Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

wlodpe

New member
odbiór DVB-T

Witam,
Chciałbym powrócić do tematu odbioru kanałów cyfrowych DVB-T przez Philipsy serii 9603/9703.
Czy komuś udaje się i w jaki sposób odbierać tą drogą?

Mieszkam w Warszawie - podobno nadają w MPEG 4.
Mój telewizor, nawet po upgradzie softu (tydzień temu) do najnowszej wersji wogóle nie widzi żadnych transmisji z cyfrówki (ani obraz, ani dźwięk).

Myślałemm, że coś się zmieni po przeprowadzce nadajników z PKiN,
ale dzisiaj rano po przestrojeniu TV (automatycznym) nadal nic.
Zresztą - podobno emisje DVB-T nie zostały przeniesione?!?

Proszę o rady oraz informacje użytkowników tego sprzętu.
Pozdrówka,
 

urad

New member
przy skanowaniu kanalow musisz bybrac kraj "Niemcy" wtedy uaktywnia sie tuner DVB-T - my jako kraj 3 swiata nie potrzebujemy DVB_T.

Czy ktos z was ma kablówkę Aster? po ostatnim upgrade softu tuner nie znajduje mi 3 kanałów VIVA, MINIMINI, Discovery Science.
 

wlodpe

New member
urad napisał:
przy skanowaniu kanalow musisz bybrac kraj "Niemcy" wtedy uaktywnia sie tuner DVB-T - my jako kraj 3 swiata nie potrzebujemy DVB_T.

Czy ktos z was ma kablówkę Aster? po ostatnim upgrade softu tuner nie znajduje mi 3 kanałów VIVA, MINIMINI, Discovery Science.
:eek::eek::eek:
Dzięki za info,
ale Niemcy chyba mają inną pośrednią dla fonii - czy aby nie stracę głosu???
:confused::confused::confused:
 

piter-07

New member
Dużo się naczytałem o modelu 9703 i zmówiłem sobie ten model z internetowej strony Euro Rtv Agd co ciekawe sam telewzor kosztuje 6849,00 a w zestawie z dvd Lg DVX352 kosztuje już tylko 6823,53 więc taniej niż sam telewizor no i jeszcze są raty 20 x 0 procent .
Myslałem jeszcze nad toshibą zf 355 ale ambilight może mi wynagrodzi zakup 9703 :cool: .
Ciekawe jak będzie z tą czernią w tym modelu mam nadzieje że nie bedę zawiedziony ważne żeby obraz był naturalny tak samo jak i sama czerń .
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

jinks53

New member
Wyczytując wasze wątki również kupiłem dzisiaj 42 PFL 9703 i zacząłem go podłączać.Pojawił się problem przy podłączeniu do "n-ki" przewodem HDMI nie mam dzwięku. Nie wiem co robić czy coś nie tak w ustawieniach? Proszę o pomoc
 

Amigo13

New member
47pfl9703d

Witam Wszystkich
18.07.08 kupiłem 47pfl9703d i odrazu wynikł problem z matrycą ( była poprostu yszkodzona ) więc w sobotę pojechałem zareklamować .Nadmienię że kupiłem go w Media Markt za 11000 , w sklepie zaproponowali mi TV z wystawy bo nie mieli na magazynie drugiej szt. i powiedzieli żebym wziął z wystawy do testowania a jak przyjdą to mi dostarczą nową szt. ale nie tym chciałem .
Mam problem z obrazem oraz z synchronizacją dźwięku przez kino domowe.Co do obrazu to nie mogę go w żaden sposób ustawić żeby był poprawny mam efekt gorącego powietrza i lekkie smużenie przy szybszych ruchach lub przy przewijających się napisach nawet na kanałach HD jest lekkie pływanie. Sygnał mam z Cyfry+HD dekoder philips , sygnał sprawdziłem , jest na maxa. Nie wiem czy nie lepiej byłoby go wymienić na Sharpa lc46xl2e. Bardzo proszę o fachową poradę.
 

alyjen

New member
Co do dźwięku to kino domowe musi mieć możliwość opóźnienia dźwięku w stosunku do obrazu o koło 80-120ms, nie wiem czy Philips potrafi po hdmi przesłać informacje o tym opóźnieniu do kina, jeżeli by potrafił to znów kino musi mieć taką opcje żeby to z automatu skorygować
o obrazie się nie wypowiadam bo Philipsa nie mam ;)
 

Amigo13

New member
47pfl9703

Dzięki za podpowiedź ale zrobiłem chyba wszystko co możliwe i raz mam pokrycie a raz nie. Przykładowo , ogłądam jeden program i na tym programie nic nie robiąc raz jest pokrycie a raz go niema.
 

alyjen

New member
spróbuj powyłączać upiększacze obrazu i zobacz czy sytuacja się ustabilizuje, choć w Philipsach akurat czasem ma niewielki wpływ
 

