Windows 10 co sądzicie?

bramowicz1

Member
Bez reklam
Ja u siebie pozostałości po nieudanej aktualizacji do 1803 usunąłem w dość prosty sposób. A było tego ponad 17 GB.
Sama aktualizacja nie wiedzieć czemu się nie powiodła.
Zmuszony byłem ją zatrzymać. Po kilku nie udanych próbach stwierdziłem, że pobiorę czyste ISO i zainstaluje czystą kompilację.

Pliki, których chciałem się pozbyć znalazłem za pomocą AVG PC TuneUp (nawiasem bardzo dobry program do optymalizacji systemu).

Zakładka zwolnienie miejsca, pamięć podręczna systemu, kopie zapasowe aktualizacji systemu i tu mamy podgląd na pliki i lokalizację.
AVG wyczyści folder jeśli zaznaczymy odpowiednie okienko.

Jeżeli system jednak to trzyma, polecam małe aplikacje, które to odblokują i usuną: Unlocker, IObit Unlocker, Wise Force Deleter.
Są bardzo pomocne w tych sprawach. Pierwszym i drugim usuwamy, przenosimy, zmieniamy nazwy całych folderów oraz plików. Ostatni, gdy zawodzą pierwsze odblokuje i usunie zablokowane pliki.

Pliki tymczasowe $, to nie zawsze jednak śmieci i musimy sami zdecydować czy chcemy je usunąć. Mogą to być pliki, które są potrzebne do przywrócenia poprzedniej wersji więc trzeba samemu to przemyśleć.
Ja byłem pewien czego chcę więc to zrobiłem.

Możemy zrobić to też z poziomu systemu jak radzą nam poradniki typu:

https://www.spidersweb.pl/2015/07/windows-10-folder-windows-old.html

Oczyszczanie dysku po aktualizacji Windows 10 - czyli jak odzyskać 10GB

Można jeszcze to zrobić z poziomu konsoli czy Power Shell, jednak mniej doświadczonym użytkownikom polecam zrobić to sprawdzonym programem i mieć pewność, że system nie padnie.

PS. korzystal ktoś z tej kompilacji:Windows 10 Redstone 5 1809.17763.1, bo zdania co do tej wersji na forach są podzielone.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP

bramowicz1

Member
Bez reklam
armanig napisał:
Nie, ale czekam na czarny motyw.
Co jest nie tak, z tą kompilacją, chętnie bym przetestował.
Ten czarny motyw i mi by się przydał, jakoś nie udało mi się go wkleić.

Gdzieś pisali, że była z błędami i rzekomo usuwała pliki z One Drive.

https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Problem-ze-znikajacymi-plikami-w-Windows-10-zidentyfikowany-i-usuniety

https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Problem-ze-znikajacymi-plikami-w-Windows-10-zidentyfikowany-i-usuniety

Na priw. wysyłam Ci link do tej kompilacji.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W końcu czarny motyw w Windows (domyślny tryb aplikacji - czarny). Nawiasem, przydałoby się też i tu, na forum ;)
Jak wiadomo podobna funkcja jest już od dawna w MS Office (motyw pakietu Office, domyslnie kolorowy, ale z możliwością zmiany na ciemniejsze motywy.
Oczywiście od dawna stosuję akurat ciemnoszary.
Co (nie)ciekawe, od niedawna motyw nie zotstaje u nie zapamiętywany. Mogę bez końca zmieniać z kolorowego na inny, ale gdy uruchomie ponownie jakiś prgram z Office, motyw zawsze wraca do domyślnego kolorowego, a to nie jest już takie fajne. Najwyraźniej, funkcja w Windows i podobny odpowiednik w Office razem sie nie lubia...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie to nie działa, jest załączony w personalizacji i nic.
Być może, że mam załączony "Classic Shell" który robi pasek na dole przeźroczysty. Są jakieś inne ustawienia?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Działa, ale nie poszło z automatycznej aktualizacji.
Na nocną pracę jak znalazł, ale już przeglądarka zdjęć została w jasnej szacie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak, ostatnie dni była duża aktualizacja, nowa kompilacja i zaskoczyło. Nie jest to oczywiście jeszcze dopracowane, jak wszystko w MS...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam z tym mały problem - ciąg dalszy.
Pracuję na kilku komputerach. Wszystkie mają najnowsze aktulizacje, ale różnie się zachowują z tym ciemnym motywem.
Na swoim głównym kilka tygodni, miesięcy temu miałem ciemne tło ustawień, klakulatora, itp. Natomiast jasne tło exploratora i tak jest (było) dla mnie idealnie. Teraz mogę ustawić tylko ciemne wszystko albo białe. Nie chcę mieć jasnego tła ustawień i kalkulatora, ale jak zaznaczę ciemny motyw to również zmienia sie tło ekspolatora.
Na innych kompach jest OK, czyli eksplorator jasny, ustwienia, kalkulator ciemne.
Czy można jeszcze tego gdzień szukać w innych miejscach?
Czy coś się poknociło i konieczne będzie gmeranie w rejestrze?
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
I jak w tej chwili ta aktualizacja z ciemnym motywem? Stabilne to?
Bo się zastanawiam czy zostać przy poprzedniej czy na czysto zainstalować tą nowszą (w moim przypadku na laptopie).
 

NicoDarko

New member
Miałem z tym kilka problemów, ale myślę, że to zrobi! Po prostu musiałem wyłączyć wszystkie wskaźniki. Pochłania zbyt dużo pamięci mojego komputera.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
A tą kompilację ktoś już sprawdzał?

Windows 10 Pro RS5 v.1809.17763.316 z 12 lutego 2019.

Na forach screeny ale ani słowa o ciemnym motywie.

Chapnął bym tą gdy bym był pewien, że posiada ten ciemny motyw.

PS. Jak ktoś ktoś chętny to podrzucę linka.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Który ciemny motyw masz na myśli, wrzuć konkretnego screena.
U mnie już wszystko od dawna jest w ciemny motywie.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Chodzi mi o Eksplorator:

eksplorator-uwp-jak-wlaczyc-1809-okno1.jpg
 

Attachments

  • Zrzut ekranu (18).jpg
    Zrzut ekranu (18).jpg
    12,3 KB · Wyś: 17

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam to samo już od dawna, właśnie po jednej z ostatnich aktualizacji jest możliwość.
Pisaliśmy o tym. U mnie wszystko już jest w ciemnym motywie, o niebo lepiej


 

bramowicz1

Member
Bez reklam
No to super, zaryzykuję nawet z tą najnowszą kompilacją,
Chociaż widzę po sieci już krąży nawet marcowa:
Windows 10 Pro RS5 v.1809.17763.348
Ale bez Polish.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zmieniaj, bo ciemny motyw jest świetny.
Wieczorem zbawienny. Aktualizacja która wprowadzała zmiany już dawno była, dziwne, że jej jeszcze nie masz.
U mnie na PC już wszystko w ciemne, YT, wszystkie okna Windowsa, przeglądarka Chrome itp.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Nie mam bo wyłączyłem tymczasowo aktualizacje, wolę czysty system postawić na nowo.
Za dużo później śmieci, co prawda można system wyczyścić ale to już nie to samo.
 
Do góry