Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

Agrescik

New member
Witam.

Bardzo dawno temu nie zagladalem do tego watku. i nie robilme aktualizacji swojego tv. Mam 42pfl9603 kupiony dawno temu. czy cos zmienilo sie w sofcie ze warto robic aktualizacje? nie jest to model z mpg4 ... ale ciagle jestem z niego zadowolony. mam juz go chyba z 2 lata. super dziala i jakosc wymiata.
moze starzy bywalcy forum cos powiedza co i jak z tym modelem.
Ciekaw jestem kiedy pojawia sie softy alternatywne ktore umozliwia np ogladanie divix w samym tv - z napisami :) w plikach txt. :) ... no dobra... pojechalem troche... :)
 

czaras

New member
witam
czy ktos moglby opisac swoje doswiadczenia z odbiorem dvb-t ? mam model 47pfl9603D/10. nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale nie odbiore na tym mpeg4. czy ktos stosowal z powodzeniem modul CI ?
 

albert123

New member
Witam wszystkich!
Czy moglibyscie mi doradzic co mam zrobic zeby nie (brzęczał) mi tv?
Dzisiaj rano wszystko bylo ok do momentu kiedy wylaczylem tv. Nagle zaczal mi brzeczec.Wylaczalem z gniazdka ale po ponownym podlaczeniu dalej tak samo. Nawet oprogramowanie wgralem nowe i nic. Bardzo prosze o pomoc.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale na ile czasu wyłączyłeś z gniazdka ?
I co to znaczy - brzęczy ?
Skąd , z które miejsca słychać?
Czy jak wyciszysz dźwięk to słychać, czy brzęczy jak leci dźwięk ?
Co masz podłączone do telewizora?
 

czaras

New member
witam
czy ktos moglby opisac swoje doswiadczenia z odbiorem dvb-t ? mam model 47pfl9603D/10. nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale nie odbiore na tym mpeg4. czy ktos stosowal z powodzeniem modul CI ?
Posiadam chyba ten wlasnie modul i ten sam tv. Sprawdze jak wroce z wakacji czy ten sam modul. Generalnie chodzi i odbiera dvb-t, ale..... sam ustawialem antene i nie bardzo mi to wyszlo, zalacza mi sie tylko tvn a inne kanaly przerywaja. Jestem raczej przekonany. ze to wina ustawienia anteny, a nie modulu. Co do modulu to czasami nie wiadomo czemu wyskakuje komunikat o wysnieciu modulu choc go nikt nie wyciagal z tv. Pomaga wtedy wylaczenie i wlaczenie tv, ale zdarza sie to sporadycznie.
Generalnie polecam, bo jakosc obrazu jest rewelacyjna.
 

Prezesbial

New member
Witam.

Mam problem odnośnie DVB-T, zrezygnowałem z cyfrowego polsatu i włączyłem szukanie kanałów, wyszykuje mi tylko 4-5 kanałów a myślałem że znajdzie mi około 20 dzięki telewizji cyfrowej, dodam jeszcze że moja znajoma kupiła ostatnio jakiegoś samsunga serii chyba C i na zwykłej antenie siatkowej znajduje 14 kanałów. Czy ja też mogę tyle znaleźć? Może ja coś źle u siebie ustawiam.

Z góry dzięki odpowiedź.
 

czaras

New member
Witam.

Mam problem odnośnie DVB-T, zrezygnowałem z cyfrowego polsatu i włączyłem szukanie kanałów, wyszykuje mi tylko 4-5 kanałów a myślałem że znajdzie mi około 20 dzięki telewizji cyfrowej, dodam jeszcze że moja znajoma kupiła ostatnio jakiegoś samsunga serii chyba C i na zwykłej antenie siatkowej znajduje 14 kanałów. Czy ja też mogę tyle znaleźć? Może ja coś źle u siebie ustawiam.

Z góry dzięki odpowiedź.

A nie pomyslales, ze to moze byc kwestia ustawienia anteny?? przede wszystkim najpeirw zrob test, i podlacz te antene siatkowa pod philipsa i wtedy wyszukaj pamietajac oczywiscie by w tv byl ustawiony kraj Niemcy.
 

Prezesbial

New member
A nie pomyslales, ze to moze byc kwestia ustawienia anteny?? przede wszystkim najpeirw zrob test, i podlacz te antene siatkowa pod philipsa i wtedy wyszukaj pamietajac oczywiscie by w tv byl ustawiony kraj Niemcy.


Dzięki, pomogłeś mi do połowy kanały znalazło ale jest sam głos a na obrazie pojawia się komunikat "nie wspomagany format obrazu", mój błąd polegał na tym że nie ustawiłem kraju Niemcy. Wiesz może o co chodzi z tym formatem obrazu? z góry dziękuje.
 

czaras

New member
Dzięki, pomogłeś mi do połowy kanały znalazło ale jest sam głos a na obrazie pojawia się komunikat "nie wspomagany format obrazu", mój błąd polegał na tym że nie ustawiłem kraju Niemcy. Wiesz może o co chodzi z tym formatem obrazu? z góry dziękuje.
Z tym formatem to juz nei bardzo wiem jak Ci doradzic, moze tu chodzi o wybor pal /secam itp. choc nie wiem czy wybor kraju nie robi tego pal'a czy secam'a z automatu pod dany kraj. W kazdym razie sprobowalbym poszukac w menu mozliwosci zmiany tej opcji. U mnie tez niestety odbiera tylko czesc kanalow: polsat,tvn, tv4 i jeszcze cos. Brakuje 1, 2, tv lokalnej i historii. Na wiekszosci z nich mam tez tylko fonie. Zakladam, ze to wina slabego sygnalu z anteny.
 

wlodpe

New member
Panowie,
Jeśli w odbiorze cyfrowym nie ma wizji, to już jej nie będzie...
Radzę poczytać to forum od poczatku.
Modele 9603 / 9703 miały w DVBT możliwość odbioru tylko sygnału kodowanego MPG2.
W tym formacie Emitel zaczynał 5 lat temu próby nadawania telewizji cyfrowej. Docelowo jednak wdrożono transmisję MPG4 (od 2 lat). Odbiorniki z końcówką 03 pochodzą konstrukcyjnie sprzed 4 lat i nie maja funkcji MPG4. Siła sygnału oraz ustawienie anteny nic nie pomoże.
Pozostaje jedynie dokupić zewnętrzny dekoder DVBT (ko niecznie z wyjściem HDMI oraz wersją Full HD).
:fool:
 

czaras

New member
Panowie,
Jeśli w odbiorze cyfrowym nie ma wizji, to już jej nie będzie...
Radzę poczytać to forum od poczatku.
Modele 9603 / 9703 miały w DVBT możliwość odbioru tylko sygnału kodowanego MPG2.
W tym formacie Emitel zaczynał 5 lat temu próby nadawania telewizji cyfrowej. Docelowo jednak wdrożono transmisję MPG4 (od 2 lat). Odbiorniki z końcówką 03 pochodzą konstrukcyjnie sprzed 4 lat i nie maja funkcji MPG4. Siła sygnału oraz ustawienie anteny nic nie pomoże.
Pozostaje jedynie dokupić zewnętrzny dekoder DVBT (ko niecznie z wyjściem HDMI oraz wersją Full HD).
:fool:

No to co piszesz jest oczywiste, moje rady dotyczyly zalozenia, ze tv ma wlozony modul dvbt.
 

wlodpe

New member
No to co piszesz jest oczywiste, moje rady dotyczyly zalozenia, ze tv ma wlozony modul dvbt.
:kom::kom:
Moduł CI do odbioru DVBT obrabia sygnał cyfrowy poza układem odbioru sygnału z anteny. Przetwarza tylko MPEG4 na MPEG2. A zatem położenie anteny naziemnej ma niewielki wpływ na jakość odbioru DVBT. Jeśli TV odbiera jako tako analog, to z tej samej anteny powinien ciągnąc dużo lepiej cyfrę.
Mankamentem jest, że chyba jeszcze nie ma tkaich modułów do odbioru w rozdzielczości HD.
Poza tym wiele modułów nie chce pracować poprawnie z tymi modelami Philipsa. Sam próbowałem jeden z typów (który miał byc dobry?) i zrezygnowałem - obraz rwał się chwilami a napisy były 'skrzaczone'. Skonczyło sią na satelicie - mam N-kę i obraz jak żyleta.
:?::?
 

czaras

New member
Moduł CI do odbioru DVBT obrabia sygnał cyfrowy poza układem odbioru sygnału z anteny. Przetwarza tylko MPEG4 na MPEG2.
Święta prawda.
A zatem położenie anteny naziemnej ma niewielki wpływ na jakość odbioru DVBT. Jeśli TV odbiera jako tako analog, to z tej samej anteny powinien ciągnąc dużo lepiej cyfrę....
Tu się nie do końca zgodzę, po pierwsze do odbioru sygnalu cyfrowego są anteny inne niż do analoga (co nie oznacza, że na analogu się nie odnajdzie paru kanalow cyfrowych). Po drugie "z tej samej" anteny" najczęściej nic nie obejrzysz, bo przecież musisz tę antenę ustawić w kierunku na nadajnik sygnału cyfrowego.
 

phill

New member
Pomoc zwarcie zaworków GND i SMD philip pfl9603d/10

Witam posiadam telewizor Philips PFL 9603d/10 przez moja głupotę wszedłem w menu serwisowe aby uruchomić dvbt mpeg 4 wszedłem w opcje mpeg 4 i zaznaczyłem opcję ON i zatwierdziłem zmiany.Telewizor samoczynnie włącza i wyłącza się ,przeczytałem na forum że pomoc może zwarcie zaworków SMD i GND czy może mi ktoś pomóc jak to zrobić.Link do płyty
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie przez głupotę a przez ciekawość. Przez tego typu upgready kiedyś nieźle mi się żyło. Włączałem podgląd, stopklatkę, stereo Nicam itp.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam posiadam telewizor Philips PFL 9603d/10 przez moja głupotę wszedłem w menu serwisowe aby uruchomić dvbt mpeg 4 wszedłem w opcje mpeg 4 i zaznaczyłem opcję ON i zatwierdziłem zmiany.Telewizor samoczynnie włącza i wyłącza się ,przeczytałem na forum że pomoc może zwarcie zaworków SMD i GND czy może mi ktoś pomóc jak to zrobić.Link do płyty

Witam uprzejmie,

Proszę popatrzeć tutaj :

www.hdtv.com.pl/forum/275535-post4.html

Trzeba kliknąć tekst , następnie jeszcze raz kliknąć zdjęcie aby powiększyć, tekst musisz sobie przetłumaczyć . Dotyczy Chassis (płyty) Q529.1E LA
Powodzenia .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry