WMP 11 nie widzi PS3

dynea

New member
Przeszukałem to forum i nie tylko to.
Mam konsolę podłączoną przez switch (przewodowo). Mój notebook ma vistę.
W WMP11 w oknie udostępniania multimediów nie widać nic.
Sieć jest lokalna.
Nie próbowałem innych programów typu media server. Pingowanie działa. Internet na konsoli działa.
Poniżej podaję konfigurację sieci:
1. Modem (kablówka 4Mb)
2. AP
2.1. Komputer Windows XP podłączony przewodem do AP
2.2. Switch 4 porty podłączony kablem do AP
2.2.1. Notebook z Vistą podłączony kablem do switch'a
2.2.2. PS3 podłączona kablem do switch'a

Notebook jest odłączany i wtedy łaczy się z internetem poprzez AP - (latem z ogrodu).
Również wymieniony pod 2.1. komputer nie widzi konsoli.

Mam jako firewall Eset ale zrobiłem tam dla konsoli wyjątek (po IP). Jak wyłączę firewall to też PS3 jest niewidoczne.
Czy ktoś możę mi pomóc?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Najwyższa pora spróbować jakieś normalne oprogramowanie typu MediaServer.

Pozdrawiam,
 

dynea

New member
Masta_J napisał:
Najwyższa pora spróbować jakieś normalne oprogramowanie typu MediaServer.

Pozdrawiam,

Dzięki za podpowiedź ale:
1. jestem ambitny i pomyślałem sobie, że jak u innych działa to u mnie też powinno.
2. Może z WMP11 jest coś nie tak - nie znam się na tym- ale będzie kontynuowany. Inne MadiaServery niekoniecznie.

Mimo to czy mogę prosic o sugestię co do właściwego - Twoim zdaniem- oprogramowania?

Pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
WMP 11 jest banalnie prosty do skonfigurowania z PS3. Włacz PC i PS3. Upewnij się że oba urządzenia są w twojej sieci domowej. W opcjach WMP 11 zaznacz media share, wskaż foldery do dzielenia i zezwól na dzielenia dla Unkown device (tak WMP widzi PS3). Voil'a!!!

Jeszcze prostszy jest Winamp. Ściągnij najnowszego i pdczas instalacji zaznacz opcję zainstalowania "Winamp Remote". Nic nie trzeba konfigurować. W każdej chwili możesz kliknąć prawym klawiszem myszki na ikonkę Winamp Remote w Tray'u i dodawać media które chcesz udostępnić na z PC na PS3.

Działa super. Po kablu i po WIFI.
 

dynea

New member
Dzięki za porady.
Problem w tym, że komputery "nie widzą konsoli" w żadnym z programów typu mediaserver.
Najdobitniej pokazał mi to wczoraj taki programik PS3 MediaServer.
Po ładnie zwizualizowanej próbie połączenia z konsolą wyświetlił wielki czerwony X z komentarzem " sprawdź czy masz włączoną konsolę". Jest tam jeszcze log z tej próby połączenia ale dla mnie to zupełna chinszczyzna.
Sprawdzałem na obu komputerach ( jeden z XP drugi z Vistą). To samo.
Muszę nadmienić że adresy IP w sieci, w tym DNS-y mam ustawione na sztywno.
Próba pozwolenia konsoli na samodzielne ustalenie adresów skończyła się niepowodzeniem. Brak internetu. Nadane przez konsolę numery DNS-ów nie chodzą gdyż mój dostawca internetu wymusza swoje adresy.
Mimo braku połączenia z internetem próbowałem z tak ustawioną konsolą nawiązać połączenie z komputerem i wtedy otrzymałem komunikat o błędzie 80710102.
Tyle objawy.
Także, Szanowni Państwo, dla mnie porady jak skonfigurować udostępnienie plików są przedwczesne.
Wdzięczny jednak będę za każdą pomoc

