmiej tak jest u mnie pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zdzichux356

New member
zdzichux356 napisał:
Witam posiadam 42pfl9703 od sierpnia do tej pory z obrazem wszystko było ok , ale wczoraj zauważyłem na kanałach SD i HD lekkie smużenie w szybkich zmianach obrazu (ruchach) zostają cienie poprzedniej klatki obrazu falowanie, artefakty,obramowania, prążki obrazu -przykład stoi człowiek na tle sciany kamera zmienia ujęcie czyli sciana zaczyna znikac a na wyswietlanym kadrze sciana faluje ruszy ktoś reką gwałtownie i widac cienie tej ręki w ruchu .Posiadam N-kę i cyfrę+ nawet na niekodowanych kanałach HD z Astry jest to widoczne. Nie może to byc wadą tego modelu, bo do wczoraj wszystko było dobrze co o tym sądzicie ? zgłosic do serwisu?acha wszelkie próby zmiany ustawien w menu nie dają poprawy, poradźcie coś może ktoś spotkał się z takim problemem.
czy ktoś jest w stanie wyjasnić mi ten problem???:confused:
 
Do góry