Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

rudy

New member
TEST: JVC, LG, Philips 42 calowe Full HD LCD TV w Video 7/2008

Co prawda pierwsza wielka tegoroczna impreza sportowa już za nami, ale czeka nas jeszcze Pekin i to właśnie Olimpiada zapewnić ma niezapomniane emocje wywołane przez transmisje z zawodów w standardzie HD. Tym razem test trzech LCD TV i co warto zauważyć bardzo poważne różnice w ocenie za obraz, ale także nie można zapomnieć o potężnych różnicach w sugerowanych cenach. W teście zaprezentowały się: JVC LT-42R90BU, LG 42LG6000 oraz Philips 42PFL9703D.
Zwycięzca testu czyli telewizor Philipsa uplasował się, z wynikiem 79 pkt, na 9 miejscu (na 67 sklasyfikowanych telewizorów), w kategorii LCD TV z ekranami o przekątnej powyżej 82 cm.

żródło nt
 

urad

New member
Panowie, jeśli mnie słuch nie myli to na najnowszym firmware... nie ma opóźnienia dzwięku! Oczwysiście mówię o trybie "Film".
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
urad no pieknie ale moze poradzisz skad to sciagnac i jak zainstalowac :D ? Wtenczas sam stestuje i powiem jaka jest moja opinia :D

Ok juz zupgradowalem :) Co do zmian to zauwazylem takie :

- kolko chodzi podobnie ale nie przeskakuje juz z gory na dol
- obraz SD z mojego Fergusona zauwazalnie sie poprawil - zdecydowanie jak dla mnie najwazniejsza poprawa w tym upgradzie.
- Natural motion wyglada nadal teatralnie (moze jest delikatna poprawa)

Na razie to wszystko :)
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
urad napisał:
zauwazylem 3 zmiany po 5 min uzytkowania nowego firmware:
1. za pomoca kolka niemozna chodzic "w kolko" po menu :)
2. przy przelaczaniu w ustawieniach obrazu z opcji gdzie jest NatMotion na profil gdzie go nie ma, obraz juz nie wylacza sie na ulamek sekundy - gladko sie przełącza :)
3. efekt teatru jest juz minimalny :)

Potwierdzam wszystkie trzy punkty :)
 

_MarSs_

New member
Ambilight?

Od początku tego wątku śledzę Wasze zmagania z Philipsami i nastawiłem się na zakup tyle, że czekam na pojawienie się w Polsce rozmiaru 47"
Byłem w markecie RTV i obserwowałem włączony 42PFL9603 i wydaje mi się, że kolor podświetlenia nie za bardzo korespondował do zawartości sceny. Zmieniał się w powoli, ale jakoś mnie gryzł w oczy.
Podobny efekt (a może to tylko montaż - dobrze by było) widać na avatarze kolegi urad, niby na obrazie występuje czerwony, ale w tej konkretnej scenie IMHO podświetlenie powinno zgasnąć zupełnie, bo krawędzie okranu są 100% czarne.
W obrazie marketowym puszczone było demo żaglówki na morzu. W takiej scenie podświetlenie powinno świecić na zielono-niebieskawo jak kolor wody na krawędziach ekranu, niestety świeciło różnie w zalezności od ożaglowania jachtu w środku ekranu!
Proszę posiadaczy o kilka słów komentarza opartych na własnym doświadczeniu.
 

areswow

New member
Panowie wcześniej pisalem o tym natural motion, ze przyspiesza teatr itd. ze strasznie mi to przeszkadza, ze ogladac sie nei da. Po wgraniu nowego softu musze z cala stanowczości powiedziec, ze w 90% problemy zniknely.

Na potwierdzenie moich słów zaprosilem do domu brata, dziewcyzne i 2 kolegów, z którymi ogladalem 2 filmy kilka dni temu bezposrednio po zakupie sprzetu, a zakupilem go nie dalej niz tydzien wstecz. Wszysyc zgodnie potwierdzili, ze teraz jest juz ok. Moja narzeczona pow nawet ze teraz to jzu woli ogladac z wl natural motion niz bez.

Tak wiec mowiąc brzydko :

AvataR napisał:
- Natural motion wyglada nadal teatralnie (moze jest delikatna poprawa)
:)

gowno prawda.

