Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

urad

New member
32" 9603 musi miec 100Hz, bo obok stał 7603 i bylo widać jak przy dynamisznych scenach rwało obraz na 7603. Niestety "ręki uciąć sobie nie dam" ;-)
 

marko1801

New member
KIELAQ napisał:
A jak wrażenia z Ambilight Spectra ? Jak działają polepszacze obrazu i 100 Hz ?
Jak działa pilot i czy jest wygodny ? Wiele pytań ale jesteś narazie jednym z nielicznych szczęśliwych posiadaczy :)

Ambilight Spectra 3 jest niezły, można ustawić aby kolory przechodziły łagodniej, jak również przyciemnić. Pilot leży w dłoni dobrze, przyciski reagują nieżle, jest tylko ciężki w porównaniu do poprzednika.
Co do obrazu to jest dobrze, tak jak pisałem obraz z kablówki więc bila porusza się płynnie, nie widać żadnego smużenia, ale z bliska widać wokół bili jakieś zniekształcenia, nawet wtedy jak bila stoi.
Obraz z dvd jest już całkiem dobry.
Dzwięk również jest dobry.
 

KIELAQ

New member
Fajny ten Ambilight . Między innymi dlatego chcę koniecznie Philipsa . W starszych modelach przy używaniu 100 Hz wokół poruszających się obiektów tworzyła się jakby mgiełka . Widocznie nadal jest ten efekt . Ale widać tylko z bliska czy jest to bardziej poważna wada ? Spróbuj poeksperymentować z polepszaczami obrazu ( te wszystkie perfecty ) . Napisz jak działa bez nich albo z niektórymi wyłączonymi . Mam też pytanie czy ta fioletowa poświata jest bardzo dokuczliwa . Dzięki że chce Ci się pisać skoro obok stoi CUDEŃKO :)
 

KIELAQ

New member
URAD - po rabanie jaki zrobiłem w Philipsie chyba jednak nie ściemniali że 32 cale 9603 NIE ma 100 Hz . Potwierdza to też opis na ich stronce . Wszystkie większe mają wyszczególnione 100 Hz Clear LCD a ten 32 cale nie . Ze strony Philipsa można też ściągnąć opis szczegółowy do 37 calowego modelu (Dzięki Jaro za wskazówki) i też ma 100 Hz co bardzo mnie cieszy . Kiedy wreszcie pojawią się w sklepach w większej ilości (większy wybór-niższa cena) to od razu łykam 37PFL9603 :p
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
URAD - po rabanie jaki zrobiłem w Philipsie chyba jednak nie ściemniali że 32 cale 9603 NIE ma 100 Hz . Potwierdza to też opis na ich stronce . Wszystkie większe mają wyszczególnione 100 Hz Clear LCD a ten 32 cale nie . Ze strony Philipsa można też ściągnąć opis szczegółowy do 37 calowego modelu (Dzięki Jaro za wskazówki) i też ma 100 Hz co bardzo mnie cieszy . Kiedy wreszcie pojawią się w sklepach w większej ilości (większy wybór-niższa cena) to od razu łykam 37PFL9603 :p



no to podobnie jak ja z tym lykaniem :) do tego czasu szybko wytapetuje pokoj oraz zaplanuje nowe rozstawienie mebli :) no i czekam na opinie osob (testerow :) ktore kupily (lub kupia) ten model (seria 9 lub 7) pozdr


a propo 32" 9603 nie ma 100 Hz ale ma 55000 :1 (dynamiczny kontrast ekranu) natomiast wyzsze calowki tego samego modelu maja 100Hz ale za to ten kontrast posiadaja 30000:1 czyli mniejszy :) jak to sie ma w realu to juz nie moja glowa bo nie testowalem zadnego modelu :) pozdr



.
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
Jest na Allegro za 5299 (sklep porządny) . Z koleśiem który ma za 4840 brak jakiegokolwiek kontaktu (moim zdaniem lipa) . Zobaczymy jak będzie się przedstawiać sytuacja po majówce .
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
Jest na Allegro za 5299 (sklep porządny) . Z koleśiem który ma za 4840 brak jakiegokolwiek kontaktu (moim zdaniem lipa) . Zobaczymy jak będzie się przedstawiać sytuacja po majówce .



z ta lipa to nie wiem ale napisz zapytania na inne adresy mailowe (nie tylko ten z allegro aiwaplatz) podane na aukcji (jest ich kilka) .powinni odpowiedziec ale pytaj czy maja go na stanie ,a jesli nie to ile trzeba czekac bo zalezy tobie na czasie itd .pozdr



.
 

