Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

KIELAQ

New member
A tak na poważnie to mój kolega kupił sobie Plazmę Pioneer i w porównaniu do niej mój Philips 37PFL9603 wypada naprawdę blado . Trzeba zaakceptować pewne oczywiste fakty . Jakość obrazu Pioneera bije mojego Phila głowę . Tylko niestety cena takiej plazmy jest powalająca . Mówię o modelu PDP LX 5090 . :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
 

jtd

New member
Bez reklam
Czy w tych modelach philipsa jest tak, ze ogladasz jasny obraz ale nagle robi sie ciemny... w wiekszosci lcd dziala wtedy automatyczne podwietlanie, ktore obniza poziom podswietlenia calego panelu, czy tu jest tak samo ?
 

bro-var

New member
Witam, czy w tym telewizorze 32PFL9603

jest mozliwosc aktywacji funkcji 100Hz...
I jak sie dostac do tego menu serwisowego ?
szukalem kodow ale narazie bez powodzenia..
 

borecki

New member
KIELAQ nie martw sie, ten twoj kolega nie ma ambilight, a wieczorem obraz z playmy nie ma tyle pozytywow co w dzien i ta cena...
 

urad

New member
Jest nowy firmware dla 9703 000.058.008.000

poprawili błąd, ze na niektorych czestotliwosciach tv kablowej, TV nie wyszukiwał programow, uff wrócilo MiniMini,
errata
nadal nie wyszukuje VIVA i D. Science buuu...
 
Ostatnia edycja:

piter-07

New member
A ja dostałem nową sztukę na wymianę poprzednia sztuka była wyprodukowana w Belgii a ten jest made in France no i po pierwszych oględzinach na jego matrycy są aż 2 uszkodzone pixele więc jeszcze większa skucha w produkcji belgijskiej był tylko jeden pixelek .Wiem ze jest to mało widoczne ale że jest to podobno topowy model i dotego dość drogi to jutro zamówie jeszcze jedna sztukę jeśli też będą uszkodzone pixele to dam sobię chyba spokój i zamienię wybór modelu lub firmy .
ps. Jeśli możecie napisać swoje doświadczenia z pixelami na matrycy a w szczególności na modelach z tego postu czy u was także coś takiego występuję . Ja testowałem matrycę po podłączeniu komputera i wyświetlaniu tła w różnym kolorze proszę o wyniki waszych testów matryc .
Z góry dzięki .
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
borecki napisał:
KIELAQ nie martw sie, ten twoj kolega nie ma ambilight, a wieczorem obraz z playmy nie ma tyle pozytywow co w dzien i ta cena...



Właśnie w nocy ma jeszcze więcej pozytywów . Chodzi oczywiście o czerń !
Proszę Cie - zobacz najpierw jak gra PDP LX 5090 a potem możemy podyskutować . Mimo że mam model 9603 to nie jestem zaślepiony jego "doskonałością" i staram się być obiektywny . Postaraj się o to samo .
 

rudy

New member
borecki napisał:
KIELAQ nie martw sie, ten twoj kolega nie ma ambilight, a wieczorem obraz z playmy nie ma tyle pozytywow co w dzien i ta cena...


Co tak narzekacie na cenę,że ta cena..., że powala.PDPLX5090 kosztuje w necie od 9991- i jest to cena zz 50".PFL47"9703 kosztuje od 8350-. Gdyby Philips produkował 50-sięcio calowe lcd to jego cena na pewno byłaby około 10.000 zł. We wrześniu wychodzi nowy model 52"PFL9703 i ma kosztować 3999euro.Tak że wszysko zależy od wielkości.Jak się porównuje 37" z plazmą 50", no to cena rzeczywiście powala.Pozdrawiam.
 

KIELAQ

New member
Masz rację , ale jednak jest różnica - wydać 5000 a 10000 . Oczywiście pionek jest sporo większy ale też nieporównanie droższy .
 

neo_plonsk

New member
Ale pobor pradu 420 W w tej plazmie jest powalajacy. No ale to jest sprawa dyskusyjna a nie o tym watek. Ma ktos jakies nowosci o 52 pfl 9703? Wczoraj widzialem 47pfl9703 . Stala obok 52pfl96 . W starej 52 obraz byl troche lepszy ale mysle ze to kwestia ustawien. Natomiast nowa spectra bije stara na glowe.
 

