Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

Pawloff

New member
37PFL9603D już stoi w domu :eek:k: Jestem zafascynowany. Co prawda obraz z analogowego UPC to nie jest szczyt marzeń, ale porównując z konkurencyjnymi modelami, jest fantastyczny. Niebawem wymieniam na cyfrową platformę UPC HD, więc będzie lepiej. I mam pytanie, czy ktoś wie, czy UPC HD będę ciągnął z tego samego kabla czy przeciągną mi jakiś nowy?

jtd napisał:
Jak szybko przezuca sie kanaly pilotem? Czy pilot jest podswietlany? Czy podstawka jest obrotowa ?
Kanały zmienia się dość szybko, oczywiście trochę wolniej niż w CRT, ale jest OK. Pilot nie jest podświetlany, podświetlane są tylko przyciski zmieniające tryb pracy pilota: TV, DVD itd. Podświetlają sie w momencie kiedy pilot pracuje w danym trybie. Podstawka jest oczywiście obrotowa, ale nie z pilota ;)
 

jtd

New member
Bez reklam
Pawloff napisał:
37PFL9603D już stoi w domu :eek:k: Jestem zafascynowany. Co prawda obraz z analogowego UPC to nie jest szczyt marzeń, ale porównując z konkurencyjnymi modelami, jest fantastyczny.

Z jakimi porownywales telewizorami ?
 

Pawloff

New member
jtd napisał:
Z jakimi porownywales telewizorami ?

Na placu boju stały trzy marki. Wcześniej zastanawiałem się nad 42XL2, ale Sharp odpadł w przedbiegach. Może był wart grzechu rok temu. Przyglądałem się również nowym modelom Samsunga, ale według mojej subiektywnej opinii Philips ma najlepszy obraz. No i ten Abilight! Nawet żona była zachwycona ;) Sonego i Toshiby wogóle nie brałem pod uwagę. Nie lubię tych marek.

EDIT: Dodam jeszcze słowo o niewierygodnej realności obrazu. Widać to przede wszystkim w serialach (wnętrzach), gdzie obraz jest niemal trójwymiarowy, wyglada jak teatralny i studyjny. Tak jakbym siedział właśnie za kamerą i filmował to co się dzieje na planie. Żaden konkurent nie oferuje takich wrażeń :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

kriss33

New member
Pawloff napisał:
Na placu boju stały trzy marki. Wcześniej zastanawiałem się nad 42XL2, ale Sharp odpadł w przedbiegach. Może był wart grzechu rok temu. Przyglądałem się również nowym modelom Samsunga, ale według mojej subiektywnej opinii Philips ma najlepszy obraz. No i ten Abilight! Nawet żona była zachwycona ;) Sonego i Toshiby wogóle nie brałem pod uwagę. Nie lubię tych marek.

podpisuje sie pod tym co piszesz co do słowa :)
 

novykremas

New member
Witam
Mam problem z 42PFL9703D/10 a dokładniej z update'm softu po zapisaniu na usb pliku "update" włożeniu do kompa i nacisnięciu "wyslij kod ID" pojawia się błąd

Error message: no data exception for interface id (UDFTV0002). Your reference: Request ID (web08_114895)

wie ktoś może o co chodzi?
 

marcels3

New member
novykremas napisał:
Witam
Mam problem z 42PFL9703D/10 a dokładniej z update'm softu po zapisaniu na usb pliku "update" włożeniu do kompa i nacisnięciu "wyslij kod ID" pojawia się błąd

Error message: no data exception for interface id (UDFTV0002). Your reference: Request ID (web08_114895)

wie ktoś może o co chodzi?
Też tak miałem i poprostu zciągnąłem nowy soft bez wysyłania ID.
Zgraj soft, rozpakuj go, zgraj na pendrive i włóż urządzenie do telewizora.
 

