Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

areswow

New member
jeszcze jedno pytanko moze troche glupie ale juz sam nie wiem co o tym myslec.

W wielu sklepach internetowych nazwa tv figuruje jako PHILIPS 42PFL9603, w innych Philips 42PFL9603D. Zastanawiam sie czy jest to zywkle niedopatrzenie czy jednak jest jakas roznica miedzy tymi tv.

Np na stronie euroagd obecnie w promocji jest Philips 42PFL9603 ale juz Philips 42PFL9703 ma oznaczenei z literka d.

Czy mógłby mi ktos wytlumaczyc czy istneije jakas roznica miedzy tymi tv, czy to tylko blad w oznaczeniu, a tv model jest jeden?

Aha byłbym zapomniał sie spytac o gwarancje w euro.
Cena tv jest bardzo niska ale gwarancja wynosi tylko 12 miesiecy... Troche mnie to dziwi bo zwykle daja na 24 miesiace. Sprawdzalem tez inne produkty dostepne w tym sklepie wszedzie 12 miesiecy. Co o tym sadzicie? warto tam kupowac mimo tak krotkiej gwarancji

Z gory dziekuje i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
areswow
NIe ma żadnej roznicy jedni zamieszczają pełną nazwe inni nie Cała końcówka to chyba d/10 Dopiero na jesieni temat końcowego oznaczenia może być ważny bo wejdą wersje H i wtedy na to trzeba zwracać uwage.
W euro to żadna promocja tylko zwykła dobra cena :) zerknij na ceneo jak zobaczyli cene euro to konkurencja tez obnizyla o kilka złoty. Co do gwarancji to nie wiem ostatnio pisałem do philipsa i mi powiedzieli że ich produkty mają 2 lata gwarancji więc chyba tego trzeba sie trzymać Zapytaj przy zamówieniu czy sie nie pomylili.
Mnie też czeka (chyba) ponowne zamówienie w euro olałem ich i zerwałem umowe o której pisałem wcześniej:p Jak tak skaczą z cenami to potem mają takie sytuacje jak u mnie. Co ciekawe cwaniakuja nieźle bo w trakcie "niby promocji" ktora trwala do 30.06 sklep internetowy 2 razy podwyzszal ceny o 100zł i 30 cena wynosila 6699. Teraz jest przekreślone 6599 oczywiscie nie ma co patrzeć na tą cene bo by z nia w internecie nic nie zawojowali. Te modele będą tanieć chcociazby ze wzgledy na brak tunera mpeg4 i w przyszłości wejście wersji H Najwyraźniej Philips bedzie chcial wypchnąć jeszcze troche tych tv z bezuzytecznym dvb-t Pewnie kiedyś natrzepali tych tunerów/modułów i trzeba je komuś wcisnąć.
Moim zdaniem wrzesień październik model 42 bedzie kosztował 5tys Konkurencja silna samsung 656 ponizej 5tys sony w4000 też.

Mimo wszystko uważam że sklep euro via net to niezła opcja chociażby sprawa zwrotu nie trzeba tego robić przez internet tylko w sklepie w ktorym sie odebrało / zapłaciło za towar u mnie to trawało 5 minut. W każdym innym sklepie musiałbym zapłacić za odesłanie i czekał niewiadomo ile na kase.
 

NickSon

Member
Żeby była 100% pewnoość wykonałem tel do Philipsa do końca maja było 12mcy i nastepne 12 mcy dawał sklep. Teraz już wszystkie telewizory Philipsa maja 24 miesieczna gwarancje udzielaną przez producenta.
W infolini euro są niedoinformowani
 

marianin

New member
NickSon napisał:
areswow [cut]
Najwyraźniej Philips bedzie chcial wypchnąć jeszcze troche tych tv z bezuzytecznym dvb-t Pewnie kiedyś natrzepali tych tunerów/modułów i trzeba je komuś wcisnąć.

Mam dokładnie takie samo wrażenie i nie dotyczy to tylko Philipsa. IMO dla dla Philipsa, Panasonica i inn. ME czy Olimpiada to dobra okazja aby posprzątać sobie magazyny. :-(
 

jarek12345

New member
NickSon napisał:
Żeby była 100% pewnoość wykonałem tel do Philipsa do końca maja było 12mcy i nastepne 12 mcy dawał sklep. Teraz już wszystkie telewizory Philipsa maja 24 miesieczna gwarancje udzielaną przez producenta.
W infolini euro są niedoinformowani



gware 24 miesiace filip wprowadzil od 1 maja 2008 (wczesniej bylo 12 miesiecy) .pozdr

.
 

NickSon

Member
Jeszcze informacja dla tych którzy chcieli by kupic ten tv w euro i nie chcą brać na raty to jest opcja kupna tv 3zł dorzej z odtwarzaczem dvd lg wartego na rynku 180-190zł można sprzedać i taki 42 calowy 9603 kosztuje nas wtedy troche ponad 5700zł :)
 

mojz37

New member
Aster Hd

Było pytanie o dekoder - Aster HD. Mam 9603 i wlasnie ten aster hd i nie moge powiedziec, ze jestem zadowolony.
Kanaly HD - kozak! Reszta różnie. Canal+ SD wyglada prawie jakby byl HD, natomiast Polsat SD jest wedlug mnie gorszy niz ten po antenie z kablowki.

Jezeli chodzi o skalowanie obrazu, to jest obejscie. Do ogladania obrazu SD, trzeba zmniejszyc rozdzielczosc w dekoderze. Nie wiem czemu, ale nawsze Philipsy nie potrafia skalowac obrazu HD (wyszarzona wiekszosc opcji). Po przestawieniu rozdzielczosci dekodera opcje sie pojawiaja i mozna wszystko. Oczywiscie zeby ogladac kanaly w HD, trzeba znowu przestawic.

Jest to bardzo niewygodne. Niby nie mozna sie przyczepic, bo z definicji, nie ma po co skalowac obrazu HD.Niestety w tym przypadku telewizor traktuje obraz SD jak HD i nie pozwala go skalowac. Smuci to, że telewizory innych marek daja sobie z tym problemem rade.
 

urad

New member
jesli podajesz sygnal na TV np 1080i/p, to nie jest to wina TV ze nie umie skalowac kanalow SD, tylko wina lipnego dekodera marki Aster, TV prawidlowo wyszarza wiekszosc opcji regulacji obrazu, bo niema co skalowac jesli dostaje on sygnał np 1080.
 

mojz37

New member
Nie zgodze sie Urad. W idealnym świecie skalowanie syglanu 1080 nie jest potrzebne. Niestety, swiat nie jest idealny i mamy takie kwiatki jak Aster HD.

Dobre rozwiazanie, to takie, ktore pozwala poprawic bledy innym komponentow zamiast wykrzaczac sie przy kazdym problemie. Inne telewizory maja obsluzony ten przypadek. Moj Philips nie, dltego w tej kwesti jest gorszy.
 

urad

New member
A ja uwazam ze to jest prawidlowe podejscie Philipsa do tematu, mi to nie przeszkadza :) skoro masz TV z najwyzszej polki to warto miec i inne komponenty taj samej klasy, a dekoder Aster można o kant d. rozbić
 

mojz37

New member
No to sie nie zgodzimy. Dla mnie prawidłowe jest podejście Sharpa. Na tych telewizorach nie ma problemu. Philips poszedl na latwizne.
 

urad

New member
na co komu "rozciaganie obrazu" skoro np 1080p ma sens tylko wtedy gdy sygnal wyslwietlany przez matrycę jest pixel w pixel

np. moje DVD Pioneer DV400 pieknie skaluje do 1080p, nie musze naprawde nic robic z obrazem w TV
 

alyjen

New member
a gdybyś miał stare DVD które nie skaluje do 1080p Urad? jakiś markowy wypasiony sprzęt ale pozbawiony tej funkcji bo jak powstawał nie była potrzebna? wymieniłbyś go na jakiś nowy niekoniecznie równie dobry ale z magiczną funkcją która pozwalałby Ci się dalej cieszyć TV z "najwyższej półki" ? :)
każdy swoje chwali ale jakiś obiektywizm trzeba zachować, auta bez amortyzatorów z taniutkim zawieszeniem do jazdy po idealnie równych drogach zawsze zgodnie z dozwoloną prędkością byś raczej nie kupił ;)
 

urad

New member
mam rozniez stary niewypasiony sprzet, wtedy go podlaczam po RGB i mam dostepne wszelkie modyfikacje obrazu.

