Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

KIELAQ

New member
Ja mam tv ustawiony na formatowanie automatyczne . Ale czasem jak oglądam z kablówki ( polsat ) to ustawiam według własnego uznania . Dostęp jednym przyciskiem - bardzo wygodnie .

Podłączyłem też tv z N-ka za pomocą kabla component (tak dla eksperymentu). Obraz jest ale nie ma dzwięku . Jakim kablem jeszcze połaczyć tv z N-ką żeby był cyfrowy dzwięk po componencie ??? Zwykłym chinchem ??? Chyba nie bo wtedy będzie tylko stereo .
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
Witam
No i teraz mam duży problem KURZA TWARZ...
Dziś rano postanowiłem zamowić tv za posrednictwem strony euro agd.
Już na dzień dobry nie spodobalo mi sie ze podniesli cene wczoraj jeszcze było 6499 za 42 9603 dzis jest 6599 taki plus ze tv jest na magazynie wiec zakup w przeciagu 48h czyli można sie zalapac na promocje gw 4 lata. No i w euro jest kuszaca propozycja rat coprawda nigdy nic nie kupowalismy na raty ale 2.5 roku bez zadnych dodatokwych oplat kusi a kaske mozna w co innego zainwestowac. Rożnica pomiedzy najtańszymi sklepami to troche ponad 600zł a kto nam da kredyt 6500zł na 2.5 roku za 600zł kosztów

Ale rozterka sie zaczeła gdy zaczelem szukać wymiarów pudła.
(JEŚLI KOTŚ ZNA WYMIARY PUDŁA 42 CALOWEGO TO PROSZE O INFO)
szukałem w instrukcji i natrafiłem przy wymiarach na wpis 42PFL9803 co sie okazuje we wrześniu wchodzi pierwszy philips z podświetlaniem LED no i masz babo placek czy warto czekać?:) Cena zapewne bedzie wyzsza ale może i poprawa jakości/parametrów adekwatna... co robić? hehe
http://www.fullhd.gr/blog/2008/05/18/philips-42pfl9803/

http://www.lcd-compare.com/televiseur-PHI42PFL9803H-PHILIPS-42PFL9803H.htm
 

rudy

New member
Jedni piszą kontrast 2 000 000:1,inni 1 000 000:1 ,ale myślę ,że nawet na ten milion warto poczekać.Fantastyczne kolory, mniejsze zużycie energii ,tylko ta cena.... i kiedy będzie dostępny w RP. Jak myślicie, o ile będzie droższy od PFL 42" 9703? Pozdrawiam.
 

jarek12345

New member
NickSon napisał:
Witam
No i teraz mam duży problem KURZA TWARZ...
Dziś rano postanowiłem zamowić tv za posrednictwem strony euro agd.
Już na dzień dobry nie spodobalo mi sie ze podniesli cene wczoraj jeszcze było 6499 za 42 9603 dzis jest 6599 taki plus ze tv jest na magazynie wiec zakup w przeciagu 48h czyli można sie zalapac na promocje gw 4 lata. No i w euro jest kuszaca propozycja rat coprawda nigdy nic nie kupowalismy na raty ale 2.5 roku bez zadnych dodatokwych oplat kusi a kaske mozna w co innego zainwestowac. Rożnica pomiedzy najtańszymi sklepami to troche ponad 600zł a kto nam da kredyt 6500zł na 2.5 roku za 600zł kosztów

Ale rozterka sie zaczeła gdy zaczelem szukać wymiarów pudła.
(JEŚLI KOTŚ ZNA WYMIARY PUDŁA 42 CALOWEGO TO PROSZE O INFO)
szukałem w instrukcji i natrafiłem przy wymiarach na wpis 42PFL9803 co sie okazuje we wrześniu wchodzi pierwszy philips z podświetlaniem LED no i masz babo placek czy warto czekać?:) Cena zapewne bedzie wyzsza ale może i poprawa jakości/parametrów adekwatna... co robić? hehe
http://www.fullhd.gr/blog/2008/05/18/philips-42pfl9803/

