Własne "M" i pomoc w doborze TV

troopers

New member
Witam jeszcze raz wszystkich, jestem nowym użytkownikiem i właśnie wprowadziłem się do własnego "M" i szukam TV do pokoju dziennego. Kompletnie nie wiem jaki TV wybrać, swego czasu bardzo podobała, ale zaznaczę podobała wyglądowo seria SONY Monolit Desig. Swego czasu dość drogi a mianowicie model KDL-40NX720. Jest teraz w cenie ok. 3200zł.....Godny zainteresowania jest ten TV?
Proszę powiedźcie mi ile calowy TV mam wybrać? odległość ok 1,8-2m ....Poniżej rysunek usytuowania TV w pokoju dziennym.

img521.imageshack.us/img521/7441/pokojbos2tv.jpg

Nie wiem ilo calowy TV powinienem wybrać... 37" ? 40" ? a może 42" kompletnie nie mam pojęcia a nie chciałbym zrobić bubla i potem żałować. Dlatego wole posłuchać mądrzejszych w tej kwestii i z góry dziękuje za pomoc.

Ogólnie całe mieszkanie urządzone w stylu nowoczesnym będzie więc i chciałbym by TV designem nie odbiegał. Poniżej także parametry.

1. odległość od ekranu: 1.8 - 2.1 m
2. jak słońce świeci w pokoju: Telewizor będzie stał przy południowo-zachodniej ścianie (skos)
3. Jak duży jest pokój: 5.25x3,6 m
4. Preferowana technologia: LCD
5. jaki masz obecnie telewizor: TV przeznaczony do sypialni: Sony 22KDL-EX310
6. jakie programy najczęściej oglądasz: TV
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: dzień, wieczór
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez lub przy lampce nocnej
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa: bez różnicy
11. preferowana wielkość telewizora: 37" 40" 42" ?
12. preferowana marka: jestem otwarty na propozycje
13. czego nie lubisz w telewizorach: słabej jakości obrazu, brzydkiego designu
14. jakie urządzenia będą podłączone: kablówka albo jakaś cyfrówka
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: nie wiem, ale TV raczej do TV
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: z kątów
17. czy ważne jest wifi: tak, choć nie koniecznie musi być :)
18. czy będziesz korzystać z widgetów: nie wiem
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie wiem, raczej tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: nie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: nie potrzebuję napisów :)
22. ma mieć 3D: może ale nie musi
23. ma mieć slot na karty SD: może ale nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S: może ale nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI tuner n i PC przez DVI lub HDMI
26. Jaki masz sygnał: PC, naziemna cyfrowa i n
27. ile programów HD: ile fabryka dała
28. ma stać czy wisieć: stać, wisieć może w przyszłości
29.Rozdzielczość: full HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, design
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 6
33.Sugerowana cena: do 3500 zł

Co do TV, kilka dni temu zrobiłem sobie przejażdżkę po sklepach i kilka modeli mi się podobało, ale jak mówię podobało ale nie wiem jak z ich jakością/parametrami .
Były to:
wspomniany już Sony KDL40-720NX
LG 42LM670s
Samsung UE37ES6710
ale widziałem też jakiegoś Philipsa tylko nie pamiętam modelu. Tak czy inaczej przede wszystkich prosze o porady ile calowy i ewentualnie który model :) jeszcze raz dzięki. pozdrawiam z pomorza
 

troopers

New member
Dzisaj poświęciłem trochę przejść się po sklepie akurat były wystawione: Philips 40PFL5507K i Toshiba 40TL933 i obydwa dość fajnie się prezentują ... w która stronę pójść? jak z awaryjnością Toshib ? Philipsa? fajnie że posiadają srebrną ramkę, gdyż ściana będzie szara ciemna, więc fajnie będzie kontrastowało... chociaż widziałem też wersje samsunga białego bodajże model UE40ES6710 ale za to droższy
 

babus

Member
Witaj troopers. Zastanawia mnie dlaczego chcesz umieścić TV w tym miejscu. Ja mam prawie identyczny układ w pokoju i TV wisi na przeciwległej ścianie niż sofa. Odległość od ekranu 3,5 - 4 metry. Co prawda 50" plazma, ale jest bardzo ok. Przy Twoim ustawieniu TV będziesz oglądał zawsze pod skosem, a dodatkowo okna na przeciwko TV. Nie wróży to komfortu podczas oglądania. Przemyśl sprawę
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Philips będzie według mnie gorszym wyborem - widziałem ten model w 46calach, i testowałem go z kolegą przy Sonym EX520 - czyli dość niskim modelu. I na planszach testowych wyszedł wręcz fatalnie (bardzo słaba gradacja kolorów), a na planszach ruchomych - nie było czuć tego 400Hz - wyglądał jak 50hz -> 100 Sony... Przy Toshibie co prawda obrazy testowe wyglądały podobnie jak an Philipsie, ale dowiedziałem się w serwisie, że Toshiba nie poprawia obrazów z USB przez procesor - więc wyświetla to co dostaje.
Ja bym jednak postawił na japońską technologię, a nie firmę kupioną przez chińczyków :)
PS : Jeśli się nadal zastanawiasz, to spójrz też na model Sonego HX750 - będziesz pewnie wniebowzięty, choć cenowo to już trochę w góre idzie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście to nie prawda.
Philips znakomicie operuje kolorami
025_P1400761.JPG
To widać nawet na zwykłym sygnale SD.
Świetnie skaluje obraz.


024_P1400758.JPG

Wystarczy poczytać opinie użytkowników.

I kłania się jeszcze kalibracja obrazu .
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-i-dlaczego-jest-wazna-dla-kazdego-z-was.html
Po kalibracji gra znakomicie.
 

troopers

New member
Witaj troopers. Zastanawia mnie dlaczego chcesz umieścić TV w tym miejscu. Ja mam prawie identyczny układ w pokoju i TV wisi na przeciwległej ścianie niż sofa. Odległość od ekranu 3,5 - 4 metry. Co prawda 50" plazma, ale jest bardzo ok. Przy Twoim ustawieniu TV będziesz oglądał zawsze pod skosem, a dodatkowo okna na przeciwko TV. Nie wróży to komfortu podczas oglądania. Przemyśl sprawę

Z tego względu iż w pokoju musi być stół, a dziwnie bby się oglądało TV przez stół :), gdyby nie miał obyć stołu to jak najbardziej TV byłby na tej ścianie do tego na pewno większy :), no ale to może w większym innym mieszkanku na razie musi mi wystarczyć te co mamy :)
 
Do góry