Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Jojox

New member
Podobno ta i poprzednia generacja plazm panasonica maja problem z tunerami sat 50hz i głownie to sie objawia w szybkich przelaczeniach na meczach. Ze jakieś tęcze sie pojawiają wokół twarzy zawodników i tym podobne. W temacie G30 była o tym dyskusja. Vt20 miały widoczny problem w tych chyba to juz trochę poprawili. Ale jestem wlasnie ciekaw jak skutecznie. Z gory Ci dziękuje. :)
 

digitalus

Banned
w przpadku kanalow tvn np tvn , tvn7, turbo , style,meteo,24 jakosc obrazu nie moze byc lepsza na platformie n ,c+, cyfrowy polsat bo sygnal pobierany jest z tego samego transpondera. to kwestia dekodera, wyjscia do ktorego podlaczony jest telewizor i indywidualnej oceny jakosci obrazu.
O konturach trudno mi cos powiedziec ale w przeszlosci podobny przypadek byl na kanale eurosport byla to wina przekazu.niektore osoby uwazaly ze to wina telewizora bo na kanale eurosport zauwazyly kilka razy podwojne kontury
 
Ostatnia edycja:

prezes_pl

New member
Witam

Oglądałem mecz barcy z realem na nsport hd i wszystko było ok - obraz super zwłaszcza na powtórkach - rewelacja.

Nie zauważyłem żadnych problemów z konturami.

Jeśli chodzi o kanały SD to nadal twierdzę że jakość z tego tunera jest gorsza niż z SD cyfry, sprawdzę jeszcze na innym kablu component jak kupię.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam

Oglądałem mecz barcy z realem na nsport hd i wszystko było ok - obraz super zwłaszcza na powtórkach - rewelacja.

Nie zauważyłem żadnych problemów z konturami.

Jeśli chodzi o kanały SD to nadal twierdzę że jakość z tego tunera jest gorsza niż z SD cyfry, sprawdzę jeszcze na innym kablu component jak kupię.

Ale masz na myśli dekoder HD ? Według mnie z dekodera HD cyfry obraz HD nie jest lepszy niż z dekodera N.Ja mam w dekoderze N ustawiony kompromis w którym SD i HD wyglądają b.dobrze-576p.
 

arsenal

Moderator
VIP
To nie kompromis tylko marnotrawstwo możliwości telewizora HD. Po co opłacasz abonament za kanały HD skoro umyślnie się tego HD pozbawiasz?
Bezsens.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
To nie kompromis tylko marnotrawstwo możliwości telewizora HD. Po co opłacasz abonament za kanały HD skoro umyślnie się tego HD pozbawiasz?
Bezsens.

Kiedyś A.FANTANI dał taki przykład,że kompromis to sztuka podzielenia jednego ciasta tak,by każdy myślał,że dostał największy kawałek.Myślę,że wiesz o czym mówię?
Jeżeli ty oglądasz tylko kanały HD bo przecież za nie płacisz to zgodzę się,że ustawienie rozdzielczości 1080 jest ok.Nie uwierzę,że przy tej rozdzielczości kanały SD są lepszej jakości niż np.przy 576p i to już nieraz sugerowali inni na tym forum.Może to zależy też od telewizora-ja posiadam plazmę HD READY a na LCD FULL HD może być inaczej-nie wiem bo nie porównywałem.Ja już dziesiątki razy próbowałem zmieniać rozdzielczość i nie widzę jakiejś kolosalnej różnicy na korzyść kanałów HD natomiast SD jest gorsze.W przeciwieństwie do ciebie dużo też oglądam kanałów SD.
 

OSP110233

New member
Kiedyś A.FANTANI dał taki przykład,że kompromis to sztuka podzielenia jednego ciasta tak,by każdy myślał,że dostał największy kawałek.Myślę,że wiesz o czym mówię?
Jeżeli ty oglądasz tylko kanały HD bo przecież za nie płacisz to zgodzę się,że ustawienie rozdzielczości 1080 jest ok.Nie uwierzę,że przy tej rozdzielczości kanały SD są lepszej jakości niż np.przy 576p i to już nieraz sugerowali inni na tym forum.Może to zależy też od telewizora-ja posiadam plazmę HD READY a na LCD FULL HD może być inaczej-nie wiem bo nie porównywałem.Ja już dziesiątki razy próbowałem zmieniać rozdzielczość i nie widzę jakiejś kolosalnej różnicy na korzyść kanałów HD natomiast SD jest gorsze.W przeciwieństwie do ciebie dużo też oglądam kanałów SD.

Skoro masz TV HD Ready to faktycznie różnicy żadnej może nie być ... ale przy Full HD jest różnica.
Ja osobiście mam na N ustawione 720p.
 

OSP110233

New member
mając ustawione na 720p - to nie zobaczysz różnicy miedzy TV HDready i fullHD

Może faktycznie masz rację ale jak na moje subiektywne odczucia nie widziałem większej różnicy w obrazie między 720p a 1080i. Od czasu do czasu coś zmieniam i próbuję kombinować z ustawieniami. Różne są opinie odnośnie 720p i 1080i, tak samo jak jakość nadawanego materiału FHD :)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Daruj se takie głupie wypowiedzi.
Głupie? A jakiej odpowiedzi się spodziewałeś?

Akurat dość często odkręcam jedną z anten i w związku z tym widok tej czerwonej planszy nie jest mi obcy. Oczywiście tę samą planszę zobaczysz również wtedy, gdy jeden z kabli antenowych będzie uszkodzony.
 

Darkus

Member
Głupie? A jakiej odpowiedzi się spodziewałeś?

Akurat dość często odkręcam jedną z anten i w związku z tym widok tej czerwonej planszy nie jest mi obcy. Oczywiście tę samą planszę zobaczysz również wtedy, gdy jeden z kabli antenowych będzie uszkodzony.

Następny post nic nie wnoszący.

Powtórzę,komunikat wyświetla się tylko na Polsacie HD.

Nie mam żadnej czerwonej planszy,tylko niebieski pasek - brak sygnału na wejściu ANT1,wczoraj było też ANT2.
 
Do góry