Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

NickSon

Member
Mam już TV i na dzien dobry stwierdzam ze tv LCD nie sa dla mnie :) Dopiero w domu do mnie to dotarłó :) Chyba jednak zostane przy kineskopie Philipsa 9525
Godzina grania bez dowglebnej analizy ustawien
1 kąty lipa
2 ustawienia fabryczne za zielone
3 kiepska czerń

1 2 to nic ale 3 sie nie przeskoczy jako laik myslalem że w ustawieniach można ją troche polepszyć ale lipa.

Jest to jeden z lepszych tv lcd na rynku ale niestety LCD na dzień dzisiejszy nie jest technologią dla ludzi bezkompromisowych :)
Ide spać. Jutro jeszcze go troche pomęcze i podejme decyzje co dalej.
 

alyjen

New member
NickSon: Jaki by ten idealny TV nie był nie jest to Philips szlag bym mnie trafił z taką choinką w moim dość ciemnym pokoju, nie przeczę ten TV gra na prawdę ładnie ale ma kilka wad które dla moich zastosowań całkowicie go dyskwalifikują
mój obecny 2 letni telewizor już się całkiem posypał więc szukając nowego czytam o różnych markach i oglądam je w akcji, w sklepach u znajomych itp.
Moim zdaniem jak już coś kupisz to niestety tracisz obiektywizm i tylko kilku userów z tego forum potrafiło się podzielić opiniami na temat tego co im się nie podoba w zakupionym modelu, cała reszta przekonuje mniej oświeconą część forumowiczów w kwestii wyższości wybranych przez nich rozwiązań nad innymi, zwłaszcza takimi które ktoś mniej oświecony mógłby uznać za (sic!) wadę ;)
no i ktoś złośliwy mógłby w ten sposób Urada zrozumieć, brak funkcji? to nie bug to feature!, ważne że on jest zadowolony i wszystko mu gra

a przykład faktycznie mógł być nie trafiony bo zapewne do końca zrozumiałem o co biega ;) /peace
 

urad

New member
wady, oczywiscie ze ma, np. to cholerne kólko w pilocie, ciagle samo sie przestawia, ale ja nauczylem sie zyc z tymi wadami, jak bys kupil TV innej marki , to musialbys nauczyc sie zyc z innymi wadami tych producentów
 

AvataR

Banned
Dokladnie nie ma idealow :) Kazdy ma cos bardziej lub mnie trafnego. Natomiast ALYJEN jestes jedyna osoba jaka znam ktorej Ambilight Spectra 3 sie nie podoba, juz nie mowiac ze przeszkadza :p Jakies 20 osob ogladalo po tym jak go ustawilem odpowiednio oczywiscie (zmniejszylem zielen i pare innych parametrow) i nawet maniacy SONiaka kupuja tego Philipsa. Po prostu jak juz raz sie to zobaczy i portfel pozwala to widze ze nikt sie nie potrafi oprzec. W tym miesiacu moj brat tez taki bierze. Chyle czolo przed Philipsem za to co zrobili. Znajomy ma Sony W4000 i smiech na sali bylo patrzec na jego mine jak wieczorem film mu pokazalem z ambi :) Hehe :eek:k:

Generalnie moim zdaniem przez to wlasnie oswietlenie czern wydaje sie lepsza chociaz oczywiscie jak w kazdym LCD jest to "pisz Pan czarne". Do tego dodam ze komp, Xbox i Play 3 chodza wzorowo na tym TV. Zadnego smuzenia a kolory uzekajace. Tutaj drugi najwiekszy plus dla tego TV. Juz wiele razy to czytalem i potwierdze ten TV ma najlepsze kolory ze wszystkich LCD jakie widzialem :eek:k:

Najwiekszy minus to katy - ale na dobra sprawe kto oglada TV z wiecej niz 45 stopni. Na wprost i do 40 stopni jest perfekto. Innych minusow nie widze . Cholera nawet kablowke da sie na nim ogladac :D

Ambilight Spectra 3 rulesss :krol:
 

