witam pasywne a akyywne okulary?

lukaszczecin

New member
witam mam pytanie bo nie za bardzo rozumiem. powszechnie mówi się ze nowe telewizory lg z pasywnymi okularami maja mniejsza rozdzielczość niż telewizory z aktywnymi okularami. np posiadam film sbs w 1080p i jak go puszcze na tv z aktywnymi okularami mam naprawdę 1080p a jak go puszcze na telewizorze lg to już nie? i np jak mam film oryginalny awatar 3d to jaki format on ma .sbs? czy cos innego. niech mi to wyjasni. bo wydaje mi sie ze jak puszcze film 1080p w sbs na obu typach telewizorów to na obu będzie obniżona rozdzielczość pozioma , gdyz zostanie zozciagnieta na caly ekram .
 

McGoof

New member
Nie. Lg musi polaryzować co drugą linię- tak działa polaryzator właśnie (co druga linia dociera raz do jednego, raz do drugiego oka). W przypadku tzw. half-SBS (czyli na 1920 pixelach 2 obrazy dla obu oczu) na LG będzie obcięta i pionowa i pozioma rozdzielczość. Efekt - każde oko dostanie obraz o rozdziałce 960x590 pikseli.

Jedynie obrazy migawkowe z Blu-ray lub full-SBS dają pełną rozdzielczość w 3D (a i to musi obsłużyć dany odbiornik).

Osobiście - dla mnie nie widać różnicy w przypadku bajeczek 3D. Jazda zaczyna się przy materiałach typu np. Avatar, gdzie widać różnice, gdy tło jest bardzo zróżnicowane i dopracowane. Takie jest przynajmniej moje SUBIEKTYWNE zdanie (i dlatego wybrałem migawki - nie męczą dużo bardziej oczu, lecz wiadomo- okulary są dużo droższe).
 

lukaszczecin

New member
nie no ja już wybrałem polaryzacyjne. zastanawiało mnie tylko dlaczego polaryzacja zmniejsza rozdzialke. oglądałem wczoraj avatara i spadku rozdzielczości nie zauważyłem fakt ze film ważył 13gb sbs.bajki wyglądają tez rewelacyjnie. a pasywne wybrałem dlatego ze mam dwoje dzieci w wieku 7l 4l i jak widzę co robią z okularami , jak by to robili z aktywnymi to chyba na leb bym dostał.i musial bym aktywne raz w tygodniu wymieniać.
 

McGoof

New member
Dla zwykłego usera nie mającego obsesji na punkcie ultrawyraźnych pikseli i jakości lub nieposiadającego TV większego od 46 cali w zasadzie główną przesłanką wyboru powinny być chyba właśnie warunki oglądania - czy masz dzieci, czy chcesz oglądać filmy w dużych grupach etc.

Jeśli oglądać będziesz kameralnie w 2-3 osoby, szczególnie przy słabym oświetleniu lub bez niego lub oglądać będziesz z bliska (polaryzacja nie radzi sobie z bardzo bliska) - wybierz migawki

Jeśli zależy Ci na wielkich imprezach z oglądaniem 3D, np meczykach w większym gronie - np. 5-6 osób lub boisz się, że dzieciaki lub ktokolwiek inny rozwali w trymiga okularki - bierz pasywy.

Moim zdaniem reklama pasywnych TV LG była bardzo adekwatna - podkreślała głównie nie komfort oglądania czy różnice jakości (nie kojarzę, żeby było cokolwiek o jakości w tych spotach :D), ale taniość i dostępność okularów i w związku z tym możliwość oglądania filmów np. grupą.
 

luk4sek

New member
w mojej opinii spadek rozdzielczości jest odczuwalny, to fakt, jednak wystarczy odsunąć się trochę od tv i jest super. Przy matrycy 46 cali 2 metry są satysfakcjonujące:)
Tak jak wyżej pisano, różnicę zobaczą generalnie tylko fanatycy full HD.
Okulary migawkowe przeszkadzały mi już w sklepie, także nie dla mnie ta technologia;/
 

lukaszczecin

New member
mi tam pasywna technologia bardzo pasuje mam 42 telewizor i siedze tak 2,5m od telewizora.noi jest nas 4 osoby i lubimy razem oglądać kreskówki z dziećmi i wieczorkiem z zona jakiś film . nawet jak dzieciaki siadają na okularach czy bawią się nimi serce mi nie pęka . jak mialem migawki to okulary były jak święty gral cały czas zestresowany bylem i patrzałem czy tylko są cale i czy dzieciaki ich nie rozwala. no i to ladowanie migawek siadasz chcesz ogladnac film a tu kupa zozladowane bo zapomniałem naładować
 
Do góry