wszystko na temat 42PFL7603D

zoltaren

New member
fiolet

Niestety z ogromną przykrością muszę potwierdzić.
Oglądałem dzisiaj w kilku sklepach 32- calowe philipsy 9603, 7603 a nawet 7403 (Electro World ). Na wszystkich już pod niedużym kątem zamiast czerni pojawiał się fiolet. Być może Philips zaczął szukać oszczędności kupując tańsze matryce?
 
Ostatnia edycja:

jarek12345

New member
urad napisał:
ooo jaki sliczny fiolet, a ja tam widze czerń :) na swojej 42" matrycy :)


moze sa rozne matryce w modelach z wiekszymi calowkami powyzej np 37" (w kontekscie modeli 32")? piorun ich tam wie .ja ogladalem 42" 9703 i fioletu nie widzialem pozdr



.
 

KIELAQ

New member
Właśnie patrzę na 37 cali 9603 - fioletu brak . Pod dużym kątem blednie czarny i to wszystko . Jest wysoce prawdopodobne że 32 cale ma inną matrycę . To by też tłumaczyło niemożność wstawienia tam 100 Hz .
 

jos1

New member
urad napisał:
ooo jaki sliczny fiolet, a ja tam widze czerń :) na swojej 42" matrycy :)

Witam, szkoda ze nie czytacie innych wypowiedzi tz. tych ktore sa subiektywne .
Przeciez caly swiat elektroniczny pisze na temat tego podlego problemu jakim jest powloka poswita fioletu .Ja nigdy nie napisalem ze ktos klamie ze ma czarny kolor na swoim LCD i tez oczekuje konstruktywnych dyskusji a nie dziecinnych przepychanek. Wyczytalem ze Sony pomaga w rozwiazaniu tego problemu Samsungowi i chyba Philipsowi i juz maja dobre wyniki .Jezeli chodzi o fiolet w serii 6 Samsunga to wystepuje w sklepach w modusie sprzedawcy i mozna go wylaczyc przez wybranie kombinacji przyciskow na pilocie .

Pozdrawiam

Jos1
 

KIELAQ

New member
Jest kilka osób które posiadają 9603/9703 w domu i twierdzą że nie widać fioletu . Ja również do nich należę . A ty chcesz nam wmówić że widać fiolet bo tak gdzieś przeczytałeś ??? Paranoja !

Może ta współpraca już przyniosła efekty bo fioletu nie widać . Tylko na świecie jeszcze o tym nie napisali .
 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
KIELAQ napisał:
Jest kilka osób które posiadają 9603/9703 w domu i twierdzą że nie widać fioletu . Ja również do nich należę . A ty chcesz nam wmówić że widać fiolet bo tak gdzieś przeczytałeś ??? Paranoja !

Może ta współpraca już przyniosła efekty bo fioletu nie widać . Tylko na świecie jeszcze o tym nie napisali .

W czasie kiedy ja ta serie ogladalem jako prototypy i na HIFI-Forum o niej pisalem to Ty jeszcze o nich nie slyszales Nie znasz nawet podstawowych funkcji swojego TV i jego mozliwosci a przy okazji innym nie dasz na ten temat normalnie pisac. Nawet nie zadales pytania co jest powodem tego fioletu w tej serii 6 i nowych seriach Philipsa .Jestem przekonany ze nie mamy sobie nic wiecej do powiedzenia .
 

KIELAQ

New member
Żeby mądrzyć się na temat jakiegoś telewizora to najpierw trzeba go mieć lub testować . Nie posiadasz go , nie testowałeś go , nawet go nie widziałeś na oczy a się mądrzysz . Bez sensu . NIE WIDAĆ ŻADNEGO FIOLETU ! Pozdrawiam

Wyobraź sobie że do telewizora dali mi instrukcję obsługi . Przeczytałem i sprawdziłem jak działają różne funkcje . Jak masz ochotę na małe szkolenie to zapraszam .
 
Ostatnia edycja:

zoltaren

New member
fiolet

Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna 32-u calowego Philipsa.
Dotychczas rozważałem zakup modelu 7862 lub 9632. Teraz doszedł 7403 ( ambilight nie jest absolutnie konieczny), wolę 100 hz.
Ale pojawił się problem z fioletową poświatą w nowej serii. Będę wdzieczny za wszelkie informacje na ten temat, a także za porównanie jakości obrazu i dźwięku tych modeli.
 

