Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Mam 37pfl9603 .Chciałbym zapytać kolegów czy podłączając tuner sat przez kabel hdmi jest w tym tv autoformat?Miałem na chwilę tuner globo hd i przez kabel hdmi i przez komponent nie chodził autoformat na kanałach sd czy to wina tv czy tunera czy po prostu przez hdmi nie chodzi wogóle autoformat.
 

KIELAQ

New member
U mnie można ustawić format automatyczny ale działa tak średnio . Jest lepiej jak zapodam na tunerze 576 . Standardowo mam ustawione 1080 i działa ale czasem trzeba pokombinować z ustawieniem tunera (powiększenie , rozciągnięcie) żeby mieć pełny obraz bez pasów . Mam N-ke .
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Kombinowanie z ustawieniami to już raczej nie jest autoformat.Ustawienie 576p liczy się chyba z pogorszeniem obrazu czyli nie warto w sumie zmieniać tunera na hd dla programów sd jeżeli chciał bym zachoać autoformat a przy dzisiejszym systemie nadawania programów autoformat to bardzo fajna sprawa chyba że ktoś lubi szerokie gęby.Może z czasem będzie nadawany jeden format jak więcej ludzi kupi nowe tv 16;9.
 

NickSon

Member
Wgranie softu

Witam
Dawno mnie tu nie było :) Przypomne że mam 42 9603
Jak narazie wszystko działa prawie ok
3 razy mi sie zdarzyła dziwna sytuacja gdy przelaczalem kanały tv zablokował sie. Wskoczyl czarny ekran z widocznie migajacymi swietlowkami. Nic nie pomagało aby go postawić trzeba było odłaczyć tv z gniazdka.
Miał ktoś taką sytuacje?
poza tym tv czasami pomija kanaly podczas przelaczania z pilota i chyba nie mam DD na wyjsciu z coaxiala.

Może upgrade softu pomoże?
W związku z upgrade mam do was pytanie Na stronie Philipsa mamy dwie wersje softu
Open Source File - Software, Version: 000.058.015.000
i
Aktualizacja oprogramowania sprzętowego — Oprogramowanie, Version: 000.058.011.000 angielski
Roznia sie znacznie objętością nie wiem ktory wybrać i czym one sie roznią zadzwonilem do pomocy technicznnej to Pan z philipsa nie potrafil mi wytlumaczyc...
Pozdrawiam.
 

pkoso

New member
Jesli chodzi o migotanie to mialem podobnie - ostatnio, jeden raz gdy przelaczalem na inny kanal i niechcacy przytrzymalem przycisk w pilocie. Po odlaczeniu z gniazdka i wlaczeniu ponownym wszystko jest ok - wazne ze to nie zrobilo sie samo tylko zostalo czyms spowodowane - znaczy blad w jakims oprogramowaniu a nie usterka tv - moze jak sygnaly o tym dotra do phila to cos w oprogramowamiu poprawia i pewnie po aktualizacji sie juz nie przydarzy
 

KIELAQ

New member
Ja mam inny problem . Nie chce mi działać automatyczna regulacja głośności . Dziwna sytuacja bo na niektórych kanałach działa a na niektórych nie . Jest to irytujące - ciągle trzeba zmieniać ustawienia głośności pilotem . Ma ktoś podobnie czy to chwalebna pierwsza usterka w moim tv ???
 

kriss33

New member
KIELAQ napisał:
Ja mam inny problem . Nie chce mi działać automatyczna regulacja głośności . Dziwna sytuacja bo na niektórych kanałach działa a na niektórych nie . Jest to irytujące - ciągle trzeba zmieniać ustawienia głośności pilotem . Ma ktoś podobnie czy to chwalebna pierwsza usterka w moim tv ???

też tak mam niestety
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może nowa wersja softu poprawi opcje wyrównywania poziomu dżwięku, bo nastąpił duży skok w numeracji. Poprzednia wersja była oznaczona 0.58 a teraz jest już 0.83
 

tmi

New member
Witam,

Też przymierzam się do zakupu 9703. Oczywiście przeczytałem cały ten temat :D Wielkie dzięki za wszelkie uwagi !! Gdzieś w internecie znalazłem informacje, że w listopadzie ma być w w Polsce dostępna wersja H z MPEG4. Zapytałem się Philipsa co oni na to i oto odpowiedź:

Szanowny Panie,

Dziekujemy za kontakt z firma Philips.

W nawiązaniu do otrzymanego zapytania, informujemy iż oficjalna data wypuszczenia serii modeli z DVB-T dekodujących MPEG4 nie jest bliżej określona, jednak termin opiewa na czwarty kwartał 2008 roku.

Może wiecie coś więcej na ten temat?
Jak już mam kupować to chyba poczekałbym na tą wersję, żeby nie bawić z dodatkowymi kartami.

