Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

autorus

New member
misiaczekmarek napisał:
@ Mesiash

ja bardzo dziekuję n-ce za kanały fta, wolałbym sam sobie dobierać kanały fta poprzez możliwość ich programowania. po co mi 100 arabów. dlaczego mam mieć kanały fta w kolejności narzuconej? rozumiem, że kanały z pakietów są w narzuconej kolejności ale reszta ?

oferta programowa n jest słaba (jak na dzień dzisiejszy), dekodery działają wadliwie i platforma się do tego nie przyznaje.

kupiłem bo musiałem więc narzekam. 3 programy hd w najnowocześniejszej platformie w Polsce to śmiechu warte (w tym mgm ze starociami, nsport z gadającymi głowami w hd, discovery hd po tygodniu można przestać oglądć bo leci w kółko to samo).

pilot - mało intuicyjny a klawiszy tyle co w rozbudowanym av amplitunerze. żeby obsłużyć epg trzeba używać dwu rąk albo przesuwać pilota góra dól/ dół góra. porażka.

aż się boję co się stanie jak podłączę nowy tv hd - hazard, co nie będzie działać.

powiedzmy sobie szczerze - weszli na rynek nie przygotowani i nie twierdzę, że za parę miesięcy (lat) będzie wszystko ok.

Kolego skad jestes cyfra czy polsat. Bo nie przypominam sobie zeby ktos takie glupoty pisal.
Nas tu nikt nie zmuszal, po to jest forum zeby sie dopytac i zrobic swiadomy wybor.

Jak cie ktos zmusil to na policje idz albo do abw a nie wypisuj glupot.

Autorus
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Autorus

witam kolegę,

nie jestem ani z cyfry ani z polsatu. kupiłem n-kę bo mój syn jest miłośnikiem hokeja (trochę nawet gra amatorsko w talh) i bardzo mnie męczył, więc zmiękłem i kupiłem. a jak kupiłem to chciałbym mieć dobry produkt, a jaki jest każdy widzi. jak dla mnie może zostać tak jak jest - do oglądania hokeja wystarczy.
od paru lat mam cyfrę+ i jej oferta jest obiektywnie lepsza, ale nie podoba mi się ich stosunek do abonentów. wyciskają ile mogą, za nie najlepszą jakość i do niedawna brak perspektyw rozwoju. dopiero n ich pogoniła.

podsumowując:
1. cieszę się bardzo, że n weszło na rynek, ale oferta i sprzęt na dzień dzisiejszy słaby (nie ma też co porównywać sprzętu cyfry - bo jest już stary, te parę lat w elektronice to epoka)

2. skostniała cyfra musi się ruszyć :)

mam nadzieję, że to nie są głupoty :) i obejdzie się bez służb specjalnych.
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
misiaczekmarek napisał:
@Autorus

witam kolegę,

nie jestem ani z cyfry ani z polsatu. kupiłem n-kę bo mój syn jest miłośnikiem hokeja (trochę nawet gra amatorsko w talh) i bardzo mnie męczył, więc zmiękłem i kupiłem. a jak kupiłem to chciałbym mieć dobry produkt, a jaki jest każdy widzi. jak dla mnie może zostać tak jak jest - do oglądania hokeja wystarczy.
od paru lat mam cyfrę+ i jej oferta jest obiektywnie lepsza, ale nie podoba mi się ich stosunek do abonentów. wyciskają ile mogą, za nie najlepszą jakość i do niedawna brak perspektyw rozwoju. dopiero n ich pogoniła.

podsumowując:
1. cieszę się bardzo, że n weszło na rynek, ale oferta i sprzęt na dzień dzisiejszy słaby (nie ma też co porównywać sprzętu cyfry - bo jest już stary, te parę lat w elektronice to epoka)

2. skostniała cyfra musi się ruszyć :)

mam nadzieję, że to nie są głupoty :) i obejdzie się bez służb specjalnych.

Na podstawie tego co napisales takie wlasnie wyciagnelem wnioski. Tez mialem cyfre. I zrezygnowalem. Skoro lubisz nhl to moze na poczatek zostaw sobie sportowy i jakis pakiet za 10zl .
I poczekaj az udoskonala soft. Nic na to nie poradzisz na szybko.

Do pilota nie mam zastrzzen, zreszta nie ma z czym porownywac, bo ten cyfry stary to sie nadaje.


Autorus
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Autorus

ja tylko w kwestii wyjaśnienia drobnych szczegółów:

syn nie bardzo interesuje nhl ale polską ligą hokeja, i chwała mu za to, jest kibicem ( i ja też) stoczniowca gdańsk i reprezentacji Polski

talh oznacza - trójmiejska amatorska liga hokeja :) , gra tam kilka zespołów amatorów zupełnie tak jak w normalnej lidze, fajna zabawa. dzisiaj grali z okazji WOŚP w elblągu mecze pokazowe, także w Elblągu zagrali ludzie niepełnosprawni w hokeja (podziwiam ich)

sie ma.
 

EMEM

New member
misiaczekmarek napisał:
dekodery działają wadliwie i platforma się do tego nie przyznaje

Mój dekoder (nbox recorder) działa bardzo dobrze.

Często widzę na forum ludzi którzy swoje doświadczenie uogólniają i wypisują autorytarnym tonem, że jest tak albo tak. To nie tylko błąd, to niegrzeczność. Warto nauczyć się używać takich zwrotów jak: "moim zdaniem", "w moim przypadku" itp.

Pozdrawiam. Marek
 

pinja

New member
Każdy ma trochę racji

Witam
Czytając opinie entuzjastów i krytyków "N" nasuwa się jeden wniosek. Jedni i drudzy namiętnie piszą, ale dość niechętnie i nieuważnie czytają, co ich adwersarze mają do powiedzenia

Według mnie wszyscy powinniśmy przynajmniej strać się chwilę zastanowić nad zdaniem innych, bo skoro coś napisali to wzięło się to z księżyca, a z ich doświadczeń i odczuć.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@emem

ok, masz rację.

moja wypowiedź
dekodery działają wadliwie i platforma się do tego nie przyznaje
była oparta właśnie o wypowiedzi na formu (zresztą bardzo liczne, chociażby sprawa z otv lg) reszta to własne doświadczenia :)
zdobyte w oparciu o eksploatację i eksperymenty (większości od paru lat, oprócz n-boxa):

panasonic tx-36pf10
pioneer dv-535
panasonic dvd a-360
rotel rcd-961
pioneer btc-1430
humax 5400
n-box
onkyo tx-ds575

o hdtv wiedzę czerpię narazie niestyty tylko z tego forum, **********.com i dvb-board-pl, niestety bo n-boxa mam niedługo, a odpowiedni odbiornik dopiero po wakacjach.

pozdrawiam
 

jacek.ok66

New member
NBox i N-Recorder

Wlasnie stalem sie posiadaczem LCD 40' JVC S70 i stoje przed zamiarem zakupu 'N'-ki. Obecnie posiadam polsat cyfrowy i w przeciwienstwie do wielu nie narzekam absolutnie. Jakosc wiekszosci programow jest bardzo dobra na nowym LCD. Niestety TVP1 i TVP2 na P.C. jest fatalne. TVP1 mam nawet lepiej ze zwyklej anteny naziemnej. Licze po cichu, ze z 'N'-ki programy TVP beda lepsze...Stoje jednak glownie przed dylematem czy wybrac zwyklego boxa czy recorder do telewizji HD. Posiadam stacjonarna nagrywarke z HDD i nagrywanie programow z 'N'-ki tych nie kodowanych (np z TVN) nie bedzie problemem, wiec tu recorder nie jest mi potrzebny. VOD poki co rowniez mnie za bardzo nie interesuje, szczegolnie, ze oferta jest mizerna. Pytanie jest co jeszcze strace biorac zwyklego boxa poza mozliwoscia nagrywania? Czy oferta programow z H.B. i Astry jest ta sama na obu tunerach?
Obecna roznica w cenie wypozyczenia tunerow to 350zl, do tego musze dokupic quad-a multiblocka jesli zechce recordera, a do zwyklego tylko twin, to kolejne 100zl dodatkowe..Czy ktos moglby naswietlic jakie sa dodatkowe zalety recordera poza nagrywaniem? Rozumiem, ze jak teraz wezme zwyklego boxa to nawet za pol roku bede mogl wymienic na recordera za doplata?
Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.
 
Czy kupując nbox HDTV recorder będę mógł zrzucać nagrany materiał na kompa i odpowiednio go kompresować ? Wogóle to jakie rozmiary będa miały nagrywane z TV programy?
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@simian raticus

nie jestem guru w n-box recorderze ale wydaje mi się, że na komputer dostaniesz sygnał w standardzie sd czyli tak jakbyś nagrywał ze zwykłego telewizora lub dvb, no chyba że masz wejście hdmi z tym h... cos tam do ochrony praw autorskich :) . myslę, że fachowcy to potwierdzą.

m.
 

depesz

New member
jacek.ok66

dla mnie główną zaletą recordera (poza PVR i VOD) jest możliwość pauzowania transmisji (nieocenione w sytuacjach WC/telefon/świeży drink;) czy przewijania wstecz - można udowodnić żonie, że coś źle usłyszała/zrozumiała;)

Są to funkcje naprawdę przydatne, po paru dniach użytkowania ciężko już sobie przypomnieć, jak to było żyć bez nich;)
 

autorus

New member
jacek.ok66 napisał:
Wlasnie stalem sie posiadaczem LCD 40' JVC S70 i stoje przed zamiarem zakupu 'N'-ki. Obecnie posiadam polsat cyfrowy i w przeciwienstwie do wielu nie narzekam absolutnie. Jakosc wiekszosci programow jest bardzo dobra na nowym LCD. Niestety TVP1 i TVP2 na P.C. jest fatalne. TVP1 mam nawet lepiej ze zwyklej anteny naziemnej. Licze po cichu, ze z 'N'-ki programy TVP beda lepsze...Stoje jednak glownie przed dylematem czy wybrac zwyklego boxa czy recorder do telewizji HD. Posiadam stacjonarna nagrywarke z HDD i nagrywanie programow z 'N'-ki tych nie kodowanych (np z TVN) nie bedzie problemem, wiec tu recorder nie jest mi potrzebny. VOD poki co rowniez mnie za bardzo nie interesuje, szczegolnie, ze oferta jest mizerna. Pytanie jest co jeszcze strace biorac zwyklego boxa poza mozliwoscia nagrywania? Czy oferta programow z H.B. i Astry jest ta sama na obu tunerach?
Obecna roznica w cenie wypozyczenia tunerow to 350zl, do tego musze dokupic quad-a multiblocka jesli zechce recordera, a do zwyklego tylko twin, to kolejne 100zl dodatkowe..Czy ktos moglby naswietlic jakie sa dodatkowe zalety recordera poza nagrywaniem? Rozumiem, ze jak teraz wezme zwyklego boxa to nawet za pol roku bede mogl wymienic na recordera za doplata?
Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.

Byłem urzytkownikiem zwykłego nbox, teraz mam recorder. Moim zdaniem warto zainwestować. Naprawdę pomaga w życiu. Zwykła nagrywarka dvd z dyskiem wogóle się nie umywa. Wiem bo mam. A to czemu.

1) Nagrywanie, wchodzisz w epg przyciskasz zapominasz. W nagrywarce niestety, trzeba pamiętać żeby ustawić odpowiedni kanał ,żeby sprzęt włączyć, itd no i oczywisćie nic w hd nie nagrasz czyli same kłopoty

( inna sprawą jest to że w epg zdarzają się dziury, czasami są błędy. Częściowo może to być naprawione przez wzbogacenie nagrywania o dodatkowe funkcje tzn timer, możliwość ustawiania marginesu czasu przed i po audycji -- Jednak żadna metoda w 100% nie zagwarantuje ci powodzenia w nagrywaniu)

Gdybym dziś miał znów wybierać oczywiście wybrałbym recorder. Pomimo jego niedoskonałości.

Pozdrawiam

Autorus
 

autorus

New member
misiaczekmarek napisał:
@simian raticus

nie jestem guru w n-box recorderze ale wydaje mi się, że na komputer dostaniesz sygnał w standardzie sd czyli tak jakbyś nagrywał ze zwykłego telewizora lub dvb, no chyba że masz wejście hdmi z tym h... cos tam do ochrony praw autorskich :) . myslę, że fachowcy to potwierdzą.

m.


Absolutnie nie jestem fachowcem, ale z mojego doświadczenia urzytkownika
potwierdzam.

Autorus
 

wohkadeh

New member
Jak ryba!!

Helołek wszystkim!!
Mam pytanie:
podłączyłem "n"kę do LG. przez łącze Euro chodzi ok. ale przez HDMI nie ma głosu!! Co ja mam robić?! :confused: czy to wina kabla??
Proszę poradźcie coś!!
 

KKuba

New member
Bez reklam
Generalnie to ja raczej się wypowiadam na temat oferty Cyfrowego Polsatu w właściwym wątku, ale zdziwiło mnie, że bez echa i komentarza przeszła wiadomość od dołączeniu SportKlubów do oferty n. Rano, ktoś coś co prawda napisał , ale gdybajaco, a to fakt przecież jest, a nie spekulacja: http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=35469
To jest chyba bardzo dobra wiadomosć, bo tej pory oferta n była na poziomie CP - a przyznjae CP nie ma się za bardzo czym chwalić. Widać więc zaostrzajacą się konkurencję Platform na czym wszyscy zyskujemy. My od słoneczka czekamy na NonStop Kino, na razie gratulujemy Wam niezłego sportu. :) Ale CP nie powiedział ostatniego słowa, bo zapowiedzi kanału Polsat Cyfrowy HD były dość ciekawe. Robi się gorąco... :)
 

pioslo61

New member
Sorry-ale jestem tu nowy, zielony i mam jeden problem. W sobotę aktywowałem n-kę i podłączyłem to /a właściwie mój fachowiec/ przez złącze scart. Potem podłączyłem hdmi no i mi nie działa. Co tu zrobić, bo przez scarta o ile wiem jest dużo gorsza jakośc sygnału. Sygnał mam chyba dobry-100 siła, 60-65 jakośc. Gdyby ktoś mi poradził, byłoby świetnie.
 

Grzegorz

New member
tv to raz
a dwa: na boxie masz przycisk RES naciskaj go aż na wyświetlaczu boxa pojawi się cyfra 720 lub 1080
to plus ustawienie tv (co tak na marginesie powinno zrobić się automatycznie po wykryciu sygnału z kabla HDMI) powinno Ci pomóc.
 

mr.spock

New member
wyjscia- tylko jedno

i tu jest problem, n-box może wyprowadzac sygnał jednoczesnie tylko z jednego gniazda- albo hdmi albo scart. HDMI działa przy ustawieniach (res na panelu) 720 i 1080 a scart przy sd1 i sd2 - wtedy na hdmi będzie tylko dzwięk. Dla mnie to wielka bania bo chciałbym obraz hdmi bezp. na tv a rgb do nagrywarki a tak musze latac do n-box'a i wciskać "res" po ,czym zmieniac żródło a/v na tv. Ciew jestem jak to jest w innych tunerach hdmi.
 
Do góry