Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

areswow

New member
witam kilka dni temu kupilem 42pfl9603 mam drobny problem, mogłby mi ktos pomoc:

na razie nie posiadam jeszcze zadnej tv "n-ke" zamowie w ciagu kilku najbliżsyzch dni, poki co korzystam z blu ray sharpa.

Podczas otwarzania flimów blu ray albo dvd gdy wchodze w opcje obrazu i perfect pixel hd gdy wylaczam opcje "perfect natural montion" staje sie automatycznie neidostepna rowniez i opcja clear lcd 100 hz. przez co spada jakosc obrazu.

Da sie to jakos zmienic, gdy wlaczy sie perfect natural montions to film jest jakby "przyspieszony" najlepiej to widac w "2 tle" postacie biegaja, nawet na minimum nie bardzo da sie tak ogladac. Wszytsko jest nienaturalne, np ludzi przemieszczaja sie szybciej niz podczas "normalnego otwarzania" czasami to w ogole nei przeszkadza ale w neiktorych scenach np. machaj strasznei szybko rekami glowa, w 2 lub 3 tle nieraz widac jakby "kreciola" dostali tak szybko biegaja

Da sie jakos wylaczyc ta opcje nie wylaczajac clear lcd 100 hz?
Z tv jestem bardzo zadowolony ale strasznie przeszkadza mi to nienaturalne przyspieszenie. Nie chce tracic 100 hz tylko

aha i czy bedzi etak rowniez i w sygnale z n-ki na kanalach hd i innych

Plz HELP ME
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
Te efekty są ze sobą związane . Bez HD natural motion nie ma 100 Hz . Nie wiem czemu tak jest ale jest . Ja mam włączone 100 Hz i HD natural motion na minimal i dla mnie jest ok . Na wyższych ustawieniach wrażenie teatru staje się uciążliwe ale moim zdaniem na minimal jest ok . Wyłączam te systemy tylko w przypadku obrazu z kompa .
Moim zdaniem im gorszy sygnał tym efekt teatru jest większy . Korzystam z N-ki i według mnie na minimal jest dobrze .
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
areswow napisał:
Da sie to jakos zmienic, gdy wlaczy sie perfect natural montions to film jest jakby "przyspieszony" najlepiej to widac w "2 tle" postacie biegaja, nawet na minimum nie bardzo da sie tak ogladac.

Ja tam sie nie znam bo tu tylko sprzątam ale spostrzeżenia ciekawe heheh
Wyszscy biegają na tej opcji? film zamist 2h trwa 1h?:) czy może 2 plan kończy sie w połowie filmu i tylko gra pierwszy :)
 

areswow

New member
moze gdybys mial szanse to zobaczyc to bylbys w stanie zrozumiec.

Oczywiscie nie chodzi o dlugosc filmu tylko o sposob poruszania sie postaci na ekranie. W pierwszym planie jest pieknie, mozna nawet zaryzykowac, ze plyniej i naturalniej niz podczas ogladania na innych tv zwlaszcza sharpa (dlugo porowuwnywalem z xl2e) ktorego chcialem keidys kupic. Niestety 2 plan "wariuje" narzeczona co prawda mowi ze to prawie w ogole nie rpzeszkadza, ale wedlug mnie jest kiepsko.

Obraz bez clear lcd 100 hz jest znacznie gorszy i mneij ostry niz z.

Z tego co widze nei da sie w zaden sposob odseparowac tych 2 funkcji tv - 100 Hz i HD natural motion ?

mam tez pytanie odtyczace upu softa, na stronei philips ajets napisane ze wystarczy zgrac update na pendrive do roota i podlaczyc do tv. Sam sie wylaczy i rozpocznei aktualizacje. W moim przypadku gdy podlacze pendrive nic sie nie dzieje. Podobnei gdy wchodze do asystenta konfiguracji nie potrafi przeprowadzic upa.

Zastanaiwma sie czy mozliwe ze mam najnowszy soft? - da sie to jakos w opcjach tv sprawdzic. (tv kupilem 7 dni temu, moze mi pracownicy euro zaaktualizowali na najnowszy)
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
Ściągasz plik ze strony fila , rozpakowujesz i nagrywasz na pendrive . Plik ten ma nazwę autorun.upg . Wpinasz pena do tv i startuje . Szczegółowa instrukcja aktualizacji jest na stronie Philipsa .
 

urad

New member
Apropo nowego firmware, pojawila się Version: 000.058.005.000 (przynajmniej dla modelu 42PFL9703D) ktoś juz wgrywał i sprawdzał co sobą przynosła nowa wersja tego softu?