Pzdr
tmi
 

marianin

New member
tmi napisał:
Witam,

Też przymierzam się do zakupu 9703. [cut]
W nawiązaniu do otrzymanego zapytania, informujemy iż oficjalna data wypuszczenia serii modeli z DVB-T dekodujących MPEG4 nie jest bliżej określona, jednak termin opiewa na czwarty kwartał 2008 roku.
Może wiecie coś więcej na ten temat?
Jak już mam kupować to chyba poczekałbym na tą wersję, żeby nie bawić z dodatkowymi kartami.
Pzdr
tmi

Jeśli Ci sie spieszy to znalazłem sklep, który oferuje większość Philipsów z literką "H" . Sklep jest litewski ale dostarcza towar do Polski. Ceny też niezbyt ciekawe. :
http://www.abantas.lt/submitpl.php?paiesk=TELEVIZORIAI_(TV).htm
Pozdrawiam
 

Agrescik

New member
migotanie...

pkoso napisał:
Jesli chodzi o migotanie to mialem podobnie - ostatnio, jeden raz gdy przelaczalem na inny kanal i niechcacy przytrzymalem przycisk w pilocie. Po odlaczeniu z gniazdka i wlaczeniu ponownym wszystko jest ok - wazne ze to nie zrobilo sie samo tylko zostalo czyms spowodowane - znaczy blad w jakims oprogramowaniu a nie usterka tv - moze jak sygnaly o tym dotra do phila to cos w oprogramowamiu poprawia i pewnie po aktualizacji sie juz nie przydarzy
Ja takze przy przelaczaniu kanalow zaobserowwalem dziwne zachowanie. chyba 3 razy mi sie zdarzylo ze sie tv zwiesil :) Pomogl jedynie hardware'owy restet przez gniazdko :)
Prawdopodobnie wina softu. Moze jak wgram nowy to sie cos poprawi. Jak narazie ze strony phila mam klopot zeby go sciagnac.

Pozdrawiam forum.

Aha. Mam pytanko. Do czego jest ten drugi DUZY plik ??? Tez mozna go sciagnac i akutalizowac w TV? :)
Tak sie tylko pytam... :)
 

TUSIO

New member
NOWY SOFT 9603,9703-info od Philipsa

czesc,

ponizej info co wnosi nowy soft do 42 PFL9603. jak dla mnie odpowiedz mało konkretna, jakas taka zakrecona :hmm:

"Szanowny Panie,

Dziekujemy za kontakt z firma Philips.

Najnowsza aktualizacja wprowadza zmiany wprowadzone przez wszystkie poprzednie aktualizację oraz wprowadza poprawę stabilności w polączeniach z zewnętrznymi urządzeniami.
Najnowsze oprogramowanie wprowadza następujące modyfikacje:

- Zastępuje wszystkie poprzednie aktualizację, włącznie z Q591E_1.58.14.0.
- Naprawiony problem z instalacją algorytmu dla DVB-T w Wielkiej Brytanii.
- Problemy z polączeniami z niektórymi dekoderami zostały naprawione.


Z poważaniem,


Philips Polska
Tel. (022) 349 15 04"

Nr referencyjny: 50-238116462

-----Original Message-----

[Comment / Question]
42PFL9603D/10 -NOWY SOFT DO TEGO TV CO WNOSI NOWEGO?
 

radgal1

New member
Najnowsza aktualizacja wprowadza zmiany wprowadzone przez wszystkie poprzednie aktualizację oraz wprowadza poprawę stabilności w połączeniach z zewnętrznymi urządzeniami.

To prawda. Poprzednio przy zmianie rozdzielczości w podłączonym przez HDMI odtwarzaczu DVD Pioneer 696 do TV 37PFL9603 następowało migotanie obrazu... tylko zmiana źródła sygnału i powrót na DVD pomagała uzyskać normalny, stabilny obraz.
Po aktualizacji softu problemu nie ma. Mogę zmieniać dowolnie rozdzielczość źródeł, a TV grzecznie dostosowuje się.
 

Agrescik

New member
Jak ustawic czas :)

Po jakims ostatnim padzie :) mojego kochanego TV ... cosik sie poprzestawialo i nie moge ustawic czasu w TV. Powinien brac ten czas z telegazety jednak tak sie nie dzieje. a recznie tego czasu nie moge ustawic. Co zrobic?
Jeszcze nie robilem ostatniego update, moze to cos pomoze?

Pozdrawiam.
 

Agrescik

New member
Aha...

Agrescik napisał:
Po jakims ostatnim padzie :) mojego kochanego TV ... cosik sie poprzestawialo i nie moge ustawic czasu w TV. Powinien brac ten czas z telegazety jednak tak sie nie dzieje. a recznie tego czasu nie moge ustawic. Co zrobic?
Jeszcze nie robilem ostatniego update, moze to cos pomoze?

Pozdrawiam.

W sumie czas jest przestawony o 2h do przodu i nie wiem dlaczego...
 
Do góry