KIELAQ

New member
Jeśli chodzi o model 9603/9703 to na 37 calach i większych fioletu nie widać . Natomiast nie wiem jak sprawa ma się z 32 calowym ponieważ prawdopodobnie posiada inną matrycę niż więksi bracia . Trzeba by sprawdzić , gdziś obejrzeć . Ja mam 37 cali 9603 - jakość obrazu bardzo dobra , oczywiście przy dobrym sygnale . Polecam N-ke albo Cyfrę + . Moim zdaniem warto zaopatrzyć się w model z Ambilight . Ja jestem zadowolony z zakupu , nie zawiodłem się na Philipsie .
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
Jeśli chodzi o model 9603/9703 to na 37 calach i większych fioletu nie widać . Natomiast nie wiem jak sprawa ma się z 32 calowym ponieważ prawdopodobnie posiada inną matrycę niż więksi bracia . Trzeba by sprawdzić , gdziś obejrzeć . Ja mam 37 cali 9603 - jakość obrazu bardzo dobra , oczywiście przy dobrym sygnale . Polecam N-ke albo Cyfrę + . Moim zdaniem warto zaopatrzyć się w model z Ambilight . Ja jestem zadowolony z zakupu , nie zawiodłem się na Philipsie .


witam KIELAQ .ja rowniez potwierdzam ze na ogladanym TV 42" 9703 fioletu nie doswiadczylem .innych modeli jeszcze u mnie nie ma (w poznaniu) wiec nie moge sie wypowiadac .jest mozliwe ze w modelach 32" zastosowano inna matryce niz w tych od 37" w gore (jest taka opcja).co do testow to ogolnie bardziej cenie sobie opinie osob ktore maja dane TV w domu niz to co pisza fachowe pisma i tzw testerzy (niekoniecznie obiektywni) .co sie zas tyczy tzw fioletu to .... jednemu sluchanie muzyki powaznej z CD nie przeszkadza a drugi powie ze to chlam bo jesli juz sluchac to tylko z sali filharmonii :) tak czy inaczej nie ma TV idealnego i pewnie dlugo jeszcze nie bedzie .co sie zas tyczy amblight to ... kurcze polecam modele TV ale tylko z Amblight spectra 2 lub 3 (nie lubie sie cofac do korzeni) a wiec 9603 oraz 9703 no i flagowa jednostka ... 9903 :) pozdr



.
 

majki__

New member
Philips?

Hej,

Zwracam się do szacownych, prężnie działających forumowiczów z odwiecznym problemem laika :) (dobra, dość wazeliny jak na początek :D).

Chce kupić sobie LCDka 32 calowego do sypialni - generalnie będzie oglądany z 2-3 metrów, przy słabym świetle, bez podłączania fajerwerków (Czasami tylko laptop do filmów) i na zwykłej kablówce.

Zorientowany jestem właśnie na Philipsa 32PFL7603 D... mam tylko kilka pytań, na które prosiłbym odpowiedzi.

a) czy to dobry wybór? A jeśli nie, to jaki tv widzielibyście zamiast tego?
b) czym różni się 32PFL7603 od 32PFL7603 D ? Wg sprzedawcy niczym, a ja mam wątpliwości (twierdzi, że niektórzy to 'D' piszą, a niektórzy nie).
c) czy jest różnica (Wiem, z tego tematu, że to coś z regionalizacją) między 32PFL7603 D/10 i 32PFL7603 D/12?
d) czy warto w ogóle kupować ten model, jeśli za chwilę jak to piszecie ma wejść mpeg4? Jeśli nie ten, to jaki?

Przepraszam, jeśli te pytania były już zadane (a zapewne tak jest), ale mam bardzo ograniczony dostęp do komputera, a decyzję muszę podjąć dzisiaj...


pozdrawiam,
M.
 

Tosek

New member
Witam wszystkich. Jako, iż bylem bardzo zainteresowany kupnem 42 calowego Philka 7603 wtrącę swoje dwa grosze. Dziś pojechałem specjalnie do Warszawskiego MM przy Ostrobramskiej żeby dokładnie przed kupnem zobaczyć ten model. Szczerze mówiąc to nic tylko mogę się cieszyć, że nie kupiłem tego modelu w ciemno. Obraz znacznie odbiegał jakością i kontrastem od choćby LG 6000 który stal obok oraz JVS chyba R90. Myślę, że Pchilips bardzo słaby obraz nadrabia w tym modelu tylnym podświetleniem i powiedzmy fajnym nowoczesnym wyglądem. Jednakże jakość obrazu jak dla mnie wypadła b. kiepsko. Kolory w porownaniu do innych TV wyglądały jak moje stare jeansy:) wyblakłe i bez koloru!
Żeby nie było na złe ustawienia tego tv to powiem, że dość dlugo bawiłem sie pilotem i próbowałem dostroić obraz by choć trochę go ożywić.
Nie chcę nikogo zniechęcać do rezygnacji z kupna tego modelu, ale przestrzegam i zachęcam do obejżenia go live przed kupnem.
Planowałem zakup wlaśnie tego LCD lub LG 7000. Porównując jakośc oferowanego obrazu bez zastanawiania się wybieram LG.
Pozdrawiam.
 

