Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

hugon

New member
pogorszenie sygnału z n-ki

czt u was tez nastapilo znaczne pogorszenie sygnalu z n-ki nawet na HD Discovery? po ostatnium upgrade oprogramowania cos wyraznie siadlo...czyzby obcieli pasmo???? Sila sygnalu i jakos sie prawie nie zmienily a obraz fatalny...:x
 

bartez

New member
hugon napisał:
czt u was tez nastapilo znaczne pogorszenie sygnalu z n-ki nawet na HD Discovery? po ostatnium upgrade oprogramowania cos wyraznie siadlo...czyzby obcieli pasmo???? Sila sygnalu i jakos sie prawie nie zmienily a obraz fatalny...:x


Hugon ja u Siebie nie zauważyłem żadnego pogorszonego obrazu wszystko śmiga tak jak wcześniej. Może ci się antena przestawiła :p
 

Mabri

New member
hugon napisał:
czt u was tez nastapilo znaczne pogorszenie sygnalu z n-ki nawet na HD Discovery? po ostatnium upgrade oprogramowania cos wyraznie siadlo...czyzby obcieli pasmo???? Sila sygnalu i jakos sie prawie nie zmienily a obraz fatalny...:x

Jest jak było.
 

jaracz

New member
mr.spock napisał:
i tu jest problem, n-box może wyprowadzac sygnał jednoczesnie tylko z jednego gniazda- albo hdmi albo scart. HDMI działa przy ustawieniach (res na panelu) 720 i 1080 a scart przy sd1 i sd2 - wtedy na hdmi będzie tylko dzwięk. Dla mnie to wielka bania bo chciałbym obraz hdmi bezp. na tv a rgb do nagrywarki a tak musze latac do n-box'a i wciskać "res" po ,czym zmieniac żródło a/v na tv. Ciew jestem jak to jest w innych tunerach hdmi.
Oprocz tej roznicy, ze u mnie HDMI dziala jeszcze w 576i / 576p, to sie zupelnie zgadzam, i tez bardzo mnie to wkurza, bo normalnie n-ke ogladam via HDMI, i gdy chce cos nagrac na DVD to musze leciec do tunera i klikac RES az bede mial SD1.. Echh... pewnym rozwiazaniem moze byloby, gdyby moja nagrywarka miala COMPONENT IN, jednak ma tylko COMPONENT OUT :/ Ale miejmy jednak nadzieje, ze to poprawia w kolejnym sofcie..

pozdr!
 

hugon

New member
pogorszenie sygnalu z n-ki nawet na HD

U mnie na obrazie nadal pikseloza, po korekcie polozenia anteny sygnal sie niewiele zmienil (sila i jakosc) na francuskim kanale HD 260 co chwile pojawia sie spikselowany obraz potem wraca do normy, HD Discovery troche lepiej, generalnie TVP1 i TVP2, Polonia kiepskie...
Czy to moze byc wina n-boxa :x ? Jesli tak to co z nim zrobic? Jak reklamowac zeby wymienili... :confused:
 

jaracz

New member
hugon napisał:
U mnie na obrazie nadal pikseloza, po korekcie polozenia anteny sygnal sie niewiele zmienil (sila i jakosc) na francuskim kanale HD 260 co chwile pojawia sie spikselowany obraz potem wraca do normy, HD Discovery troche lepiej, generalnie TVP1 i TVP2, Polonia kiepskie...
Czy to moze byc wina n-boxa :x ? Jesli tak to co z nim zrobic? Jak reklamowac zeby wymienili... :confused:
Generalnie jak dla mnie to TVP1 i TVP2 da sie ogladac jedynie poprzez SCARTA, ktory nieco rozmywa obraz, przez co kompresja nie rzuca sie az tak w oczy - na HDMI programy TVP wygladaja po prostu strasznie, powinni stanowczo zwiekszyc ich bitrate.. Co do LUXE HD to u mnie czasem tez zerwie obraz, czasem nie ma dzwieku.. Ale moim zdaniem to wina anteny, bo jakosc mojego sygnalu w/g nboxa nie poraza - musze w koncu cos z tym zrobic :)

pozdr!
 

pioslo61

New member
Co do podłączenia kabli. udało mi się podpiąć hdmi do AV-4 na tv i na res mam 720, lub 1080, a więc teoretycznie jest wszystko O.K. Jednak mówiąc szczerze nie widzę właściwie rzadnej różnicy na kanałach HD przy podłączeniu:scart na SD1, a hdmi na 720/1080. W instrukcji jest zdanie: "Po raz pierwszy należy podłączyć nbox do tv za pomocą gniazda o jak najlepszej jakości obrazu".Ja niestety miałem go podłączoy przez scart, a nie hdmi. Czy przypadkiem to nie jest powodem że teraz mam gorszy odbiór przez hdmi?
 

jaracz

New member
pioslo61 napisał:
Co do podłączenia kabli. udało mi się podpiąć hdmi do AV-4 na tv i na res mam 720, lub 1080, a więc teoretycznie jest wszystko O.K. Jednak mówiąc szczerze nie widzę właściwie rzadnej różnicy na kanałach HD przy podłączeniu:scart na SD1, a hdmi na 720/1080. W instrukcji jest zdanie: "Po raz pierwszy należy podłączyć nbox do tv za pomocą gniazda o jak najlepszej jakości obrazu".Ja niestety miałem go podłączoy przez scart, a nie hdmi. Czy przypadkiem to nie jest powodem że teraz mam gorszy odbiór przez hdmi?
Ja mialem na poczatku podlaczony przez HDMI (ktory wtedy jeszcze nie bardzo dzialal), pozniej dopiero przerzucilem sie na SCARTa i zapdejtowalem soft.. Myslisz, ze nbox sie jakos kalibruje? Nie bardzo sobie wyobrazam na czym to mialoby polegac.. :D Nie wiem jakie masz pakiety, ale filmy na MGM HD sa czesto dosc stare i nie widac az takiej roznicy, najlepiej od razu testuj 260 (Luxe HD) - tam roznica do SD jest porazajaca. :)

pozdr!
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
hugon napisał:
na francuskim kanale HD 260 co chwile pojawia sie spikselowany obraz potem wraca do normy, HD Discovery troche lepiej, generalnie TVP1 i TVP2, Polonia kiepskie...
Czy to moze byc wina n-boxa :x ? Jesli tak to co z nim zrobic? Jak reklamowac zeby wymienili... :confused:
Co do LUXE HD to i u mnie i u znajomego tez sie haczy i robia sie kwadraciki. Troche sporo osób by miało źle ustawiona antene. Dlatego wydaje mi sie ze to nie wina anteny.
 

Robert71

New member
Tomek Koko napisał:
Co do LUXE HD to i u mnie i u znajomego tez sie haczy i robia sie kwadraciki. Troche sporo osób by miało źle ustawiona antene. Dlatego wydaje mi sie ze to nie wina anteny.

U mnie to samo - czasem pixeloza.
Jest tak od pewnego czasu - podejrzewam wichurę, bo mam parę procent mniej jakości sygnału, ale nie chce mi się iść na balkon żeby poprawić antenę bo kanały N działaja spox.

Robert
 

bartez

New member
U mnie tez czasem przytnie sie Luxe HD. Coś jest nie tak z tym programem i żadne przestawianie anteny nic nie da skoro reszta programów śmiga jak należy.