Pozdrawiam
 

vib

New member
Trzeba do sprawy podejsc metodycznie:
a) czy modem jest z funkcja routera (i czy mozesz ewentualnie routerem zarzadzac)
b) czy ustawienia sieciowe w komputerze wpisujesz z palca (masz podane przez uslugowace co masz wpisac) czy pobierane sa automatycznie przez DHCP
c) jakie sa to ustawienia sieci (dnsy o ktorych piszesz to sprawa na ktora nie zwracaj uwagi i sie tym nie przejmuj) - chodzi o adres IP, gateway(brame), maske podsieci ?

i potem sie elegancko ustawi PS3 by widziala komputer :)
 

dynea

New member
vib napisał:
Trzeba do sprawy podejsc metodycznie:
a) czy modem jest z funkcja routera (i czy mozesz ewentualnie routerem zarzadzac)
b) czy ustawienia sieciowe w komputerze wpisujesz z palca (masz podane przez uslugowace co masz wpisac) czy pobierane sa automatycznie przez DHCP
c) jakie sa to ustawienia sieci (dnsy o ktorych piszesz to sprawa na ktora nie zwracaj uwagi i sie tym nie przejmuj) - chodzi o adres IP, gateway(brame), maske podsieci ?

i potem sie elegancko ustawi PS3 by widziala komputer :)

Konfigurację opisałem w pierwszym poście.
Moim ruterem jest Acces Point Linksys (czy jakoś tam - nie jestem w domu). Jest on konfigurowalny- umiem wejść do stronki z ustawieniami 192.168.2.1 - ale na tym koniec.
Ustawienia na komputerach wpisuję z ręki bowiem automat nie zadziałał. (Jeden komp z XP drugi z Vistą)
Podaję więc IP sprzętu, maskę podsieci i bramę tj. adres bezwzględny rutera. Internet w całej chałupie mi chodzi- (mam jeszcze dekoder n-ki podłączony na tej zasadzie).
Aktualnie moje podejrzenia padają na switch, do którego podłączone są i konsola i notebook z vista. Tym switch'em jest mój stary ruter Asmax ( sprzed zakupu AP). Może to on nie przepuszcza sygnałów z protokołem transmisji strumieniowych?
 

vib

New member
dynea napisał:
Tym switch'em jest mój stary ruter Asmax ( sprzed zakupu AP). Może to on nie przepuszcza sygnałów z protokołem transmisji strumieniowych?
moze masz regulke filtrowanie/blokowane UPnP (lub wogole wyciety jakis zakres ruchu pakietow obejmujacy z zakresie swoim port 5001

jesli komputer z XP i konsola w ustawieniach sieciowych maja ta same podsciec (typu np. 192.169.xx.00 no i maske itp to musza sie widzic - jesli sie nie odnajduja to tylko dwie rzeczy mogaje blokowac - wlasnie router w jakiej regulce i/lub firewall w kompie

i nie ma, powtarzam nie ma innej mozliwosci czemu sie nie widza - i nie ma znaczenia jakiego uzywasz media serwera

ps. w pierwszym poscie nic ciekawgo nie napisales o ustawniach twojej sieci - ani jednego konkretu
 

dynea

New member
to tylko dwie rzeczy mogaje blokowac - wlasnie router w jakiej regulce i/lub firewall w kompie

W obu komputerach wyłaczony mam firewall Windows'a a działa "Eset Smart coś tam" z utworzoną regułą przepuszczającą po IP "od ...do" cały wewnętrzny ruch w sieci.
Wyłączałem też firewall w ESET i próbowałem nawiązać połączenie i nic.
Stąd moje podejrzenia co do switch'a.
Jeżeli ps3 i notebook są połączone ze sobą za pomocą switcha, a dopiero ten switch jest podłączony do AP - rutera (tego programowalnego) to ruch pomiędzy tymi dwoma urządzeniami odbywa sie poprzez czy z pominięceim rutera?
Z góry przepraszam za "naturę" moich pytań - ale jestem kiepski w te klocki.
 

vib

New member
dynea napisał:
W obu komputerach wyłaczony mam firewall Windows'a a działa "Eset Smart coś tam" z utworzoną regułą przepuszczającą po IP "od ...do" cały wewnętrzny ruch w sieci.
na potrzeby testow i wstepnej konfiguracji, zeby w koncu to zagralo razem wylacz wszelkie wynalazki - doslownie wszelkie

Jeżeli ps3 i notebook są połączone ze sobą za pomocą switcha, a dopiero ten switch jest podłączony do AP - rutera (tego programowalnego) to ruch pomiędzy tymi dwoma urządzeniami odbywa sie poprzez czy z pominięceim rutera?

piszesz wczesniej, ze za swicz robi Ci " mój stary ruter Asmax" - a wiec wielce prawdopobne, ze on Ci wlasnie filtruje/blokuje ruch, bo ma zaprogramowane regulki jakies

generalnie - czy z komputera mozesz spingowac IP konsoli ?
 

dynea

New member
Dziękuję jeszcze raz za wszystkim porady.

Problem częściowo rozwiązany, ale ponieważ, jak pisłaem, jestem ambitny, będę go dalej drązył.
Co się udało.
1. Uporządkowałem sieć. - na obu komapch nic.
Resztę robiłem z wyłączeniem kompa stacjonarnego z XP.
2. Podłączyłem konsolę X-box ( bo może PS3 jest taka felerna)- i nic
3. Wywaliłem kompa z Vistą i Eset Smart i podłączyłem (taki sam sprzęt) ale z XP i ESET NOD32 - i eureka WMP 11 ruszył - najpierw z X-boxem a potem o dziwo z PS3.
4. Ponownie podłączyłem kompa z Vistą i odinstalowałem Eseta - znowu nic
5. Zainstalowałem (na kompa z Vistą i z odinstalowanym Esetem) - PS3 MediaServer i działa!!!

Jakie wnioski? Nie wiem. Nie znam się na tym. Może któryś z Was coś potrafi z tego wydedukować. Ja np nie wiem jak działają oba programy tzn. co wykorzystują do streemingu.
Teraz przede mną nauka streemingowania, walka z kodekami itp.
Chcę jeszcze:
1. Zainstalować z powrotem Eset Smart i otworzyć port 5000.
2. Wypróbować TVersity.


Pozdrawiam wszystkich
 

dynea

New member
Szczupaczek napisał:
Przecież pisałem Ci wyłącz firewalla eseta...nie będziesz miał problemów.

To było coś więcej. Firewall wyłączałem i nie było rezultatu, Pomogło dopiero całkowite odinstalowanie Eseta Smart
 

vib

New member
z ciekawosci wlaczylem media serwer w wmp, zeby sprawdzic czym sie rozni od ps3mediaserver - i teraz rownolegle dzialaja mi na kompie 2 w tle i konsola widzi dwa rozne - i nic sie nie gryzie

ps. czemu sie nie zdziwilem po porownaniu tych dwoch softow, ze propozycja MS nadaje sie tylko i wylaczanie do skasowania z dysku komputera i zapomnieniu, ze taka funkcja w wnp istnieje :p
 

punkracy

New member
dynea napisał:
Dziękuję jeszcze raz za wszystkim porady.

5. Zainstalowałem (na kompa z Vistą i z odinstalowanym Esetem) - PS3 MediaServer i działa!!!

Chcę jeszcze:
2. Wypróbować TVersity.

Jeśli chodzi o TVersity, to osobiście szczerze odadzam.
Ja zacząłem przygodę z łączeniem notebook<->PS3 od tego właśnie programu. Było całkiem fajnie, ale do pierwszej zwiechy, po której oba sprzęty były "ślepe". Później było już tylko gorzej.
Ale wtedy znalazłem PS3 Media Server i olśnienie. To jest to czego szukałem!
Co prawda miałem delikatne problemy, ale tylko na własne życzenie. Udało się jednak wszystko doporowadzić do ładu i teraz z powrotem mogę się cieszyć muzyką/filmami/zdjęciami bez potrzeby kopiowania. No i bez kabli :mrgreen:
Zatem kwestia wyboru aplikacji to Twoja sprawa, ale nie wiem czy ambicja wystarczy na "walkę" z programem, który działa w sposób losowy i całkowicie nieprzewidywalny (mam na myśli TVersity).

Reasunując polecam PS3 Media Server i życzę powodzenia w ewentualnej potyczce z TVersity.
 
Do góry