Agrescik

New member
NO i ja rowniez ...

stalem sie posiadaczem 42 pfl 9603!!!! Juz stoi w pokoju i "swieci" blaskiem :). TV rewelka. Nie ma co sie zastanawiac. Po prostu brac!!! Sygnal SD (kablowka - multimedia) - Obraz rewelka. Fakt ze zalezy od sygnalu stacji ale ogolnie jest very ok. TVN Polsat super. "4" troszke gorzej. Lokalny najslabiej nie wiem czemu bo na CRT byl najlepszy :) Chyba cos nie dokladnie zestroil bo sa odbicia male :) ale do poprawienia. Po prostu nic dodac nic ujac. TV z super designem. Ambi rewela. Jakikolwiek. Zrobilem eksperyment. Ogladalem z wlaczonym a potem wylaczylem. I juz nie chialem miec bez ambi :). Ogladany mecz Polska Dojczlandy... rewelka. zero smuzenia jakis pilek czy czegokolwiek. Obraz odnosze wrazenie ,tak jak moi poprzedniicy, teatralny. Dziwne uczucie bo ogladam LOST ... dzungla ... i mam wrazenie jakby to byl teatr TV :) PO PROSTU BRAK SRODKOW WYRAZU. DVD Philka z HDMI ... tu juz nic nie pisze bo szczeka opada. Roznica jest widoczna w sygnale puszczonym poprzez SCART i HDMI. Ale wbrew pozorom sygnal po SCART nie jest zly (wg mnie). Puszczalem Divixy. Nie ma do czego sie przyczepic :).

Jesli moge cos powiedziec odnosnie niezdecydowanych czy ambi 3 czy 2. bez znaczenia. Ogolnie zeby byl. I juz jest dobrze :)
Katy widzenia rzeczywiste to 45st w lewo i prawo... i jest dobrze. nikt nie oglada tv z 90 stopni przeciez :) to nie ma co sie przyczepiac. Zadnego smuzenia i fioletowej poswiaty ktorej watek byl poruszany wczesniej.

Ja jestem bardzo zadowolony. I tego zdania na razie nie zmieniam. Nie ma takiej mozliwosci.

A do tego jeszcze te 4 lata gwarancji. (dodatkowy plus)

Bajka puszczona na takim tv z dvd dla dzieciakow i doroslych to po prostu wniebowziecie :) ....

Jak znajde kabelek do aparatu to pstrykne kilka fotek z realnego zycia tego ustrojstwa... (no gdzies mi sie zapodzial i nie moge znalezc w pamieci gdzie on moze lezec :)

Pozdrawiam uzytkownikow i niezdecydowanych.
PS. Na razie kompa starego nie podlaczam przez SVideo bo to bedzie porazka:)

Ale nawet jak ogladalem z magnetowidu w LP nagrana audycje to nie razilo mnie niedoskonalosc :) Nie mowiac juz ze film stary rowniez wyglada jak bylby krecony w teatrze.

No dobra. dosyc.
 

TUSIO

New member
Pfl 42 9603d

Witam
To ja tez sie pochwale.:grin:
Od wczoraj mam Fila 9603 w 42 calach. Tv jest ogromny.W pokoju 20 m2 jeszcze urósł w porównaniu z tym jak stał w sklepie. Z 3,5 metra jest OK ale widze ze optimum to 4-4,5 metra (zanikają niedociągłosci, błady obrazu).

Mysle ze jak zmienie sygnal z kablówki na platforme to bedzie lepiej. Dobry sygnal idzie z TVN, Polsatu, Discovery i oczwiscie bajki dają czadu;).
Gorzej z kan muzycznymi u mnie.

Spectra 2 jest super. Mysle wystarczy. Bez niej jak bez reki wieczorem:)
Aha bede podłączał LCD to amplitunera i DVD wiec zobacze co z tym dzwiekiem......

Panowie pytanie:
Jakie macie ustawienia optymalne??? lub gdzie mozna takie ustawienia odnależć?
Podzielcie sie prosze informacją.

pozdro
 

kriss33

New member
Ja podlaczylem Cyfre PVR HD bezposrednio pod amli (kablem coaxial) bo w TV wyjście Digital audio nie daje dzwięku DD, jest bardzo minimalne przesuniecie dzwieku, ale tylko jak coś gadaja typu TVN 24, TVN delikatnie. Na filmach wcale nie zauważam przesuniecia a mam wyczulone ucho. Przez głośniki TV przesuniecia nie ma i po podlaczeniu tunera cyfry kablem HDMI i potem z TV kablem coaxial w amli przesuniecia nie ma, ale nie ma tez DD. Soft mam z 30.04.08 - Q591-025.26.0. Może jakis nowszy to poprawi