pkoso

New member
piter-07 napisał:
A ja dostałem nową sztukę na wymianę poprzednia sztuka była wyprodukowana w Belgii a ten jest made in France no i po pierwszych oględzinach na jego matrycy są aż 2 uszkodzone pixele więc jeszcze większa skucha w produkcji belgijskiej był tylko jeden pixelek .Wiem ze jest to mało widoczne ale że jest to podobno topowy model i dotego dość drogi to jutro zamówie jeszcze jedna sztukę jeśli też będą uszkodzone pixele to dam sobię chyba spokój i zamienię wybór modelu lub firmy .
ps. Jeśli możecie napisać swoje doświadczenia z pixelami na matrycy a w szczególności na modelach z tego postu czy u was także coś takiego występuję . Ja testowałem matrycę po podłączeniu komputera i wyświetlaniu tła w różnym kolorze proszę o wyniki waszych testów matryc .
Z góry dzięki .
Pozdro
Ja tez kiedys sprawdzalem - doszukiwalem sie pixeli uszkodzonych w sharpie - cos tam znalazlem (nie pixele ale jasniejsze paski) wymienilem a co mnie nerwow to kosztowalo i stresow dodatkowych !! no i teraz w philu nie sprawdzam - nie widac "na oko" wiec stwierdzilem - dosc tego sprawdzania i doszukiwania sie -"czego oko nie widzi tego sercu nie zal" moze to jest recepta na nowe tv, wiem ze zaplaciles sporo i chgcesz miec ideal moze poprostu kup sobie sonego albo plazme kuro - ponoc tam bardziej dbaja o kontrole jakosci wypuszczanych na polski rynek TV LCD ale podejrzewam ze jak bedziesz sprawdzal to i na sonym cos tram znajdziesz i tak w kolko. :) Musimy sie przyzwyczaic ze jeszcze poki co firmy traktuja nas jaako rynek trzeciego swiata.
 

borecki

New member
Nie mam jeszcze phila, tylko 16 letni crt od sony (chyba 24cale) i ogladam to z odleglosci 3,5 metra :(

Chytam wszystkie watki od poczatku i jestem zdecydowany kupic 9703 42 cale, ale entuzjazm na tym watku osatnio upadl. Czyzby nie byl to juz najlepszy TV wielkosci 42 cale?

Z zonka bylismy ogladac TVs w sklepie i ona pokazala mi jakas plazme, ja jej 42 9703, a ona "i to ma byc ten super telewizor?" Z ktorej strony bym sie nie patrzyl, to to obraz plazmy rzeczywiscie duzo lepszy. Probowalem sobie wytlumaczyc, ze to tylko roznica miedzy szklem a matowym ekranem...
 

KIELAQ

New member
Żeby wszystko było jasne - jestem szczęśliwym posiadaczem 37" 9603 . TV moim zdaniem jest wart polecenia , jak narazie spisuje się naprawdę bardzo dobrze . Jednak zdaję sobie sprawę że są tv które są lepsze . Pocieszające jest to że przeważnie są to droższe tv . 9603/9703 ma cenę raczej konkurencyjną i gra naprawdę dobrze . W tym przedziale cenowym to chyba jeden z najlepszych TV LCD .

PS - Każdy telewizor ma jakieś wady ! Trzeba sobie dobrać sprzęt do swoich potrzeb . No i trzeba zobaczyć tv na własne oczy przed zakupem . To powinno pomóc .
 

urad

New member
Kielaq - pisalem do ciebie PW, ale nie odpisales: Czy masz Aster? jesli tak to cz odbierasz: MiniMini, VIVA i D. Science ?
 

pkoso

New member
male sprostowanie

Zebym nie byl zle zrozumiany: jestem wciaz bardzo zadowolony z mojego tv i polecam go nawet moim znajomym poprostu chodzilo mi o to ze uwazam ze takie doszukiwanie sie na sile jakis ukrytych czyt. niewidocznych golym okiem wad nie ma sensu. Odbiera to cale uczucie szczescia z posiadania tv i moze powodowac niepotrzebne stresy, znam wiele osob zadowolonych ze swoich niedrogich samsungow lub lg gdzie ja widzialem
golym okiem ich niedoskonalosci ale ludzi Ci urzekli mnie tym ze poprostu ogladaja i im sie podoba tv i juz i nie maja pojecia o ,martwych sub pixelach a nawet o tym co to jest wlasciwie pixel -KIELAQ - ostatnio polecilem 37 cali powolujac sie na Twoje zadowolenie z tego modelu - pozdrawiam - naprawde szczesliwy wlasciciel tv 9603 42cale
 

Agrescik

New member
NO to ja i rowniez ....

... potwierdze ze jestem szczesliwym posiadaczem tv 42PFL 9603 :) :)
Nie doszukuje sie pikselozy, fioletu, nierownosci podswietlenia matrycy, nieczarnej czerni. Po prostu jest fajny. I jestem zadowolony.


A mam pytanko. W jaki sposob skorzystac lub jak dziala korekcja dzwieku (np na reklamach)
NIe zauwazylem ze mi to funkcjonuje. Jedynie moge stwierdzic ze moge sobbie skorygowac poziom dziweku na roznych kanalach do jednolitego.

Moze cos nie tak robie i mi to nie bangla???


Pozdrawiam forumowiczow.
 

KIELAQ

New member
urad napisał:
Kielaq - pisalem do ciebie PW, ale nie odpisales: Czy masz Aster? jesli tak to cz odbierasz: MiniMini, VIVA i D. Science ?

Mam Aster . Mam wszystkie trzy kanały . Ale i tak na kablówce oglądam tylko polsat bo resztę lepiej widać na N-ce
 
Do góry