hmm dziwne ze nie potraficie zrozumiec rozumowania inżynierów Philips'a, moze warto wtedy sięgnąć po produkty inżynierów z Sharpa ? ;-) :p :rolleyes:
 

NickSon

Member
alyjen napisał:
a gdybyś miał stare DVD które nie skaluje do 1080p Urad? jakiś markowy wypasiony sprzęt ale pozbawiony tej funkcji bo jak powstawał nie była potrzebna? wymieniłbyś go na jakiś nowy niekoniecznie równie dobry ale z magiczną funkcją która pozwalałby Ci się dalej cieszyć TV z "najwyższej półki" ? :)
O czym Ty piszesz ? Skalowanie do 720 czy 1080 nie ma w tym przypadku nic do rzeczy... nie masz skalowania nie masz wyjscia HDMI... nie masz problemu z formatami obrazu w Philipsie Więc przykład troche Ci sie nie udał... Jaki jest Twoj tv powedz nam jaki jest z "nawyższej półki".
Jeden z kolegów ma racje świat nie jest doskonały producenci nadawcy tv nie staraja się jesteśmy na progu przejścia na nadawanie cyfrowe i w HD i bycie w takim rozkroku nie jest korzystne dla userów. Rozciąganie sygnału cyfrowego jest jakims rozwiązaniem Ja bym wolał żeby "profesjonaliści" z astera może zainwestowali w skalery i każdy kanał jaki nadają przez nie przepuszczal było by to z nawet z korzyscią dla obrazu. NIe przecze Philips mógłby by dać od biedy to rozciąganie dla ubogich. To tak jak z cyfrowym zoomem w aparatach używasz???
 

NickSon

Member
Tak sobie myśle że skalowanie sygnału SD też by nic nie pomogło na paski u góry i dołu ekranu. Problem jest taki że nadawcy nadaja w dziwaczny sposob swoje programy/filmy zmnieszają i tak już niewielka liczbe lini poziomych robiąc panorame w rozmiarze 4:3 wg mnie idiotyzm mogli by panorame wpisać w pełen obraz 4:3 wtedy rozciagniecie obrazu na boki dalo by panorame bez utraty poziomej rozdzielczosci z tego co wyczytalem philipsy w trybie cyfrowym mają format szeroki ekran i chyba ten format ładnie wypełnił by ekran. Na niemieckich stacjach nie raz widzialem filmy w pelnym 4:3 z wąskimi gębami. Mam małe pojecie o nadawaniiu i technice telewizyjnej wg mnie powiiino to wszysko byc bardziej poukladane a nie ze tv ma myslec kiedy jest panorama a kiedy jej nie ma. Ale co tam jak wszystko będzie w hd to problem zniknie chyba..
 

urad

New member
a ja jestem uparty, po cholere Ci powiekszanie obrazu gdy na wyjsciu ze swojego dekodera masz sygnał 1080? to sie mija z celem posiadanie HDTV

rozwiazanie jest proste i bylo juz pisane, jesli masz np. dekoder Aster to podlaczasz go przez HDMI i przez np EURO

przez HDMI ogladasz programy HD i masz pixel w pixel
przez EURO ogladasz programy SD i masz mozliwosc regulacji obrazu
 

KIELAQ

New member
urad napisał:
przez HDMI ogladasz programy HD i masz pixel w pixel
przez EURO ogladasz programy SD i masz mozliwosc regulacji obrazu

To nie byłoby zbyt wygodne - cały czas trzeba by używać przycisku source i skakać między hdmi i euro . Rzeczywiście Philips mógłby mieć lepsze skalowanie ale z drugiej strony przecież nie jest tak źle . Wszyscy producenci w tej chwili starają się wypośrodkować możliwości swoich tv do obrazu SD i HD . Trzeba trochę jeszcze poczekać na całkowite wprowadzenie sygnału cyfrowego ale kiedy to się stanie będzie pięknie . Nasze tv zostały stworzone pod sygnał HD ! Cierpliwości !
 
Do góry