Wie może ktoś kiedy będą dostępne nowe programy HD?

pozdrawiam
 

ralfzs

New member
autorus napisał:
Kolego skad jestes cyfra czy polsat. Bo nie przypominam sobie zeby ktos takie glupoty pisal.
Nas tu nikt nie zmuszal, po to jest forum zeby sie dopytac i zrobic swiadomy wybor.
Jak cie ktos zmusil to na policje idz albo do abw a nie wypisuj glupot.
Autorus

Niestety ja też nie jestem z Cyfry ani Polsatu, ale moja opinia taka sama dekoder N-ki (zwykły) to jest porażka i wstyd, moim zdaniem powinnni oddać pieniądze i przeprosić. To, że nie zapamiętuje ulubionej listy kanałów po wyłączeniu w standby to jest kpina, soft dekodera w porównaniu do nawet SAGEMA z Polsatu to jest porażka .... Widać, że to w Polsce robione badziewie ..
 

pioslo61

New member
Kanał 260 mam od paru dni bez foni, ale obraz jest dobry. U mnie lista kanałów ulubionych "trzyma się" bez zarzutu. Mam HB i Astrą, ale tylko częśc programów niekodowanych się wgrywa na dekoder. Nie mam np. niemieckiego ARD, ktry jest odbierany przez inne dekodery. Ktoś wcześniej napisał, że inne stacje będą stopniowo dodawane-może coś więcej na ten temat?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
ralfzs napisał:
Niestety ja też nie jestem z Cyfry ani Polsatu, ale moja opinia taka sama dekoder N-ki (zwykły) to jest porażka i wstyd, moim zdaniem powinnni oddać pieniądze i przeprosić. To, że nie zapamiętuje ulubionej listy kanałów po wyłączeniu w standby to jest kpina, soft dekodera w porównaniu do nawet SAGEMA z Polsatu to jest porażka .... Widać, że to w Polsce robione badziewie ..
Nigdy nie miałem i nie mam problemu z lista użytkownika, wiec to moze nie problem N-ki tylko twojego boxa.

pioslo61 napisał:
Kanał 260 mam od paru dni bez foni, ale obraz jest dobry. U mnie lista kanałów ulubionych "trzyma się" bez zarzutu. Mam HB i Astrą, ale tylko częśc programów niekodowanych się wgrywa na dekoder. Nie mam np. niemieckiego ARD, ktry jest odbierany przez inne dekodery. Ktoś wcześniej napisał, że inne stacje będą stopniowo dodawane-może coś więcej na ten temat?
Jak włączysz kanał 260 to naciśnij przycisk OPT na pilocie do N-ki i tam zmien jezyk na francuski wtedy bedziesz miał dzwięk.
 

Zubik_2006

New member
pioslo61 napisał:
Kanał 260 mam od paru dni bez foni, ale obraz jest dobry.

Przestaw w opcjach (OPT) system dzwięku na Francuski i dzwięk się pojawi :)
Niestety po zmianie kanału i powrocie na 260 trzeba tą czynność powtarzać.
Faktycznie luxeHD chodziło beznadziejnie, ale od tygodnia poza tą nieszczęsną fonią chodzi bez zarzutu.
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
ralfzs napisał:
Niestety ja też nie jestem z Cyfry ani Polsatu, ale moja opinia taka sama dekoder N-ki (zwykły) to jest porażka i wstyd, moim zdaniem powinnni oddać pieniądze i przeprosić. To, że nie zapamiętuje ulubionej listy kanałów po wyłączeniu w standby to jest kpina, soft dekodera w porównaniu do nawet SAGEMA z Polsatu to jest porażka .... Widać, że to w Polsce robione badziewie ..

Jesli ci nie pasuje, to przecież możesz rozwiązać umowę. Kupisz sobie cp i będziesz zadowolony.

Autorus
 

ralfzs

New member
Re

autorus napisał:
Jesli ci nie pasuje, to przecież możesz rozwiązać umowę. Kupisz sobie cp i będziesz zadowolony.

Autorus

No właśnie nie mogę, bo chcą abonament za cały okres promocji, właśnie walczę o to aby się pozbyć n-ki ...
 
Do góry