I to calkiem obiektywni. Rozwazalem powaznie mozliwosc oddania tv z racji tego ze gdy nie dziala nm traci sie automatycznie 100 hz. Cale szczescie ten up softu przyszedl w sama pore bo teraz juz wiem ze gdybym oddal tv popelnilbym wileki blad. Po upie softu bije moja alternatywe (sharp xl2e) na glowe.

Pozdro.
 

AvataR

Banned
areswow - u mnie bylo podobnie - brat przyszedl zobaczyl ta poprawe niewielka i powiedzial wez ten teatr wylacz . Wiec ty mowisz gow... prawda a ja Tobie na to odpowiem ze poprawa jest ale z 90% to kapke przesadziles . Nadal postacie sa troche oderwane od tla ale jest lepiej. Byc moze nastepny soft jeszcze troszke poprawi i bedzie to 90% ;) Oby :)
 

kriss33

New member
urad napisał:
Panowie, jeśli mnie słuch nie myli to na najnowszym firmware... nie ma opóźnienia dzwięku! Oczwysiście mówię o trybie "Film".

a na jakim sprzęcie (prawdopodobnie) nie masz opóźnienia, jak go podłaczyłeś? czy jest na wyjściu digital out DD?
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Mam model 37PFL9603D/10 czy tez jest do niego nowe firmware jakoś nie mogę znaleść na stonie philipsa prosze was o pomoc.Pozdrawiam i za pomoc dziękuję.
 

jarek12345

New member
Leeonsjo napisał:
Mam model 37PFL9603D/10 czy tez jest do niego nowe firmware jakoś nie mogę znaleść na stonie philipsa prosze was o pomoc.Pozdrawiam i za pomoc dziękuję.


wchodzisz na stronke philips.pl nastepnie szukasz swojego modelu TV ,klikasz na swoj model i nastepnie wybierasz pomoc tech ,wyskakuje stronka i wklejasz w lewym gornym oknie swoj model :37PFL9603D/10 .ponizej klikasz na :eek:programowanie i sterowniki .wyskocza stery :http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/...L9603D/10&mid=Link_Software&hlt=Link_Software
sciagasz nagrywasz rozpakowawszy plik na pendrive i podpinasz pena pod usb TV .odpalasz TV i instalujesz oprogramowanie .pozdr

.
 

Agrescik

New member
Update 42pfl9603

... wczoraj poczynilem. Bezproblemowo. Skutecznie.
Na razie widze tylko ze kolko nie przewija sie w nieskonczonosc... :) a reszcie sie nie przygladalem... moze z czasem... :)


Pozdro.
 

kriss33

New member
jarek12345 napisał:
wchodzisz na stronke philips.pl nastepnie szukasz swojego modelu TV ,klikasz na swoj model i nastepnie wybierasz pomoc tech ,wyskakuje stronka i wklejasz w lewym gornym oknie swoj model :37PFL9603D/10 .ponizej klikasz na :eek:programowanie i sterowniki .wyskocza stery :http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/...L9603D/10&mid=Link_Software&hlt=Link_Software
sciagasz nagrywasz rozpakowawszy plik na pendrive i podpinasz pena pod usb TV .odpalasz TV i instalujesz oprogramowanie .pozdr

.

widze 2 pliki:
Aktualizacja oprogramowania sprzętowego
Open Source File - Software
rozumiem ze zgrywam ten pierwszy, a on sie sam rozpakuje w TV?
pena wkładam do TV przy wyłaczonym TV?
 

amadeo

New member
Kriss33,

W przypadku Philipsa każdy telewizor posiada własny katalog na serwerze WWW, w którym znajdziesz:
- zdjęcia TV (jpg)
- instrukcje obsługi (pliki, które w nazwie mają "dfu")
- broszury (pss)
- krótkie poradniki tj. Quick Start Guide (qsg)
- oprogramowanie (fus) .zip
- instrukcje jak instalować oprogramowanie wraz z informacją jakie są główne zmiany (fur)
- kody źródłowe oprogramowania Open Source tj. Linux, przypuszczam, że zajmuje się on obsługą USB (osf)
- informacje o Open Source (osr)
- inne informacje związane np. z konkretnym rynkiem przeznaczenia TV

Większość jest w wielu językach, np. aen oznacza amerykański angielski.

