Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

jarek12345

New member
urad napisał:
maja ekran matowy, przez co wlasnie sa troszke gorsze katy czerni jak np w samsungach, ale dzięki temu nie patrzysz w "lustro" :)

Ps. w ostatnim numerze VideoMIX jest test 42PFL7603 - gdyby ktoś kupil te gazete to poprosimy o skan artykułu :)


KIELAQ dzieki za odp na priv :) Urad co do artykulu to wklejam czesc z netu a reszte moze jutro jak uda sie kupic gazete :)


Jak wynika z badań, Ambilight tworzy w pomieszczeniu lepsze warunki do oglądania obrazu i zmniejsza zmęczenie, dzięki czemu poprawia percepcję szczegółów i kolorów
Seria telewizorów 7000 z nowej linii wzorniczej Design Collection Philipsa obejmuje odbiorniki LCD o przekątnych ekranów 47, 42, 37 i 32 cali, wszystkie wyposażone w dwukanałowy system Ambilight. Światło emitowane po obu stronach ekranu pochodzi od energooszczędnych diod LED. Intensywność i kolorystyka tego światła może być automatycznie dostosowywana do treści obrazu. Do przetwarzania sygnału wideo wykorzystano technologię Pixel Plus 3 HD, stosowaną już w odbiornikach Philipsa w roku 2007. Technologia ta, opracowana specjalnie dla telewizorów wysokiej rodzielczości, poprawia także obraz w wypadku sygnału telewizji standardowej oraz obrazów z innych źródeł. Każdy piksel odbieranego sygnału jest poddawany obróbce dla lepszego dopasowania do pikseli sąsiednich. W celu zmniejszenia migotania obrazu i poprawy płynności odtwarzania ruchu wykorzystano układ HD Natural Motion.
W modelu 42PFL7603D, a także innych odbiornikach z serii 7000 (poza 32-calowymi), zastosowano matrycę LCD Full HD i cztery gniazda HDMI.
Wbudowany tuner cyfrowy może odbierać sygnały telewizji naziemnej (DVB-T) zakodowane w systemie MPEG-2 (modele w wersji H mają dekoder sygnałów MPEG-4).
W torze fonii wykorzystano głośniki wOOx z membraną pasywną, dobrze odtwarzające tony niskie. Philips odszedł od montowania głośników z przodu ekranu. W testowanym modelu głośniki są umieszczone z tyłu panelu.
Warto dodać, że w stanie czuwania telewizor pobiera tylko 0,15W, podobnie jak i pozostałe odbiorniki z serii 7000.
Odbiornik charakteryzuje się elegancką, przyjemną sylwetką. Dość wąska ramka ekranu jest otoczona przezroczystą obwódką. Przód i podstawa telewizora mają kolor fortepianowej czerni, natomiast tylna część obudowy jest w kolorze kośći słoniowej. Na środku, pod ekranem, umieszczono świecący białym światłem o regulowanym natężeniu podłużny wskaźnik włączenia. Ruchoma podstawa pozwala na obrót ekranu w zakresie +/-20 stopni. Przewidziano również zawieszanie odbiornika na ścianie.
Obsługa i instalowanie kanałów
Menu ekranowe ma przejrzysty układ i można się w nim poruszać w sposób intuicyjny (pomagają krótkie wyjaśnienia wyświetlane u dołu ekranu), ale nie pozwala na szybki dostęp do regulacji obrazu i dźwięku. Tylko częściowo pomaga w tym przycisk OPTION pilota, umożlwiający szybki dostęp do korektora graficznego barwy dźwięku, formatu obrazu i timera, a w wypadku kanałów cyfrowych - wyboru języka dźwięku lub języka napisów.
Obsługa podstawowa odbiornika nie sprawia trudności. Funkcja Asystenta ustawień pozwala niemal całkowicie automatycznie wybrać niektóre ustawienia obrazu, dźwięku i oświetlenia dodatkowego Ambilight i w większości sytuacji otrzymuje się dobry obraz bez potrzeby zgłębiania tajników obsługi...
(ciąg dalszy w numerze Video Mix 6/2008)
 

urad

New member
czekam jeszcze na rozsądne ceny odtwarzaczy bluray ale 1500zł za takie cos to dla mnie przesada ... tym bardziej że np philips: "Odtwarzacz Blu-ray BDP7200, wyposażony w technologię BD-Java, z wyjściem HDMI 1.3 i transferem 24 kl./s. Wciąż jednak bezmożliwości wysyłania ścieżek dźwiękowych Dolby TrueHD i DTS-HD"
 

rudy

New member
No,to po lekturze tego artykułu w Audio-Video już wiem ,dlaczego nie możemy doczekać się testów najnowszych philipsów na tym forum.Zostawiają daleko w tyle samsungi,sharpy i sony (myślę,że w tej kolejności ) Na dzień dzisiejszy najlepszy lcd w tej cenie.
 