NickSon

Member
Racja racja
Szkoły są dwie albo chwalenei albo ganienie :)
Ale nie ma co kryć że tworzą sie pewne społeczności userów Jedni chwalą sonego inni philipsa w zależności o dtego co kupili :). Najważniejsze jest być inteligentnym czytelinikiem forum.
Ja niestety nie miałem okazji przyglądać sie dokładnie TV LCD w nocy Raczej doświadczenia z oględzin rożnych LCD czerpie ze sklepów. Gdyby w sklepach zgasili światło to by ta czerń mnie tak nie zaskoczyła w domu.
Wieć tak, kąty w pione chyba gorsze niż w poziomie U mnie ten problem jest o tyle dokuczliwy że mam tv w MAŁYM pokoju 12m2 i w zasadzie widać dobrze tylko z kanapy wstaniesz i już są problemy więc takie ogladanie z doskoku na stojąco jest troche denerwujące. U mnie na kanapie tylko wszystko gra 42 cale odległość 3m
Kolory fakt można sobie wszystko kalibrować zmniejszać zieleń czerwień itd
Zieleń już przytłumiłem ale teraz odnosze dziwne wrażenie że czerwień, pomarańcz mocno odcina sie od reszty gdy inne kolory nie sa mocno nasycone a na suwakach manualnych czerwien w bieli mam na podobnym poziomie jak reszta.
Czerń irytuje mnie w nocy... W dzień można powiedzieć że problemu nie ma przy kontrastowych połączeniach jest ok. Ale w nocy słabo tak jak chyba na każdym LCD... Chciało by sie zmiejszyć jasność tak jak to w koneskopie i uzyskać prawdziwa czerń heh.
Ameryki nie odkryłem...
Ogolnie TV ten oceniam bardzo dobrze świetnie sobie radzi w z sygnałem SD nie wygładza nie upraszcza. Ulepszacze ruchu zdaja egzamin żadnego smurzenia, poklatkowania itp.
Sygnał z Kompa bardzo dobry Bałem się czy aby nie bedzie problemów z 1080 puszczonym zywklym tanim HDMI 7.5m. Tv można traktować jak zwykły monitor imput lag w normie można grać pykałem juz w samochodówke po sieci.
Obraz z dvd HDMI dobry (u mnie skalowanie do 1080i) oczywiście wszystko zależy od filmu nowe filmy typu piraci z karaibów czy krwawy diament bardzo fajnie.

Kolega sie czepia ambilight nie wiem czemu... jest przycisk mozna na stałe wyłączyć "choinke" i po krzyku Nie widze problemu. Nie wybierałem tego tv ze wzgledu na ambi chochiazby z tego powodu ze tv bedzei u mnie we wnęce.

Jeśli ktoś dośwaidczył czerni LCD w nocy i mu to nie przeszkadza to z czystym sumieniem mogę polecić ten TV.
Dla najbardziej wymagajacych rozterką może być myśl że na przestrzeni 2 lat pojawi się silna konkurencja ktora może powoli wypieać LCD
Gdybym był bogaty miałbym to w nosie wtedy to wymieniłbym tv na nową technologie. Wg mnie tv kupiony za 6tys powinien posłużyć przynajmniej z 6lat i tu jest ból :)
Pozdrawiam.
 

AvataR

Banned
Heh racja :) Co do ustawien zielonego - troszke spedzilem nad tymi slupkami i ustawilem tak ze nie widze tego odcinania czerwieni i pomaranczu :) Oczywiscie to jest wszystko kwestia gustu i wlasnych predyspozycji wzrokowych :)

Co ciekawe ja TV ogladam z 2m i w pelni wykorzystuje Ambilight. Zdecydowanie bardzo pomaga to w ogladaniu noca. Nie czarna czern wowczas o wiele mniej przeszkadza - przynajmniej wedlug tych osob ktore ogladaly go u nie w pokoju :)

Heh oczywiscie gdybym byl bogaty :p kupilbym najdrozsza wersje KURO - ale niestety po pierwsze cena a po drugie plasma trails w tych TV mi przeszkadzalo.

Urad - to kolko na pilocie jest rzeczywiscie durne ale da sie z tym zyc :D

NickSON - polecam choinke w nocy - mniej bedzie Tobie ta pisz Pan czern przeszkadzac. Zobacz sobie test starego Philka na tym forum - nawet stara wersja wedlug tego testu miala swietna czern :) Heh cale LCD :)
 

_MarSs_

New member
Ludzie, nie czepiajcie się producentów, że nie przewidzieli durnej polskiej rzeczywistości, bo niby jak - z fusów po kawie?
1. Jak 10 lat temu kupiłem Philipsa CRT 16:9 to właczając telegazetę na TVP1 lub 2 była odstępna opcja TOP Text, czyli ekran dziełił się w proporcji 1/3 do 2/3, po lewej były zakładki jak w Internecie po prawej zawartość, ale dlaczego nowość ma być stale dostępna, ktoś zakombinował i parę lat temu opcja TOP została wyłączona - teraz nie ma, zreszką tak jak u pozostałych polskich nadawców.
2. Od kilku lat wszystkie CRT 4:3 są wyposażone w opcję "16:9 compatible" której użycie powoduje nic innego jak spłaszczenie obrazu aby zachować proporcje. Na zachodnich stacjach to działa zgodnie z założeniem, ale nie w Polsce! W naszym "pięknym kraju" oczywiście jakiś baran wpadł na pomysł nadawania obrazu 16:9 z pasami na górze i dole przez co tracimy 30% efektywnych linii obrazu, ale zyskujemy kompatybilość wstecz, na wypadek żeby jakieś pieprzone mochery używające Neptunów, Elaktronów, Rubinów, Lazurytów, a może nawet Wisły mogły mieć obraz bez zniekształceń. Kilka razy ktoś pomylił się na Polsacie i nadali poprawnie (tzn ściśnięty obraz) ale takie przypadki można policzyć na palcach.
3. Niesławny MPEG4. Cała Europa radzi sobie w MPEG2 ale takie imperium jak nasz kraj musi oczywiście używać MPEG4, bo nie wystarczy im kanałów do pokrycia terytorium (Niemcy mają 50tys km większe terytorium i 5 razy więcej kanałów naziemnych i jakoś cudownie im wystarcza do nadawania w MPEG2!). O utracie jakości w MPEG4 nie wspomnę.
4. Każdy z nas ma w samochodzie radio z RDS/EON ale czy jadąc po Polsce kiedykolwiek właczył Wam się komunikat o utrudnieniach w ruchu? Po co przecież Polakowi zęby by w dupie wyrosły jakby pomógł komuś bezinteresownie. Natomiast jadąc na zachodzie co i raz można złapać jakąś wiadomość EON i zawczasu przeplanować przejazd. W Polsce codziennie stoimy w korkach, zatorach, objazdach i ch.. nas strzela!

Podsumowując, nie sposób zrobić dobrego TV dla Polski, bo przecież Polak potrafi! (wszystko spiepszyć!!!)
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
_MarSs_

Problemy ktore poruszyłeś sa niepodwazalne w 100% sie z nimi zgadzam. Ja juz pisałem o tej dziwnej panoramie w ktorej tracimy poziome linie straszny idiotyzm jakaś wsteczność i samowolka. Tak jak pisałem Powinny byc ścisle ustalone standardy nadawania formatowania i tyle.
Może troche przesadziłeś że te problemy nie pozwalają na zrobienie dobrego TV można powiedzieć że u nas sprzęt nie potrafi być w 100% kompatybilny z założeniami krajów wyżej rozwinietych technologicznie:).

Częściej rozwidzimy się na temat wad techniki LCD jako takiej bo wg mnie to dość upośledzona forma na siłe przystosowywana do celów TV
LCD jest przejścową techniką i myśle że na króla wyświetlania obrazu musimy jeszcze troche poczekać.
 

urad

New member
Z ta czernia w nocy, to racja lipa, w dzien jeszcze jest w miare ok, ale w nocy, ta czern, nie jet czarna i w dodatku swieci ;-)....

i niestety nie jest równomierna na calej matrycy np. przy braku sygnalu.
 

AvataR

Banned
Taki juz urok LCD z ta czernia.

Nickson - zdecydowanie sie zgadzam , krol jeszcze nadejdzie ale napewno nie szybciej niz za 2/3 lata, a byc moze jeszcze pozniej. Pozyjemy zobaczymy :)

Na razie mamy full HD i LCD - no i coz , musimy sie z tym faktem pogodzic co nie jest trudne jak sie patrzy na gry w Full HD , filmy w Blue Ray i dobrym sygnale HD z tunera :)
 

amadeo

New member
_MarSs_ napisał:
...
3. Niesławny MPEG4. Cała Europa radzi sobie w MPEG2 ale takie imperium jak nasz kraj musi oczywiście używać MPEG4, bo nie wystarczy im kanałów do pokrycia terytorium (Niemcy mają 50tys km większe terytorium i 5 razy więcej kanałów naziemnych i jakoś cudownie im wystarcza do nadawania w MPEG2!). O utracie jakości w MPEG4 nie wspomnę.
...
MPEG4 stosuje się w wielu krajach Europy (choć często wystepuje tam jeszcze MPEG2), we Francji, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, Danii, Estonii, Wielkiej Brytanii itd. We Francji od nowego roku wszystkie TV HD Ready będą musiały mieć, z mocy prawa, MPEG4. Już teraz kupisz tam Philipsy, LG, Samsungi i Toshiby z MPEG4.

Jakość obrazu jest taka sama przy dwukrotnie większej ilości kanałów.
 

NickSon

Member
Panowie zastanawia mnie czy jest techniczna możliwośc stworzenia karty CI do Philipsów która by dodała 100% odbior mpeg4 Nie chodzi oczywiście o odbior za pośrednictwem mpeg2 tak jak to robią obecne karty. Jeśli technicznie jest to możliwe to Philips powinien sie za to zabrać. Czysty zysk.

Z innej beczki
Jeśli kotś ma podłączonego kompa do tv to polecam oblukac trailer z filmu speed race :) Orgia kolorów najdłuższa zajawka to Featurette oczywisce w 1080p http://www.apple.com/trailers/wb/speedracer/hd/
Niestety wszystkie trailery demka są dość mocno skompresowane widać to po zubozonej palecie kolorów itd
Do gustu mi przypadł także teledysk Islandzkiej kapeli Sigur Rós http://www.apple.com/quicktime/guide/hd/heima.html Można na nim zobaczyć troche inne krajobrazy niz np oklepane rybki na rafie :) NIektore ujęcia są mistrzowskie Surowe krajobrazy tej krainy są miodne.
 

alyjen

New member
Ja polecam Serenity w wersji BR :) Scena bitwy kosmicznej pod koniec filmu niszczy nawet na moim obecnym trupowatym LCD, nie mogę się doczekać aż zobaczę to nowym telewizorze.

A co do ambilight hmm nie wiem po prostu jakoś odrzuca mnie ta cała orgia barw którą ten system serwuje, a nie lobię płacić za featursy który muszę wyłączyć żeby mnie szlag nie trafił ;)
 

kriss33

New member
alyjen napisał:
Ja polecam Serenity w wersji BR :) Scena bitwy kosmicznej pod koniec filmu niszczy nawet na moim obecnym trupowatym LCD, nie mogę się doczekać aż zobaczę to nowym telewizorze.

A co do ambilight hmm nie wiem po prostu jakoś odrzuca mnie ta cała orgia barw którą ten system serwuje, a nie lobię płacić za featursy który muszę wyłączyć żeby mnie szlag nie trafił ;)

wczoraj wieczorem wyłaczyłem na chwile ambi, porażka na całej linii...
 

KIELAQ

New member
alyjen napisał:
Ja polecam Serenity w wersji BR :) Scena bitwy kosmicznej pod koniec filmu niszczy nawet na moim obecnym trupowatym LCD, nie mogę się doczekać aż zobaczę to nowym telewizorze.

A co do ambilight hmm nie wiem po prostu jakoś odrzuca mnie ta cała orgia barw którą ten system serwuje, a nie lobię płacić za featursy który muszę wyłączyć żeby mnie szlag nie trafił ;)

Myślę że jak trochę poużywasz to się przekonasz - tak jak każdy . Słyszałem opinie że to fajny dodatek ale wcale niekonieczny . Ale twoja opinia o nerwach z powodu ambi jest niespotykana . No cóż - wszystkim przypasować nie można . Ale myślę że 99% użytkowników jest zadowolonych z ambi .
 

NickSon

Member
kriss33 napisał:
wczoraj wieczorem wyłaczyłem na chwile ambi, porażka na całej linii...


A jak wlaczyles tv bez ambi wieczorem to nie stwierdziles ze porazka na calej lini?
NIe kummam w czym jest porblem :)
Może powiedz czego się spodziewałeś? dodatkowej tylnej projekcji obrazu zwiekszajacej przekątną tv 2x?
Funkcja ta ma za zadanie subiektywnie polepszyć nieszczęsną czerń i zadanie to spełnia.
 