Dla Twojego modelu:
http://www.p4c.philips.com/files/3/37pfl9603d_10/
Aby wejść wyżej i poszukać innego TV należy kliknąć "parent directory".

Przykładowo opis instalacji firmware po angielsku:
http://www.p4c.philips.com/files/3/37pfl9603d_10/37pfl9603d_10_fur_eng.pdf

Zip-a na pewno musisz sam rozpakować.
 

kriss33

New member
amadeo napisał:
Kriss33,

W przypadku Philipsa każdy telewizor posiada własny katalog na serwerze WWW, w którym znajdziesz:
- zdjęcia TV (jpg)
- instrukcje obsługi (pliki, które w nazwie mają "dfu")
- broszury (pss)
- krótkie poradniki tj. Quick Start Guide (qsg)
- oprogramowanie (fus) .zip
- instrukcje jak instalować oprogramowanie wraz z informacją jakie są główne zmiany (fur)
- kody źródłowe oprogramowania Open Source tj. Linux, przypuszczam, że zajmuje się on obsługą USB (osf)
- informacje o Open Source (osr)
- inne informacje związane np. z konkretnym rynkiem przeznaczenia TV

Większość jest w wielu językach, np. aen oznacza amerykański angielski.

Dla Twojego modelu:
http://www.p4c.philips.com/files/3/37pfl9603d_10/
Aby wejść wyżej i poszukać innego TV należy kliknąć "parent directory".

Przykładowo opis instalacji firmware po angielsku:
http://www.p4c.philips.com/files/3/37pfl9603d_10/37pfl9603d_10_fur_eng.pdf

Zip-a na pewno musisz sam rozpakować.

dzieki bardzo, juz zaktualozowałem, mam wersje
Q591E-0.58.5.0
z 27.06.2008

ale co znaczy to:

Zwolnij zapisy:

Release for TV520 R2:
Q591E-0.58.5.0
 

albert123

New member
Witam wszystkich!
Mam maly problem z moim Philkiem 42 9603. Kupilem kabel DVI/hdmi podlaczylem do kompa i tel. wszystko smiga bardzo ladnie niestety musialem wylaczyc wszystkie polepszacze bo myszka nie nadazala ale o tym byla juz mowa tyle ze zdziwilem sie bo nie ma glosu!!! Czy mozecie mi pomoc dlaczego po kablu Hdmi tv. milczy?
Z gory pozdrawiam i dziekuje
 

amadeo

New member
Ostatnia edycja:

urad

New member
Czy nie wydaje wam sie iż przy matrycy z 2ms reakcją 100HZ jest zbędne ?
Wlasnie obejrzalem po raz kolejny koncert Mobyego gdzie w co drugim kawałku są stroboskopy i zadnego smuzenia nie widac ...
 

depioter1

New member
urad napisał:
Czy nie wydaje wam sie iż przy matrycy z 2ms reakcją 100HZ jest zbędne ?
Wlasnie obejrzalem po raz kolejny koncert Mobyego gdzie w co drugim kawałku są stroboskopy i zadnego smuzenia nie widac ...


100 hz clear lcd moim zdaniem najbardziej widoczne jest przy przewijających się napisach. po właczeniu funkcji napisy doslownie płyną a przy wyłaczonej delikatnie przeskakują(widac praktycznie tylko z najbliższych odlegości). natomiast największym mankamentem jest pojawianie się efektu trzech piłek przy oglądaniu meczu. z tym , że im gorszy sygnał tym efekt ten jest silniejszy. czasami samo wyłączenie 100 hz clear nie wystacza i trzeba wyłączyć również digital natural motion na min bądź w ogóle. fajnie można było to obserwować jak leciały mecze na eurosporcie. jednocześnie na n-ce eurosport w hd trza było wyłączyć 100 hz, na n-ce zwykły eurosport cały digital natural m. wyłaczyć, natomiast zwykły eurosport na cyfrze działał super, opcji hd na cyfrze nie posiadam także nie wiem jak to eurosport w hd tam chodził.
 
Do góry