ARESWOW - jesli masz taki sam firmware w TV i na penie to update sie nie dokona, sprytnie to pomysleli :)
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
Właśnie wgrałem . Na razie nie widzę żadnej różnicy . Popatrzymy to może coś zobaczymy . Najwyraźniej do 9703 i 9603 dają to samo oprogramowanie .
 

urad

New member
skok w numeracji jest spory w stosunku do ostatniej zmiany, waga tez wieksza o 300KB... moze poprawili bład w tłumaczeniu w menu??? z "Lokolizacja" na "Lokalizacja" :)
 

AvataR

Banned
No i panowie mam zgryz - moze ktos cos pomoze. Kupilem sobie Fergusona 8900 HD i na razie sciagam kanaly darmowe z satelit. No wlasnie i to pewne zaskoczenie. Sygnal z tunera jest gorszy niz z kablowki :( Wgrywalem rozne softy do tunera i nic sie nie zmienia. Po prostu obraz jest nieostry i bardziej komputerowy niz ze zwyklej kablowki. Ustawialem na wszystkie sposoby i porazka. Ma ktos jakies sugestie co z tym mozna zrobic ? Czy kanaly z kart klienckich sa duzo lepszej jakosci niz te darmowe ??
 

NickSon

Member
AvataR Kolejny dowód że nie zawsze "cyfrowe" jest lepsze Tam gdzie występuje kompresja mogą wystąpić problemy. Dobry silny sygnał analogowy często może okazać się lepszy :)

Panowie wczoraj w nocy spotkała mnie pierwsza ZAWIESZKA !!! czy to jakiś niepokojący objaw??? przeskakiwałem kanałami wcześniej troszke bawiłem sie w menu. Potem cykałem między kanałami i nagle czarny (szary :) ) mrugający obraz tak jakby świetlówka podswietlająca gasła i zapalała. Zrobiłem restart z gniazdka i dziś jest ok. Obym zaraz nie musiał z klamotem latać po serwisach... Miał ktoś z was takie zdarzenie?
 

depioter1

New member
urad napisał:
skok w numeracji jest spory w stosunku do ostatniej zmiany, waga tez wieksza o 300KB... moze poprawili bład w tłumaczeniu w menu??? z "Lokolizacja" na "Lokalizacja" :)

no niestety lokalozacja została, opóźnienie z digital natural motion też jest dalej. ale chyba kółko w pilocie lepiej działa ;)
 

NickSon

Member
depioter1 napisał:
opóźnienie z digital natural motion też jest dalej.

i będzie do końca jego dni :) każdy tv z polepszaczami ma opoznienie i tyle Procesor tak sie wyrabia i oprogramowaniem niewiele mozna zdziałać. TV chyba nie działa jak PC że nowe oprogramowanie moze zmienic wszystko.
W TV są układy zadaniowe i ingerencja w nie chyba jest żadna. Kiedy procesory o wysokich mocach obliczeniowych bedą za grosze to może Philips sie ulituje i użyje ich w swoich urządzeniach.
Żeby to było jedyne zmarwienie w tv LCD. Opoźnienia mozna regulowac w amplitunerze i w sterownikach dzwięku w kompie więc to praktycznie nie problem.
 

depioter1

New member
no ale dlaczego w takim razie w modelu pfl9732 gdzie rownież zastosowano technologię perfect pixel hd opóźnienia nie ma (bądź jest niezauważalne)...
 

NickSon

Member
depioter1 napisał:
no ale dlaczego w takim razie w modelu pfl9732 gdzie rownież zastosowano technologię perfect pixel hd opóźnienia nie ma (bądź jest niezauważalne)...

NIe czytałem żadnych opini na temat 9732 ale np 9632 mial duzy lag wiekszy niz 9603...
Jeśli rzeczywiście 9732 był taki szybki to albo wrzucili tam coś extra i nie koniecznie jest to w nowych modelach albo po porstu nowy PP HD jest jeszcze bardziej dopracowany czytaj zawansowany a procesor ten sam więc liczy wilniej. Oczywiście to są moje gdybania.
Gdyby nowe oprogramowanie magicznie mogło by porawić czerń to ja bym mogł mieć laga nawet 2x większego za czarną czerń :)
 

urad

New member
ja tak sie zastanawiam, ile tej czarnej czerni jest np. w filmie, ze tak bardzo wam jej brakuje i tak marudzicie.
 