KIELAQ

New member
Poczekam do przyszłego tygodnia . Zobaczymy jaka będzie sytuacja . Znowu podzwonię i może gdzieś będzie w miarę tanio . Jeśli chodzi o allegro to - nie ma aukcji , nie ma tematu . Są 42 cale , 37 brak .
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
Poczekam do przyszłego tygodnia . Zobaczymy jaka będzie sytuacja . Znowu podzwonię i może gdzieś będzie w miarę tanio . Jeśli chodzi o allegro to - nie ma aukcji , nie ma tematu . Są 42 cale , 37 brak .


spoko ja sam tez czekam tym bardziej ze moim zdaniem powinno przybyc (lada dzien) sprzedawcow tego modelu na allegro, a wtedy ...:) pozdr



.
 

pkoso

New member
42pfl9603

Od piątku tv 9603 stoi w moim salonie. Tv odbiera bardzo ładnie mam cyfre wiec jakosc sygnalu jest dosc dobra. Tv jest ładny i pieknie oddaje naturalne kolory. Funkcja ambilight spectra 2 dziala fajnie (różni sie od zwyklego ambilight tym ze po jednej stronie oswietlenie nie jest jednolite natomiast oddaje dokladnie to co dzieje sie na ekranie - jesli na dole jest czerwony to tylko w dolnej czesci swieci na czerwono a w gornej inaczej - wyglada to bardzo ciekawie) jesli chodzi o 100 z hz to jesli wylaczam natural motion hd to sie wygasza funkcja 100 hz. Nie wiem czy tak ma byc czy to jakis blad i czy wogole ta funkcja dziala. Nie zauwazylem smuzenia to fakt. perfect pixel tez jakos tak dziwnie nie mozna go wlaczyc badz wylaczyc tylko jest to jakby czesc menu w sklad ktorego wchodza wszystkie polepszacze obrazu (dynamiczny kontrast, kolor, podswietlenie, natura motionl, 100hz itp), wiekszosc tych funkcji wylaczylem gdyz przeszkadza mi nienaturalny teatralny obraz. Tak ze reasumując dalem 2000 wiecej niz za wersje 7603 i powyłączałem wiekszosc tych dodatkowych czyt. drogich funkcji. jesli 100hz nie dziala bez natural motion to posiadam 7603 plus ambilight spectra 2
smile.gif
. Mam nadzieje ze troszke pomoglem w decyzji niezdecydowanym forumowiczom. Moja podpowiedz jest taka "Najlepiej zobaczyc oba obok siebie tzn 9603 i 7603 i dopiero sie decydowac czy oplaca sie doplacic 2000" ja kupilem w ciemno liczac troszke na to ze wersja 9 jako flagowa philipsa podlega bardziej szczegółowej kontroli i powinna miec mniej wad ukrytych, dlaczego ?? ano dlatego ze mialem sharpa x20 ktory jest biedniejszym bratem x2e i w tych x20 jest wiele wadliwych (miedzy iinymi i ten ktory posiadalem) a jak czytam o wersji x2e nie ma zbyt wiele zlych opinii. acha polaczenie cyfry analogowe jeszcze nie zmienilem dekodera po eurozlaczu. i jeszcze jedno ta matryca jest czarna a nie granatowa dzieki czemu z boku nie przechodzi we fiolet, no moze oddcin czarnego jest troszke mniej czarny ale naprawde z boku radzi sebie calkiem dobrze .... no i te kolory NATURALNE ... to chyba wszystko strasznie sie rozpisalem za co przepraszam
tongue.gif
 

StaniB

New member
:grin: pkoso,masz racje bo naprawde miedzy 9603 a 7603 jezeli jest jakas roznica w jakosci obrazu, co ja zauwazylem to prawie wcale a jak jest to musi byc bardzo mala !!!!!! To tez zadawalbym sobie pytanie...... czy warto wydawac wiecej pieniedzy za to samo!!!?????(albo prawie za to samo) Jaka tylko widzialem roznice w jakosci wyswietlanego obrazu to miedzy modelem 5603 a 7603 czy tez 9603........tam juz widac ze obraz jest gorszy.Pozdrawiam.
 

jarek12345

New member
pkoso dzieki za ciekawe sugestie z pierwszej linni frontu :) jak cos ciekawego odkryjesz podczas testow to pisz smialo .co do roznicy w obrazie miedzy 9603 a 7603 to moim zdaniem wszystko moze rozbijac sie o to jaki sygnal podpinamy do TV .powiedzmy ze mamy oba TV podpiete do N-ki i w takim wypadku powiemy ze roznicy nie widac (zbytniej) ale gdy podepniemy np slaby sygnal SD to juz reakcja moze byc inna (100 Hz i inne wspomagacze 9603 moga robic w takim wypadku swoje na plus tego modelu). pozdr
 