Moje ustawienia:
kontrast - 80
jasnosc - 50
kolor - 55
ostrosc - 5
redukcja szumów - max
odcień - normalny
HD Nat. Motion - min
100 HZ - właczony
ostrośc - wł.
dyn. kontrast - średni
dyn podś - naj. obraz
zmn ustrek - wł
wzm kol - średni
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
Moje ustawienia:
kontrast - 80
jasnosc - 60
kolor - 60
ostrosc - 6
redukcja szumów - max
odcień - normalny
HD Nat. Motion - min
100 HZ - właczony
ostrośc - wł.
dyn. kontrast - średni
dyn podś - naj. obraz
zmn ustrek - wł
wzm kol - max
 

TUSIO

New member
PFL9603 ustawienia

czesc,

moje ustawienia:
kontrast - 70
jasnosc - 55
kolor - 45
ostrosc - 5
redukcja szumów - sredni
odcień - normal
HD Nat. Motion - min
100 HZ - właczony
ostrośc - wł.
dyn. kontrast - średni
dyn podś - naj. obraz
zmn ustrek - wł
wzm kol - min

jak widac pojechalem suwakami troche w doł (szczegolnie kolor, kontrast) wg. mnie obraz mniej jaskrawy i swiecący a przez to bardziej naturalny. ale to moje subiektywne odczucia....

  • mam pytanie problem. ogladajac obraz (szczegolnie patrzac na litery) widac z prawej strony poswiate (ghosta) tych liter/obrazu.:???:
nie wiem czy to wina sygnału czy ustawień? (Soft 025.26 wgrany firmowo od nowosci)
  • i powiedzcie. mam sygnal z kablówki osiedlowej. Czy bawic sie w platforme cyfrowa? jest widoczna roznica?
Dzieki za pomoc:)
 

KIELAQ

New member
Jest różnica . Mam N-ke i kablówkę Aster i naprawdę widać różnicę oczywiście na korzyść N-ki . Poza tym dodatkowo masz do dyspozycji kanały HD i wtedy dopiero tv zaczyna grać . SD też dobrze odbiera ale z bliska widać niedoskonałości . Ja oglądam na 37 calach i optymalna odległość to około 2-2,5 metra . Przy kanałach HD tv szaleje i można oglądać nawet z 50 centymetrów i wszystko jest ładnie ! Trzy pakiety w N-ce to koszt 48zł . Można też wziąć mniej . Każdy pakiet to 16zł . Wydaje mi się że to cena bardzo konkurencyjna i dziwię się trochę ludziom na forum że piszą o instalacji platformy cyfrowej dopiero w przyszłości po zakupie tv . Ja to zrobiłem jeszcze przed zakupem tv bo zdawałem sobie sprawę że na kablówce nowy tv będzie się męczył a na platformie dostanie skrzydeł . No i dochodzą kanały HD i wtedy dopiero widać po co ten telewizor został skonstruowany :)
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
Jest różnica . Mam N-ke i kablówkę Aster i naprawdę widać różnicę oczywiście na korzyść N-ki . Poza tym dodatkowo masz do dyspozycji kanały HD i wtedy dopiero tv zaczyna grać . SD też dobrze odbiera ale z bliska widać niedoskonałości . Ja oglądam na 37 calach i optymalna odległość to około 2-2,5 metra . Przy kanałach HD tv szaleje i można oglądać nawet z 50 centymetrów i wszystko jest ładnie ! Trzy pakiety w N-ce to koszt 48zł . Można też wziąć mniej . Każdy pakiet to 16zł . Wydaje mi się że to cena bardzo konkurencyjna i dziwię się trochę ludziom na forum że piszą o instalacji platformy cyfrowej dopiero w przyszłości po zakupie tv . Ja to zrobiłem jeszcze przed zakupem tv bo zdawałem sobie sprawę że na kablówce nowy tv będzie się męczył a na platformie dostanie skrzydeł . No i dochodzą kanały HD i wtedy dopiero widać po co ten telewizor został skonstruowany :)