NickSon

Member
urad napisał:
ja tak sie zastanawiam, ile tej czarnej czerni jest np. w filmie, ze tak bardzo wam jej brakuje i tak marudzicie.

heh
Wiesz ja to już od czasów kineskopów byłem zwolennikiem czarnej czerni jak chodziłem po rodzinie czy znajomych i widziałem jak maja jasnośc rozkręconą to mnie krew zalewała patrzyłem na nich z politowaniem jak oni tak mogą hehe.
Tak jak pisałem czerń boli w nocy a zazwyczaj wtedy chce ogladać jakiś film np coś z kompa po 1080p
i nie tylko chodzi o bardzo ciemne sceny ogolnie brak jej rozjasnia wszystkie sceny i taka scena co na plazmie czy kinolu jest w pol mroku na LCD juz tak nie wigląda. Czyli ogolne przekłamanie tego co oglądamy :)
Ale trzymajmy sie damy rade będzie dobrze przezyjemy te LCDki :)
 

urad

New member
zauwazylem 3 zmiany po 5 min uzytkowania nowego firmware:
1. za pomoca kolka niemozna chodzic "w kolko" po menu :)
2. przy przelaczaniu w ustawieniach obrazu z opcji gdzie jest NatMotion na profil gdzie go nie ma, obraz juz nie wylacza sie na ulamek sekundy - gladko sie przełącza :)
3. efekt teatru jest juz minimalny :)
 

foxxx

Banned
UWAGA – OSTRZEŻENIE !

Forum, które aktualnie czytasz, jest założone i prowadzone przez właścicieli jednego z olsztyńskich sklepów RTV sprzedającego pod różnymi szyldami także w internecie (audiovideo.com.pl, e-panasonic.pl, locortv.com.pl). Dlatego radzę daleko idącą ostrożność w sugerowaniu się tzw.„poradami” sprzedawców z tego sklepu (głównie: kiki i ar2). Mają oni swój prywatny interes aby polecać sprzęt tylko określonych firm, których są dealerami.

Kiki, czyli Krzysztof Górski, jest sprzedawcą z Olsztyna i głównym „doradzającym” na forum. Jego syn - ar2, czyli Artur Górski,jest administratorem forum.

UWAGA: na forum pod różnymi nickami działają też inni sprzedawcy z tego samego sklepu.
Kiki i ar2 są dealerami następujących firm będących jednocześnie sponsorami forum: Toshiba, Sharp, JVC, Pioneer i Panasonic. Co za tym idzie polecają oni kupno telewizorów tych właśnie firm – bez względu na ich jakość. Obaj Panowie czerpią z tego wymierne korzyści, m.in.:
- mają stałych reklamodawców na forum (powyższe firmy), czyli stały dopływ gotówki,
- w zamian za stałe polecanie sprzętu tych firm mają przez nie finansowane lukratywne wyjazdy na szkolenia, wystawy i pokazy sprzętu (Berlin, Bangkok, Las Vegas i in.)


Oczywiście kiki i ar2 działają pod płaszczykiem nieskazitelnej uczciwości. Kiki oferuje nawet klientom tzw. prezentację w domu. Ale na taką prezentację można zamówić tylko telewizory wymienionych powyżej firm – żadnych innych. A jeśli już wymusi się na nim TV innej marki to zawsze może go ustawić tak, żeby klientowi od razu wydał się gorszy i go nie wybrał.
Aby uwiarygodnić rzekomą wyjątkowość telewizorów wciskanych nieświadomym klientom, wymyślili plebiscyt na tzw. Złoty Piksel. Reklamują go jako „wybór użytkowników forum hdtv.com.pl”. Niestety to kolejne oszustwo – co roku zwycięzcami są słabe modele Sharpa, Toshiby itd., czyli sponsorów forum i samego plebiscytu.


Nad tym wszystkim można by przejść do porządku dziennego gdyby nie jedno: kiki i ar2 w bezwzględny sposób rozprawiają się z osobami, które na forum ośmielają się choćby tylko wymieniać wady sprzedawanych przez nich TV (nie mówiąc już o całej reszcie). Takie osoby są z forum bezwzględnie usuwane, aby nie psuły rodzinnego biznesu.

Co więc robić żeby dokonać dla siebie najlepszego wyboru?

1. Czytaj forum, ale uważnie – wiele postów jest pisanych przez sprzedawców TV. Oni nigdy nie napiszą o ewidentnych wadach sprzedawanych przez siebie modeli. Warto czytać opinie zwykłych użytkowników, szczególnie tych, którzy wymieniają również minusy posiadanego sprzętu – to z pewnością nie są sprzedawcy. Musisz wierzyć swojej intuicji i przede wszystkim oczom – na końcu ZAWSZE wybierz się do sklepu, najlepiej z wieloma różnymi markami i modelami telewizorów i porównaj je na własne oczy. Im więcej sklepów odwiedzisz tym wybór będzie trafniejszy.