pkoso

New member
jarek12345 napisał:
pkoso dzieki za ciekawe sugestie z pierwszej linni frontu :) jak cos ciekawego odkryjesz podczas testow to pisz smialo .co do roznicy w obrazie miedzy 9603 a 7603 to moim zdaniem wszystko moze rozbijac sie o to jaki sygnal podpinamy do TV .powiedzmy ze mamy oba TV podpiete do N-ki i w takim wypadku powiemy ze roznicy nie widac (zbytniej) ale gdy podepniemy np slaby sygnal SD to juz reakcja moze byc inna (100 Hz i inne wspomagacze 9603 moga robic w takim wypadku swoje na plus tego modelu). pozdr
Zgadzam sie z Toba, jednak cyfra ma bardzo dobry sygnal i ciezko jest mi sie odniesc do innego sygnalu. Caly czas ogladam i wyszukuje jakiegokolwiek smuzenia i nic nie znajduje wiec podejrzewam ze ta funkcja nie ma znaczenia i poprostu 100hz dziala caly czas, mam porownanie do sharpa i powiem ze kolor jest na prawde piekny i naturalny ostrosc obrazu ze 2 razy lepsza niz w sharpie (gdzies slyszalem ze sharpy troche rozmazuja obraz zeby nie bylo wdac ziarnowosci sygnalu - czyli maja mniej szczegolow za to bardziej gladki obraz cos za cos mi akurat po porownaniu wydaje sie ze philips spelnil moje oczekiwania i nie zaluje ani zl ktore wydalem. nic ie mowilem o pilocie - jest ladny jakby z lepszego plastiku i mozna go uzywac do wszystkich urzadzen - sprawdzone u mnie na cyfrze i dvd - jak rowniez pilot od cyfry pasuje do tego tv. czyli jesli ktos sie zastanawia to smialo - a nie bedzie zalowal
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
Jest na Allegro za 5299 (sklep porządny) . Z koleśiem który ma za 4840 brak jakiegokolwiek kontaktu (moim zdaniem lipa) . Zobaczymy jak będzie się przedstawiać sytuacja po majówce .



no i wyslalem dzis maile z zapytaniem do tego kolesia z allegro z tym ze wyslalem ich w sumie 4 (na wszystkie adresy mailowe podane na jego aukcji) :) po godzinie otrzymalem odpowiedz :Mam ten model w 3-4 dni robocze od zamówienia. zaraz sie zapytam czy istnieje mozliwosc odbioru osobistego lub tez odbioru za pobraniem (z ewentualna jakas przedplata) .pozdr


.
 

StaniB

New member
jarek12345 to twoim zdaniem 100Hz pomaga cos przy odbiorze przy slabym sygnale w sd??? jezeli tak myslisz !?,ze przez 100Hz obraz bedzie lepszy to mylisz sie i to totalnie!Pozdrawiam.
 

KIELAQ

New member
Myślę że bardziej chodzi o różnice w polepszaczach obrazu . 9603 ma Perfect Pixel HD a 7603 Pixel Plus 3HD czyli system wolniejszy i starszy . No i różnica między Ambilight Spectra 2 a zwykłym też ma przełożenie na cenę . Jak ktoś widział oba modele obok siebie w akcji to prosimy o wrażenia . Jak narazie dla mnie jednak lepszym wyborem jest 9603 . Działaj Jaro z tymi mailami bo wiesz że ja również jestem bardzo zainteresowany zakupem :)
 

KIELAQ

New member
Dzięki pkoso za opinię . Utwierdziłeś mnie w przekonaniu że 9603 to dobry wybór . Cyfra u Ciebie działa po HDMI ? Ja mam N-ke i czytałem o problemach przy połączeniu przez HDMI . To moja jedyna wątpliwość , ale podobno to wina N-ki a nie Philipsa . Może trzeba będzie się zaopatrzyć w dobry component .
 

pkoso

New member
42pfl9603

Na razie cyfra po euro, w tym tygodniu zamienie na hdmi i napisze jak sie sprawuje. co do n-ki to chyba wina po stronie dekodera - wiele roznej marki tv nie wspolpracuje z dekoderem - cos tam n-ka poprawila i ponoc teraz nie powinno byc problemu - najglosniej chyba bylo z panasonicami - mozna poczytac o tym na tym forum. Acha ten tv stare filmy tez swietnie wyswietla "Faceci lubia blondynki" wlasnie ogladam i naprawde dobrze a nawet bardzo dobrze. Co do kupowania na allegro - odradzam. Nie wiadomo kto to i skad ma sprzet - zeby nie okazalo sie ze w razie problemow tv ie bedzie mial polskiej gwarancji. ja kupilem w market media i nie zaluje blyskawicznie mi przywiezli i jest ok a i cena chyba jest niezla. widzialem ze maja 42 w wersji 9 i 7.KIELAQ jesli masz do dyspozycji 6kilo zlotych to wez sobie 9603 i to 42calowy. Uwierz mi ja tez chialem kupic 37 cale bo uwazalem ze to jest optymalny rozmiar (moj salon nie jest wielki jakies 19 m2). ale dziekuje Bogu ze jednak kupilem wiekszy bo pewnie bym zalowal - ogladam z odleglosci 2,5-3,5m i naprawde jest ok- pozdrawiam
 

KIELAQ

New member
Ach gdybym tylko mógł to bym kupił 42 cale ale 9703 . Niestety oglądam z 1,5 metra (no może z 2) i myślę że 37 full hd będzie rozwiązaniem optymalnym . Nie będe zmieniał umeblowania specjalnie pod tv . Mam na tym punkcie świra ale bez przesady . 37 i 42 cale mają te same matryce więc myślę że Twoje cenne spostrzeżenia w pełni potwierdzę . Co do Allegro jestem tego samego zdania . Poczekam aż będzie w konkretnym sklepie internetowym .
 
Do góry