http://www.lcd-compare.com/televiseur-PHI42PFL9803H-PHILIPS-42PFL9803H.htm



no coz mozna czekac na nowy tv z podswietleniem led dlaczego nie :) ja tak czekam od kilku lat siedzac na kinolu z pixel plus i ogolnie juz mnie to zmeczylo wiec kupilem 37" 9603 i odbieram go w poniedzialek :)jak wejda nowe tv i beda dostepne ,a cena nie bedzie zaporowa oraz TV w testach wypadnie bdb to wtedy poczekam na okazje (spadek ceny po pierwszej fali euforii) ,sprzedam ten ktory teraz kupilem i kupie ta nowosc. tak to widze i tego sie trzymam :) pozdrawiam

.
 

NickSon

Member
jedno jest pewne kontrast bedzie większy :) mniejsza z cyferkami. Tylko po co ten wyszy kontrast? czy teraz przy podswietlaniu rurami ktoś ma u siebie ustawiony na maxa? Czy może jest inna zaleta wyższego kontrastu? Ja bym bardziej sie nastawał na idealne podwietlenie całej powierzchni, lepsze kolory, lepsza kalibracja bieli to chyba są zalety jakie mozę dać LED. Choc jeszcze sie zadtanawiam ponieważ mamy na rynku Samsunga na LED i czy on wzbudził jakieś szał pał?:). Myśle że ten nowy Philips będzie udany bo to tak naprawde będzie 9703 z nowym podświetleniem. Wygląd tv też sie troche zmieni chyba będzie stalowa ramka inox matowa / drapana. Aaaa no i ocdzywiście będzie już ten nieszczęsny MPEG4 (te co teraz są z mpeg2 będzie można nazwać monitorami w roku 2012 na tą date planowane jest zaprestanie nadawania analogowego :) ) Dostałem meila od EuroAGD ze w poniedzałek 30.06 Tv moge odebrac w sklepie czas rezerwacji 3 dni :). Będę dumał w weekend czy brać 42 9603 czy czekać. Pytanie o cene właśnie... ile ten 9803 może kosztować myśle że ceny internetowe będą w granicach 8tys za 42
 

jarek12345

New member
NickSon napisał:
Witam
No i teraz mam duży problem KURZA TWARZ...
Dziś rano postanowiłem zamowić tv za posrednictwem strony euro agd.
Już na dzień dobry nie spodobalo mi sie ze podniesli cene wczoraj jeszcze było 6499 za 42 9603 dzis jest 6599 taki plus ze tv jest na magazynie wiec zakup w przeciagu 48h czyli można sie zalapac na promocje gw 4 lata. No i w euro jest kuszaca propozycja rat coprawda nigdy nic nie kupowalismy na raty ale 2.5 roku bez zadnych dodatokwych oplat kusi a kaske mozna w co innego zainwestowac. Rożnica pomiedzy najtańszymi sklepami to troche ponad 600zł a kto nam da kredyt 6500zł na 2.5 roku za 600zł kosztów

Ale rozterka sie zaczeła gdy zaczelem szukać wymiarów pudła.
(JEŚLI KOTŚ ZNA WYMIARY PUDŁA 42 CALOWEGO TO PROSZE O INFO)
szukałem w instrukcji i natrafiłem przy wymiarach na wpis 42PFL9803 co sie okazuje we wrześniu wchodzi pierwszy philips z podświetlaniem LED no i masz babo placek czy warto czekać?:) Cena zapewne bedzie wyzsza ale może i poprawa jakości/parametrów adekwatna... co robić? hehe
http://www.fullhd.gr/blog/2008/05/18/philips-42pfl9803/

http://www.lcd-compare.com/televiseur-PHI42PFL9803H-PHILIPS-42PFL9803H.htm


wymiary masz podane na stronie philipsa tylko musisz rozwinac szczegoly na dole .