100emil

New member
Witam wszystkich po raz pierwszy:)
Niepokoi mnie te opużnienie w dzwięku.
Proszę kolegów z forum którzy maja ten problem o konkretne wyjaśnienie
tej sytuacji i opisaniu go.
Chodzi mi czy różnica jest pomiędzy głośnikami z kina a TV
lub dzwięk z kina nie jest synchronizowany z osobą mówiącą na ekranie.

pzdr4all
 

100emil

New member
urad napisał:
hehe, kolego 100emil a dobrze Ci tak :) bo gdybys poczytał to byś wiedział:)



Poczytac to poczytałem :)
ale mam już mętlik w głowie i z tego co pamiętam problem był z połączeniem przez HDMI i wyjsciem cyfrowym audio.
A ja proszę o konkretną odp. czy jest to różnica pomiedzy głośnikami w kinie a telewizorem.
W ten sposób wyjaśnimy raz i do końca.
chodzi o opuznienie dla jasności
 
Ostatnia edycja:

mojz37

New member
kolego 100emil,
jakoś mi się nie chce wierzyć, że czytałeś, bo byś wiedział.
opÓźnienie jest właśnie między dźwiękiem z TV a dźwiękiem z kina domowego. Można to zwalczyć na kilka sposobów:
-wyłączyć polepszacze obrazu
-opóźnić dzwięk w ampli
-przepuścić dzwięk przez TV do ampli przez wyjście digital out.

Niestety żadna z metod nie jest idealna.
 

Arkaro

New member
Nowy soft

Na stronie Philipsa pojawiła się nowa akualizacja oprogramowania do naszych modeli 9603 i 9703 o numerze 058.008.
Cytując stronę Philipsa to poprawili w nim:
  • Missing of information on TXT pages has been solved
  • Improved settings when identifying the source as a 'PC'
  • Resolving the fact that mouse movements lag behind
  • Solution about disappearing subtitles with DVB-C
  • Sporadically no picture on DVB-C channels with specific CAM's and when starting up the TV, has been solved
Oprogramowania jeszcze nie zainstalowałem, ale już się do tego zabieram;)

 

piter-07

New member
telewizor mam już w domu no i po pierwszych zachwytach zauważyłem małe przebarwienie na matrycy i hot pixel blisko środla ekranu który do 1,5 metra widać no i zgłosiłem to na drugi dzień i czekam na wymianę a telewizor narazie testuję dalej z tą jedną wadą przez weekend może jeśli będzie więcej wad to trzeba będzie zastanowić się nad sonką x3500 lub tosią zf355 .
Lagi przy grach na włączonym natural motion są nie do przyjęcia w x360 na Gears of war poprostu dramat na ps3 Coll f duty 4 trochę lepiej ale jak pisaliście wystarczy wyłączyć NM i jest ok może ten nowy soft coś poradzi .
Obraz już z małego konta zachodzi mgiełką w sony czy toshibie tego nie zauwazyłem ale tam mają bardziej błyszczące matryce i to tez maże trochę poprawiać czerń z kontów .
Swoją drogą to jak na jeden z topowych modelów to widzę że już mówiliscie o innych usterkach i wadach więc chyba firmy mają jakość gdzieś i tylko napychają kabzę na takich jak my którzy chcą mieć trochę lepszą jakość obrazu czy dzwięku .
 
Ostatnia edycja:

100emil

New member
mojz37 napisał:
kolego 100emil,
jakoś mi się nie chce wierzyć, że czytałeś, bo byś wiedział.
opÓźnienie jest właśnie między dźwiękiem z TV a dźwiękiem z kina domowego. Można to zwalczyć na kilka sposobów:
-wyłączyć polepszacze obrazu
-opóźnić dzwięk w ampli
-przepuścić dzwięk przez TV do ampli przez wyjście digital out.

Niestety żadna z metod nie jest idealna.

A to już przestałem się o to martwić i Philipek dalej zostaje moim faworytem :)
Z drugiej strony jęśli ma ktoś kino domowe i ogląda z dvd to poto są te głośniki z kina aby na nich słuchać a nie na TV.
Ten efekt opuznienia jest na każdym TV co wczoraj się przekonałem w sklepie.
W domu kiedy oglądam film ściszam TV, kinko daje czadu.
Chyba że koledzy tu mają kinko do 1000zł i potrzebne są im głośniki z tv.

Wczoraj byłem u konkurencji MIXELEKTRONICS,zapytałem o 9603
a sprzedawca odradzał mi Philipsy bo się psują.
hmm
Pierwsze słysze o tym aby taką złą miały reputace,a może
chcą pchać inne marki telewizorów.
Jaką macie opinie o Philipsie.
 

KIELAQ

New member
Straszna Kaszana ! Absolutnie NIE polecam . Dramat i tragedia . Normalnie Sajgon . Badziew maksymalna . Porażka .


PS - Philips przestał mi płacić za reklamę !!!

:):):):):):)
 
Do góry