Agrescik

New member
A to kilka fotek z mojego ustrojstwa :)

Udalo mi sie dorwac jakis kabelek i pstryknac kilka fotek. Ewentualna niewyraznosc obrazu wynika z fotki nie z tv :) ... Na madagaskarze widac roznice pomiedzy HDMI i SCART :) Reszta fotek z kablowki...
Nic dodac nic ujac...
Naprawde TV pokazuje swoje mozliwosci dopiero przy sygnale z DVD lub jakiegos "cyfszaka sygnalowego" ... Wyrazistosc obrazu jest powalajaca :)

Jedynie co mnie denerwuje w obsludze TV to ze jest ten jog .... mogliby sobie darowac to krecenie. czesto samo przeskakuje chodzac po menu.
I druga rzecz ktorej mi brakuje to to zeby nie wchodzac w menu mozna bylo ustawic wylaczenie tv z jednego przycisku na pilocie... ale to takie drobnostki ;)

:eek:k:
Pozdro 4 all forumowicz'ow :):popcorn:
 

Attachments

  • P6110002.JPG
    P6110002.JPG
    623,7 KB · Wyś: 119
  • P6110003.JPG
    P6110003.JPG
    627,4 KB · Wyś: 100
  • P6110004.JPG
    P6110004.JPG
    626,3 KB · Wyś: 94
  • P6110005.JPG
    P6110005.JPG
    632,4 KB · Wyś: 84
  • P6110006.JPG
    P6110006.JPG
    657,2 KB · Wyś: 97
  • P6110010.JPG
    P6110010.JPG
    622,6 KB · Wyś: 86
  • P6110012.JPG
    P6110012.JPG
    611,1 KB · Wyś: 83
  • P6110013.JPG
    P6110013.JPG
    647,8 KB · Wyś: 80
  • P6110014.JPG
    P6110014.JPG
    630,2 KB · Wyś: 86
  • P6110016.JPG
    P6110016.JPG
    610,1 KB · Wyś: 94
Ostatnia edycja:

jarek12345

New member
Agrescik fotki super mam tylko pytanie dlaczego Amblight swieci na zolto jak jest na ekranie kolor zielony (wyswietlana transmisja meczu) .czy jest to spowodowane kolorem twojej sciany ? pozdr


.
 

Agrescik

New member
jarek12345 napisał:
Agrescik fotki super mam tylko pytanie dlaczego Amblight swieci na zolto jak jest na ekranie kolor zielony (wyswietlana transmisja meczu) .czy jest to spowodowane kolorem twojej sciany ? pozdr


.

A sprawdze. Bo nie wiem moze przypadkiem przestawilem tryb ambi inaczej :)

Zrobie lepsze fotki .. .bo wczoraj na szybkiego to robilem :)

Pozdro.
 

jarek12345

New member
Agrescik napisał:
A sprawdze. Bo nie wiem moze przypadkiem przestawilem tryb ambi inaczej :)

Zrobie lepsze fotki .. .bo wczoraj na szybkiego to robilem :)

Pozdro.


ok dzieki .tak pytam bo jak patrze na ta fotke z boiskiem to bardziej wyglada to na kolor zolty (swiecacy amblight) a przeciez obraz wyswietlany z murawa jest na zielono. moze to wina zdjecia a moze koloru sciany lub zbyt mocno nastawione sa lampy w amblight .hmm sam nie wiem .pozdr


.
 

kriss33

New member
mi na meczu świeci na zielono, a co do pokrętła na pilocie o którym pisal agreścik to ja nim nie kręcę tylko wciskam przyciski na 4 strony ( tak jak strzałki wokół tego pokrętła)
 

kriss33

New member
a ja mam pytanie jeśli chodzi o formaty obrau, przy podłaczeniu tunera Cyfry przez HDMI mam tylko aktywne 3 opcje: super zoom, szeroki ekran, nieskalowany, pozostałe sa nieaktywne i tak tez jest w instrukcji, jak to u Was wyglada?
 

KIELAQ

New member
Ja na N-ce też mam 3 formaty - automatyczny , szeroki ekran i nieskalowany . N-ka ustawiona na rozdzielczość 1080 . Widocznie tak musi być . A ambilight świeci ładnie na zielono podczas meczu . Ten żółty kolor na zdjęciach to musi być efekt koloru ściany . Zielony z czerwonym daje chyba żółty .

Z informacji na pliku pdf który zamieścił Jarek (Philips design collection) wynika że 37 calowy 9603 ma matrycę PVA a nie IPS . Ja w instrukcji widziałem chyba że ma IPS . Jak macie info na ten temat to piszcie .
 

Agrescik

New member
jarek12345 napisał:
ok dzieki .tak pytam bo jak patrze na ta fotke z boiskiem to bardziej wyglada to na kolor zolty (swiecacy amblight) a przeciez obraz wyswietlany z murawa jest na zielono. moze to wina zdjecia a moze koloru sciany lub zbyt mocno nastawione sa lampy w amblight .hmm sam nie wiem .pozdr


.

Postaram sie wrzucic foty z obrazu w ktorym bedzie widac Spectre. A tak kojarze ze ten "nie zielony" kolor ambi podczas meczu mogl wynikac z samego aparatu :) Wczoraj ogladalem mecz... i bylo ok.


A co do pokretla to tez uzywam strzalek z tego pokretla... ale minimalnie sie ono przesunie i kursor po menu skacze nie tak jak bym chcial :/ mogli zrobic stale przyciski a nie to pokretlo :) Moze unieruchhomie tasma samoprzylepna ;))) hehehe

Bardzo duza roznica jest pomiedzy HDMI i SCART. Kolory zywsze, dzwiek pelniejszy ;) Troche jest klopot z filmami DIVX w panoramie bo jak puszczam przez HDMI DVD to musze recznie skalowac film ale i tak lekko wychodzi splaszczony. moze to kwestia ustawineia DVD. Pokombinuje ;)


TV bajka po prostu. Co by nie powiedziec...

Pozdrawiam forumowiczow :)

PS. Aha... uzywajac DVD z napisami .. na zwyklym CRT mialem ochote na zmiane softu ze wzgledu na malo widoczne napisy z Divx. Po podlaczeniu do tego TV ... problem znikl samoistnie. Nie dosc ze napisy wieksze ( co oczywiste) to jeszcze bardziej wyrazne (zero problemu z czytaniem)
Dzis wrzuce inne foty.
Kurcze... wczoraj jak ogladalem z 4 m mecz to musialem sie przysunac blizej.... maly ten TV sie robi dla mnie ;)))

KielaQ: Podlaczajac N-ke mozna ogladac stacje nie HD z bliska bez pogorszenia jakosci? Bo na kablu to z 1m nie idzie ogladac :)
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
Kanały dające obraz w HD można oglądać i z pół metra (chociaż z takiej odległości wzrok nie obejmuje całego ekranu :) ). Normalne kanały najlepiej oglądać z 2-2,5 metra . Oczywiście chodzi mi o 37 cali . Z kablówki obraz jest gorszy więc i odległość oglądania powinna być większa .

Jak na razie tv spisuje się świetnie , jestem zadowolony - polecam . Warto było wydać pare złotych by oglądać EURO na fajnym tv .
 
Ostatnia edycja:

Agrescik

New member
A mam pytanko...

Podlaczone DVD z HDMI .... Film divx z napisami. Pomimo ze jest film w panoramie... to widze paski czarne na dole i u gory. W czym jest problem. wydaje mi sie ze ustawilem w DVD format obrazu na 16:9 a pomimo sa te paski ... Nie wiem dokladnie. moze jeszcze cos musze zmienic w ustawiniach DVD? No i niestety nie mozna skalowac automatycznie obrazu w opcji po HDMI.
Troche kiszka ale i tak warto ogladac Euro z kablowki na takim ekranie :)


Pozdr.
 
Do góry