AvataR

Banned
Zdecydowanie Ambilight poprawia jakosc ogladania . Ekran wydaje sie wiekszy a efekt jaki to powoduje robi naprawde wrazenie, ale co dla mnie najwazniejsze jak pisalem wczesniej - czern jest lepsza przy wlaczonym Ambi. Po prostu dzieki temu to az tak nie przeszkadza jak przy reszcie LCDkow :)
 

_MarSs_

New member
amadeo napisał:
MPEG4 stosuje się w wielu krajach Europy (choć często wystepuje tam jeszcze MPEG2), we Francji, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, Danii, Estonii, Wielkiej Brytanii itd. We Francji od nowego roku wszystkie TV HD Ready będą musiały mieć, z mocy prawa, MPEG4. Już teraz kupisz tam Philipsy, LG, Samsungi i Toshiby z MPEG4.

Jakość obrazu jest taka sama przy dwukrotnie większej ilości kanałów.
Po pierwsze jakość obrazu nie jest taka sama trudno to stwierdzić ogladając wyłącznie w jednym kodowaniu. Po prostu w przyrodzie nie ma nic za darmo.

Co do sensu stosowania, to IMHO powinni go stosować wyłacznie do zawartości HD. W SD w jednym kanale analogowym mieszczą się spokojnie 4 kanały MPEG2. Skoro obecnie na cały kraj transmitowanych jest 5 kanałów analogowych, to czy możliwe jest aby było więcej niż 20 po wprowadzeniu "cyfryzacji" - nie sądzę. W MPEG4 w akceptowalnej jakości miesci się 6 kanałów w jednym analogowym, więc "zyskujemy" teoretycznie 10 programów. Czy warto robić to całe zamieszanie dla czegoś, czego i tak nigdy nie zapełnią?
Moim skromnym zdaniem nie ma szans na HD przez DVB-T w Polsce! Zbyt silne jest lobby 3 platform aby mogło się powieźć!

Ale dość już tego w tym temacie, bo nas miłośnicy świecących krawędzi opier...ą!
 

kriss33

New member
NickSon napisał:
A jak wlaczyles tv bez ambi wieczorem to nie stwierdziles ze porazka na calej lini?
NIe kummam w czym jest porblem :)
Może powiedz czego się spodziewałeś? dodatkowej tylnej projekcji obrazu zwiekszajacej przekątną tv 2x?
Funkcja ta ma za zadanie subiektywnie polepszyć nieszczęsną czerń i zadanie to spełnia.

ja nie mam żadnego problemu, odpowiadałem koledze alyjen, któremu ambi przeszkadza i uważa , że jest to zbędny bajer, a moje zdanie jest przeciwne, jak większości uzytkowników
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
_MarSs_ napisał:
Po pierwsze jakość obrazu nie jest taka sama trudno to stwierdzić ogladając wyłącznie w jednym kodowaniu. Po prostu w przyrodzie nie ma nic za darmo.

Co do sensu stosowania, to IMHO powinni go stosować wyłacznie do zawartości HD. W SD w jednym kanale analogowym mieszczą się spokojnie 4 kanały MPEG2. Skoro obecnie na cały kraj transmitowanych jest 5 kanałów analogowych, to czy możliwe jest aby było więcej niż 20 po wprowadzeniu "cyfryzacji" - nie sądzę. W MPEG4 w akceptowalnej jakości miesci się 6 kanałów w jednym analogowym, więc "zyskujemy" teoretycznie 10 programów. Czy warto robić to całe zamieszanie dla czegoś, czego i tak nigdy nie zapełnią?

Zapełnią, zapełnią a jeszcze będzie mało. Pamiętajmy, że część kanałów tematycznych nadawanych obecnie cyfrowo z satelity, będzie zainteresowana nadawaniem naziemnym. Mam na myśli np: Canal+, HBO, MTV, kanały płatne sportowe, muzyczne, czy inne filmowe. Zauważyć należy, że nie każdy ma możliwość założyć sobie antenę sat, nie wszędzie są kablówki a i ich oferta może być zbyt droga. A są jeszcze inni inwestorzy, którzy chcą wejść na nasz rynek, których już w tej chwili obawia się Polsat i Tvn.
 
Do góry