KIELAQ mam pytanie :jaka masz czasze anteny do odbiory N-ki (czy jest to 60 czy np wieksza ).czy wchodzac w ta platforme miales wybor wielkosci talerza ? jeszcze jedno pytanie :z jakiego dekodera korzystasz (masz dek. multiroom) a jesli tak to jak on sie spisuje podczas ogladania roznych programow w innych pokojach ? pozdrawiam i z gory dzieki za info



.
 

kriss33

New member
TUSIO napisał:
czesc,

moje ustawienia:
kontrast - 70
jasnosc - 55
kolor - 45
ostrosc - 5
redukcja szumów - sredni
odcień - normal
HD Nat. Motion - min
100 HZ - właczony
ostrośc - wł.
dyn. kontrast - średni
dyn podś - naj. obraz
zmn ustrek - wł
wzm kol - min

jak widac pojechalem suwakami troche w doł (szczegolnie kolor, kontrast) wg. mnie obraz mniej jaskrawy i swiecący a przez to bardziej naturalny. ale to moje subiektywne odczucia....
  • mam pytanie problem. ogladajac obraz (szczegolnie patrzac na litery) widac z prawej strony poswiate (ghosta) tych liter/obrazu.:???:
nie wiem czy to wina sygnału czy ustawień? (Soft 025.26 wgrany firmowo od nowosci)
  • i powiedzcie. mam sygnal z kablówki osiedlowej. Czy bawic sie w platforme cyfrowa? jest widoczna roznica?
Dzieki za pomoc:)

potestuje Twoje ustawienia, a co do kabłowki to dla mnie nie wchodzi w gre w takiej wersji jak znam, przeciez tam nawet jest problem z dzwiekiem stereo a gdzie Dolby Digital, a obraz w HD w tym TV to po prostu szczęka opada
 

Agrescik

New member
Heh... no i po 3 dniach uzytkowania...

...TV Padl... Co to za PHILIPS :(







NO DOBRA. Zartowalem :) :) :) :) :) :) :)

Dalej potwierdzam ze to rewelacyjny wybor. Ogladanie jakichkolwiek programow to jest czysta przyjemnosc.
Potestuje sobie Wasze ustawienia.

A co do niezdecydowanych. W sumie podlaczajac dobry sygnal kazdy z tv wymienianych i na forum w wiekszym lub mniejszym stopniu bedzie wygladal dobrze. Ten model nadzwyczaj dobrze radzi sobie z sygnalem SD. I to jest jego duzy plus. No i AMBI - trzeba pouzywac zeby przekonac sie ze jest potrzebny ;)

Pozdrawiam.
 

Pawloff

New member
kriss33 napisał:
Ja podlaczylem Cyfre PVR HD bezposrednio pod amli (kablem coaxial) bo w TV wyjście Digital audio nie daje dzwięku DD, jest bardzo minimalne przesuniecie dzwieku, ale tylko jak coś gadaja typu TVN 24, TVN delikatnie. Na filmach wcale nie zauważam przesuniecia a mam wyczulone ucho. Przez głośniki TV przesuniecia nie ma i po podlaczeniu tunera cyfry kablem HDMI i potem z TV kablem coaxial w amli przesuniecia nie ma, ale nie ma tez DD. Soft mam z 30.04.08 - Q591-025.26.0. Może jakis nowszy to poprawi
Dziwne. U mnie na wyjściu Digital Audio z TV JEST sygnał DD 5.1. Coś musisz mieć z ustawieniami. Soft mam ten sam. Druga sprawa, czy warto przepuszczać dźwięk przez TV, chyba jednak lepiej połączyć bezpośrednio z amplitunerem i ustawić opóźnienia.
 

urad

New member
maja ekran matowy, przez co wlasnie sa troszke gorsze katy czerni jak np w samsungach, ale dzięki temu nie patrzysz w "lustro" :)

Ps. w ostatnim numerze VideoMIX jest test 42PFL7603 - gdyby ktoś kupil te gazete to poprosimy o skan artykułu :)
 
Do góry