Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Guciu0

New member
Polsat

Kiedy bedzie Polsat i Polsat Sport na n-ce moze ktos ma informacje
i czy to prawda ze jezeli platformy sie nie dogadaja z Polsatu Cyfrowego znikna wszystkie programy TVN.
 

sponn

New member
Guciu0 napisał:
Kiedy bedzie Polsat i Polsat Sport na n-ce moze ktos ma informacje
i czy to prawda ze jezeli platformy sie nie dogadaja z Polsatu Cyfrowego znikna wszystkie programy TVN.

1. Polsat - jak narazie to nie dogadali sie i pewnie sie nie dogadaja. Co do znikniecia TVN z PC to temat wielokrotnie walkowany - nie dojdzie do tego bo TVN ma za slabe nadajniki naziemne i w zwiazku z tym 1 mln abonentow PC to znaczaca liczba, wiec z punktu widzenia ITI jest to nieoplacalne. No chyba ze beda mieli 1 mln uzytkownikow N-ki to moze wtedy :D
Poza tym na zabraniu TVN z PC skorzystalaby tylko... Cyfra+ bo mialaby i Polsat i TVN :D
2. Polsat Sport na N - rozumiem ze kolega zartuje... pewnie wtedy kiedy N-sport bedzie na PC, a C+ na N-ce :D
 

mariner

New member
1080p

Z tego co rozumiem na ntv obraz jest max w 720p, jaki sens kupowac full hd ,jesli nie mozna wykorzystac , chyba ze niedlugo bedzie w 1080p,
mariner
 

adalbert68

New member
odbiór n-ki na jednym koncentryku

Witam
Mam takie pytanko. W chwili obecnej do dekodera CYFRY mam doprowadzony sygnał z HOT Birda. Obok stoi komp z kartą skystar2 do którego dochodzi drugi koncentryk z sygnałem z diseq (Astra+Hot Bird) umieszczonym przy antenie. Jak by to teraz wszystko połączyc do dekodera n-ki z HD, żeby chodziła Cyfra (Hot Bird), n-ka (Astra + Hot Bird) no i skystar (Astra + Hot Bird), bez konieczności ciągnięcia dodatkowych kabelków (bo niedawno byl remont domu). Proszę o jakieś sugestie :)
Thx
 

gawellek

New member
nbox

A ja mam nastepujące pytanie : mam w domu instalacje zbiorczą i tylko jeden kabel od multiswitcha idzie do mojego mieszkania, wiec nie mam wyboru - co sie stanie, gdy rozdziele go taką zwykłą przejściowką, rozgałęziaczem, prowadząc sygnał do dwoch tunerow ale z jednego kabla (wiem co to polaryzacja i chcialem zaznaczyc ze dotad mialem humaxa 8000 tak podlaczonego i wszystko dzialalo sprawnie, z tym ze jak sie nagrywalo na polaryzacji H to sie nie dało ogladac polaryzacji V i odwrotnie). Czy ktos to juz wyprobowal z nboxem?
 

adalbert68

New member
odbiór n-ki na jednym koncentryku

Witam
Mam takie pytanko. W chwili obecnej do dekodera CYFRY mam doprowadzony sygnał z HOT Birda. Obok stoi komp z kartą skystar2 do którego dochodzi drugi koncentryk z sygnałem z diseq (Astra+Hot Bird) umieszczonym przy antenie. Jak by to teraz wszystko połączyc do dekodera n-ki z HD, żeby chodziła Cyfra (Hot Bird), n-ka (Astra + Hot Bird) no i skystar (Astra + Hot Bird), bez konieczności ciągnięcia dodatkowych kabelków (bo niedawno byl remont domu). Proszę o jakieś sugestie :)
Thx
 

maszek

New member
Bez reklam
UOKiK przyjrzy się N platformie

n_platforma_110.png

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęły skargi na platformę satelitarną N należącą do Grupy ITI. Urząd zapowiada, że jeszcze w tym roku zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Do Urzędu wpłynęło już kilka skarg, dotyczą one przede wszystkim braku wszystkich obiecanych kanałów w ofercie, wadliwych anten satelitarnych, przerw technicznych w nadawaniu niektórych kanałów i brak regulaminu przy podpisaniu umowy.
Maciej Sojka, prezes spółki ITI Neovision prowadzącej N, podkreśla, że obecnie oferta programowa platformy jest już pełna, a w materiałach promocyjnych były informacje o tym, że część kanałów startuje z opóźnieniem. - Na razie nie mamy żadnej wiedzy o skargach złożonych w UOKiK, ale traktujemy je jako element prowadzenia działalności. Na pewno dołożymy starań, żeby pomóc urzędowi te wątpliwości rozwiać - deklaruje Sojka.

Według niego większość problemów technicznych zgłaszanych przez klientów N wynika ze zmiany miejsca na satelicie Eutelsat, za pośrednictwem którego nadaje N. Pogorszyła ona na wschodzie kraju jakość odbioru części programów, a niektóre wręcz zniknęły z telewizorów. Platforma szybko postanowiła wrócić na poprzedni transponder. - Przerwy w dostawie programów trwały mniej więcej przez tydzień, a borykało się z tym kilkanaście procent naszych klientów. Daliśmy im specjalne oferty i upusty, żeby złagodzić ich niezadowolenie - mówi prezes N.

N to trzecia platforma cyfrowa na rynku, obok Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu. Wystartowała 12 października i pod koniec listopada miała 45 tys. klientów. - Teraz mamy znacząco więcej - twierdzi Sojka.
źródło:SkySunSat
 

Harry Lloyd

New member
Z tego co widziałem na necie to Discovery HD i MGM są w 1080i50 konwertowane z 1080i60, natomiast mecze na nSport są w oryginalnym 1080i50 (bo z Europy).
Ogolnie to nie rozumiem po co jest różnica standardów znowu. Przecież w Europie TV też mogą działać z inną częstotliwością odświeżania niż 50 Hz, więc obeszło by się bez konwersji filmów. Jak zwykle my tracimy.
Dobrze że chociaż 1080i nadają, bo mimo iż mało kto ma telewizory Full HD, to jednak ci co mają nie będą poszkodowani, a ci z HD Ready dostaną tylko troszkę gorszą jakość dynamicznych momentów (i linii na meczach).
 

Harry Lloyd

New member
Ciekawi mnie jeszcze taka przyszłościowa kwestia. Jako że jest port USB w nbox, to może ITI pomyśli kiedyś o napędzie HD DVD/Blu-ray takim jak Microsoft? Albo może z nimi np. podpisać jakąś umowę (napęd od Xbox 360)?
Mogło by to być super rozwiązanie, bo technologicznie na pewno chip obsługuje 1080p, HDCP jest, więc tanim kosztem można by stworzyć prawdziwe centrum HD.
 

Makszyman

Member
Wg Cyfry+ 720p jest najlepsze - owszem, pod względem finansowym i odbiorników HD Ready, bo telewizora Full HD nawet nie ma co podpinać do Cyfry+. Chyba, że zmienią zdanie :D
 

Sivy100

New member
Tomek Koko napisał:
Mozna kupic sam tuner n-box. Ja tak wlaśnie robie. Kupiłem http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=74&id=646 i biore sam tuner N . Zeby odbierac N musisz miec Nbox lub Nrec.

A gdzie i za ile można go dostać? Mówiąc wprost - skoro multiroom kuleje to może samemu go sobie zrobię? Problem będzie tylko ze splitterem, narazie nie widziałem nic co by z Nką działało. Chyba że N oferuje coś żeby oglądać programy niezaleznie na 2 TV i płacić 1 abonament.
 

anda2003

New member
platforma N

Strata czasu pieniędzy. Na obecna chwile wielkie dziadostwo. Widac, że całe przedsięwziecie przygotowano na kolanach. Na obecna chwilę zdecydowanie odradzam.
 

autorus

New member
Znow jakis frustrat. Pierwszy post i dziadostwo. Nie wiadomo czy ma n czy widzial tylko w sklepie, a moze tylko slyszal albo jest z zaprzyjaznionych platform.
W pierwszym poscie to sie witamy kolego i przedstawiamy.

Autorus
 

Mesiash

New member
anda2003 napisał:
Strata czasu pieniędzy. Na obecna chwile wielkie dziadostwo. Widac, że całe przedsięwziecie przygotowano na kolanach. Na obecna chwilę zdecydowanie odradzam.
Kiedy czyta się taką wypowiedź to ręce same na klawiature opadają, żeby napisać sprostowanie:)
Wygląda to na typowe działanie konkurencji(dziwna, ale skuteczna strategia).
Pamiętam jak zaczynała Cyfra+ i jak zaczynał Polsat(Ś.P. Wizji nigdy nie miałem) i szczerze powiem,że moim zdaniem to właśnie N ma najlepszy start! I jeśli projekt telewizji nowej generacji przygotowywano "na kolanie" to w takim razie C+ i Polsat wogóle nie były przygotowywane i weszły na rynek "na żywca". Po dwóch miesiącach istnienia N to już najlepsza platforma(mam porównanie,bo pozostałe dwie jeszcze mam-C+ już niedługo, Polsat zostaje-F1...). N jako jedyna reaguje na opinie swoich klientów(w czym pomaga jej oficjalne forum bez cenzury - u konkurencji nie do pomyślenia...) i bardzo szybko stara się aplikować poprawki oprogramowania i dodawać nowe kanały FTA. ITI znów pokazało swój profesjonalizm. Aż dziw,że mamy w Polsce taką firme.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@ Mesiash

ja bardzo dziekuję n-ce za kanały fta, wolałbym sam sobie dobierać kanały fta poprzez możliwość ich programowania. po co mi 100 arabów. dlaczego mam mieć kanały fta w kolejności narzuconej? rozumiem, że kanały z pakietów są w narzuconej kolejności ale reszta ?

oferta programowa n jest słaba (jak na dzień dzisiejszy), dekodery działają wadliwie i platforma się do tego nie przyznaje.

kupiłem bo musiałem więc narzekam. 3 programy hd w najnowocześniejszej platformie w Polsce to śmiechu warte (w tym mgm ze starociami, nsport z gadającymi głowami w hd, discovery hd po tygodniu można przestać oglądć bo leci w kółko to samo).

pilot - mało intuicyjny a klawiszy tyle co w rozbudowanym av amplitunerze. żeby obsłużyć epg trzeba używać dwu rąk albo przesuwać pilota góra dól/ dół góra. porażka.

aż się boję co się stanie jak podłączę nowy tv hd - hazard, co nie będzie działać.

powiedzmy sobie szczerze - weszli na rynek nie przygotowani i nie twierdzę, że za parę miesięcy (lat) będzie wszystko ok.
 
Ostatnia edycja:
Do góry