2. Pamiętaj, nie ma idealnego telewizora. Ten kto pisze inaczej (np. kiki w swoich tzw. testach, nota bene budzących rozbawienie wśród fachowców) jest zwykłym cwaniakiem próbującym naciągnąć Cię na dany model. Każdy TV ma jakieś wady. Istotne jest tylko abyś TY je poznał i uznał czy akurat TOBIE one przeszkadzają, czy nie. Oszczędzisz w ten sposób sobie ewentualnych rozczarowań już po kupnie.


Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

 

mareklen

Banned
UWAGA – OSTRZEŻENIE !

Forum, które aktualnie czytasz, jest założone i prowadzone przez właścicieli jednego z olsztyńskich sklepów RTV sprzedającego pod różnymi szyldami także w internecie (audiovideo.com.pl, e-panasonic.pl, locortv.com.pl). Dlatego radzę daleko idącą ostrożność w sugerowaniu się tzw.„poradami” sprzedawców z tego sklepu (głównie: kiki i ar2). Mają oni swój prywatny interes aby polecać sprzęt tylko określonych firm, których są dealerami.

Kiki, czyli Krzysztof Górski, jest sprzedawcą z Olsztyna i głównym „doradzającym” na forum. Jego syn - ar2, czyli Artur Górski,jest administratorem forum.

UWAGA: na forum pod różnymi nickami działają też inni sprzedawcy z tego samego sklepu.
Kiki i ar2 są dealerami następujących firm będących jednocześnie sponsorami forum: Toshiba, Sharp, JVC, Pioneer i Panasonic. Co za tym idzie polecają oni kupno telewizorów tych właśnie firm – bez względu na ich jakość. Obaj Panowie czerpią z tego wymierne korzyści, m.in.:
- mają stałych reklamodawców na forum (powyższe firmy), czyli stały dopływ gotówki,
- w zamian za stałe polecanie sprzętu tych firm mają przez nie finansowane lukratywne wyjazdy na szkolenia, wystawy i pokazy sprzętu (Berlin, Bangkok, Las Vegas i in.)


Oczywiście kiki i ar2 działają pod płaszczykiem nieskazitelnej uczciwości. Kiki oferuje nawet klientom tzw. prezentację w domu. Ale na taką prezentację można zamówić tylko telewizory wymienionych powyżej firm – żadnych innych. A jeśli już wymusi się na nim TV innej marki to zawsze może go ustawić tak, żeby klientowi od razu wydał się gorszy i go nie wybrał.
Aby uwiarygodnić rzekomą wyjątkowość telewizorów wciskanych nieświadomym klientom, wymyślili plebiscyt na tzw. Złoty Piksel. Reklamują go jako „wybór użytkowników forum hdtv.com.pl”. Niestety to kolejne oszustwo – co roku zwycięzcami są słabe modele Sharpa, Toshiby itd., czyli sponsorów forum i samego plebiscytu.


Nad tym wszystkim można by przejść do porządku dziennego gdyby nie jedno: kiki i ar2 w bezwzględny sposób rozprawiają się z osobami, które na forum ośmielają się choćby tylko wymieniać wady sprzedawanych przez nich TV (nie mówiąc już o całej reszcie). Takie osoby są z forum bezwzględnie usuwane, aby nie psuły rodzinnego biznesu.

Co więc robić żeby dokonać dla siebie najlepszego wyboru?

1. Czytaj forum, ale uważnie – wiele postów jest pisanych przez sprzedawców TV. Oni nigdy nie napiszą o ewidentnych wadach sprzedawanych przez siebie modeli. Warto czytać opinie zwykłych użytkowników, szczególnie tych, którzy wymieniają również minusy posiadanego sprzętu – to z pewnością nie są sprzedawcy. Musisz wierzyć swojej intuicji i przede wszystkim oczom – na końcu ZAWSZE wybierz się do sklepu, najlepiej z wieloma różnymi markami i modelami telewizorów i porównaj je na własne oczy. Im więcej sklepów odwiedzisz tym wybór będzie trafniejszy.

2. Pamiętaj, nie ma idealnego telewizora. Ten kto pisze inaczej (np. kiki w swoich tzw. testach, nota bene budzących rozbawienie wśród fachowców) jest zwykłym cwaniakiem próbującym naciągnąć Cię na dany model. Każdy TV ma jakieś wady. Istotne jest tylko abyś TY je poznał i uznał czy akurat TOBIE one przeszkadzają, czy nie. Oszczędzisz w ten sposób sobie ewentualnych rozczarowań już po kupnie.


Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

 
Do góry