Szerokość urządzenia1054 mm Wysokość urządzenia658 mm Głębokość urządzenia100 mm Wysokość urządzenia (z podstawą)731 mm Głębokość urządzenia (z podstawą)265 mm Szerokość podstawy590 mm Waga wraz z opakowaniem39 kg Waga produktu22,7 kg Waga produktu (z podstawą)27,2 kg Szerokość pudełka1163 mm Wysokość pudełka813 mm Głębokość kartonu320 mm Kolorowa obudowaCzarny, szklany przód i czarna pokrywa tylna Mocowanie ścienne zgodne ze stand. VESA300 x 300 mm
 

AndysTV

New member
Fajnie ze beda LEDy z tyly podswietlaly, do tej chwili czekalem z zakupem 9703 na pojawienie sie modelu z indeksem H u nas, czyli z tunerem MPEG4 i troche gryzlem sie czytajac Wasze zachwyty nad tym TV, ale teraz wiem ze warto bylo czekac te pare tygodni do dzis i juz teraz czekam na LEDy na plecach nowego modelu 9803 H, oby z nowym modelem bylo jak z lapkami Apple, kiedy wyszly z podswietleniem LED to, co ciekawe, ich cena byla zblizona do starych, a po chwili spadla zgodnie z tendencja rynkowa. Ci co maja 9703 lub 9603 - 3mcie sie i bawcie swoimi cackami, jak kupie 9803 H bedzie moj czas chwalenia sie, a dzis to ja Wam zazdroszcze :-D
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
AndysTV napisał:
Fajnie ze beda LEDy z tyly podswietlaly, do tej chwili czekalem z zakupem 9703 na pojawienie sie modelu z indeksem H u nas, czyli z tunerem MPEG4 i troche gryzlem sie czytajac Wasze zachwyty nad tym TV, ale teraz wiem ze warto bylo czekac te pare tygodni do dzis i juz teraz czekam na LEDy na plecach nowego modelu 9803 H, oby z nowym modelem bylo jak z lapkami Apple, kiedy wyszly z podswietleniem LED to, co ciekawe, ich cena byla zblizona do starych, a po chwili spadla zgodnie z tendencja rynkowa. Ci co maja 9703 lub 9603 - 3mcie sie i bawcie swoimi cackami, jak kupie 9803 H bedzie moj czas chwalenia sie, a dzis to ja Wam zazdroszcze :-D
Jak się będziesz chwalil to bedzie wchodził na rynek 9903 i tyle z twojego chwalenia bo znowu będziesz zazdrościł że niepoczekałeś;) ale 3 miesiace będziesz happy.Tak na poważnie to ten 9603 37 cali to naprawde fajny TV.
 

NickSon

Member
Leeonsjo napisał:
Jak się będziesz chwalil to bedzie wchodził na rynek 9903 i tyle z twojego chwalenia bo znowu będziesz zazdrościł że niepoczekałeś;) ale 3 miesiace będziesz happy.Tak na poważnie to ten 9603 37 cali to naprawde fajny TV.
9903 to chyba bedzie nowa AUREA a świecącej ramki nie ma co zazdrościć bo niektorzy maja w nosie ambilajty.

Mam pytanie do użytkowników nowych dekoderów ASTERA HD jak to jest z obrazem SD? czy sygnał po HDMI w zaden sposob nie moze być rozciągany? Właśnie teraz pisze ze znajomym który ma starszy model Philipsa i u niego po HDMI nic sie nie da zrobić i wszystko co w SD w "panoranie" a jest tego coraz wiecej ma z ramką dookola ekramu. Oczywiscie obraz nadawany w pelnym 4:3 ma bez pasów na dole i gorze i ok nie jestem zwolennikiem rościągania rzeczywistości w jednej osi :) ale co psełdo panoramą w SD Czytałem wypowiedzi uzytkownikow innych tv i chyba oni mogą coś z obrazem po HDMI robić tzn rozciągać.
Zaczyna mnie to wszystko denerwowac kupie tv zamowie HD astera i w tv 42 calowym filmy panoramiczne z polsatu czy tvp1 bede mial powiedzmy w wielkosci 37 cali i tak bede musial z tym zostać do momentu kiedy wszystkie stacje nie przejdą na HD... a nie chce jakis kombinacju alpejskich typu SD z scarta HD z hdmi albo sd z analogowego koncentyka a hd z pudełka "KAON"
 

rudy

New member
Philipsy wjechały i wyjechały.

