Windows 10 co sądzicie?

Manky

New member
a spróbuj w explorator plików wklepać adres ip który pokazuje ci się tam we właściwościach, zobacz czy w ogóle jest jakaś możliwość połączenia sieciowego (oczywiście na włączonym odtwarzaczu)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Mało prawdopodobne aby adresem IP dostać się do pamięci masowej podpiętej po USB do playera. Co najwyżej dostanie się do setupu.
Chociaż cholera wie bo ja zawartość dysu w tv skonfigurowanego do nagrywania widzę przez sieć. Nie wiem tylko jak z przenoszeniem danych.
W amplitunerze nie ma takiej opcji więc zakładam, że z Oppo będzie to samo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zauważyliście pewnie, że przy Chrome w ulubionych nie ma paska do przewijania, a jest mała ikona którą trzeba najechać i grzecznie czekać, tudzież kręcić rolką w myszce.
Ew. ja tego nie widzę, a jak jest to chętnie dowiem się gdzie.

Kiedyś, bodajże w starym IE po kliknięciu ikony ulubione, otwierała nam się zakładka i tam mieliśmy pod ręką i z paskiem do przewijania całą listę.
Mało tego, ta zakładka nie znikała. Mogliśmy ją wyłączyć ręcznie.

Teraz, przy kilkuset linkach obsługa tego to porażka.
Znalazłem program w sklepie googla, zwie się "Neutron Bookmarks".
Polecam zainstalować, można przynajmniej przewijać całą listę bez żmudnego czekania.

Natomiast dalej nie ma możliwości załączenia zakładki na stałe.
Tak jak za starych dobrych czasów.
Jak ktoś wie o czym piszę i zna lepsze rozwiązanie, to dzielić się.
Bo urwicy można dostać przy szukaniu linków, szczególnie jak się ich ma setki. Tymczasem polecam ww.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po tylu latach to nie takie hop siup ;)
Chrome jest ok, ale ulubione to jakaś porażka, chociaż oni to przejeli z IE któregoś. Rozumiem, że na Firefoxie ulubione można na stałe załączyć w oknie i przewijać liste paskiem?
 

Dubek

Member
Bez reklam
Tam sobie wszystko pod siebie personalizujesz, zakładki masz w jednym miejscu i sobie możesz przewijać. Zainstaluj sobie i sprawdź, będzie ok to zostawisz a jak nie to odinstalujesz :) plusem Vivaldiego jest to że działają na niej dodatki z chrome :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie z niej piszę, skoro tak namawiasz ;)
Faktycznie, sporo ustawień. Są też ulubione tak jak powinny być, po za tym, że cały panel jest z boku cały czas na widoku. Można to wyłączyć i uruchamiać z górnego? Niby nic, ale nie lubię tych podręcznych zakładek po bokach.

Druga sprawa, jak importować ulubione z Chrome do działu zakładek z Vivaldi?
Jest import, ale do innego folderu i mamy dokładnie ten sam schemat co w Chrome.
Czyli znowu trzeba kręcić myszką.
 
Ostatnia edycja:

Dubek

Member
Bez reklam
Ten panel w opcjach chyba można ustawić inaczej, nie tylko z boku. Jak masz dużo zakładek to myszką trzeba, nie wiem jak było wcześniej w chrome, musiałbyś mi to wytłumaczyć. No i ten panel nie jest na widoku, można go schować przecież :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeniosłem folder z ulubionymi do zakładki do prawej/lewej zakładki ulubionych w Vivaldi. A czy można schować ten panel całkowicie, no można, ale jak chce mieć szybki dostęp do ulubionych to muszę go załączać ponownie. W Chrome masz bezpośrednią ikonkę na gornym panelu, który zawsze tam jest, a ten jest dodatkowy. Przysłania ekran (jak załączony).
W opcjach położenie panela jest tylko lewo/prawo. Nie widzę tutaj możliwości załączenia na górze, czy też wrzucenia samej ikony do otwierania ulubionych.
Zresztą nie ważne, szkoda naszego czasu ;) przyda się przeglądarka do przeglądania ulubionych bo jest to po ludzku, tak jak było lata temu w IE.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie, lata na nim siedziałem. Mi tylko o zakładki chodzi.
A co Wam się nie podoba w Chrome?
Pamiętam jak kiedyś wszyscy psioczyli na IE i każdy przesiadał się na Chrome, teraz widzę, że już Chrome nie trendi i Vivaldi jakieś tu zalecacie, bo Firefoxa to jeszcze rozumiem ;)
Przesiąść się nie jest tak łatwo, to lata przyzwyczajeń ; )
 

Dubek

Member
Bez reklam
Mi się w Vivaldi podoba to że jest szybka i mogę ją spersonalizować jak chce. Do tego ma dostać niedługo swojego klienta poczty jak Thunderbird w Firefox. Stworzył ja gość który tworzył pierwsze Opery które były najlepszymi przeglądarkami wtedy :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Uporczywy Google

Pewnie wielu z Was używa Google. Wiemy, że cwaniaki śledzą każdy nasz ruch na kompie (i nietylko). Co jakiś czas, co 2-3 tygodnie, pojawiają się okna z zaakceptowaniem umowy. Mimo iż wytrwale odhaczam opcje, by nie magazynowano moich ruchów w przeglądarce dotyczących reklam, szukanch produtów, nic to nie daje. Mimo iż we wszystkich utawieniach niy wszystkko wyłączam, akceptujuę, to i tak nic to nie daje. Na wielu stronach i tak wyskaują reklamy ostanio przegladych produktów, np. Jeśli ostatnio szukałem słuchawek, to jak oglądam kiszone ogórki, to i tak po bokach wyskakują odnośniki do słuchawek, itd. Też tak macie, da się to jakoś obejść?
 

Attachments

  • Bez tytułu2.jpg
    Bez tytułu2.jpg
    14,2 KB · Wyś: 20

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Chyba tylko czyszczenie ciastek po każdej sesji

Z drugiej strony...
Słuchawki z dobrą muzą na uszy to i pod ogórka można delikatnie 0,7 wieczorkiem zrobić :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry