Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

NIUNIAS

New member
Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
Z waszych opinii wynika ze przez component bede mial obraz ze wszystkich 3 kanalow HD jakie n-ka w tej chwili nadaje.
Co do jakosci obrazu przez component lub hdmi,zalezne jest to jak widac jaki kto ma TV.
Ja mam Sony KDS-55A2000.
Czy ma ktos z was moze nbox podlaczony do tego TV?
Jesli tak,to jak sie sprawuje ten duet podlaczony przez component?duza roznica w jakosci w porownaniu z hdmi?
Dzieki.

Pozdrawiam
 

jc96

New member
n-box i Twin-monoblok

Witam,
Mam pytanie do doświadczonych użytkowników nboxa. Czy współpracuje on dobrze z konwerterem Twin-monoblok?
Wymyśliłem, że przy obecnych cenach kombinacja "n"-ki i PC daje za podobną cenę znacznie ciekawsze możliwości programowe niż Cyfra+. Ponieważ korzystam także z Astry najlepszym rozwiązaniem jest instalacja Twin-monoblok dla dwóch odbiorników. Nie jestem jednak pewien, czy nbox będzie prawidłowo obsługiwać przełącznik DiSEq wbudowany w Twin-monobloku?

Będę wdzięczny za radę
Pozdrawiam
 

olej

New member
Witam,
jestem tu nowy :) szczerze mowiac jestem zielony jesli chodzi o technologie HDTV , dlugo czytalem to forum , ale nie wszystko rozumiem :)
chcialbym zakupic abonament "n" , i raczej kupie go z tym podtsawowym nboxem i wybiore tylko 2 pakiety tematyczne , poniewaz chcialem to sprawdzic :) kupilem nie dawno tv samsunga LE32N71 i moje pytanie czy bez problemu podlacze n-ke do tego tv czy obraz bedzie naprawde duzo lepszy niz z kablowki ? i co potrzebuje zeby to podlaczyc ? czy wszystko dostane w punkcie n-ki ? i ile bede mial programow jesli wybiore tylko dwa pakiety tematyczne ? czy wszystkie podtsawowe programy bede mial ? pytam poniewaz zrezygnuje wtedy z kablowki :) i czy duzo bede mial tych wspanialych programow ?

wiem ze duzo pytan :) prosze o odzpowiedzi i z gory dzieki za cierpliwosc :)

pozdrawiam
 

Makszyman

Member
jc96 napisał:
Witam,
Mam pytanie do doświadczonych użytkowników nboxa. Czy współpracuje on dobrze z konwerterem Twin-monoblok?
Wymyśliłem, że przy obecnych cenach kombinacja "n"-ki i PC daje za podobną cenę znacznie ciekawsze możliwości programowe niż Cyfra+. Ponieważ korzystam także z Astry najlepszym rozwiązaniem jest instalacja Twin-monoblok dla dwóch odbiorników. Nie jestem jednak pewien, czy nbox będzie prawidłowo obsługiwać przełącznik DiSEq wbudowany w Twin-monobloku?

Będę wdzięczny za radę
Pozdrawiam
Będzie obsługiwać monoblock twin. Ja mam monoblock quad i chodzi bez problemu, a mam identyczną sytuacje jak Ty - nbox + Cyfrowy Polsat

olej: Wszystkie informacje o które pytasz znajdziesz na stronie www.n.pl
Od razu to powiem, że obraz będzie lepszy niż z kablówki
 

Velvivaldi

New member
DeLuxe Music

Dłubałem, dłubałem aż wydłubałem odbiera mi bez problemów na monobloku w Warszawie, oczywiście wszystko z Hot'a też, ciekawe jak będzie przy ulewie. Antena 85cm
 

doc38

New member
Witam :)

Mam pytanie do posiadaczy plazm Panasonic 42PV70. Czy zauważyliście różnicę w jakości obrazu pomiędzy trybami 720p a 1080i przy podpięciu telewizora kablem HDMI?

Pozdrawiam
 
Witam :) mam tą genialną plazemkę i ostatnio robiłem taki teścik :) Ale jak wciśniesz RES to przerwa jest tak długa jak zmienia sygnał, że trudno mi powiedzieć co jest lepsze :) Oglądałem na Discovery HD i obraz był żyleta na tym i na tym :) Ostatecznie mam na 1080i bo lepiej brzmi :) To tak psychologicznie ;) Ale jest opinia by sport itd oglądać na 720p a jakieś tam inne przyroda, krajobrazy itd na 1080i więc w zależności od potrzeb zmieniam :) na razie też ze względów psychologicznych:) hehe
 

bluray

Banned
Plazmy mają rozmyty obraz więc nie zobaczysz różnicy.
Na LCD widac znaczącą przewagę 1080p nad 1080i zaś 720p to juz jest chłam.
Kup sobie ploazmę Full HD bo od takich ekranów zaczyna się HD na plazmach.
Wczoraj widziałem full HD 1080p 65" PDP od Panasa w Saturnie za 40k.
Ciekwą alternatywą może byc ( jeżeli nie masz w tym tygodniu 40k) LCD Samsung 52" 1080p M87 za 13k. W kieszenie zostaje ok. 27 ooo zł.
Kolejna alternatywa prezentowana w piątek w W+wie BlueCity to plazma Full HD od LG; 60" za 38k.
 

doc38

New member
Bluray, niestety jestem z tych niebogatych lekarzy, którzy jeżdżą starym Oplem Corsą, więc chyba nie znajdę w portfelu podawanych przez Ciebie kwot, ani w tym miesiącu, ani w następnych. :) Z resztą mój 42PV70 kupiłem na raty. Ale dość narzekania. Z tego co zorientowałem się, w przypadków telewizorów o przekątnej 42 cali, przy dystansie oglądania rzędu 3,5 - 4 metrów (a z takiej właśnie oglądam TV), różnice w szczegółowości obrazu między HD Ready a Full HD ulegają znacznemu zmniejszeniu i nią są wcale takie porażające. To wynika z naturalnej rozdzielczości ludzkiego oka.

Pozdrawiam :)
 

liko

New member
konferencja n

witam wszystkich, obejrzalem konferencje n o 12.00 i nic i nic nowego!
ja chce ogladac obraz HD, a nie sluchac radia n.co to za platforma HD co mi radio wciska, radia to ma trzy w domu .pozdrawiam sfrustrowanych
 

Hawkmoon

New member
ja też konferencją nie jestem zachwycony, chyba tylko PB może być coś wart z tego co przedstawili na konferencji. Co do wcześniejszej wypowiedzi bluraya, to niedługo wejdzie u nas plazma panasonica 50 cali Full HD za rozsądne (stosunkowo) pieniądze - w Niemczech wycenili ją na około 3000 euro, więc nie tak strasznie, a 42 calową jeszcze taniej, oczywiście też Full HD. Tak więc już niedługo i zwolennicy plazm będa mogli się cieszyć Full HD po stosunkowo niskich cenach.
 

depesz

Member
liko skoro funkcjonalności internetowe, wyszukiwarka programów, dowolne nagrywanie (np. poprzez podanie kanalu i godzin - wiele osob narzekalo na brak mozliwosci nagrywania z kanalow bez EPG) to nic nowego to gratuluje zycia pelnego nowosci przy ktorym takie 'drobnostki' to jest nic.
 

Hawkmoon

New member
depesz ty chyba jakąś inną konferencję oglądałeś. :p:p:p
no chyba że:
funkcjonalności internetowe - to możliwość przeczytania aktualnych newsów z onetu
wyszukiwarka programów - w tej formie to już chyba w cyfrze była, nie?? więc nowinką to bym tego nie nazwał - ale spokok fajnie że jest
dowolne nagrywanie programów... - no ok tu to nie wiem o co ci chodzi więc może powiedz która część na to wskazywała, bo poza "super" funkcjonalnym odświeżeniem layoutu epg to nic tam rewolucyjnego nie słyszałem na temat epg ani nagrywania, ale może wiesz coś więcej???

Podsumowując: ja to osobiście nazwałbym czystą kosmetyką, i jakby to wprowadzili bez konferencji to lepsze moim zdaniem by to zrobiło wrażenie. Co innego nowa forma vod w postaci PB, ale i tak nie do końca jasno wyjaśnili jak to ma funkcjonować (tyle z konferencji zrozumiałem, że wreszcie płatne będa pojedyncze filmy, ale czy nie trzeba będzie i tak wykupić "super zajefajnego" pakietu vod n-ki to już nie powiedzieli, a w zasadzie powiedzieli, że trzeba będzie żeby korzystać za friko przez pierwsze 2 miesiące, czy to więc oznacza że inni nie będą mogli z tego w tym czasie skorzystać???)
 
Ostatnia edycja:

Hawkmoon

New member
a mógłbyś poprzeć jakimiś argumentami??? Nie twierdzę, że się nie nudziłem oglądając na przykład prezentację pana Jurka Owsiaka, lub "genialnych" stacji radiowych, więc mogłem coś przeoczyć. Ale miło by było jakbyś mnie oświecił co konkretnie, bo skoro to przegapiłem, to znaczy, że nie wiem co, nieprawdaż???
 

kamon

New member
bluray napisał:
Plazmy mają rozmyty obraz więc nie zobaczysz różnicy.
Na LCD widac znaczącą przewagę 1080p nad 1080i zaś 720p to juz jest chłam.
Kup sobie ploazmę Full HD bo od takich ekranów zaczyna się HD na plazmach.
Wczoraj widziałem full HD 1080p 65" PDP od Panasa w Saturnie za 40k.
Ciekwą alternatywą może byc ( jeżeli nie masz w tym tygodniu 40k) LCD Samsung 52" 1080p M87 za 13k. W kieszenie zostaje ok. 27 ooo zł.
Kolejna alternatywa prezentowana w piątek w W+wie BlueCity to plazma Full HD od LG; 60" za 38k.

Z tymi cenami to sie kolega urwal z choinki. Niewielu stac na wywalenie nawet 13 tys. na tv nie mowiac o 40 !!! Ja poki co zostaje przy mojej rozmytej plazmie ;)

Pozdrawiam
 

doc38

New member
Witam

Mam ogromną prośbę do posiadaczy nbox recorderów. Obudowa mojego egzemplarza wpada w dość dość głośne drgania wywołane pracą twardego dysku. Zamierzam zakupić specjalne gumowe podkładki antywibracyjne, jednak muszę znać ciężar recordera, a nigdzie nie mogę znaleźć tego parametru. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam :)
 

Makszyman

Member
Wystarczy że położysz na dekoder jakiś przedmiot, np. pilot od innego urządzenia i problem znika :) Całkowicie go nie wyciszysz, to tak jak byś chciał wyciszyć dysk w komputerze - jak mieli to wydaje dźwięk i nic z tym nie zrobisz.
 

doc38

New member
Już od dawna na moim nbox recorderze stoi marmurowy przycisk do papieru. :-D Faktycznie nieco pomogło. Chcę jednak choć trochę odizolować od powodowanych przez niego wibracji odtwarzacz DVD i CD, na których jest postawiony.
 
Do góry