wystarczy poprosić o prezentacje żeby się przekonać we własnym domu kto opowiada , a kto wygrywa.
A Philipsy własnie wjechały. Zobaczymy wreszcie na testach jak się spisuje do Sharpa , JVC , Sony , Hitachi, Panasonica, Samsunga, LG , Toshiby i innych.
Będzie stawał do walki - każdy z każdym :grin:



Kiki, kiedy wreszcie zapowiadana walka ?Minęło ponad dwa tygodnie i nic,czyżby tylko philipsy wyjechały na wakacje? Jeżeli się powiedziało A ,to trzeba powiedzieć też B.Podaj choć przybliżony termin testów. Pozdrawiam.
 

KIELAQ

New member
Odszczekuję swoje słowa - jest pierwszy test Philipsa 42 PFL 7762 D . Tv wypadł raczej blado . Ciekawe jak wypadną testy wyższych modeli . Czekamy .
 

areswow

New member
witam, czy 9603 da sie podlaczyc do tv n?

zameirzam kupic tv pod katem tej platformy z pierwszych 25 podstrony wynika, ze bywaja problemy z podlaczeniem tego tv do n-ki , czy to prawda?

z gory dziekuje
 

jarek12345

New member
areswow napisał:
witam, czy 9603 da sie podlaczyc do tv n?

zameirzam kupic tv pod katem tej platformy z pierwszych 25 podstrony wynika, ze bywaja problemy z podlaczeniem tego tv do n-ki , czy to prawda?

z gory dziekuje


pogadaj z kolega KIELAQ .on ma N-ke i ten TV .z tego co mi wiadomo zadnych problemow obecnie nie ma (jesli chodzi o podlaczenie dekodera z tym LCD) .pozdr


.
 

KIELAQ

New member
To prawda . Mam podłączone po HDMI jak również testowałem połączenie przez component . Działa w obu przypadkach . Nie sprawdzałem po euro ale to przecież dekoder cyfrowy więc nie polecam takiego rodzaju połączenia . Pamiętaj żeby w opcjach N-ki ustawić telewizor na panoramiczny i obraz na rozciągnięcie . Wtedy wszystkie kanały będą wyświetlane na pełny ekran (w tv ustawić format automatyczny) . Warto też za pomocą przycisku RES ustawić rozdzielczość na 1080 . Najlepiej i najwygodniej sprawdza się połączenie po HDMI . I chyba warto wydać trochę kasy na kabel dobrej firmy . Ja mam tech+link CR (wersja 1.3 HD1080P) - sprawdza się bardzo dobrze .
 

AvataR

Banned
Hmm mam trzy pytania :

1. Czy mozna wlasnorecznie ustawic tryb dla filmow z DVD lub BlueRay 24p ? Czy tez sam automatycznie to TV ustawia ?

2. Czy mozna podlaczyc TV do netu poprzez WIFI ?

3. Jak dodac zdjecia na ta stronke bezposrednio ze swojego kompa :) ?
 

NickSon

Member
Witam
Dziś wieczorem będę miał 42 9603... nie dało sie wytrzymac :) w nosie z LEDem Szybciej kupiłem szybciej wymienie na inny :) a inni jeszcze bedą sie meczyć ze starą technologia LED :D
Niestety dałem sie zrobić w balona i już jestem w plecy 710zł o tyle dziś zjechala cena tego modelu w euro :D jaja... nie daja 30 rat 0% tylko 20 wiec tez korzystnie... Jedyny mini plus to 4 lata gwarancji ktore wczoraj dostałem...
Jak ze złości nie wyrzuce go przez okno to pomęcze i nasmaruje jakie wrażenia. Narazie tylko z sygnałem z dvd hdmi 1080i, analogowej kablówki aster (co najśmieszniejsze kanały SD są lepzsej jakości po analogu niz przez HD tuner astera) i obraz z komputera puszczony po hdmi 7.5m kabla.... karta 9600gt w wyjsciem HDMI 1.3
 
Do góry