pixelangel

New member
A na moje oko LG i samsungi mają przesaturowane kolory ,nasycone tak mocno że obraz wygląda na plastikowy ,zimny. (pewnie mozna to poprawić , ale w standardzie jest przesadzone).
W philipsie tez mozna niezle podsaturowac kolorki ,ale po co ?:)
 

Cesar

New member
42pfl7603

Witam.
Jestem posiadaczem tego modelu od miesiąca. Antena analogowa i Cyfra+ kabel za 95 zł. (podobno bardzo dobry) SCART RGB czyli SD. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, powiem więcej, lepsze niż w sklepie. Kupiłem go tylko wyłącznie dla tego światełka z tyłu (Ambilight). Obraz z anten analogowych - moze byc, ładnie. Cyfra mile zaskoczenie, obraz rewelacja. Oczywicie "poprawiaczki" maj istotne znaczenie. Pixel plus, HD Natural Motion, trzeba podczas emisji "Stawki wiekszej od zycia" wyłączać bo wyglada tak, jakby krecili ten serial wczoraj (obraz przesadnie "uszlachetniony-szklany" wręcz. Kupilem rodzicom LG 426100/ 100Hz i jezeli porownac efekty "smuzenia" to nie ma zadnej roznicy (ocena subiektywna). Widac czasami w filmach akcji przy bardzo, ale to bardzo, bardzo szybkich scenach ze matryca nie nadąża - obraz staje sie niewyrazny (to samo LG 100Hz). Dzwiek w wydaniu Phila bardzo dobry, najlepszy jaki slyszalem w tv LCD (gosniki w systemie WOOX). Za pomoca korektorka mozna naprawde ustawic ladnie brzmiace basy i glosniki nie brzecza straszliwie jak np. w Samsungach i LG. Nie poradzilem sobie jedynie z Virtual Dolby Surround. Niby ogladam audycje nadawane w tym systemie ale ja zadnych efektow "przestrzennych" nie slysze.(dajcie znac jak to odbierac) - ale rymy :wink:
Ambilight to poprostu czad. Dla innych zbedny bajer. Kto nie zobaczy ten nie wie (My posiadacze Phili - wiemy, jest czadowe.)
Nie mialem okazji zobaczyc HD w wydaniu Philipsa, ale trza miec urzadzonko HDMI. Mam podlaczone DVD na rozdzielonych skladowych (tryb HD rozdz.576) dziala bardzo dobrze i od razu zglasza na pasku informacyjnym podwyzszona rozdzielczosc. Pozdrawiam.

P.S. Nie widzę: fioletów, lili, - i etc. ;)
 

oleey

New member
Witam forumowiczów!

Przedwczoraj otrzymałem swój wymarzony 7603/12.

Pierwsze spostrzeżenia to m.in.:

Zaj***sty kontrast - telewizor działa na "pół gwizdka" czyli jasność i kontrast zjechane do ok. 70-80%, bo na wyższych wartościach za bardzo daje po gałach, a w nocy to już w ogóle nie da się oglądać. Jak ktoś ma mocno nasłoneczniony pokój to ten TV napewno da radę.

Ulepszacze: PixelPlus - rewelka, dodaje szczegółowości i usuwa "mydełko" z obrazu; HD Natural Motion - hmm... działa i to widać ale też widać kiedy się nie wyrabia. Mnie osobiście nie przeszkadza i najważniejsze, że w razie czego można wyłączyć. Inne działają na tyle niepostrzeżenie, że się na razie nie wypowiem.

A tak na marginesie, też bawiłem się tym TV w sklepie i stwierdzam, że sprzedawcy bawiąc się telewizorami ustawiają je w najdziwniejszy sposób. Najlepiej poprosić o pilota i samemu pokombinować.

To tyle tak na gorąco. Jak na razie jestem w pełni zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

Cesar

New member
42pfl7603

Witam. Czy aktualizował ktoś z Was soft w TV. Jest nowa wersja na stronach Philipsa. Troszkę się obawiam i wersja English only? Podpowiedzcie czy warto zaktualizować soft do wersji 000 064 072 000. Pozdrawiam.
 
Do góry